• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Body z turnaje a Věže při vstupu do společenství

12alfa

Pokročilý žák
Přeji krásný den,
měla bych návrh a zajímá mě i jiný pohled na věc.
Myslím, že by bylo fajn, kdyby hráč, který vstoupí do společenství a už má za sebou výstup ve Věži, spolu se sebou vnesl do esence i dosažené body. Konečně je ve Věži mimo společenství vybízen, že pokud chce společné odměny, má do spolku vstoupit. Když ale vstoupí uprostřed Věže, objeví se sice na místě, jehož dosáhl, ale body nepřinese. Což je škoda pro všechny.
Stejně tak, když hráč přestupuje z jednoho spolku do druhého uprostřed turnaje, opuštěný spolek o body přijde, ale nový je nezíská.
Přišlo by mi správné, kdyby body byly "vlastnictvím" hráče a přesouvaly se společně s ním. :)
 

indian068

Znalec fóra
Myslim ze to je v poradku.Pokud nekdo zacal turnaj,vez v jednom spolecenstvi je hloupost prenaset bdy do druheho.Kdyz nekdo chce odejit ma odejit pred temito udalostma a ne behem nich.A nebo body pri prestupu behem udalosti vynulovat.Jako kdyby se nezucastnil vubec.
 

12alfa

Pokročilý žák
@indian068 Dobře, ale pak by bylo fajn, kdyby se hráč objevil u paty Věže, a ne uprostřed. Věž mi v tomto směru připadá zvláštní.
Nemám nic proti tomu, když se vymaže vše, ale proti tomu naskočit doprostřed bez přínosu bodů a možnosti je dát. (Samosebou zachování dosažených bodů, by bylo příjemné.)
Domnívám se, že možnost opustit spolek nebo vstoupit do spolku by neměla být ovlivňována tím, jestli něco probíhá nebo ne (vyjma ds, které je tak nastaveno a je na to upozorňováno před začátkem). Protože Věž je od neděle do pátku a turnaj od úterý do soboty.
 

indian068

Znalec fóra
Udalsti vez,turnaj je o spolecenstvi ne o jednotlivci.Kazdy clen ve spolecenstvi se snazi prispet bodama.Tak je spravne kdyz body zustanou v tom spolecenstvi kde hrac zacal.Proc by spolecenstvi melo byt potrestano za to ze se nekdo rozhdne odejit behem udalosti?Kazdy ma moznost zustat ci dejit ale aby se stoho nestala turistika.Prechodu ze spolecenstvi do spolecenstvi
 

12alfa

Pokročilý žák
No jo, ale ony ty body nezůstávají. Když hráč odejde, tak se jeho body odečtou. Nebo se pletu?
 

Serza7

Učedník
Ve věži jsme jednou měli víc bodu než je maximum.. z toho vyplývá, že by body měli zůstávat. (berte to z rezervou).
 

Hexik

Znalec fóra
myslenka dobra ale pokud nejak extra nemenis spolky tak ztraci na vyznamu bud si pockas do konce tydne a pak zmenu udelas a nebo spolek zmenis driv a trebas si snizis nejake odmeny parkrat uz jsem spolek zmenila a i v prostredku tydne a nijak me to v zasade nevadilo

ci jsou body o tom by se dalo spekulovat, protoze vlastne nalezi spolku a spolecne je cely spolek ziskava a pak i vsichni ziskavaji odmeny

jestli zustavaji bodiky ve vezi nevim v turnaji urcite ne a ta vez no pochybuju ze by slo mit vic jak maximum jedine co mi dava smysl ze v te vezi zustanou po predchozim hraci a kdyz prijde novy dalsi nahraje dalsi
 

12alfa

Pokročilý žák
A to je zajímavá otázka, čí jsou body, když je získáváš ty tím, že do nich investuješ. Zároveň představují tvůj vklad do spolku (bez spolku je získat nelze). Takže jde o princip. Buď by jako vklad měly body spolku zůstat, anebo se s hráčem přestěhovat, když se stěhuje (tedy někomu přispět na společné odměny). Ale odečíst jedněm a druhým nepřičíst? A nenechat ani přestupivšího hráče jít od nuly, prostě ho načíst někam doprostřed? Mně to připadá nevyvážené, takové polovičaté a v podstatě i přestup trestající, když to přeženu.
Je jedno, jak kdo mění spolky, ať každý hledá a nachází, co je mu milé a příjemné. Fakt mi jde jen o ten princip. :)
 

12alfa

Pokročilý žák
S tím bych souhlasila, kdyby body zůstaly ve spolku, v němž hráč začal událost hrát. Na to bych neřekla ani prd. Ale ony se jednoduše ztratí! A to je to divný. Proč? Investováno do nich bylo, tak by měly někde zůstat, někomu něco přinést. Ať už postavíš výš spolek nebo hráče jako takového, za nímž by jeho výsledky mohly jít.
Jsou spolky funkční, tam chápu tvůj pohled @indian068 , ale jsou i takové, kde to moc nejede. Představme si hráče, který jako jeden z mála v turnaji nahraje třeba 2500 bodů, zatímco ten zbytek to mydlí mezi 30-180 body. Tenhle hráč není zrovna podnikavý, takže sám nehledá, kam by přešel. Dostane nabídku a přejde uprostřed turnaje, protože by za své investice už taky rád něco viděl. Jeho nahrané body zmizí, takže nic moc spolek už nedosáhne ani na třetí truhlu, dárek na rozloučenou se tedy nekoná, zároveň jeho nový spolek nahrané body nezíská, tam hráč začíná od nuly, ale už u obtížnějších střetů...
U turnajů to je ještě jakž takž, ale ta Věž má prostě strop, tam se to nahnat nedá. Tak když skočí doprostřed, tak by s ním mohla vyšplouchnout vzhůru i esence. :))
Jasně, pro hráče ze spolků, kde to šlape, je tohle téma nepodstatné, netýká se jich. Nicméně mně to přijde prostě v rámci tak vymakané hry ne zrovna šťastné.
 

indian068

Znalec fóra
V inno to tak nastavene je a chapu tvuj pohled.Jenze je treba pochopit aji to ze by se stoho stala turistika kde by hraci toho zneuzivaly a menily by spolecenstvi dle libosti.Pkud je nekdo nespokojen ve spolecenstvi muze odejit behem udalosti aniz by se ji zucastnil.
 

Hexik

Znalec fóra
jo indiane taky myslim ze by dochazelo vic ke zneuziti nez aby to melo ten efekt pri bezne zmene proto rikam pockej na konec turnaje a nebo tech par bodiku ozel to neni takova tragedie
 

12alfa

Pokročilý žák
Hm, tím, že má Inno nějak něco nastavené, tím se dá odbýt úplně všechno. A pokud jde o zneužívání..., já nevím..., kdo chce, vždycky si nějakou cestičku v něčem najde, a mě asi nebaví přemýšlet o tom, kdo a jak si chce kazit hru podváděním. Hráči, co rádi mění spolky, je budou měnit a nic je nezabrzdí, stejně jako konzervativci budou stagnovat v nefunkčních družstvech. Rozjezd turistiky mi nepřipadá pravděpodobný.
Fakt ale je, body nemohou v turnaji zůstávat po odchodu hráče, protože družstvo je omezeno počtem 25. Takže jedině, kdyby si je hráč odnášel, a to jako myšlenka nezaujalo, čímž diskuzi končím. Konečně oželet se dá spousta věcí.
Díky @indian068 , díky @Hexik. :)
 
Nahoru