• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Petice_Divy

Chcete vrátit původní systém vylepší divů pomocí surovin a relikvií?

  • ANO

    Hlasy: 153 95,6%
  • NE

    Hlasy: 7 4,4%

  • Celkový počet hlasujících
    160
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

voyager-1

Velmistr písma
tak konečný řešení PB samozřejmě nejsou. To tak jednou, dvakrát když je hráč v nouzi. Jsem myslel, že jsi bez úlomků.

edit: jsem to poplet s knihovnou co dávala za průzkum, jak píšu, já ty dva divy nemám
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Nevím, co tady pořád přepočítáváte. Ta čísla, která jsem uvedl na s. 1, jsou jasná. Prostě, bez hlubokého řezu nebo návratu do původních pozic to nevychází.
Ostatní jsou pouhá těšínská jablíčka.
 

Ludi

Veterán
1. Když přišla změna v divech na Betu, byla jsem na infarkt. Žádné varování, co se skutečně chystá, a šup ho. No, na Betě se to stává, je to testovací server. Diskuse na Discordu Bety byla hodně divoká.

2. Za cca týden to přišlo na live servery. Totálně neodzkoušeno, takže hlavně anglická sekce to dostala naplno se všemi chybami z Bety, protože ti to dostali o den dřív než my. To vidím jako značný problém. Oficiální ucelená informace o změnách v divech žádná.

3. To vše mě vede k závěru, že celá akce byla špatně připravena a zbrkle spuštěna. Možná dřív, než původně chtěli. To mi nikdo nevymluví. Řádně připravená akce vypadá jinak. I to, že info o divech na mezinárodní WIKI není dodnes. Kdyby to bylo řádně připraveno, tak by angl. verze WIKI už měla mít vše popsáno.

4. Co se týče funkce divů: některé jsou poškozené a kdybych věděla, co se s nimi stane, nikdy bych je nestavěla. Bourat div, který mám na 31 lv. , se mi však opravdu nechce. Jiné divy velmi posílily, např. Bludiště je skvělé i jiné. V kultuře jsem přišla o 1 mega, ale pořád jsem přes půl mega v plusu. To jde, postupně to vylepším výměnou kultury za účinnější kousky. Herně zatím nemám všechno dopodrobna probádáno, ale myslím, že mě to nijak neomezuje. Některé funkce se i zlepšily. Takže se přizpůsobuji.

5. Jako největší problém vidím platby za vylepšování divů. Naprosto nepromyšlené. Pro mnohé hráče to bude blokáda divů. Nějaký čas budou házet VB do divů a nebudou je zatím vylepšovat. Už o tom někteří hráči psali, že to tak budou dělat. Vyčkávací taktika, jestli přijde řešení. Pokud ne, skončí hru, nebude je to prostě bavit.

6. Navrhla jsem vyšší produkci KR (dát do každé bedny turnaje). Alespoň tak.

7. Na úlomky jsem navrhla přidat další bonus, stejně aktivnější spolky už budou s bonusy hotové, tak nějaký nový by se hodil. Bonus jsem navrhla odměnu v úlomcích za sousedskou. Spolky mohou bonusy resetovat a upřednostnit vylepšení na úlomky.

8. Samozřejmě ani tyto návrhy celý problém neřeší. Bude potřeba komplexnější řešení. Bylo by skvělé, kdyby zdejší petice uspěla a platby za divy se vrátily na původní úroveň, ale myslím si, že v tom vývojáři neustoupí.

9. Inno už mělo dávno přijít s prohlášením, že nám sice připravilo těmito změnami novou výzvu ve strategii hry, ale že také chystají v dohledné době pomoc v lepší produkci KR, úlomků a činidel. Prodej budov ve skladu to opravdu neřeší. Je to podobné jako když člověk řeší dluh novou půjčkou.

10. Tím, že strkají hlavu do písku, zhoršují situaci a důvěra hráčů v budoucnost hry značně klesá. Trpělivost hráčů se nedá napínat do nekonečna. Přitom je to úplně zbytečné. Copak neví, že musí vytvořit win-win strategii? To tam sedí samí začátečníci na komunikaci?
 
