• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

zvětšení oddílů jednotek

DeletedUser6859

Guest
Přijde mi od vývojářů této hry nelogické to zařazení zvětšení oddílů ve výzkumu se slepou větví kdy nevyzkoumání a neaktivací hráč ušetří vb a suroviny a ještě výhodu v turnaji i ve věži ? Logické by to bylo naopak nutit hráče aby to vyzkoumal a získal tak výhodu :(( ???
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, právěže velikost oddílu není výhoda, ale nevýhoda. ty technologie zkoumat nechceš. jako vedou se tu o tom sveřepé diskuse, někdo by mi mohl oponovat. ale zkusím to co nejvíc ve zkratce za sebe a část hráčské základny, co to vidí stejně:

turnaj i věž je odpočítaná relativně od tvé velikosti oddílu. čím větší oddíl máš, tím víc soupeřů proti tobě stojí. a tím se přímo úměrně zdražuje i výkup. takže pokud třeba 90% vybojuješ a 10% vykupuješ, i tak se ten nárust projeví fakt festovně.

naopak čísla na mapě světa jsou absolutní. tedy čím větší oddíl, tím snáz se ti bojuje na mapě světa. ale co člověk dělá častěji? bojuje 100 střetů v turnaji nebo 100 střetů na mapě světa?

tedy strategie mapa = výkup / turnaj + věž = boj je pro mnoho hráčů výhodnější, než ta opačná. a proto nechceme zvedat oddíl. proto naopak chceme, aby všechny velikosti oddílu byly nepovinné.
 

luterina

Veterán
Super, že jsi to tu téma zavedl, jsem totiž o tom taky přmýšlela a tak jsem se ve spolku ptala zkušenějších a ty mi řekli, že když ty nepovinné zkoumám, tak provincie ve světě i vybojuji na vojáky, a že je na mně, jestli si vyberu tuto možnost, nebo jet na vojáky turnaje a provincie vykupovat. Já mám město založené na armádu, takže slepé větve nezkoumám a provincie mě na výkup skoro nic nestojí..., nechci zakřiknout nebo aby to nevypadalo že je chci snad podražit. o_O:D
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Nevím, jestli někdo mimo vývojářů zná formuli, co všechno a do jaké míry ovlivňuje velikost oddílu ve věži. Každopádně se to řídí jinými kritérii než v turnaji. Je známo, že vylepšování divů negativně ovlivňuje velikost oddílu a cenu výkupu ve věži - jen nevím, zda někdo odpozoroval jak moc velký vliv to má.

V turnaji je to tak, jak je napsáno výše - každé zvýšení oddílu zvětší oddíl (a cenu výkupu) v turnaji (zvětší oddíl můj i nepřítele stejně). A jelikož velikost oddílu nemá vliv na rychlost tréninku jednotek, trvá déle vytrénovat ztracené jednotky (procentuálně stejné ztráty, ale vyšší absolutní ztráty) (zvětšení oddílu má vliv jen na produkci jednotek z divů, ale nikoliv na produkci z kasáren,cvičiště a tábora). Totéž platí pro suroviny pro výkup - vyšší velikost oddílu zvýší cenu výkupu, ale nemá vliv na produkci surovin, takže výkup se zdraží.
 

hanz44

Pozorovatel
Osobně Jsem vyzkoumal všechna nepoviná zvětšení oddílů ..vývojáři jistě vědí co dělají a jen tak pro parádu to ve výzkumu není :)
Nerad bych je později všechny zkoumal a aktivoval a sháněl na ně surky které jsou potřeba k aktivaci ..
 

Lovec Krys

Legenda
@zralok73 Pokud si nechceš zdražit turnaje, pak nezkoumat.
@hanz44
..vývojáři jistě vědí co dělají
Jo, to jsme již několikrát viděli. Hráči zase vědí, jak vyzkoumání zvětšení oddílu ovlivňuje turnaj (produkce jednotek v divech je odvislá od velikosti oddílu, takže ji to negativně neovlivní, ale produkce surovin a vojáků v kasárnách apod. tím ovlivněna není, takže sis turnaje jen zbytečně zdražil). Já a spousta dalších to raději riskneme a nepovinná nezkoumáme.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@hanz44 všechny slepé větve vývoje neobsahují suroviny osadníků, takže je můžeš kdykoliv vyvinout zpětně. Každopádně jak již řekl @Lovec Krys zbytečně si stěžuješ život ve hře :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@hanz44 ;) je pravda, že už v elvenarech a v ambasádách jsou slepé větvě, které jsou zároveň součástí osadníků a ty opravdu chtějí osadnické suroviny. Čili ke své smůle jsem až moc generalizoval. Pokud se vrátím zpět k velikosti oddílů, tak mi ukaž, který nepovinný výzkum této technologie potřebuje osadnické suroviny.
 

hanz44

Pozorovatel
Tak třeba už v Čarodějích a dracích hned první nepoviný výzkum vylepšení oddílů.U Půlčíků ten poslední nepoviný taky vyžaduje surky osadníků v Elementálech taky najdeš nepovinej co vyžaduje surky osadníků ..prostě a jasně jich najdeš ve výzkumu víc než dost;) :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@hanz44 Máš pravdu, už se mi podařilo najít zdroj informací, kde jsem to mohl ověřit. V tom případě se dá využít toho, že suroviny se neztrácejí (nebo se alespoň, před 2 lety neztrácely), takže je/ byla možnost si ty suroviny připravit a případně tuto technologii vyvinout později, pokud herní změny udělají tento výzkum užitečný :)
 
Nahoru