• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Úprava, či změna získaných budov z Věže

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser3346

Guest
A co zkusit svitkové budovy tolik nestavět? Pak není divu že postavit si vícero budov produkce svitků za měsíc zahltí trh :D

Ale je fakt že budovy by měli být odlišné produkce.
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II no svitky přece ... ale trochu omezit ostatní výrobu aby jsi měl větší potřebu ostatních komodit na které mají bonusy jiní hráči. moje reakce se týká úvodního příspěvku ve kterém je napsané že se budovy které dávají svitky stavějí ve větším množství a tak je logické že se to dopracovalo do aktuálního přebytku nabídek na trhu.
 

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II týmová práce a spolupráce ostatních hráčů na mapě i společenství aby měli naopak větší potřebu po svitcích ;) jinak to fungovat nebude. Ale oni musí zvýšit spotřebu svitků kdekoliv to jen jde. A protože je něčeho hodně tak je logické že nákup za svitky bude nevýhodný a třeba 1 000 svitků má teď hodnotu v nejmenším rozdílu za 800 křišťálu pokud se budu držet t2. 1000 svitků za 1000 křišťálu je drahá směna.

Ono by hodně pomohla mnou navrhovaná burza trhu. Z logického důvodu protože trh není nikdy stejný a stejně jako v reálném světě se to musí měnit v rámci nabídky a poptávky. Stejnorodé nastavení hry v rámci trhu je spíše dětská verze vnímání trhu. Proto jsou čas od času ty věčné problémy. Je zde mnoho odlišností co přímo ovlivňují i trh ale zatím se to dětsky ignoruje ... nedivím se problému aktuálně svitkové krizi ... to je vše co k tomu řeknu

Já osobně se svitkama problém nemám a často je díky mé obchodní strategii i požaduji každý týden ...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

baumax

Učedník
@Turunen Opět tvoje ekonomické teorie v této hře neplatí.Stav rovnováhy tedy nastane v poměru 7-8 svitků za jinou t2(bonusy z relikvii + div) - ano tehdy se svitkovým hráčům vyplatí se na o vykašlat a postavit ostatní mnf. Bonus na svitky tě prostě znevýhodňuje, nemůžeš konkurovat v ostatní výrobě, protože nemáš bonusy, snížením výměnného poměru budou akorát hráči s bonusem na svitky muset mít víc mnf a nebudou mít tolik místa na jiné třeba vojenské budovy.
Vem si situaci s drahokamy ty udělal fakticky bezcennými set z Karnevalu (alespoň v mém okolí). Ale knihoven a nekonečných svitků můžeš mít neomezeně.
Takže pokud hráč dostane jako bonus svitky a drahokamy, tak to má holt smůlu. Prostě je lepší dát bonus buď na +1 anebo dát možnost výběru, případně přidat obdobné sety na jiný druh zboží.
 

DeletedUser1605

Guest
Na trzisti Winiandoru je v tudle chvili 72 stranek pozadujicich pouze houbicky a to i velmi nevyhodne, a pokud se nesmirite se ztratou 20% a vic, nemate sanci na vymenu v realne prijatelne dobe. Zatimco bizmut se povaluje vsude.
Sada mesicni knihovny poslala elvenarskou ekonomiku totalne do kopru.
A pritom reseni je velmi jednoduche - nevyrabet nesmyslne pouze pryskyrici, svitky a bizmut ale ke kazdy budove nahodne prihodit jednu ze tri surovin odpovidajiciho tieru. Jakmile hrac ziska vic takovejch budov ( osobne jich mam z veze desitky ) tak uz se sam rozhodne co se mu vyplati postavit, nebo pripadne naopak vratit do inventare - dle akrualni situace na trhu.
 

Lovec Krys

Legenda
@Megalan Když to prodáš s 20% ztrátou, tak jsi na tom furt asi tak 8x lépe, než když to budeš vyrábět v nebonusových manufakturách.
 

DeletedUser1605

Guest
To je opravdu hluboka myslenka, co tim ale chtel basnik rici? A prosil bych lucidni odpoved.
 

Lovec Krys

Legenda
@Tvůj předchozí příspěvek jsem pochopil tak, že vyzýváš hráče s bonusem na bizmut, aby vyráběli v nebonusových manufakturách, na to jsem reagoval.

A evidentně jsem asi nečetl pozorně.
Jinak asi by bylo (programově) jednodušší přidat více budov nebo v těch stávajících změnit výrobu na bonusové zboží (nebo bonusové +1 nebo +2, to je jedno), než do stávajících budov přidávat náhodnou produkci.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Už se tu psalo, jenom nevím kde.
Poprvé od začátku hry, stalo se moje zboží, tedy svitky, naprosto neprodejné. Na trhu mi visí už několik dní, nikdo mi nenabízí nic jiného než svitky, nekončící počet nekonečných svitků z Věže jede na plné obrátky. Nezbývá než přestat dočasně vyrábět a čekat, že se stane zázrak. Nestěžuji si, jenom konstatuji. Ještě, že se nám podařilo to zboží na trhu tak pěkně vyladit.
 
Naposledy upraveno:

voyager-1

Velmistr písma
to se tu ale probíralo už mnohokrát. Nevím proč ohledně toho zakládat vlákno. Já např. s prodejem svitků problém nemám.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru