• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Darování libovolné věci z inventáře členům společenství.

Theas

Kolemjdoucí
Shrnutí: Líbila by se mi možnost, darovat členům mého spolku dle mého výběru věci z inventáře, ať už kouzla, požehnání či budovy ze shromaždiště.
Podrobnosti: Mám spoustu budov, které nechci a nevyužívám, (jasně mohu je v akademii rozložit) ale některým členům by se zrovna daná budova líbila či hodila. Byla bych ráda za možnost rozhodnout se, jestli budovu rozložím, nebo ji někomu věnuji. Ať už třeba jako odměnu za skvělou účast v turnaji, nebo čistě jen proto, že já tu budovu (kouzlo, nebo požehnání) nechci a nepotřebuji.
Důvody: Jsme JEDEN spolek, tak proč si nemůžeme vypomáhat nějak víc? Například darováním věcí z inventáře?
Dopady: Někdo toho určitě může nějak zneužít. Ale proč mají ostatní hráči doplácet na zneužívače.
 

Mescal

Znalec fóra
Již teď existují hráči, který mají ve světě dva nebo více účtů; jeden hlavní na kterém hraje a druhý či víc vedlejších kde také hraje, ale hlavním smyslem těchto vedlejších účtů je dotace VB hlavnímu účtu.
Nějak si nedovedu představit, že by darování budov, či čehokoliv jiného nebylo co nevidět zneužíváno.

Co bych si dokázal představit něco jako burzu nepotřebných věcí, ale nevím, čím by se platilo, jestli mincemi, zbožím, zásobami... A jak by to bylo s kapitolou u budov, jestli by byla klouzavá dle toho, kdo budovu získá a nebo by byla pevná a neměnila by se... Nevím.
 

Hexik

Znalec fóra
no navrh zni hodne dobre ale jak pise mescal ma taky radu uskali a i tak by bylo treba mit radu limitu neumim si predstavit ze by slo predat (prodat) byt jen zakladnu na ohnivaka nekomu kdo ho jiz ma ve skladu (meste) a pak predstava "obchodovani" s unikatnimi ci starsimi budovami

taky mam popravde ranec ruznych budov ve sklade co tam hnijou protoze ulomku mam dost a tak nejak pro ne nemam vyuziti
a nebyla bych to ja aby me nenapadlo neco uplne jineho ja bych dala moznost rozkladu za cinidla ikdyby jich byla jen polovina co jsou potreba na vyrobu ty jo to by se mi libilo co s ulomky proste mit 2 moznosti ulomky nebo cinidla

chtelo by to asi vice propracovat ale zatim neni s cim souhlasit jen ze mam taky plno "domecku"
 

indian068

Znalec fóra
No slo by to udelat naspusob budovy ktera by byla treba od 3.kapitoly kde by se mohly prizvat hraci nejen sousedi tito hraci by navstevovaly budovu pri kazde navsteve by naskocila nejaka mena na burzu nepotrebnych veci v invu budova by se mohla navysovat cim vyssi levl tim vice hracu navsteva by byla mozna treba jednou za 24.hod.s budovy by se mohla davat nabidka nebo se podivat na nabidky vsech hracu
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
Návrh se mi líbí. Možná by šlo, aly společenství mělo něco jako společný sklad, kam by se mohly zdarma odkládat nepotřebné kulturní budovy i artefakty, případně i kouzla a jiní hráči by si je tam brali. Taky mám sklad přeplněný věcmi a bylo by fajn, kdyby to někdo jiný mohl využít.
 

Mescal

Znalec fóra
@indian068 Sakra člověče, čtu tu Tvoji větu asi už po čtvrté a vždy se v polovině ztratím. Prosím, zkus ten svůj příspěvek upravit tak, aby byl čitelný a Tvé návrhy pochopitelné. Nechci bazírovat na gramatice, protože mi také v příspěvku může něco gramatického utéct, ale tohle je moc.
Já skutečně nevím, kde v Tvém textu ta která myšlenka začíná a kde končí.
Věř mi, skutečně nechci hejtit. :)
 

indian068

Znalec fóra
Tak jinak univerzalni budova pro vsechny hrace kde si muzes pozvat hrace nejen sousedy dle kapacity navysene budovy pri kazde navsteve u tebe nebo druhemu hraci ktereho budes mit v budove ti naskoci mena kterou muzes pouzit bud na burze nebo navyseni budovy abys mel vetsi kapacitu na pozvane hrace a tim vice meny budova by slouzila i jako burza nabidka nebo poptavka urciteho druhu z invu tentokrat od vsech hracu
 

Lovec Krys

Legenda
@indian068 Mescal má na mysli, abys nějak smysluplně rozdělil svůj příspěvek na věty a nepoužíval na celý příspěvek jednu dlouhatánskou větu bez jasného oddělovače.
Představ si, že bys četl 30 (nebo 300) stránkovou knížku, která by byla napsaná celá v jedné větě bez interpunkce (tzn. čárek a teček).
Pak totiž málokdo tvůj příspěvek dočte do konce a ještě menší část pochopí, co jsi tím vlastně myslel.
 

indian068

Znalec fóra
Tak jinak budova ktera bude slouzit jako burza nebo aukce.
Bude se moct navysit.
Cim vyssi uroven tim vic hracu muzes pozvat nebo obracene.
Za kazdou vzajemnou navstevu te budovy ziskas menu.
Tu muzes pouzit na navyseni budovy nebo na burzu ci aukci.
Pozvani hraci nemusi byt tvoji sousede.
 

