• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Úlohy v dobrodružstvách spoločenstiev

iDavis

Legenda
Zdravím, pred pár dňami sa nám skončila prvá multiplayerová udalosť Dobrodružstvá spoločenstiev. Väčšina ohlasov na ňu bola pozitívna, k čomu sa pripájam aj ja, ale napriek tomu mi na tom nesmierne prekážala jedna vec - systém plnenia úloh pre získavanie predmetov.

Chápem, že systém úloh je už vytvorený a preto jeho použitie v novej funkcii je jednoduché, ale som presvedčený o tom že v takomto type udalosti by sa skôr hodilo vytvoriť predsa len niečo nové. Keď som potreboval napríklad odznaky farmářské kvality, nechal som si do všetkých dielní vyrábať košíky jedla. Po 9 hodinách som sa vrátil a aby som mohol všetky dielne efektívne využiť, musel som minimálne 3x pretočiť všetky úlohy. Chcel by som teda navrhnúť, aby sme v ďalšej udalosti Dobrodružstvá spoločenstiev dostali nejaký nový systém týchto úloh.

Ja som dostal zatiaľ jeden nápad. Niekde v rozhraní hry by sa počas udalosti objavilo nové tlačítko, na ktoré by sme klikli a zobrazila by sa nám tabuľka. Ja sa ju tu teraz pokúsim pre predstavu načrtnúť pomocou BB tabuľky na fóre, takže v hre by to samozrejme malo nejakú grafickú podobu. :)

Požiadavky​
Výsledok​
Stav​
0/35 jednoduché nástroje
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet2.png
Vymeniť
0/20 chlieb
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet3.png
Vymeniť
0/10 pokročilé nástroje
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet4.png
Vymeniť
0/5 košík jídla
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet5.png
Vymeniť
0/5 sada nástrojov
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet6.png
Vymeniť
[tr][td]0/50 nápoje[/td][td]
EL_-_dobrodru_stv_spolo_enstiev_-_predmet1.png
[/td][td]Vymeniť[/td][/tr]​

Naraz by sme teda mohli plniť viacero úloh a pokrok by sa nám vždy zobrazoval v tejto tabuľke. Okrem prepisovania čísel by sa mohlo políčko v tabuľke aj nejak farebne vypĺňať a akonáhle by sme požiadavky niektorej zo zadaní splnili, rozsvietilo by sa príslušné tlačítko Vymeniť napravo od daného riadku.

Podobne by samozrejme vyzerali aj zadania úloh pre manufaktury, tam by každé políčko mohlo byť ešte rozdelené na 3 ďalšie.
 

Moni Arda

Znalec fóra
Naprosto souhlasím. Bylo úmorné ze 30 dílen sklidit všechny košíky jidla a nejen to. Navíc se občas pořadí úloh prohodilo a díky tomu se mi v rámci setrvačnosti, podařilo smáznout druhý rozjetý úkol - tesař.
 

Maxa

Znalec fóra
jo, to prehazovani uloh je pekna past. jakekoli zjednoduseni / zpřesneni ukolu je vitano
 

DeletedUser1964

Guest
No košíky jídel ještě šly, ale překlikávat co 5 minut 20 dílen kvůli odznaku pivovaru - to byl opruz. Jakékoliv vylepšení vítám a nejen já, ale všichni z cechů.
 

Lukula

Velmistr písma
Také jsem pro. Listování mezi úkoly není zrovna praktické. Tohle by bylo příjemné zjednodušení a zpřehlednění.
 

Silver Whisper

Guest
Super nápad, beru všema deseti. Každé zlepšení v přehlednosti úkolů je vítané.
 

DeletedUser2739

Guest
tk šup šup herní podporo a moderátoři, předáváme, předáváme :D
 

GorGlin

Veterán
Jsem pro hlavně u manufaktur, kde jsem plnil i 15 úkolů je to okamžik, kdy zvažuju, jestli te odměna za to stojí
 
Nahoru