• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuse k verzi 1.4

Sindri

Guest
Uplynuly dva týdny a to znamená co? To znamená další aktualizaci! Ocení ji zejména ti, kteří rádi bojují. Nová obrazovka pro výběr vojsk, obsáhlejší popisky... a vílí divy nyní budou zkrášlovat pozadí vašeho města. No nezní to skvěle?

Vítáme veškeré vaše postřehy k této nové verzi, tak si je nenechávejte pro sebe, ale podělte se s námi o ně!
 

nataly111

Velmistr písma
Vílí budovy budou zkrášlovat pozadí města?:D
Vážně?:eek:
No to bude bomba, na to se těším moc, protože jsem si víly zamilovala.;):D:p
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Jen vílí divy :D Takže myslím, že to bude stejně jako když postavíš třeba horský sídlo, tak vedle máš zvětšeninu toho divu ve skále. A do teď se asi ještě neukazovaly zvětšeniny od víl, takže od teď budou. Aspoň tak jsem to pochopil já :)

Edit: Jinak věřím, že úprava ceny cestiček hodně lidí minimálně zarazí. Tak se těšme na laviny :D
 

nataly111

Velmistr písma
Aha, já jsem dneska nějak hrrr...:D
Tak jsem si to upravila po svém ten text.:p
Už jsem si představovala, jak na té skále roztou kytičky a kolem taky.:p
Nevadí i tak se na to moc těším.:rolleyes:
 

DeletedUser180

Guest
Edit: Jinak věřím, že úprava ceny cestiček hodně lidí minimálně zarazí. Tak se těšme na laviny

Samozřejmě že zarazí. Když to změní tak razantně, tak jakou reakci asi očekáváš ? Mám snad být nadšený z toho že materiál na cesty na celé město budu vyrábět půl roku minimálně ? To jako fakt mám skákat radostí ?
--------------------------------------------------------------------------------------------------
Došlo ke změně ceny květinové ulice, ta nyní stojí 13.800 mincí, 3.000 zásob, 138 slunečnic, 11 ambrozií a 48 nočnicí.
Chybí tam ještě Lektvar noci. To tvůrcům asi uniklo.
Slunečnice a Nočnice, jsou v pohodě, ale Ambrozie, jsou ranou pod pás.

A je mi šumák že můj názor je - podle vašich měřítek - špatný. Je můj, ne váš. Tak na něj nereagujte a mějte si svoje sluníčkové reakce plné nadšení že budete vyrábět Ambrozie na cesty.
 

DeletedUser76

Guest
Sem na to forum už je vážně lepší nechodit , tady je pomalu každý druhý naštvaný (daleko sprostší slova mám na mysli).
To už je jak v reále když vylezu na chodník .
Taky samí nabubřelý bobři .
A kvůli čemu - kvůli nesmyslné hře, když to tak vezmu .
Tak si to tu užívejte .
Adiós ...
 

DeletedUser1235

Guest
Pol roka to urcite nebude...pri 4 dennych farmach by ste mali mat minimalne na 10 ciest ak dobre pocitam (25*4*bonus z portalu/11 - ak nie tak ma opravte ale myslim ze to ide aj na viac, nechce sa mi to pocitat presne). Neviem ci mate niekto potrebu ulozit okolo 1800 dlazdic cestnych co by ste takto cca vyrobili za pol roka (cela plocha ma ak dobre pocitam 2250 policok chcete dat na viac ako polovicu plochy cesty?)...len ak by som pocital ten najhorsi pripad, 1 cesta potom 2 domy so sirkou 2 policka a takto vedla seba na celej ploche (kolko takych tenkych budov mate takto polozenych?), tak mi vychadza okolo 450 dlazdic na cesty (co je pri hore uvedenej produkcii cca necele 2 mesiace)...no iste ste s poctom dlazdic vsetci pod tymto cislom (skuste si ich spocitat)...ak nie, je najvyssi cas prerabat mesta (osobne ak by som v mojom meste predlzil cesty tak ako mam az po okraje, mam cca 245 policok, t.j. cca mesiac produkcie a to som vsetko zhorsoval)...osobne cesty staviam az na konci ak sa mi vsetko zacina hromadit a nemam ich ako ziadnu prioritu. ale mozno mam niekde chybu vo vypoctoch, predsa len su robene v rychlosti.
 

DeletedUser180

Guest
nerwen : nebereš v potaz potřeby výzkumu - na který je potřeba všech surovin, čímž máš na výrobu Ambrosií tak možná jedinou farmu - a potřeby na výrobu v dení a noční farmě (které na sebe navazují kvůli výrobě) Takže toho půl roku je dost reálný odhad.
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Dejme tomu, že město má 200 cest... Co jsem tak letmo okoukl, tak u grepsise ve městě by to zhruba i sedělo. Jedna cesta stojí 11 ambrozií. Tedy celkem je to 2200 ambrózií. Dejme tomu že budeš mít 4 denní farmy a portál na 4. To ti jedna farma dá 40 ambrozií. Takže když budeš mít 4 farmy, dostaneš 160 ambrozií za 10 hodin. Abys udělal všechny budeš potřebovat 140 hodin. To znamená 6 dní, pokud se budeš věnovat pouze cestám. I kdybys dělal při tom výzkum a s tím pár cestiček denně, pořád to bude to samé prodloužení o těch 6 dní. Jen třeba postupně - plácnu po 1 hodině denně po nějakou dobu. Vybudovat město zabere nějakou chvilku, to je pravda. Ale ani s těmi 6ti dny navíc to půl roku nedá.


Edit: Samozřejmě vím, že použiješ odpověď ve smyslu "ale nestavím jen ambrózie, potřebuji i další suroviny co se nebudou vyrábět naráz". Ano, to je pravda. I tak věřím, že to má do půl roku dost daleko :D
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1235

Guest
GoldAngelcz – vďaka za upresnenie.

