• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Doplnění informací

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

GoldAngelcz

Velmistr písma
Ahoj, mám tu pár věcí k wiki. Je toho docela dost, ale když už jsem v tom, tak to vypíšu všechno. Snad tě netrefí šlak Ódine :D

1)Už kolikrát jsem se zatoulal na "en" wiki a občas našel informace, které na naší české chybí. Což je docela škoda. Ačkoliv je většina lidí možná ještě nevyužije, nebylo by špatné je tu mít :) Minimálně do budoucna... Jedná se konkrétně o tabulku na bonusy z relikvií nad 443%. Na en wiki je tato tabulka až do 700%. A další tabulka na rozšíření z provincií, kde u nás je pouze do 34. , kdežto na en je až do 64. :)

2)Další věc je doplnění těch nových kulturních budov co se nedávno objevily.

3)Stejně tak jsem si všiml (a to na všech wikinách - i cizích), že nikde nejsou hodnoty bonusů divů na jednotlivých úrovních. Už jsem to zmiňoval když byla soutěž a nevím jestli je to záměr (třeba aby je lidi museli objevit - jakože se to prostě neví, protože je to přeci jen neprobádaný div a nikdo ho nezná). Takže pokud by to mohlo být a šlo to doplnit, určitě by to nebylo od věci :) možná i cena, ale ta se mění dle typu produkce. Každopádně pokud by bylo pevně dané, že na první úrovni třeba u horského sídla potřebujeme 8 relikvií ze zvýšené produkce prvních surovin a 2x a 1x jinou relikvii prvních surovin, mohlo by se to napsat jen obecně v číslech. Ale to je spíš takový návrh.

4) další věc je cena spojovací uličky trpaslíků. Na wiki je napsáno 40K zlata a 1,5K kladiv. Přitom kladiv ve hře potřebuje ulička 10K. Stejně tak to vlastně už není spojovací ulička ale trpasličí koleje - tedy i název je jiný.

5) Koukal jsem na kamenolom na žulu, kde nesedí ceny za první úrovně. Je to nejspíš tím jak se nedávno jejich cena snižovala. Pravděpodobně to bude špatně i v dalších úrovních žuly. To samé u slévárny na měď a trpasličího portálu.

6) 4. , 5. a 7. obrázek zde je špatný a nepravdivý, protože u "the sanctuary" to ukazuje jako bonus procenta životů jednotek (což je dobře) a bonus na místo pro trénování v kasárnách (to je právě špatně - má tam být kultura). Tak jestli by se neměl vyměnit za správný a pravdivý....

7) Doplnit do výzkumu, že se VB dají kupovat i za suroviny zvýšené produkce.

No, je toho docela dost. Asi bych měl omezit svůj přístup na wiki :D Snad se nebudeš zlobit že toho je tolik :D Ale wiki máme suprovou, tak proč jí nemít ještě suprovější a co možná nejdokonalejší :)))
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ahoj @GoldAngelcz,

díky za Tvé tipy.

Na EN Wiki jsou informace jako první, avšak většina informací je nová a můžou se ještě měnit. V těchto případech čekám, až mi z Inno pošlou „povolení“ upravit naši Wiki, kterou nelze měnit dle vlastní libosti, neboť všechny Wiki musí být totožné. Například Spřátelené rasy a Prastaré divy byly již dávno na EN Wiki a my je mohli zveřejnit až později.

1) Bonus z relikvií byl doplněn do 700%, stejně tak jako rozšíření z provincií - tyto úpravy na EN Wiki proběhly v době, kdy se naše Wiki překládala do CZ. Bohužel nelze ohlídat všechny změny z minulosti a stává se, že nám nějaká informace utekla, avšak se snažíme, aby naše Wiki byla co nejaktuálnější.

2) To je to, co jsem psal v prvním odstavci. Je to novinka a já čekám na „povolení“, tzn. že jakmile dostanu podklady, tak vše bude doplněno, což může být každou chvílí... ;)

3) Tady Tě musím opravit, neboť tyto informace tam jsou. :D U každého divu je část „Přehled <název divu>“, ve kterém najdeš nápis „Informace o <název divu>“ a zde odkaz rozbalit, viz spoiler:
JXJPbhC.png

4) Opět se opakuji, překládám pouze informace poskytnuté Innem, avšak Ti musím dát za pravdu - náklady, název, obrázek - OPRAVENO ;)

5) Nemám zatím z čeho vycházet, až bude na EN verzi, tak bude i u nás. :)

6) Jak jsem již uvedl v jiném příspěvku, obrázky mi dodává přímo InnoGames a já nemám jak tyto obrázky jinak dodat. Zde si dovolím malou poznámku - ty, které jsou anglické, tak je postupně překládám do CZ, tudíž se jejich screen postupně mění a tím i pravdivost informací.

7) Máš to tam :)

Zlobit se? Proč? Já jsem rád, že mi všichni tímto způsobem pomáháte, jelikož vše uhlídat nelze. ;)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Dobré ráno. To máš teda dost svázané ruce. Sice chápu že si wiki nemůžeš pozměnit dle své fantazie :D Ale čekat na povolení doplnit info je škoda... Přitom třeba právě ty budovy by byly hračka na doplnění. Cena a velikost se ví, obrázek je...

1) Jistě, proto to píšu :) Supr

2) Ok, beru.