Mescal

Znalec fóra
@indian068 děkuji za přeformulování svých myšlenek. :)
Takže navrhuješ novou budovu "tržiště budov, kouzel a požehnání", která by měla dvě funkce a to "burzu" a "klub pozvaných".
Burza - její smysl je jasný, ale měna... To by byla vedle mincí, zásob a surovin z T1 - T6 ještě další nová univerzální měna? No, jistý smysl by to dávalo, protože omezeními danými kapitolami by tak mohl spravedlivě měnit položku hráč z 3. kapitoly a třeba hráč z 15. kapitoly.
Klub pozvaných - tam by jsi mohl pozvat jakékoliv návštěvníky: své spoluhráče ze společenství, své objevené sousedy z mapy, ale i v podstatě kohokoliv ze svého světa (buď Winyandor nebo Arendyll). Čím víc by jsi budovu povýšil, tím víc by jsi mohl pozvat návštěvníků. Za uskutečněnou pozvánku by jsi dostal poplatek (patrně té univerzální měny). A dostal by jsi poplatek jen ty a nebo i ten pozvaný?
Univerzální měna - tu by jsi tedy získával jak výměnou "budov, kouzel a požehnání" na burze, tak i poplatek z klubu pozvaných. A byla by ta nová univerzální měna zpětně směnitelná za mince, zásoby a suroviny?
---
Moje připomínky je jen jediná. Nechci novou budovu, stačila by nová záložka či spíš dvě do stávající budovy tržiště.
 
Naposledy upraveno:

Ludi

Veterán
Taky nechci novou budovu, bylo by lepší rozšíření skladu, kde by byl vstup do skladu společenství. Tam by bylo možné házet přebytečné věci.
Lv. věcí kulturních budov by byl v patřičné kapitole, kdy byly získány, a jiný hráč by si mohl vybírat jen věci v kapitole, kterou už dosáhl. Tak by se mohly sdílet kulturky, artefakty i kouzla.
Čím jednodušší řešení, tím lepší.
 

Serza7

Učedník
Mě by se líbila vize společné mapy společenství a případně výzkumu. Jestli by v ni šlo udělat nějaké čachry proč ne, ale zdejší návrhy celkem odmítám.
 

indian068

Znalec fóra
Mescal
Menu bys ziskal jen kdyz by te nekdo navstivil.Urcena jen na burzu nebo aukci.Jinak by se nedala ziskat.Ani smenit za zlataky,kladivka, zbozi.Popripade by se za to dalo dokoupit treba krmeni.Hraci kteri by nebyl ze splecenstvi nebo sousedu by se mohly motivovat popripade i obchodovat na trzisti.Jinak na foe to funguje uz par let pres krcmu ktera je mimo mesto a nezabira misto.Tak se zbavuji svych prebytku v aukci.Muzou si treba za tu menu koupit vice casu na bonus v bojich.
 

luterina

Veterán
Pro možnost darovat někomu konkrétnímu nějakou věc z inventáře říkám ano, avšak co za budovy nebo požehnání atd., jakou formou či jakým způsobem, to bych asi nechala na vývojářích, ale bylo by asi fajn, kdyby to bylo úplně jiné než na foe ta mašinérie zvaná starožitnictví, kde probíhají aukce (krčma je něco jiného, tam se chodí posedět a pít ;) ). Líbil se mi nápad kamaráda, že by se jednalo o dar, jako takový, tedy že by se za něj nic neplatilo, ale naopak by mohl být věnován přímo nějakému konkrétnímu hráči a v nějakém časovém intervalu, např. jeden dar, jednomu/každému hráči, jednou za týden.
Myslím, že pokud se má jednat, jak je v nadpisu, o darování a má jít o dar, tak by za to žádná jiná měna, tak jako je v obchodě "něco za něco", být neměla.
 
Naposledy upraveno:

Theas

Kolemjdoucí
Luterina - Ano přesně tak jsem to myslela :) Darování ostatním hráčům. Za turnaje dávám prvním třem odměny do divů a líbila by se mi možnost darovat jim něco lepšího. :)
 

indian068

Znalec fóra
Daval sem jen navrh muze se to vytvorit treba darem.Za me kdyz podarovat tak to musi byt vic nez jen aktivita v turnaji,vez,DS.Ale kazdy si to dela po svem a to respektuji
 

Theas

Kolemjdoucí
To je jasné. Návrhy si myslím, že jsou super. Ostatně by bylo fajn kdyby to pak mohl každý využívat různě - někdo darem, někdo burzou atd. Kdyby se třeba v inventáři vytvořila další složka "sklad společenství", proč ne. Mohla bych do ní ze svého skladu dát to, co nechci, a někdo si to mohl vzít. Nebo možnost vybrat si hráče a dát mu co chci. Bylo by fajn, aby měl každý možnost volby, podle toho jestli chce smlouvat, nebo darovat. :) Určitě každé společenství jede něco. U nás jedeme hlavně turnaje. :) Do DS nikoho nenutím, i když se stejně většinou zapojí všichni, stejně tak věž. :)
 
Nahoru