Naposledy upraveno:

Airoch

Učedník
Včera zveřejněno na FB elvenaru. Asi žádná novinka pro ty co sledují Discord, ale tady jsem to ještě neviděl, nebo jsem to přehlédnul.
Ve zkratce to nejpodstatnější asi je, že by mělo by dojít k nějakým změnám ve věži a odměny ve věži by se nějak měly změnit. Možná to obsahuje i narážku na naštvané hráče "Perhaps , once it is uncovered, the lost souls may finally find their peace? - Snad až to bude odhaleno, ztracené duše najdou svůj mír. Nebo je to jen o duších které straší ve věži, ale připadalo mi to trochu dvojsmyslné.

Také se tu píše o tom že bude zavedený nový druh eventů a nová kapitola a možná i skutečná romantika.

1705872662448.jpeg
 

Ludi

Veterán
@Airoch Na cz Discordu to máme, ale jsou takové obecné a nic neříkající informace. O zvýšení produkce KR, úlomků a činidel ani slovo.
 

Ch u c k y

Pozorovatel
Tak po pár dnech změn krátké shrnutí,změnou jsem přišel cca. o víc jak 500k kultůry no nic postavím 10+ budov navíc,že to zabere místo nemusím zdůrazňovat,můžu za dia přikoupit.Poslední kapitolu mám ukončenou tak nevidím důvod vyrábět žádné suroviny,nepotřebuji manu,semínka,unurium kotlík nemá také cenu pro získání bonusu na výrobu.Hrát turnaje už se také moc nevyplatí knihy a vědomosti se začnou kupit protože jediné co dnes potřebujete je rekonstrukce,činidlo a úlomky které v malém množství získáte ve věži.Takže jednou týdně se přihlásit vyběhnout věž do 3.patra a mám hotovo.Jediný důvod proč tu ještě jsem je společenství,které pokud se začne rozpadat tak zjistí,že ani na odměny ve věži nedosáhne a zabalí to také.
 

korinai

Učedník
Včera zveřejněno na FB elvenaru. Asi žádná novinka pro ty co sledují Discord, ale tady jsem to ještě neviděl, nebo jsem to přehlédnul.
Ve zkratce to nejpodstatnější asi je, že by mělo by dojít k nějakým změnám ve věži a odměny ve věži by se nějak měly změnit. Možná to obsahuje i narážku na naštvané hráče "Perhaps , once it is uncovered, the lost souls may finally find their peace? - Snad až to bude odhaleno, ztracené duše najdou svůj mír. Nebo je to jen o duších které straší ve věži, ale připadalo mi to trochu dvojsmyslné.

Také se tu píše o tom že bude zavedený nový druh eventů a nová kapitola a možná i skutečná romantika.

Zobrazit přílohu uživatele 7078
No, filosofie hry jsou takové a podobně řeči. Skutečná romantika nevím jak by asi vypadala,
 

korinai

Učedník
Tak po pár dnech změn krátké shrnutí,změnou jsem přišel cca. o víc jak 500k kultůry no nic postavím 10+ budov navíc,že to zabere místo nemusím zdůrazňovat,můžu za dia přikoupit.Poslední kapitolu mám ukončenou tak nevidím důvod vyrábět žádné suroviny,nepotřebuji manu,semínka,unurium kotlík nemá také cenu pro získání bonusu na výrobu.Hrát turnaje už se také moc nevyplatí knihy a vědomosti se začnou kupit protože jediné co dnes potřebujete je rekonstrukce,činidlo a úlomky které v malém množství získáte ve věži.Takže jednou týdně se přihlásit vyběhnout věž do 3.patra a mám hotovo.Jediný důvod proč tu ještě jsem je společenství,které pokud se začne rozpadat tak zjistí,že ani na odměny ve věži nedosáhne a zabalí to také.
Správně pochopeno a bude to tak u každého, ihned, či vzápětí. DS bude nehratelně, kde asi tak neberete volně divy, do kterých se dají sypat runy. V tuhle chvíli znamená každý vědomostní bod v divech neprozretelnost. A ano, parta s kterou se člověk sžil, je momentálně skutečně jediný držák. Hrát hru sólo, prostě to smažu a rychle zapomenu.
 

