• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Duplikát Boj

DeletedUser312

Guest
Ahoj

nevím co mají kasárny společnýho se systémem boje ale budiž.....

každopádně když jdu bojovat nikdy dopředu nevím na jakým bojišti se boj bude odehrávat a jak si asi všichni všimli i počty jednotek jednotlivých stran těžce nesouhlasí....
pro správný zvolení jednotek je potřeba vědět kde se válčí... nedokážu si představit že by válečník poslal pět oddílů pěšáků proti pěti oddílům pěšáků když bude vědět že se ty jeho oddíly zaseknou v první uličce a budou postupně chcípat a poslušně si pro to půjdou..... když vím že sice je to boj pro pěchotu ale fakticky bude bojovat jen jeden pěšák tak ho tam dám a zbytek budou samozřejmě střelci kteří nepotřebují přímej boj...

tzn hrajeme si na "strategii a bojovou hru" to předpokládá i to že máme možnost se na boj správně připravit... tzn
měli by jsme mít možnost zjistit dopředu bojiště ... žádnej vojevůdce nešel nikdy do plánovanýho boje naslepo...
i za cenu toho že občas prohraju ;-) musí být armády srovnatelný.... tzn s pěti jednotkama na bojišti čumět na osm a víc jednotek soupeře je blbost.... když oni mají osm chci taky osm... dobrá podmiňme to třeba výzkumem zvýšení počtu nasazených jednotek v boji ...
popravdě to samý platí obráceně... boj dvou jednotek proti pěti je nefér.... ale na druhou stranu tohle už máte vyřešený tím že několikanásobně zvednete počty obránců v jednotce... dobrej nápad..... má to ale háček tohle zvedání počtů funguje i u jednotkově vyrovnaných bojů.... když k tomu připočítám že netuším kde se boj odehrává a nemůžu si ani vybrat jestli je pěšák uprostřed nebo na levým křídle je dost malá pravděpodobnost že zvítězím.... a nebo že zvítězím tak aby se to dalo ještě považovat za vítězství..... protože když mě po boji z 400 vojáků zůstane jeden tak to vlastně není výhra protože jako správnej vojevůdce bych po takový výhře musel skočit z mostu :-D
 

CherryFlower

Guest
Tohle je řešitelné :) Stačí nanominovat jednotky, pustit boj, podívat se jak to vypadá, dát ústup a postavit jednotky lépe :) Nic to nestojí, jen trochu klikání.
Jednotky se staví takto: zadní řada odzadu 4 - 1 -5, přední řada odzadu 2 - 3.

S velkým počtem jednotek soupeře ale bojuji taky... je jich zkrátka moc a stokrát nic umoří i osla. Nějaký výzkum na větší počet jednotek by se mi také líbil :)
 

DeletedUser545

Guest
- Trochu bych se inspiroval hrou Heroes of Might and Magic, kde vojenské jednotky mají ještě jednu funkci čekat, to znamená, že jednotka počká a bude hrát ještě ve stejném kole, až odehrají pc jednotky, je to dobrá taktická i strategická funkce
 

DeletedUser545

Guest
- Umím si představit, že ve městě v pozdější části výzkumu by se objevil velitel, který by měl své zvláštní schopnosti, které by mohl uplatnit v bojích, že by mohl na bojišti kouzlit, nastražit pasti, zatarasit cestu atd...
 

Eragon92

Znalec fóra
Tohle je řešitelné :) Stačí nanominovat jednotky, pustit boj, podívat se jak to vypadá, dát ústup a postavit jednotky lépe :) Nic to nestojí, jen trochu klikání.
Jednotky se staví takto: zadní řada odzadu 4 - 1 -5, přední řada odzadu 2 - 3.

S velkým počtem jednotek soupeře ale bojuji taky... je jich zkrátka moc a stokrát nic umoří i osla. Nějaký výzkum na větší počet jednotek by se mi také líbil :)


S tím nesouhlasím. Také to tak dělám ale už se mi stalo, že jsem to pustil a soupeř začínal a byl blízko tak, že mohl útočit. Přišel jsem zbytenčně o jednotky.

A s tím počtem jednotek protivníka to je bez diskuze. Sice "V době" výzkumu je pár rozšíření ale mezi tu dobu soupeř nabere zase na síle takže jsem +/- tam kde jsem byl na začátku
 

CherryFlower

Guest
To je pravda, když má soupeř přednost, může zaútočit první a rozhlídnout se moc nedá...
 

DeletedUser34

Guest
tak si davajte na prvi nahled do vizbroje mečiarov za elfov a sekernikov za ludi ty idu vždy prvi takže i obzrete mapu a az potom sa rozhodnete ako koho pokosite :)
 
Nahoru