• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Amuni

DeletedUser2760

Guest
Nova rasa, nové výzvy super, ale místo na rozšíření rovná se nule. Ano dvakrát rozšíření ve výzkumu a to vše. K dispozici mám 22 polí, když odečtu ty dva z výzkumu tak zbývá koupit 20 polí, jelikož již není možné ani rozšíření z výzkumu mapy. A to značí při ty nehorázné ceně 4600 diamantu za pole nákup 92 000 diamantu, což při nejlevnější variantě znamená investici cca 13.200Kč a to je za mně nehoráznost. A to jsem kdysi pár políček koupil, ale to bylo ještě za slušnou cenu. Kdybych je tehdy nekupoval tak si nedovedu představit co by to stálo teď. Proto již do této hry nehodlám nic investovat a v podstatě i proto že mně čím dál víc nudí. Hold můj názor.
 

Yveta39

Pokročilý žák
Mám dotaz, zlatník je pouze za diamanty i když je potřeba k výrobě ? Jinak jsem nenašla jak získat jeho výrobu jinde. Občas kupuji za diamanty, ale výroba zlatníků se mě zdá dost nefér. I když koupě o něm uvažuji, díky za odpověď. :)
 

iDavis

Legenda
@Yveta39 nie je za diamanty, avšak momentálne je v hre chyba, kvôli ktorej sa nezobrazujú všetky potrebné suroviny na výstavbu osadníckych manufaktur, takže ti pravdepodobne niektoré chýbajú. Nájdi si na wiki potrebné suroviny na jeho výstavbu.
 

DeletedUser1744

Guest
Mysli to tvurci hry vazne? Postav 8 zlatniku a 4 vyrobce pasti. Kazda budova ma misto 5x5, to je 12 rozsireni. Z vyzkumu je pouze 1 rozsireni, z provincii ziskam 0. Takze bud prodat spoustu budov nebo tezce zaplatit za rozsireni (coz je nejvetsi hloupost) . Pri prodeji budov hrac prijde o body a hlavne ztrati nekde nejakou vyrobu,kulturu nebo obyvatelstvo. Podle meho to neni dotazeno k tomu aby se to dalo vubec hrat nebo je to proste udelano zamerne, aby ve hre zustali jen hraci ,kteri do toho vrazi penize. Pokud tedy vrazet penize, tak urcite do jinych veci nez do hry, takze je tu posledni moznost smazat vse a za usetrene penize si uzit klidu.
 

DeletedUser341

Guest
A nebo toho postavit min, a ukol preskocit po skonceni kapitoly?

Edit: Schválně jsem se koukl na nároky elementálů... Formy (3+3+4+5) - 296 polí, 8 kanálů je 96 polí, a portál, měl 8x8, tj. 64 polí... Celkem 456 políček
Nová rasa je těch 12*25 za výrobce, 9x7 portál a 109 polí budovy okolo portálu - celkem 472 polí...
Nárůst o 16 polí, to je míň než to jedno rozšíření co získáš z výzkumu... A ostatní budovy toho tolik nezaberou, takže... V čem je problém? Že sis město čekáním na novou rasu zabral budovama navíc a zablokoval plochu určenou pro rasy? Za to přeci autoři nemohou ;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1744

Guest
ramaloke ,ale to nevyresis problem s mistem. Protoze pak mas dalsi budovy,ktere musis postavit. Chramove pilire 4x 4x2, zahrada 3x 3x3, chram 2x 5x5. A vsechny tyto budovy + zlatnik a vyrobce pasti muzes po skonceni kapitoly smazat. A to jsem zapomnel na chram v dunach, ktery se zvetsuje. Kdyz se na to kouknu, abych postavil jenom cast, tak zbourat skoro 1/4 mesta. Protoze pak mas dalsi veci ktere se meni rozmery jako dilny, manufaktury atd. Proste rozsireniho je malo, ale chteji toho stavet vice. Zamerem je co nejvic penez ze hry dostat, pro hrace kteri nechteji nic kupovat to nema vyznam a postrada pro ne tato hra logiku. Reseni postavit min budov a tim vynechat ukoly, neni zadne reseni, vzdyt to by hrac uz nemusel delat zadne ulohy atd. Mohou je tedy zrusit, protoze platici hrac si vse koupi. Nac delat provincie, kdyz hrac z toho uz dalsi rozsireni nema, ale nove budovy se pridavaji. Ono az dojde k tomu ze 1/4 hracu smaze mesta, zacne se premyslet kde se stala chyba nebo se ukonci hra. Vzdyt ted uz je problem ziskat dobreho hrace do spolecenstvi. A timto bude tech hracu ubyvat jeste vice.
 

