• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální budovy pre cech

páči sa vám tento nápad

  • ÁNO

  • NIE


Výsledky se zobrazí až po hlasování.

DeletedUser34

Guest
no ako sa blíži koniec výskumu tak človek uvažuje čo bude robiť keď doskúma všetko

preto alternatívou by bolo určite sa zamerať na niečo okolo spolkov

a tu by bola celkom skvelá vec keby aj spolky mali vlastné budovy ktoré by mohli stavať členovia spolkov a dávali by im bonusy trebárs kultúru alebo nástroje alebo mince poprípade vojakov
a kludne by tie budovy mohli stáť vyššie sumy napríklad od 1 milióna a viac nech sa zapojí do stavania celí cech
a bolo by skvelé keby sa dali vylepšovať ako budovy v mestách
hra by sa stal viac atraktívnejšia a aj viac zábavnejšia
bonusy by sa mohli potom vyzdvihovať buď kliknutím každých 8 hodín na danú budovu ako je to aj v hre

alebo by to mohlo byť vo forme denného poplatku
a to tak že keď sa postaví budova daného bonusu
zaplatí sa príklad: 10 000 mincí a bonus sa aktivuje na 8 hodín po 8 hdinách by sa musel zase zaplatiť
poplatok 10 000 mincí takto by bolo zachované aj míňanie mincí a spolok by s toho mal aspoň malí úžitok
 

DeletedUser254

Guest
Jestli mi dovolíš myšlenku malinko rozvést, tak bych si to představoval asi takto :
Spolek by mněl vlastní pozemek - nemusel by být nijak velký, stačilo by třeba 4x4 pole. Velitel ( zakladatel, šéf, kápo, majitel ) cechu by mněl přístup do menu budov a mohl by si vybrat jakou budovu postavit.
Třeba Kulturní. Klikl by na budovu a umístil ji na pozemek. Budova by se ale nezačala stavět, pokud by se nedodal materiál na stavbu. Třeba 2 000 prken, 7 000 mramoru, 1 500 000 mincí, 3 5000 křišťálu, atd. Budovu by mohl rozkliknout jakýkoliv člen a materiálem přispět v jakékoliv výši. Po dodání materiálu by se budova postavila a každému členu by se zvýšila kultura na základě bodů budovy.
Nebo kasárna a zbrojnice, které by fungovaly jako u jednotlivých hráčů. Zkrátil by se čas a zvýšil počet vojáků.
Do společného pozemku by se mohly investovat i výzkumné body. Tím by se odemykaly různé budovy a fungovalo by to jako strom výzkumu u hráče. Jen by to bylo pro společenstvo.

Stejně by se dalo vymyslet spousta dalších budov. Na materiál ( 9 + 9 různých budov na bonus a zkrácení doby výroby ) na mince, na výzkumné body ( pro začátečníky ) atd.

Na pozemek společenství by mněl přístup samozřejmně každý ale jen velitel by mohl do jeho chodu zasahovat.

Dodatek : je to jen takový myšlenkový záblesk, takže by asi bylo potřeba nad tím strávit více času a dopilovat desítky detailů.
 

DeletedUser34

Guest
Norgius presne tak ono by sa hra hned stala viac zábavnejšia a spolky by nabrali večiu dôležitosť
ale mne by sa to páčilo
 

GoldAngelcz

Velmistr písma

To zní dost zajímavě. Podobně bych to řekl i já, ovšem cena té budovy (a jejich úrovní) by musela být velká. Tu cenu co jsi třeba ty napsal bych dal dohromady já sám. A to prakticky bez sebemenších problémů. To znamená, že bych se nebál použít "obří" částky. Přeci jen to není budova která se má postavit za týden a dávat obrovský bonus hned. Takže bych se nebál použít řádově i desetitisíce suroviny a desítky milionů zlata, včetně hromady kladiv. Ano, bylo by to hodně, ale jak jsem psal, není to běžná budova a hlavně se na ní skládá až 25 lidí.

