• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.97

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Ve čtvrtek 6. února proběhne další aktualizace. Verze 1.97 nám přinese např. nové vylepšení tržnice a jejich nabídek. Těšíme se na vaše názory a postřehy.
 

Slniecko

Znalec fóra
Takže porád nehrozí zjednodušená motivace pro všechny hráče?? Je to v plánu v blízke dobe tuhle motivaci zavést všem hráčum? Jestli se mužu zeptat??
 

DeletedUser6523

Guest
Co je tím prosím myšleno,tou zjednodušenou motivací?
 

Slniecko

Znalec fóra
No, když motivuješ na PC tak nekterí hráči, musí pri motivaci navštívit mesto druhého hráče, aby mu mohli poslat motivaci a nekterí hráči to mají tak, že napr. členy spolku už nemusí navštevovat, ale v tabulce společenství jenom kliknou na ruce a vyberou,kam mu pošlou motivaci.. Ten zjednodušený zpuseb je mnohem rychlejší, protože ti to nemusí načítavat mesto jiného hráče, ale jenom to proste odklikáš a máš to hotovo.. Mužeš takhle motivovat i sousedy, pokud je máš v oznámeních - ve zvonečku tedy mužeš takhle jednošue motivovvat souseda, který motivoval tebe, nebo který ti vzal nejakou nabídku na trhu a podobne..
 

DeletedUser6523

Guest
Aha,už rozumím,takhle to funguje na tabletu.Na PC je to děsný opruz.
 

DeletedUser7138

Guest
Radost mi moc udělala úprava poměru zboží na tržnici. Za tu moc děkuji. Jinak co se týká mobilní apky, změny, které jsou potřeba asi jen tak nebudou. Nebudu vypisovat vše, co ke zde stále psáno, ale možnost vyhledat si hráče, abych mu mohla např. poslat pozvánku není. Žebříček hráčů ukazuje par hráčů okolo mě a prvních 50. Neni ani možnost napsat nick hráče a tím ho vyhledat. Pro mě je to např. dost problém.
Ale za to tržiště velké díky. To je hodně dobrá změna :) :)
 

iDavis

Legenda
Na bete bol tento pomer odhlasovaný, zrejme väcšinovo. Výhodou je, že to robí ponuky rôznych skupín zboží výhodnejšími.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
@iDavis nebylo by lepší mezidruhovky rovnou zrušit, udělat flat strukturu 1:1:1 a nazdar? (trochu vtip)

Chybí mi k tomu také druhá strana mince - důsledná revalidace ceny za level-up manufaktur & přecenění pořizovacích cen jednotlivého zboží. Takhle je z toho taková okleštěná verze peněžní reformy z 56.

Tím reaguji na větu "odhlasovali si to na betě".

Abychom si ale dobře rozuměli: nejsem vůbec proti úpravě poměrů na tržišti. Chtělo to už tak před rokem (aspoň) se zavedením S1/2/3.
Jelikož se ale jedná o zásadní změnu v jednom z pilířů hry, kterou trh je, fakt by chtělo přestat se škrábat na koulích a komunikovat něco takového DOPŘEDU!

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5165

Guest
Na bete bol tento pomer odhlasovaný, zrejme väcšinovo. Výhodou je, že to robí ponuky rôznych skupín zboží výhodnejšími.
Na betě to neznám, tak mám dotaz: to hlasovali v rámci aplikace? Ale jestli se jedná o hlasování na nějakém "beta fóru", tak to by asi nemělo 100% účast.
 

iDavis

Legenda
@Krochoman podávala sa spätná väzba v diskusii na beta fóre. Vo všeobecnosti, idea zmeny pomeru hodnotenia ponúk získala dobré ohlasy, tento pomer bol v diskusii navrhovaný veľakrát.
Beta fórum pochopiteľne 100% účasť nemá, ale vzorka hráčov podala dostatočne relevantný feedback, čo splnilo účel bety, takže sa zavedenie posunulo aj na live servery.
 

DeletedUser5165

Guest
@iDavis děkuju za odpověď. Zajímalo mě jen, co vedlo Elvenar tým, aby udělal takhle velkou změnu v obchodování.
Řekl bych, že po téhle úpravě většina mezidruhových obchodů skončí. Ještě aby tým zrušil ty nemravné 50% poplatky, které poškozují především nové hráče.
edit: sakra slepý jsem, nevidím .. měl jsi v odpovědi prolink na beta forum a už není?
 
Naposledy upraveno moderátorem:
hlavní podnět byl neustálé stížnosti na to, že trh je zaplevelený tříhvězdičkovými nabídkami 15.000 železa za 1.000 drahokamů apod. Ty poměry neodpovídaly reálným nákladům na výrobu toho zboží. Za mě skvělá změna
 

kasimir

Učedník
Proč nejsou upravené ve stejném poměru nabídky u obchodníka? Stále je tam zachován poměr 1:4 u jednotlivých druhů zboží. Takhle je vhodnější kupovat jen T1 a pak to zkoušet vyobchodovat v novém "spravedlivém" poměru. A mimochodem, wiki a další manuály stále zmiňují poměr 1:4, ty opravené také nejsou. Vidím to jako hodně polovičaté. Ale třeba je to jen pokusný balónek a bude se vracet???
 

aikomi

Mistr slova
Myslím si,že to je otázka času, kdy se to na wiki poupraví. Je to teprve novinka a pokud to tak nadále zůstane, tak to zřejmě předělají. Jen u obchodníka mám obavy, jestli k nějakým změnám dojde. Možná nad tím asi ani neuvažovali a nebo nás třeba překvapí a změní poměry....
 

kasimir

Učedník
Obávám se, že je to celé hodně nepromyšlené a nedotažené. Protože náklady na výrobu jednotlivých druhů zboží prostě byly nějak nastaveny - a to jak velikost budov, tak počet pracujících obyvatel a nakonec i mince a kladívka, které jsou požadovány při spuštění výroby. A tam všude je prostě nějaký poměr - a trh to staví na hlavu. Za mě to je krok špatným směrem a povede k omezení trhu na výměnu v rámci stejného tieru a samovýrobě.
 

Showstall

Pokročilý žák
Tak po dvou dnech mohu říct, že obchodovat asi nepřestanu, ale omezím na minimum a jen pro nutnost hry.
 
Nahoru