DeletedUser341

Guest
V editaci výše už je komplet výpočet za budovy rasy (včetně chrámu a všeho kolem) - ten dělá přesně o 16 polí více než braly budovy elementálů (v množství požadovaném úkoly).
Teď jsem tedy ještě spočítal nároky ostatních "klasických" budov na prostor - obytky se nemění, u sebe počítám se zvětšením 8 dílen, 6 manufaktur (resp. 5 zvětším a 1 nahradím, ale prostorově je to totéž), kasárny, tábor žoldnéřů a hlavní budova. Pokud jsem na nic nezapomněl, vychází to 63 polí, plus 16 z rasy, takže 79. Jop, to je lehce přes 3 rozšíření. Nevím jak vyjdou budovy s lidma, jestli stačí vylepšit (je to 600 lidí per obytka, a já jich mám přes 40, takže 24000 lidí - stačí to na vylepšení všeho ostatního výše uvedeného??), kultura je o nahrazování, nevšiml jsem si, že by zabírala mezi kapitolami nějak výrazně více místa (navíc mám 80k přebytek, takže mne trochu snížení netrápí)...
A já dohrál elementály s cca 400 dokončenýma provinciema, tudíž ještě nějaká rozšiřka mohu získat i z mapy (2 jsem nabral v době čekání, další 1-2 ještě doberu).

Shrnuto - ne, nepřijde mi to jako velké nároky, ne nijak větší než měli elementálové, nebo rasy před tím. Ale pokud máš třeba ve městě 7 od každé manufaktury (jako mám teď já, protože jsem je stavěl na volné místo po ementálech s vědomím, že až přijde nová rasa, půjdou dolů), tak tam toho máš "nadbytek" a bourání se nevyhneš. Hra nepostrádá logiku, je to strategie, a hlavní strategickou úvahou je práce s prostorem - jestli ho ve "volné době" vyplýtváš, pak v době, kdy ho potřebuješ, ho musíš zase uvolnit :)

Pro srovnání - v době, kdy jsem dojel ementály akorát začalo dobrodružství, a já na uvolněné místo nacpal 60 dílniček a 12 setů manufaktur. Když bylo teď poslední dobrodružství před amuni, nacpal jsem už jen 6 setů a 35 dílniček. Zbývající prostor jsem zabral manufakturama navíc (plus obytky a kultura na jejich provoz). Kdybych na rasu nemusel čekat, nepostavil bych nic navíc, a teď nemusel bourat :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Rebelius Cornelius Vykašlat se na úkoly a postavit budov méně a rasu dělat déle samozřejmě řešením je. Byť zmenšovat místo na rasy nelze donekonečna - nakonec se hráč dostane do stadia, kdy už mu zbude tak málo místa, že další rasu nebude schopen projet (a pak bude následovat rozhodnutí: bourat nebo skončit)
Já např. už delší dobu na úkoly totálně kašlu. Jediné úkoly, které se obtěžuji plnit, jsou ty eventové. Ostatních si všimnu až v okamžiku, kdy zasvítí, že jsou splněny, nebo na začátku kapitoly, kdy je vyklikám, abych splnil ty za diamanty.
Pokud už jsi na maximu s rozšířením z provincií, tak si budeš muset vystačit s tím jedním rozšířením z výzkumu. Do limitu se vejdou po Amuni ještě 3 další rasy a dle dostupných informací zřejmě další rozšíření z provincií v nejbližší době řešit nebudou (dle mého se jejich postoj dá shrnout do: Je to váš problém, že moc zkoumáte).
Já na limitu ještě nejsem a předpokládám, že se na něj dostanu až s rasou po Amuni (aktuálně jsem na 341 a ve výzkumu jsem skoro v půlce půlčíků), ale taky mě to zmenšování místa na rasy nejspíše bude čekat (nehodlám si ochromit schopnost vykupovat v turnajích).
 

DeletedUser1198

Guest
Já bych z toho tak nešílel. Držím si zhruba stejný počet polí na všechny rasy a úkoly plním. Když je toho moc, v klidu postavím a pak zase shodím. Říkám si, že stále je co bourat :) Tentokráte jsem svoji vesnici prolezl důkladněji a objevil jsem pár zbytečností a tak šly k ďasu. Udělal jsem si tak nějak místo na vojenské budovy a hlavní budovu, dílny a manu už stojí v nových rozměrech. Řešení za dia by zde bylo. Myslím si, že vyjde laciněji koupit kouzelné obytné budovy (než kupovat čtverce) a ty obyčejné zbourat se ziskem lidí a místa. (na 2 kouzelné zbourat 3 obyčejné či tak nějak). A také třeba zredukuji výrobu a ono to nějak vyjde, jen budu pomalejší, rozhodně si nezoufám, nějak to vymyslím. Chápu, že většina hráčů nechce přijít o své místečko v žebříčku, ale vzhledem k tomu, že se v něm poskakuje nahoru i dle počtu kouzelných budov, nepovažuji jej za důležitý. Raději napackuji lidičky ve společenství, utrousím pár vtípků v chatu a budu si užívat hru tak, jako doposud. Kouzelné obytky mám 3, jednu jsme dostali všichni a 2 jsem koupil za dia a mohlo by to s nějakou tou úsporou výroby stačit. Samozřejmostí je, že by se mi líbilo mít pár čtverců navíc, (komu ne), ale když nejsou - tak nejsou, nohu si stejně za krk nedám ani normálně, tak natož skrzevá hru.
Všem přeji pevné nervíky a ať se vám s Amuni daří.
 

Angedev

Velmistr písma
Já chápu oba názory. Je to strategie a je třeba dobře naplánovat, co chci a co nechci stavět. Na druhou stranu by se mi trocha místa navíc taky hodila :D S lidmi budu mít velký problém. Manufaktur mám sice málo (3 od každé), ale zato mám postavené všechno ostatní :D Chápu, že je to moje volba, ale chci využít vše, co hra nabízí :) Na maximu z provincií ještě nejsem, ale i tak mám prozkoumáno více, než hra požaduje, proto chci přidávat rozšíření z provincií co nejméně, abych se nezasekla později.

Jak píše ramaloke, v architektovi mi to vyšlo na přidání 3 rozšíření, abych se s městem vešla (s tím, že divy Elementálů jsem musela vynechat, protože ty už se mi tam opravdu nevešly). Bohužel počet lidí z obytek není ani zdaleka dostatečný, i když v Elementálech jsem si (sice těsně) vystačila. Takže by to chtělo buď přidat rozšíření, aby bylo kam umístit další obytku, nebo nabídnout více lidí za vylepšení obytky, pak by to mohlo být vyvážené. Bohužel omezení jak ze strany prostoru tak ze strany nedostatku obyvatel opravdu dělá hru obtížně hratelnou. Byla by dobrá úleva aspoň v jednom směru :)

No, tentokrát se s tím snad nějak vypořádám a budu doufat v lepší časy :) Jak už tady padlo, stejně nic nezměním, tak nač se rozčilovat :D
 

DeletedUser1198

Guest
@Angedev jistě budeš stavět i nové kulturní budovy a 1 Koupel rozkoší (5x4) Ti dá ke kultuře a maně ještě 1600 lidí :)
 

DeletedUser5469

Guest
Když už starověkou kulturu tak Aztéky bych brala. Jsou více pro mne zajímavější a stavby barevné. A mají spoustu bohů. Jinak se mi tedy Egypt do téhle hry k orkům, trpaslíkům, vílám a jiným potvorám vůbec nehodí . A tak nějak ho nemám ani moc ráda, Ale děkuji za nový výzkum .
Jo Aztéckou nebo Májskou kulturu bych bral také. Něco ze starověké Číny by taky nemuselo být špatné. Souhlasím s tím, že ty obytné budovy a dílny mohly být ve stylu egypta. Stejně tak v Elementálech se mi líbily ty budovy s doškovými střechami...připomínalo mi to Španělsko. Tam mě hrozně mrzelo, že obytné budovy nebyly ve stejném hávu. Aspoň to tržiště bylo hezké.
 