Grepsis: áno, ale ja som napríklad teraz dorábal cesty trpaslíkov až po doskúmaní ich divov a tak to spravím asi aj s cestami víl. Myslím, že tam bude dosť času kým dobuduješ nový portál novej rasy (+ ja som tam mal ešte nedoskúmané veci na začiatku stromu trpaslíkov, takže sa mi nekopili ani vedomostné body a keby aj, viem ich hodiť niekde do divu...).
Ono ide o to aké sú kde priority a čo chceš mať skoro postavené...jasné, že to nie je ľahké vyšperkovať do dokonalosti produkciu / prínos vedomostnych bodov / výskum a stavbu (budme radi, že farmy nežerú ľudí a kultúru) ale tak pri trochu intenzívnejšom hraní ak to človeka baví sa to dá.

Na margo bodov, ak som dobre počítal, tak ti na tie čo spotrebujú ambróziu treba 1057 vedomostných bodov. Spolu potrebuješ 5560 ambrózie do stromu. Tak ja neviem koľko mám počítať bodov vedomostných že vyprodukuješ v priemere za deň? 24 + 8 (jedno územie) + 8 (dalšie územie)? Dve územia za deň asi nepôjde, mám pochybnosti aj o tom jednom území za deň, nakoľko čas na prieskum území sa predlžuje. Tak ale dám to jedno územie za deň, to je 32 bodov. Na strom v časti s ambróziou ti takto treba 1057/32 to je 34 dní. Za en čas - pri pomoci počtov od GoldAngelcz, ale s mojím obmedzením len jedného 10 hodinového výberu ambrózie za deň - vyprodukuješ pri farmách 34*4*40 to je 5440 ambrózie, to sa blíži tomu čo potrebuješ + máš v strome ďalšie body, kde môžeš tráviť čas ich rozmiestňovaním (celkom má 1980 bodov tuším – čísla berte naozaj s rezervou, nekontroloval som len na prvý krát spočítal). A znovu zopakujem, isto to bude pri menšom každodennom úsilí aj viac (hlavne s produkciou), navyše si môžeš postaviť aj ďalšiu farmu a mať ich 5 ak chceš všetko rýchlo a potom to prebudovať.
 

CherryFlower

Guest
Já víly už pilně zkoumám a na rozdíl od trpajzlíků mám jejich surovin nadbytek, takže mi manufaktury pro změnu stojí. Když použiju výrobky na cesty, aspoň bude zase nějaký obrat než dokoumám další políčko, kde budou potřeba :)
 

Eragon92

Znalec fóra
Jen vílí divy :D Takže myslím, že to bude stejně jako když postavíš třeba horský sídlo, tak vedle máš zvětšeninu toho divu ve skále. A do teď se asi ještě neukazovaly zvětšeniny od víl, takže od teď budou. Aspoň tak jsem to pochopil já :)

Edit: Jinak věřím, že úprava ceny cestiček hodně lidí minimálně zarazí. Tak se těšme na laviny :D

Tak abych tě nezklamal a uděla ti radost :D :p ---- To teda s tou květinovou cestou podělali!

PS: k tomu tvému výpočtu: zapoměl jsi započítatn čas potřebný pro výrobu surek pro samotnou ambrozii ;)
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1235

Guest
Myslíš 4 hodinovú výrobu svetlušiek v počte 800 ks v jednej nočnej farme? (t.j. môže ísť paralelne, mám započítavať niečo čo môže isť súčasne ako 10+4? prosím, aj tak to je menej ako 24). Pozrel som to len s wiki, ale predpokladám, že jedna výroba bude stačiť na jednu výrobu ambrózie a ešte z nej zvýši...a zdá sa mi, že to je tak s každou predsurovinou, neviem to žiaľ overiť, lebo na wiki nie je pri danom lvl koľko presne surovín potrebuje ambrozia/nočna esencia na svoju výrobu. Keď sa vrátime k samotným cestam a chodníkom (ktoré sa dajú budovať na záver), tak ak dobre pozerám, na výrobu svetlušiek (potrebné na ambróziu) sa používajú kladívka, t.j. nič zase čo by brzdilo výrobu dennej farmy a ambrózie v nej...neviem v čom je taký problém s tými cestami, keď tak upresni ty výpočet koľko trvá (nie len naznačiť čo som nezahrnul, lebo ja som si to teraz aspoň s trochou snahy overil čo si napísal, u teba si nie som istý či si sa nad tým čo si písal aj hlbšie zamyslel). Ak opravíš výpočet, určite sa na teba nepohnevám a budem len rád ak to tu bude presnejšie ja na to pozerám už 5x a chybu nevidím. Nie som však neomylný génius....

EDIT: no vidíš a tu je hneď príklad mojej omylnosti nageniálnosti, čítal som len tvoju reakciu a nie na koho reaguješ. Ale myslím, že to čo píšem sa dá aplikovať aj na tvoju reakciu ku GoldAngelcz ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Sindri

Guest
Osobně nerozumím tomu, proč pokud nemám rád jakékoli sebemenší výzvy, tak hraji hry, které o ničem jiném nejsou, než o překonávání nejen hry, ale také sebe a ostatních. :)
 

DeletedUser34

Guest
taká maličkost všimnite si na obrazki počet jednotiek a kolko my ich dalo do utoku po kliknuti na nich :) t je sranda

1ah1.jpg
 

DeletedUser1235

Guest
No dobre, čo už s tebou :-D Ale snáď si to preráta aj niekto iný a pomôže mu to, keď už som sa s tým trápil ;)
 
Nahoru