Marian24

Znalec fóra
Premýšlam , či je vobec etické a charakterné nechať stovky hráčov povylepšovať divy , prislubiť im za to kulturu ,ako to bolo v ruinách a svatostánku , nechať si vybrať hráča neaku strategiu v hre ,ktorou pojde roky, nechať im tym straviť hromadu času ,dlhým pretáčaním reťaze v spolku a investovania tisícov VB do divov a potom jednoducho jednou aktualizáciou im všetko zburať , všetok ten strávený čas ktorým tým strávili zahodiť za hlavu , jednoducho im flusnuť do očí a ako malému decku zburať hrad z kociek.
Každá hra by mala mať svoju etickosť alebo charakter , keď s ňou začíname ,podla toho u nej zostávame , alebo od nej odchádzame.
Toto je začiatok konca Elvenaru vo svojej podstate akým kedysi bol , aku dával volnosť hráčovi v strategi atd...
V hre prestala fungovať základná vec , istota ...Teraz už nikto si ničím nemože byť istý, čo v meste postaví a ako si to vylepší, či to bude prínosom do buducnosti je otazka , ako možme reálne vidieť.
Ako tu všetci vidíme , može prisť bezcharakterný vyvojar a všetko to zbura od základu.
Nás starých hráčov , ktorý im nedávame ani 1 cent nepotrebuju ....Elvenar dožije na pár nových hráčov ktorým to až tak nemysli pretože nemaju skusenosti s tou hrou, vyhodia neaku kačku nákupom za nezmysli , strati sa význam v turnajoch (pomaly sa už straca nebude na vylepšovanie divov a prečo ich vylepšovať ? Veď za rok ako vidíme ten div sa može zmeniť....kde mame brať ISTOTU ?) , prestane sa obchodovať z osvieteným zbožím časom ,pretože tam bude len pár hráčov z osvietením a my si povieme , že Elvenar kedysi bol celkom dobrá hra.
Mňa na tej veci najviac mrzí , čo sa stala po zmene divov , BEZCHARAKTERNOSŤ INNA A STRATA ISTOTY (Budova, ktorá je kulturnym divom za rok v nej možte ponárať nohy ,alebo ju za 10 tisice investvoných bodov za ktoré ste ju vylepšili zmazať z mesta ,pretože vývojar sa rozhodol ,že z nej urobí mlyn na bezcenu muku )
Ak ste chceli Elvenar odrovnať , podarilo sa vám to náramne !
 
Naposledy upraveno:

korinai

Učedník
Premýšlam , či je vobec etické a charakterné nechať stovky hráčov povylepšovať divy , prislubiť im za to kulturu ,ako to bolo v ruinách a svatostánku , nechať si vybrať hráča neaku strategiu v hre ,ktorou pojde roky, nechať im tym straviť hromadu času ,dlhým pretáčaním reťaze v spolku a investovania tisícov VB do divov a potom jednoducho jednou aktualizáciou im všetko zburať , všetok ten strávený čas ktorým tým strávili zahodiť za hlavu , jednoducho im flusnuť do očí a ako malému decku zburať hrad z kociek.
Každá hra by mala mať svoju etickosť alebo charakter , keď s ňou začíname ,podla toho u nej zostávame , alebo od nej odchádzame.
Toto je začiatok konca Elvenaru vo svojej podstate akým kedysi bol , aku dával volnosť hráčovi v strategi atd...
V hre prestala fungovať základná vec , istota ...Teraz už nikto si ničím nemože byť istý, čo v meste postaví a ako si to vylepší, či to bude prínosom do buducnosti je otazka , ako možme reálne vidieť.
Ako tu všetci vidíme , može prisť bezcharakterný vyvojar a všetko to zbura od základu.
Nás starých hráčov , ktorý im nedávame ani 1 cent nepotrebuju ....Elvenar dožije na pár nových hráčov ktorým to až tak nemysli pretože nemaju skusenosti s tou hrou, vyhodia neaku kačku nákupom za nezmysli , strati sa význam v turnajoch (pomaly sa už straca nebude na vylepšovanie divov) , prestane sa obchodovať z osvieteným zbožím časom ,pretože tam bude len pár hráčov z osvietením a my si povieme , že Elvenar kedysi bol celkom dobrá hra.
Mňa na tej veci najviac mrzí , čo sa stala po zmene divov , BEZCHARAKTERNOSŤ INNA A STRATA ISTOTY .
Ak ste chceli Elvenar odrovnať , podarilo sa vám to náramne !
Etické to určitě není. Ztráta důvěry v bezcharakterního poskytovatele je první problém, druhý je ten, že stávající pravidla hru zastaví. Pomalu to dochází i jednodušším hráčům. Kromě jiného jsou stáří hráči se svými zkušenostmi novým k ničemu. Jediná možnost je stopnout divy, turnaje a víceméně i eventy. Ano, ztráta jistoty že platí pravidla, což je nejdůležitější pravidlo hry. To přestalo platit trvale.
 

korinai

Učedník
Na Google play už dolétly první vlaštovky s recenzemi. Podělte se o svůj názor i s těmi, kteří hru zrovna chtějí stáhnout.

Zásoby teď dává Knihovna za hl. úkol a to tak slušné, že jí někteří hráči opět postavily a levelují alespoň na první jedenáctku levelů, ty náklady na vylepšení divů jsou na prvních stupních pro velká města ještě celkem malé a co byly zásoby za zahájení průzkumu provincie když u vyšších kapitol průzkum trvá i několik dlouhých dní to už se vůbec ani nevyplatilo, bylo to na pytel, častěji se plní úkoly než zahajuje průzkum.

Patřím k těm spokojeným s novými parametry odměn v Divech, když si teď procházím všechny a říkám si super, tady mi přidali hezký bonus a tady ten Div má teď úplně suprový bonus a plánuji, které ještě přistavím.
Dále jsem si všimla, že hráči kteří měli více měst jen přizpůsobené na DS (a část z nich se hodně vzteká a nadává na všechno a na všechny), že je všechny po těch změnách pouští k ledu, což jsem taky ráda, neboť pro spolek, který si rád zahraje Dobrodružství společenství bylo dost frustrující, když nám první příčky braly právě spolky s multiúčty jen na DS přizpůsobené (tady na fóru se dají na toto stížnosti a volání po nápravě ještě dohledat), čemuž se nedalo moc valně s městy hlavními, kde jsou Osadníci a jiná důležitá skladba budov, které prostě vypustit z města nejdou, nijak konkurovat, což už by jít mělo a věřím, že teď žebříček DS bude vypovídat o souhře a týmovosti spolků mnohem více objektivněji a bude mnohem narovnanější.

Ano, předpokládám, že jako vždy nějaké úpravy, např. k možným dalším ziskům Královské rekonstrukce a Zlatých úlomků nás ještě čekají a možná už jsou předem připravené, když po nich ve větší míře hráči volají, alespoň vždycky to tak za těch 8 let Elvenaru, kde změny jsou součástí vývoje této hry a naprostou samozřejmostí (a musí se s nimi počítat, všichni jsme to odsouhlasili, je to i v pravidlech při vstupu do hry), bylo.

Tato změna v Divech určitě patří k těm větším, kdo si vzpomene, např. změna v turnajovém systému vyvolala obdobnou vlnu nevole a rušení měst a odcházení, že už se nebudou moct "rejžovat vébéčka v neomezené míře", kde se po této nápravě od poctivých hráčů také volalo, že si multiúčty takto cpou VBéčka do Divů v hl. městech. a je to nefér a pod., a dnes už to řešit nemusíme a máme města na nový systém turnaje přirozeně přizpůsobené, tedy vidím to tak, že i s tímto to bude obdobné, až se trochu uklidníme a rozkoukáme a energii naštvanosti a rozčarování začneme se všemi těmi nabytými zkušenostmi přetransformovávat do nápadů a návrhů, do přestavby, výstavby a balance města, že nad tím zvítězíme a nakonec uznáme, že je to vlastně, než před tím, v té hře pro nás lepší než to bylo a že se nám opět hraje podle našich představ dobře a příznivě.

