• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Společenství Bonusová výroba

Saux

Znalec fóra
[Shrnutí] – Odměna při eventech nebo DS ve formě přidání jedné bonusové výroby pro společenství
[Podrobnosti] - Přidání jedné bonusové výroby nad rámec daných bonusů pro společenství
[Důvody] - Vysoké zvýšení motivace společenství ke spolupráci při plnění eventů či dobrodružství

Napadlo mě, že daleko vyšší motivací pro společenství než nějaká "kultura za 500" by pro společenství byla možnost získat bonus na výrobu toho zboží, kterého je ve společenství nedostatek. Tento bonus by získal velitel společenství a měl by tak bonus na 4 druhy zboží (neřeším, jestli by ten bonus mohl předat někomu jinému, protože to nechci komplikovat). Mohl by mít pouze jeden navíc, aby se zamezilo tomu, že bude mít bonus na všechno :)

Důvod je jasný - co já vím, tak mnoho společenství trpí tím, že např. 15 hráčů vyrábí mramor a jen 2 vyrábějí prkna. Lanaření hráčů ze spol. do spol. mi nepřijde úplně hráčsky etické, a myslím si, že možnost získání jedné bonusové výroby navíc by celé společenství motivovala daleko víc, než nějaká budova z truhly.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser341

Guest
Za mne nápad hezký, ale vidím v něm strašně moc úskalí... Např:
1) když je v cechu více "velitelů", dostanou bonus všichni?
2) když mám dva bonusy, mám ve městě skutečně místo postavit druhou sadu manufaktur?
3) když odejdu z cechu/přijdu o status velitele, přijdu tím o bonus? co pak s postavenými manufakturami?

Mít v cechu rovnoměrně rozdělenou výrobu je právě hlavním úkolem velitele cechu, podle mne, není to o "lanaření" hráčů mezi cechy ale i o náboru nových lidí... Však, co jiného tu vlastně takový velitel má na starosti? :)
 

LuciskaCh

Mistr slova
@Saux je to dobrý nápad, ale opravdu to má hodně úskalí.
@ramaloke
1) v cechu může být jen jeden velitel, více může být zástupců a velvyslanců, ale velitel jen jeden
2) s místem je opravdu problém, snad na jednu manufakturu by bylo, ale na víc rozhodně ne
3) velitelství se zbavíš jedině tak, že sám ho předáš někomu jinému, a dokud jsi velitel, tak nemůžeš ze spolku odejít

Ale jinak bohužel souhlasím s @ramaloke, musíte do spolku hledat lidi, co mají různé zvýšené, protože pochybuji, že by toto inno zavedlo, nebo mít alespoň někdo štěstí na sousedy. Já mám hodně dobré sousedy (opravdu musím pochválit), večer dám nabídky a do rána mi vše vezmou, tak můžu měnit i pro společenství (je nás spousta s mramorem, křišťálem a elixírem).
 

Saux

Znalec fóra
@ramaloke @LuciskaCh
Byl to momentální nápad, takže to samozřejmě nemám nějak detailně promyšlené - skočil na mě nějaký zákeřný bacil, tak se povaluju doma a nudím se :)
Nicméně budu rád reagovat na vaše připomínky: Velitel opravdu může být jen jeden, zástupců a velvyslanců může být plné společenství :)
Místo... to je problém vždycky, ale podle mě ne tak neřešitelný. Navíc - v rámci výzkumu musíme (pokud chceme postoupit dál) zkoumat i manufaktury, na které nemáme bonus, takže tímhle by to zkoumání dostalo aspoň trochu smysl.
Shánění lidí do společenství - nevím jak vy dva, ale já jsem ve hře prakticky novic (hraju od listopadu) ale dělám zástupce velitele a většinu času u hry mi nezabere ani tak hra samotná, jako spíš nahánění nových členů :) Máme téměř plno (24/25), ale pár lidí bych rád vyměnil, takže uvítám jakékoliv rady, jak sehnat nové hráče (když někomu napíšu, tak 99,9% ani neodpoví). A když jsem oslovil některé sousedy, kteří už v nějakém společenství jsou, tak se mi jednou dostalo i odpovědi, ať jdu do pr.... :)
 