Ten společný pozemek se mi líbí. Takové cechovní město :) Samozřejmě v menších rozměrem a o pár budovách (případně možnosti použití dekorací z obou ras - ale bez přidání kultury, prostě jen na okrasu). A ty budovy by musely být oslňující a ideálně kombinovat "prvky" obou ras :) Takže řádná malinká budova 4x4, ale třeba 10x10. Ale tady je tolik možností na vymyšlení a zapojení fantazie, že bychom tu mohli psát do nekonečna :)
 

DeletedUser254

Guest
GoldAngelcz :
Myslím že na tom pozemku by byly důležité hlavně ty kulturní budovy. Podívej se do měst. Spoustu místa zabírají právě kulturní věci. Takže by spousta lidí byla jen ráda že se ve městě může zbavit zavazejících kulturních oběktů a postavily by se právě v tom společném pozemku. Výhoda pro všechny. Každý by pak rád dodával materiál.
A já bych se nebál klidně ty kulturní budovy vyhnat do vyšších levlů. Stejně jako u všeho, bych to dotáhl do levlu 15.

EDIT :
Fulla
, nápadů by byla spousta. V jedné hře od konkurence mám dokonce v sekci nápady vlastní téma, které je plné nápadů. Už mi dokonce moderátoři nechávaly vzkaz, že tvůrci oceňují mé nasazení ale pokud by ty nápady mněly uskutečnit, musely by udělat úplně novou hru :rolleyes:
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
GoldAngelcz :
Myslím že na tom pozemku by byly důležité hlavně ty kulturní budovy. Podívej se do měst. Spoustu místa zabírají právě kulturní věci. Takže by spousta lidí byla jen ráda že se ve městě může zbavit zavazejících kulturních oběktů a postavily by se právě v tom společném pozemku. Výhoda pro všechny. Každý by pak rád dodával materiál.
A já bych se nebál klidně ty kulturní budovy vyhnat do vyšších levlů. Stejně jako u všeho, bych to dotáhl do levlu 15.

No jo, ale to už přetváříš smysl hry jako takovej. To už nebude žádný plánování, "počítání" kolik čeho je potřeba, kolik a jakých budov si můžeš dovolit a podobně. To už si myslím že by bylo špatně. Ten pozemek by byl pouze pro ty speciální budovy (které by byl drahé, stavba náročná a dlouhá - ale zase přidávala by znatelný bonus), který by stavěl cech spolu. Každý by tam mohl nakukovat, kochat, poslat libovolné množství do skladu (který by byl neomezený), ale pouze velitel cechu by mohl provádět nějaký akce (rozšířit budovu, případně přemístit a já nevím co by tam ještě mohlo jít).


le pokud by ty nápady mněly uskutečnit, musely by udělat úplně novou hru
a proto se nemá nic přehánět :) Jak se říká, všeho moc škodí. Nápad co jsi psal na začátku je fajn, ale s tou reakcí na můj příspěvek moc nesouhlasím.



Edit: To s těma kulturníma budovama.... Mám namysli, aby to nedopadlo tak, že bude velké množství kulturu pro všechny dostupný prakticky hned. Protože tím se ztratí ta vyváženost a "ekonomika" hry, kdy člověk musí plánovat, počítat a přemýšlet jak vyjít s kulturou/lidmi a která budova bude přínosnější/potřebnější.
 

DeletedUser254

Guest
Tak logicky bych předpokládal, že by ty kulturní bonusy nebyly tak velké aby všichni ve městech rušily co už mají.

Společenstvo nabízí mnoho různých možností. Pár konceptů z jiných her by se mohly oběvit i tady.
 

DeletedUser34

Guest
preto som chcel aby sa tie bonusy aktivovali
ako v hre každích 8 hodín
za poplatok príklad 100 000 minci
udržal by sa smer hry a nejak moc by to nezaťažilo
a bonus by nemusel byť nejak prehnaný trebárs 3000 kultúry


a mohla by byť aj možnosť že by sa dala kulturna budova aktyvovať raz za 24 hodin a trvanie bonusu by bolo trebars na 8 hodín potom by hráči nerušili budovy kultúry
 

Percival

Guest
A tak to už můžete rovnou udělat cechovní pokladnu právě ke stavbě těchhle cechovních budov. Příspěvky by byly na bázi dobrovolnosti (respektive by to bylo na každém cechu) k pokladně by měl přístup jen velitel, respektive osoby oprávněné velitelem
 

DeletedUser494

Guest
Zdravím, původně to měl být samostatný návrh, ale byl jsem upozorněn, že už se to tu v podstatě řeší, tak jestli můžu přispět svým názorem...