3) Aha. Vidíš, toho jsem si nevšil :D Pak teda v pořádku, to je super. A je to tam už dlouho? Je možný že jsem jen slepý a věčně jsem to přehlížel :D Každopádně, když mě soutěž navnadila na získání těch informací, prolejzal jsem cizí mutace hry abych našel co potřebuji a doplnil tabulku :D To jsem si to teda hezky zbytečně zkomplikoval :D

4)Nemusíš se opakovat, chápu to :)) Právě proto jsem to psal.

5) Vycházet se dá ze hry a z obyčejné stavby. Klidně si dám tu "práci" a vystavím 1 budovu žuly a mědi znovu a zapíšu všechny ceny jednotlivých úrovní. Portál bohužel ne, přišel bych o spoustu mědi a žuly, když bych ho smazal. Ty ceny ti pak můžu poslat do zprávy tady na fóru, případně sem do tématu.

6) Jj, to vím že jsi psal. Ale na en wiki jsou obrázky správně a věřím že ty naše špatné budeš moct nahradit jejich správnými. Přeci jen, to není až taková úprava jako spíš oprava. Stejně jako třeba textu nebo změna názvu budovy....
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
InnoGames chce mít vše pod kontrolou, což je logické a já to plně chápu. :)

3) Již od začátku, co Prastaré divy máme na Wiki :D
5) Bohužel sám nemám dost času na to, abych to udělal tímto způsobem.
6) Jsou tam. :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
To asi ano. Ale třeba udělat návrh s tím co by se mohlo doplnit a poslat jim to. Nebo nějaký jiný způsob. Je to škoda když na en wiki (možná i jinde) to už je a na naší ještě ne. Přitom je to tak jen kvůli tomu, že páni z IG mají rádi mít všechno pod palcem :D Ale jasný, chápu to.

Tak 5ku zkusím zjistit já. S portálem to taky nějak vyřeším :) Pak ti hodím zprávu tady na fóru

Jinak teda asi vše :)
 

Zharthuru

Mistr slova
Když to tak čtu tak si říkám že se s těmi novými netvory asi nepodělím , přeci jen si nechám svoji práci pro svůj projekt .
 

Zharthuru

Mistr slova
Myslím tím , že jsem uvažoval o obsáhlejší pomoci , ale když už i oficiální český tým musí doplňovat informace až mu to schválí tak jsem vlastně rád že si svoji hru pro určitý nejmenovaný OS dělám sám sice je to na dlouho , ale aspoň mám jasný koncept a snad i trochu reálný Příběh .
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Koukám že rád předhazuješ svůj "projekt" a zmiňuješ ho všude kde to jen jde :D Ale přeji ti mnoho úspěchů, to né že ne :) každopádně, tohle nepatří k tomuhle tématu, které je celé vlastně dořešeno :) Tak prosím nepřispívej sem. Sekce nápady, nebo v tomhle případě spíše krčma, je pro tohle vhodnější :)
 

DeletedUser467

Guest
Se tedy přiznám, že jsem sem chtěla napsat, jestli by se nedali na wiki vypsat informace k divům jak je uvedeno v bodu 3. Tu schovku jsem taky přehlídla :D Možná je to trochu nešikovně zvolený způsob zanesení těchto informací na wiki, obzvláště, když u jiných budov to takto zašité není... ale aspoň už vím, že mám kdyžtak pátrat i po něčem takovém :)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Ahoj @Thespia,

bohužel to tak musí být. Ono, kdyby se vše rozbalilo, tak bude celá stránka plná tabulek a kolikrát by sis nemusela ani všimnout, žes přešla na jinou budovu a získala tak nepravdivé informace. Vem si, že na jedné straně máš popis 6 budov, včetně jejich tabulek. ;)
 

DeletedUser467

Guest
Tak ono i teď se v tom dá docela ztratit a ta tabulka by ten text mohla trochu rozbít a víc to oddělit. Ideální by bylo dát divům vlastní stránku, ale chápu, že nemůžeš wiki měnit podle vlastní libosti, že jedeš podle stejného kódu jako Elvenarské wiki v jiných jazycích :)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Bohužel to je tak, jak jsi napsala. Musím se držet oficiální předlohy. :( Třeba někoho na EN wiki napadne wiki nějak jinak předělat. Osobně by mi to nevadilo... :)
 

Zharthuru

Mistr slova
Rád bych věděl jak si oddálit mapu aby bylo vidět více plochy , jak je to na wiki v sekci mapy kompletní pátý šestiúhelník na obrazovce nevidím .
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Již to tu bylo na fóru několikrát propíráno - Ctrl + kolečko myši, jiný způsob neexistuje, ale nejsem si jistý, zda to funguje ve všech prohlížečích
 

Zharthuru

Mistr slova
Díky , ale takový čtenář nejsem . Dařilo se mi mapu posouvat , ale pouze do stran , myš mám skoro stále rozbitou . Těžký je život soukromého
očka .
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Tohle funguje jen ve Chromu, jinde bohužel ne.

Já bych tak moc nepapouškoval to, co někdo napíše a nemáš to přímo vyzkoušené. Nebo alepoň opatrně :D Ve windows 8 na PC mi to v IE normálně jde přes kolečko oddálit :) Viz přiložený screen ve spoileru. Ostatní prohlížeče jsem ale už nezkoušel (nepoužívám je - ale věřím že to půjde taky)

mwS6S8P.jpg
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru