• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Úprava kupce

Ludi

Veterán
Návrh: zkrácení doby kupce na 3 hodiny.

Zavedení kupců pro kapitolu 18. a výše, je problematická věc. Pokud má hráč surky, o které není zájem, musí zadat kupce a čekat 6 hodin, než může zadat nové. Takže vyrábět můžeme jak chceme, ale přes kupce to nepřetlačíme. Myslím, že není šance, aby tento koncept Inno zrušilo, ale navrhuji alespoň zkrácení doby čekání, než kupec bude připraven k novému obchodu. Je prostě čas, aby se tato věc pohnula kupředu.
Navrhuji kompromisní řešení, ale doufám, že má u vývojářů šanci.
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
Připojuji se k návrhu.
Produkce osvíceného zboží je omezena produkci další redukovane suroviny, co mi zůstane na skladu, z toho každý den 10% ztratím, k tomu tohle je vážně moc.
 

Banderoi

Znalec fóra
Je to nesmysl.Proč by si měl někdo odtrpět delší dobu a někdo kdo k tomu dojde třeba za rok bude mít jen 3 hodiny??Efektivnější je v každé další kapitole navýšit kapacitu kupců ,třeba více než mají teď.
 

GorGlin

Veterán
Jako že mi bude chybět 5k, na obchod budu mít 6k, ale stejně mám smůlu, protože limit budu mít 10k?
V minulé rase jsem klikal odznaky jak magor a teď je ze dvou výzkumů zrušili.
600, dva týdny klikání jak ...
Opravdový test je až na živo.
To je trest za aktivitu.
 

Lovec Krys

Legenda
S kapacitou kupce a to, jak funguje, si vývojáři dali opět gól do vlastní branky.
Jelikož nemůžeš měnit až kapacitu kupce, ale pouze celou kapacitu, máš na výběr pouze 2 možnosti:
1) Příliš zvýšíš kapacitu kupce a bude se ti stávat to, co popsal GorGlin - potřebuješ vyměnit 6k zboží, ale kupec ti mění pouze 10k (nebo 60k vs 100k)
2) Málo zvýšíš kapacitu kupce a bude se ti stávat, že budeš měnit velké množství zboží po malých množstvích a buď to bude otravná klikačka anebo otravná čekačka (potřebuješ vyměnit 100k, ale musíš čekat, protože kupec ti vymění pouze 4k každých 6 hodin, když ti ho nikdo nevezme)

V obou případech je to funkce, která tě více brzdí a otravuje, než pomáhá.
 

GorGlin

Veterán
@Banderoi rozepíši to pro větší názornost

Jako že mi bude chybět 5k(poteřbuješ na výzkum/výstavbu 164k, tedy 164 000, nějaké suroviny, třeba minerálů, ale máš jen 159k),na obchod budu mít 6k(na skladě máš 6k bloků a 6k výhonku, takže když je vyměníš za požadované minerály můžeš stavět/zkoumat), ale stejně mám smůlu, protože limit budu mít 10k(pokud problém vyřešíš zvedáním limitu, bude docházet k situaci, že nejsi schopen vyslat kupce a tedy získat potřebné zboží, to může mít za následek zdržení do druhého dne, rozpad a talší radosti)?
V minulé rase jsem klikal odznaky jak magor a teď je ze dvou výzkumů zrušili.
600, dva týdny klikání jak ... ( před spuštěním pomsty bylo z výzkumu týmových divů odstraněno 2x 300 odznaků, něco co jsme museli úmorně klikat a ti co končí rasu ted to mají jednodušší)
Opravdový test je až na živo. (Opravodvý test novinek ve hře proběhne až na živých serverech)
To je trest za aktivitu. (Pokud jsi aktivní hráč a jsi jedním z prvních co vstoupí do nové rasy, rizkuejš, že to budeš mít složitější než lidi co do rasy vstoupí až po delší době)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Jinak s návrhem samozřejmě souhlasím. Jsem pro všechno, co ulehčí otravu s kupci, když už nám neumožní vyměňovat všechno zboží normálním způsobem.
 

Hexik

Znalec fóra
ikdyz me tyto "srandy" cekaji a myslim ze to bude tak rok mozna dele i tak kdyz to slysim jak to je otravne jak je zaspamovany cely zvonek
nevim jake pocty tam jsou a co kazdy vyrobi ale bylo by fajn narvat kupcovi aspon 1 3h z 1 manufaktury tusim ze je to mnohem mene ..

kazda zmena k lepsimu vitana zvlast za nas kteri k tomu teprve prijdou
 
Nevidím v kupcovi až takový problém, pokud si člověk poctivě udržuje rovnoměrně zásoby... Většinou mě brzdí jiné věci, než nové zboží...
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - je velký rozdíl, když jsi v 18. kapitole, protože teď už na první osvícené zboží hraje víc lidí a je s kým měnit. Jenže když se začíná nová kapitola, tak než se trochu rozjede výroba nového zboží, tak je to opravdu pech, musí se dát kupci a 6 hodin čekat, než jde dát nová várka. Vyrobeno má člověk raz dva, ale protlačit obchod přes kupce je děs. A pak požadavky na množství osvíceného zboží značně stouply, takže to není jednoduché. Ti, co začnou 19. kapitolu trochu později, jsou na tom o něco lépe. Ale i tak by to chtělo kupce trochu zrychlit. Jedna brzda je unurium, pak výroba, obojí se rozpadá, takže těch brzd je v poslední kapitole až až. Myslím, že 3 hodiny čekání na kupce by bylo tak akorát.
 
nevím, ale když hraju kapitolu (aktuálně 18), tak rozhodně nezůstávám viset na surovinách. Chybí odznaky a během toho prostě vyrábím, co vyrábím a průběžně na trhu měním. jasně, ta mrcha se rozkládá, ale co už... je mi jasné, že se startem nové suroviny, kdy je ještě málo hráčů, tak těch prá chvilek, kdy je třeba, může být frustrujících, ale obecně si myslím, že brzdou není ani tak Tsurovina, jak spíš semeno, močka nebo nějaká ta osadničina...
 

Lovec Krys

Legenda
@Emhyr var Emreis II To přijde. V kap. 19 je všechno o dost dražší a kapacita kupce se sice zdvojnásobí, ale zase budeš potřebovat měnit 2 suroviny namísto jedné. A pokud budeš mít smůlu na špatné bonusy, tak se taky můžou tví kupci vracet jednou za 6 hodin.
 
těch 6 hodin přikládám daní za novou kapitolu a čas by to měl trochu vylepšit.
@GorGlin v průběžné směně obecně nevidím problém... resp. normálně mi vždy fungovala, takže lepší recept nehledám :)
 
Nahoru