Taktéž mne původně mne napadlo, že by se mohly udělat v rámci společenství nějaké budovy, které by hráči at už pravidelnými či dobrovolnými příspěvky platili a stavěli a ty budovy by dávaly nějaký bonus. Nakonec jsem si ale uvědomil, že by to nejspíš znamenalo hromadné propouštění méně aktivních a méně rozvinutých lidí, kteří si nemohou dovolit dávat do společenství tolik jako jiní, rozvinutější hráči - což asi někomu nevadí, ale já zas chápu, že by se to spoustě jedinců nemuselo líbit.

Abych uplne neignoroval předchozí debatu - návrh bonusu pro hráče už padl, i když já osobně bych to nedával za poplatek, který musí hráči nastřádat - to by dle mne vedlo k dost razantnímu sledování, kdo kolik přispěl, jak je aktivní apd... A spousta lidí to hraje fakt pro rekreaci a už ted se jako velitel společenství setkávám s názorem "já do společenství nechci, nechci se vázat, nechci mít navíc povinnosti" apd. Zase, chápu, že hráči už nějakým způsobem rozjetí a ti, kteří hře věnují více času, nevidí nic špatného ve vytvoření společenství jen z aktivních hráčů pro maximalizaci bonusu, ale ostatní, kteří to nehrají tak často, by na to mohli doplatit. Jistě, mohli by si založit jiné společenství, kde se na to prostě nehraje, mno... Taky fakt.

Takže jen k tomu výše zmíněnému bonusu, já třeba bych měl tuhle představu:
Velitel či jeho zástupce by mohl jednou za 23 hodin zvolit jeden z několika možných bonusů, který se zaplikuje automaticky na všechny členy daného společenství po danou dobu (třeba 24 hodin, ale může to být i méně)
Příklady bonusů: 1) 10% k vyrobě zásob (kladívek), 2) 10% více zlatých z budov, 3) kulturní budovy dávají o 10% více kultury, 4) vojáci mají o 10% větší útok a životů

PS: Asi by bylo dobré se zamyslet, jestli to udělat jako dlouhodobější bonus (např na 24hodin nebo dokonce trvalý bonus společenství), ale menší (př. 5%), nebo kratší (např. 4 hodiny) ale o to větší bonus (třeba 15-20%)
PPS: Možná by nebylo špatné dát ten bonus třeba za určitý počet vzájemných sousedských výpomocí v rámci společenství (ale to by asi zase vedlo k vyhazovu méně aktivních hráčů)
PPPS: Přítelkyně ještě měla návrh, že by se ten procentuální bonus mohl odvíjet od množství členů daného společenství - třeba 0.5% za každého člena...

Asi by to chtělo nějak doladit, aby to nebyla moc velká pomoc (lze omezit dobou platnosti či dobou nabíjení bonusu).
 

DeletedUser34

Guest
no je to celkom fajn prepočitane
je jasne že by sa to muselo dať
buď na trvalo bonus a stal by vecie množstvo prostrietkov
alebo ako spomynaš Ashen na určitý čas a musel by sa spuštet po danej dobe ale ako knam prichadzajú divi staroveku
tak táto možnosť začina byt asi uz neaktualna nakolko divi budu taketo bonusi davat kazdemu hracovi ktori si ten div postavi v mste
mne by sa osobne viac páčilo keby tie divi stavali spolky ako jednotlivci aspon by bola rovnovah
ale uz je dane tak uvidime ako to dopadne a co nam čas prinesie
 

