• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

[Diskuze] Orkové a goblini!

Sindri

Guest
Kdo se to v kapitole VIII. přiřítí do vašeho města tentokrát?! Ano, jde o dlouho očekávané orky & gobliny!

Jaké jsou vaše první dojmy z této spřátelené rasy? Zaujala vás? Uvítáte ji ve svém městě rádi? Sdělujte nám své postřehy, čekáme na ně!
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím , nenašla jsem lidské město ,ale malá ukázka první vlaštovka elfí město versus ork :).

WYrAw.png
 

DeletedUser467

Guest
Neeee, to se fakt tak drasticky zmeni obytne budovy? No to bude boj :D Na orky a gobliny se tesim, ale radeji bych asi videla jak mi tyto rasy promeni mesto kazda sama za sebe.
 

DeletedUser1198

Guest
A já se těším na houbičky :), jestlipak budou opravdu "veselé" ? Samozřejmě orky a gobliny rád uvítám, tedy, až se k nim někdy v budoucnosti dohrabu :)
 

DeletedUser76

Guest
To bude masakr s přestavbou :D, domy u elfů změní rozměr u víl zůstaly rozměry stejné .
 

Eragon92

Znalec fóra
aach jo to zas bude přestavování :D to abych začal dělat místo :/....

A dočkáme se někdy u víl těch nových jednotek? :D Kasárny mi tam trčí už bůh ví jak dlouho a k ničemu. Za chvíli nahodí Orky a já nevím jestli mám nechat ještě víly bych si ty jednotky pak odemkl protože mě asi trefí pokud bych musel znova vystavět vílí portál atd...
 

Santerr

Veterán
Z víl jsem byla neskutečně nadšená, no... po jejich barevnosti se mi orci nebudou líbit, to vím už teď :D Čirou vodu a kytičky nahradí houby a bažiny... :( Nemělo to být spíš obráceně?
Ještě sice nevíme, jak budou vypadat ostatní budovy, ale na jednom z obrázků jsem si všimla elfské obytné budovy a teď mi to woodynka svým postem potvrdila... To jako vážně jen vzali trpasličí vzhled budovy, otočili ho o 90° a doprostřed strčili něco, co má připomínat houbu? :eek: Mohli si s tím trošinku pohrát a udělat to hezčí... Třeba pro elfy mohli udělat dům ve tvaru pařezu, porostlý houbami a ze střechy by visel mech nebo kapradí, nebo něco podobného.
Z krásných elfských budov, které byly na začátku se postupem času stává přeplácaný hnus a orci tomu nasadí opravdu korunu. Rozdílnost lidských a elfských měst se postupem času s dalšími a dalšími rasami téměř vytrácí, nevím, možná to dělají hlavně stejné kulturní budovy. Ale i vzhled některých manufaktur je v podstatě stejný. Ach jo... no, uvidíme, s čím ještě přijdou, ale z orků a goblinů moc nadšená nejsem.
 

GorGlin

Veterán
Jestli budovy uprostřed obrázku jsou obytky, tak bych to hádal na změnu z 2x4 na 5x3 a to bude něco šíleného. Ale s tím se halt nedá nic dělat nějak to zvládnem.
S jednotkami je to pravda těžké, pořizování asi nebude problém, ale výzkum asi nějaké kytky a brouky chtít bude. Jsem zatím na konci trpaslíků, tak snad to stihnou dořešit.
Když jsem koukal na upoutávky, tak, pokud jsem to správně pochopil, jsem si všimnul ve výzkumu dalšího vylepšení na duchy a po tom už dlouho toužím.
 

DeletedUser76

Guest
Nové elfí obytné budovy u orků mají rozměr 4x3 a budou dávat o 200 lidí více než vílí obytné domy. Informace mám od hráče z našeho spolku co hraje na betě. Na wiki jsem zatím nenalezla bližší informace ( samozřejmě nemyslím naší wikinu ). Ta přestavba dle mne bude složitější než u víl. Přeci jen domy zůstaly na svém místě. Zbrojnice , mne se líbí a změní celkově vzhled i rozměr a to rapidně .
Zbrojnici má hráčka postavenou už ve 22LV . Zda je to konečné , to nevím :).
Na obrázku je vidět zbrojnice a lépe domy ;).