DeletedUser3346

Guest
@mcallen Ono já už o tom psal ale fakt nechápu argument o fantasy hře když lidstvo má tak krásnou architekturu všech kultur a věků a z toho se tá také udělat fantasy styl. Ostatně to co doposud vymýšlí myslím třeba logo Elvenar tak ten Keltský znak třeba a nebo různé události jako jméno bájného ptáka Fénixe a teď Egypt je důkaz toho že do fantasy se občas hodí i něco zcela realistického.
Něco realistického jsem hledal u FoE ale tam v tom je takový zmatek že jim nesedí ani to časové období a mrzí mě že když by se to pořádně promyslelo a makalo se na tom s historiky mohla to být opravdu skvělá hra. Bohužel jen částečná znalost dějin a lenost ale spěch udělat nějakou hru která se týká historie je příčinou mixu kde je jim úplně jedno historie kterou si opravdu hodí na fantasy podklad který ovšem oficiálně prezentují jako historicky reálnou hru.
U Elvenaru tu kapitolu rasy amuni fakt nějak nechápu po tolika kapitol opravdu fantasy které se týká spíše a hodí k Elfům. Doposud každý argumentoval fantasy hrou že nemám hledat reálné základy ale Egypt?
Pořád se mi potvrzuje to co si myslím že Elvenar není moc promyšlená hra. V podstatě je to stejné jak současné koncepty různých reklam v televizi co zvládne úplně každý a když nemám nápad tak zajdu pro nápady do školky a hele mám reklamu která projde schvalováním do televize. A o samé je Elvenar a FoE. Fakt vůbec doposud nechápu pozici rasy lidí kteří mají jen trochu odlišnou architekturu ale spíše by Elvenar mohl být o více rasách Elfů když se doposud kapitolní rasy na míru Elfům.
Prostě u Elvenaru se lidská historie dosazuje jak se to tvůrcům hodí když není individuální originální fantasy nápad. Nevím co autor toho originálního Keltského znaku co je z toho převzato a prezentováno jako logo Elvenaru.
 

DeletedUser1198

Guest
Ale 1 zajímavost jsme přeci jen objevili :) . Chcete-li v Amuni postavit například "Pasti", stačí k tomu 1 dílna na levelu 1 a můžete postavit pasti 2 a to přitom ani ta dílna nemusí být připojená k cestě, takže není nutno složitě přesunovat budovy.
 

DeletedUser3281

Guest
Než to nějakej proaktivní hráč nahlásí jako chybu :D


//odstraněn nevhodný výraz - Ódin
 
Naposledy upraveno moderátorem:

sejki

Učedník
Ja taky uz tri rasy nemam moznost rozsirovat za provincie... a kupovat diamanty nebudu... pany vyvojare by tedy mohlo napadnout but odemknout další moznosti policek za provincie - ja mam všechny a i tak mi zustave vice nez jeden pas zespoda a jeden a pul z boku..... a jedna provincie z vyzkumu Anubi, elementalu a pulciku je VYSMECH pro všechny normalni hrace nebo udelat extra lokalitu pro ty extra rasy a stavet si je mimo město - stejne z nich není zadny prinos do celkového skore max sem tam nejaka kultura.... takze ve vysledku je vlastne kazda rasa takovy neuzitecny parazit v kazdem meste.... a co mam zkusenosti tak od trpasliku s kazdou novou rasou to nejaci lidi zcechu vždy zabali.... U Anubi - mit 8 a 4 vyrobni budovy které mají 5x5 rozlohu a ještě mit místo na další Anubi bdovy.... a jen jedno rozsireni... ja sobne na Anubi ukoli dlabu pac jsou nerealne....
 

DeletedUser3281

Guest
Jak zde někdo psal, tak on problém bude především v tom, že spousta lidí honí body. V případě že nechceš honit body, problém mít nebudeš, ale pak budeš mít problém zase uživit turnaje. Je to tak nějak buď a nebo. Tedy buď hraješ příběh, jako že výzkum, pak budeš mít těžší turnaj a omáčku okolo. Nebo hraješ omáčku a pak budeš mít pomalejší příběh. Já se snažím co nejrychleji udělat příběh, proto mám na rasy hodně místa, a omáčku jedu naplno mezi tím.
 
Nahoru