DeletedUser76

Guest
Zdravím ve spolek ,
tak i já zde vyjádřím svůj názor ohledně nápadu vašeho. Rozhodně nechci tím říci ,že váš návrh je špatný.
Dívám se na to z pozice velitele . Osobně za sebe ,nebyla bych nadšená z toho stavět společnou budovu ať by byla sebe krásnější.
Vzhledem zkušenostem z jiné hry si přesně dokáži představit jak by to dopadlo.
Hráči by mne zahrnovaly dotazy kdo přispěl,proč onen nepřispívá a nakonec by vznikly nepokoje ve spolku o tom kdo má větší zásluhu.
A samozřejmě, že aktivní hráči by byly naštvaný,že méně aktivní mají stejný bonus z oné budovy a to bez práce.
Vystavět budovu okrasnou bez bonusu pro spolek mi pak přijde zcela zbytečné .
Společenství je zde zřejmě chápáno jako uzavřená komunita kde můžete trávit společné chvíle a vzájemně si vypomáhat.
Ne všichni hráči jsou obdivovatelé fórum a dávají přednost menší komunitě.
Spousta hráčů u nás ve spolku bere tuto hru jako aktivní odpočinek . To znamená ,že jsou přítomni pravidelně každý den,prohodí pár slov většinou z reálu . Radují se,že nemají povinnosti a upřímně společná výstavba je už závazek.
Nehledě na to,že budovu velkolepou si budeme stavět ve městě (pokud jsem to dobře pochopila).
Náklady surovin na výzkum jsou poměrně vysoké a hráči někteří mají před sebou ,ještě pěkný kus cesty .
Nicméně by to chtělo vyjádření více hráčů než té hrstky co se zde objevuje :).
 

DeletedUser254

Guest
Tak to už bychom musely ale dodat taky to, že třeba spousta hráčů vůbec nedává pacičky, i když jsou v jednom společenství.
Je myslím důležité, že by se ti lidi napřed musely rozhodnout sami, jestli jim takový "prudič" ve společenstvu nevadí.

Já bych třeba klidně dal půl požadovaného zboží, protože ho prostě mám nadbytek a není to pro mě žádná ztráta. Pokud se někdo chce jen vézt, tak je to sice nečestné, ale nevidím v tom až tak velký problém. Prostě jen schromažďuje zásoby na něco co sám potřebuje.

Tohle by se asi muselo řešit individuálně u každého jedince, protože když "on" dá 500 kusů, tak Já musím v podstatě dát taky 500 jinak bych byl za škudláka. Nikdo už nehledí třeba na to že "on" hraje 3 měsíce, zatím co Já 3 týdny.
 

DeletedUser76

Guest
Pacičkování neboli motivace věčný problém těchto her,který je nevyřešitelný :).
Dovolím si porovnat z FoE.
Zde není dán takový důraz na žebříček hráčů,řekla bych,že je spíše orientační a mnohdy i pomůže se mrknout co postavit.
Přírůstky jsou zde bodové za zvelebení budov jak jí říkám ,ale za boje jsou nepatrné a za sklizeň města mám takový dojem nedostanete žádné body.
O proti FoE tam byla motivace důležitá ,za prvé velké navýšení bodů při bojování díky ní, za druhé přičítání bodů za sklizeň města .
Takže hráči hnali bonus na 150 procent.
V počátku jsem si myslela,že zde je důležitá ohledně kultury ( tím mám na mysli,že ušetřím místo a nebudu muset mít tolik kulturních budov).
Ale není tomu tak , protože zvelebená kulturní budova vám neumožní postavit novou budovu.
Pouze vám zvýší produkci peněz a kladiv což vám pomůže splnit třeba dříve opakovací úkol. Pokud máte nedostatek kultury nezvelebené tak jako tak jí musíte postavit aby jste mohli stavět či zvelebovat do dalších úrovní budovy ve městě.
Takže u nás ve spolku to moc netlačíme do extrému spíše mezi sebou více komunikujeme a vzájemně se poznáváme což je fajn .
Pokud bych měla dát návrh našim vývojářům, tak bych se zaměřila na kulturu.
Zahrnout do hry jednu budovu,která by šla zvelebovat a dávala tak vyšší kulturu po každé navýšené úrovni.
 

DeletedUser254

Guest

DeletedUser76

Guest
S tím naprosto souhlasím :).
Bylo by to vážně příjemné a ušetřilo by to místo,že by si hráči mohli postavit i jinou budovu než potřebnou pro své město.
Protože je mi vážně líto,že si některé ty hezké budovy nemohu dovolit postavit vzhledem k ekonomice mého města.
Což je škoda :(.
A zároveň by si třeba i hráči nedělali starosti kam dají velkolepou budovu pokud tato možnost ve hře bude :).
 
Nahoru