LuciskaCh

Mistr slova
je to opravdu hodně složité najít členy, co budou hrát. Už jsem obepsala všechny sousedy, co nejsou v žádném společenství, přetahování členů se mi moc nelíbí, ale už jsem to taky jednou udělala, ale to bylo pro toho hráče jen dobře, všimla jsem si totiž, že jeho nabídky na trhu pořád vysí (nikdo ze společenství mu je nebral), tak jsem ho zkusila oslovit a byl rád, že může přejít a pro nás je taky přínosem.
Můžeš ještě napsat tady do sekce společenství hledá hráce a dopiš si tam se kterou zvýšenou by se někdo hodil. Ale to není zas až tak účinné.
Pak ještě mrkni, jestli tě to přesouvá na výhodnější pozici na mapě, to taky hodně pomůže s obchodováním.
 

Saux

Znalec fóra
Pak ještě mrkni, jestli tě to přesouvá na výhodnější pozici na mapě, to taky hodně pomůže s obchodováním.
Mě to přesunulo jednou, a pak jsem přesouvání vypnul, protože jsem se svým umístěním spokojen (z pouště mě to přesunulo do hodně aktivní oblasti). Jen si pořád říkám, že tenhle hráč by mohl být náš člen, a nejen můj soused :)
 

LuciskaCh

Mistr slova
to jo, ale když je spokojený ve svém společenství, tak nemá důvod jít jinam. Dívej se, jestli ten dotyčný má málo namotivováno, jestli mu vysí na trhu dlouho nabídky, pak je vhodný čas mu napsat :)
Myslím si, že když si to vypneš, tak pak to může ty aktivní sousedy přesunovat jinam, ale tebe ne, tak to možná ještě zkus
 

DeletedUser341

Guest
To s velitelem mi nedošlo - sám jsem velitel nikdy nebyl (vždy jen zástupce), a z FoE jsem zvyklý, že tam jich víc je (ale taky má spolek až 80 lidí...). Jestli může být jen jeden lecos to řeší, ale pořád ne všechno :)

Co se týče hledání členů, o tom už hodně napsala Luciska, víc bych neříkal... Každý si musí najít svou cestu ;-)
 

chirazka

Znalec fóra
Nápad to není špatný, ale každý máme nedostatek místa..., aby to stálo za to muselo by se těch manufaktur postavit víc a ne každý má místo na další manufaktury. Já dělám jen svou bonusovou výrobu, problém na trhu nemám. Záleží hodně na společenství, u nás je to v pohodě - výměny jdou celkem rychle. Co se týká sousedů tak si taky nemůžu stěžovat :), spoustu jsem si jich vychovala neúnavným dáváním pacek ...:) , většina z nich začala oplácet. Pokud mám dostatek zboží i svého nebonusového ráda pomohu ostatním.
 

DeletedUser4646

Guest
Jak můžete říct že to není špatný nápad??? Omlouvám se ale zavedením do hry by to úplně narušilo systém bonusové výroby a navíc jen velitel který je jen jeden ostatní zástupci to společenství moc nevytrhne. Chcete víc surovin? Tak za suroviny z bonusek si zvyšte cenu a neprodávejte to 1:1 pokud to nutně nepotřebujete.
 

DeletedUser3079

Guest
Mě by se líbilo, kdyby udělali že ti ve SPOLEČENSTVÍ (Klanu) By si společně otevírali bonusové relikvie,... například až +100%, kde by se jako klan tím jak děláme dané turnaje, otevírali všechny relikvie klanu, z 1% až do max 100% které potom napomáhají dolům všem v tom společenství kde se nachází =)

A samozřejmě by to nebylo nejlehčí tuto bonusovou relikvii potom získat. Mohla by stát i celý klan určitý počet relikvií, aby se dal ten bonus zakoupit jako jeden klan, a měli ho všichni ti, kteří na něj mají bonusovou výrobu =)

Více mám ve svém příspěvku novém vypracované, tak mrknite ;)
 
Nahoru