3NFbz.png
 

DeletedUser467

Guest
Ještě sice nevíme, jak budou vypadat ostatní budovy, ale na jednom z obrázků jsem si všimla elfské obytné budovy a teď mi to woodynka svým postem potvrdila... To jako vážně jen vzali trpasličí vzhled budovy, otočili ho o 90° a doprostřed strčili něco, co má připomínat houbu? :eek:
Vždyť to jsou původní elfské budovy protáhle dopředu s vchodem ve stylu orků a ne trpasličí budovy s houbou :)
Na více budov se můžeš podívat v červencovém InnoGames TV (část o Elvenaru začíná v čase 1:33), ale pravděpodobně se ti to nebude líbit :D Ve fantasy světě holt nejsou jen cute rasy :)
Rozdílnost lidských a elfských měst se postupem času s dalšími a dalšími rasami téměř vytrácí, nevím, možná to dělají hlavně stejné kulturní budovy. Ale i vzhled některých manufaktur je v podstatě stejný. Ach jo... no, uvidíme, s čím ještě přijdou, ale z orků a goblinů moc nadšená nejsem.
Myslím, že za to hlavně můžou ty kulturní budovy.Jinak vzhled některých manufaktur je stejný účelově. U trpaslíků jsou to ocelárny, které mají obě rasy stejné, a u víl manufaktury na hedvábí. Jsou to suroviny typické pro tu danou spřátelenou rasu, proto je vzhled jejich manufaktur stejný jak pro lidi, tak pro elfy.
Když jsem koukal na upoutávky, tak, pokud jsem to správně pochopil, jsem si všimnul ve výzkumu dalšího vylepšení na duchy a po tom už dlouho toužím.
Jj, jsou tam vytunění lesní duchové :)
 

DeletedUser236

Guest
Jsem ráda, že hra neustrnula a na novou rasu se těším, ačkoliv souhlasím i s negativy, která tu padla...

Osobně bych viděla jako logičtější variantu, že s každou rasou přijde sice vylepšení obytných budov a manufaktur, ale zůstane zachován styl původního obyvatelstva (tedy lidí či elfů) s tím, že každá další rasa bude mít svoje budovy (jak tomu je). Takhle je pravda, že se setřel rozdíl mezi původní volbou na začátku hry, a městečka dost splývají - což je škoda. Taky by nevznikaly rozpory mezi tím, že se hráčům základní budovy po změně nelíbí, ale pořídit si je musí, pokud se chtějí posunout...

Co se týče velikosti staveb, tak je jasné, že čím lepší budovy, tím více prostoru musí zabírat. Nicméně mě trochu "trápí" to, jak mění strany, do kterých se rozpínají (jednou "svisle", podruhé "vodorovně"). Chápu, že to má svůj účel, ale bylo by celkem fajn, abych měla městečko postavené tak, aby se mi líbilo. Jistě, i se změnami to jde, ale mnohem častěji se pak stává, že má člověk město postavené tak, aby se mu tam všechno vešlo, a ne tak, jak se mu líbí :D Ale to neberte, prosím, jako výtku, jen to jen můj osobní postřeh - je to hra a já to tak beru :D
 

Santerr

Veterán
Neříkám, že jsou ty budovy, co jsme zatím viděli, vyloženě ošklivý, jen si budu muset zvyknout, že po barevných vílách hupsneme rovnou do bažin :( prostě mi to v posloupnosti moc nesedne, no...
Ale už teď vidím celkem velký problém - místo :D Všechno se nafoukne do obrovských rozměrů, jsem zvědavá, jak to tam nacpu :p

Nové elfí obytné budovy u orků mají rozměr 4x3 a budou dávat o 200 lidí více než vílí obytné domy.

Ještě aby nepřidávali tolik lidí, když si vzpomenu, že mě vílí manufaktura na hedvábí stála 713 lidí, tak předpokládám, že orčí manufaktura třeba na drahokamy jich bude chtít už rovnou 1000 ;):D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser236

Guest
Místo je tragédie, to je fakt... :D
A jak píše Santerr, ještě aby ty budovy nepřidávaly tolik lidí, když poslední vylepšení lidské zdroje totálně vysála :D:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser236

Guest
Vylepšení na další level obytných budov u orků přidá spoustu obyvatel - 200 -, což je fajn, protože vylepšování vílích budov bylo na lidi hodně náročné a přidalo jich jen minimum.
 

DeletedUser494

Guest
Tj, ale taky to zabere víc místa... Trpasličí obytné domy byly 5x2 (coz je deset políček) a vílí taktéž, zatímco gobliní budovy jsou zas 4x3, coz je 12 políček... Tudíž zabírají vlastně víc místa, takže je logické, že ti dají více lidí...
 

DeletedUser236

Guest
Ashen: Právě, já o tom ani nediskutuji, jen jsem vysvětlovala, co jsem měla na mysli o několik příspěvků výše.

Jinak ano, obytné budovy jsou sice větší, ale zase jsem koukala, že se nezmění velikost dílen ani manufaktur (aspoň, co zatím vidím v nabídce, přiznám, že jsem nekoukala ještě na wiki, jak to bude v dalších levelech), takže aspoň prozatím je velikost obytných budov kompenzována stejnou velikostí ostatních budov a nižšími náklady na pracující sílu :)
 

Deleted User - 42211

Guest
No, podle toho, co jsem se dívala na beta wiki, tak se změní velikost manufaktury na drahokamy ... jako jediné ...
 

Santerr

Veterán
Tak ona se ta velikost úplně nezmění, jen se pootočí ;)
Srovnej si elfskou manufakturu na úrovni 14 a 16, je jen zrcadlově otočená, trochu poupravené barvy a přidané houbičky a oštěpy, aby to působilo "orčím" stylem...
 
Nahoru