Těm, kteří prožívají frustraci a mají chuť to vzdát, určitě to nevzdávejte, alespoň to zkuste, mnoho z vás, kterých se tato změna dotkla ve větší míře než ostatní hráče, jste právě hráči, kteří hře rozumíte "tak nějak více a hlouběji a lépe", když jste třeba měli mraky zbrojnic a víc měst a dokázali jste ze hry vydolovat vše co umožnila i nad míru co pustit zamýšlela, než hráči běžní, tedy z toho vyplývá, že máte pro Elvenar mnohem více sofistikovanější buňky a zapálení než je běžné a nejednou přijdete na zajímavé věci ve hře, které jdou udělat v rámci pomoci celému spolku, byla by vás a vašich zkušeností do budoucna prostě škoda a to i pro nás, kteří tak chytří nejsme a vaší pomoc teď o to víc potřebujeme, tak i pro Elvenar samotný, snad chápete, co jsem tím chtěla říct.., prostě zůstaňte a pomozte nám nad tou změnou a to i se ziskem s vámi zvítězit, tým je o všech lidech, o jejich zkušenostech, nasazení, zapálení a právě vy tohoto máte dostatek v té správné míře, moc byste nám chyběli.
V podstatě mají dobří hráči zachraňovat byznys Ina? Ino mi za to ještě nenabídlo žádný plat. Někomu z hráčů ano?
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Čas na to, aby se hra nějak zachránila, se kvapem krátí a hrát v současném provizóriu se také dlouho nedá. A blíží se Událost.
Jestli se rychle nevytýčí alepoń základní opatření, abychom věděli, že další změny jdou správným směrem, tak může dojít k devastaci slabších i středně silných spolků. Nenávratně.
A pak příjde ke slovu dominový efekt a celá hra půjde do háje.
 

korinai

Učedník
A když o tom tak přemýšlím, pokud to přestane být hratelne a hráči odejdou, tak je to jejich dobrovolně rozhodnutí a nemohou zadat náhradu za investice. Kdyby ino prostě smazalo všechno, asi by to možné bylo
To mi smysl dava
 

Airoch

Učedník
No, filosofie hry jsou takové a podobně řeči. Skutečná romantika nevím jak by asi vypadala,
No podle tohoto updatu bych to viděl nějak takle.

Pondělí: ze všech měst zmizel Ohnivý fénix a Pozorná zimní sova.

Úterý: zjistilo se, že zmizelá zvířata jsou zalezlá v Chatrči čarodějnice, ze které je nyní bezdomovec a tak nic nevyrábí.

Středa: ze všech měst zmizel doktor čaroděj. Údajně vyšetřuje Pozornou zimní sovu, tedy nic nevyrábí.

Čtvrtek: ze všech měst zmizela všechna zbývající opeřená zvířata, prý jsou na svatbě.

Pátek: zvířata jsou zpátky ve městě, nebo v inventáři. Ve městě je všude nablito, Doktor čaroděj se probudil vedle čarodějnice a Chatrč shořela.

Sobota: v troskách Chatrče bylo objeveno vejce které hoří a sálá z něj chlad. Doktor čaroděj zjistil že je těhotný.

Neděle: z vejce se vyklubala Ohnivě chladná sova. Produkuje manu, zásoby a pár VB, po rozvinutí na 10. úroveň a po nakrmení uděluje náhodný bonus k poškození jednotek 50% a 1 královskou rekonstrukci na 24h. Artefakty na rozvinutí je možné získat pouze v akademii za plány.

Pondělí: Doktor čaroděj porodil Čarodějné koště 1x1 bonus 1% k dostupné kultuře.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru