• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Systém boje Zrušení sdílené fronty pro výcvik jednotek [předáno]

DeletedUser467

Guest
[Shrnutí] Zrušení sdílené fronty pro výcvik jednotek v kasárnách, táboře žoldnéřů a na cvičišti.
[Podrobnosti] Uvítala bych, kdyby každá z výše zmiňovaných budov měla svou vlastní frontu pro výcvik jednotek.
[Důvody] Líbí se mi myšlenka, že v kasárnách se dají cvičit jednotky mé rasy, v táboře žoldnéřů jednotky od spřátelených ras a na cvičišti potvůrky, na které jsem pravděpodobně narazila někde na výpravách. Co ale vážně nechápu, proč mají mít tyto tři budovy jednotnou frontu pro výcvik. Na to přece mám ty tři budovy, abych v každé mohla cvičit něco jiného nezávisle na sobě, jinak bych je klidně všechny mohla cvičit v jedné budově. Nedává to smysl. Nebo mi chcete říct, že se v mém městě našel pouze jeden schopný maník, co dokáže cvičit jednotky a tak jak pako musí přebíhat mezi jednotlivými budovami? :D Nevěřím tomu, že i kdyby ano, nebyl by natolik hloupý, aby si pak výcvik nesjednotil a nenechal pro něj pouze jednu budovu ;) Takhle jsou tu tábor žoldnéřů a cvičiště opravdu jen pro to, aby zabírali místo....
 

DeletedUser2281

Guest
Je tady i jiné řešení... Můj názor je, že fronta je prostě proto takhle, že "tréningový proces" tím dostává jistou "konformitu" a hlavně pak nutí hráče postupovat víc opatrně a svoje jednotky si hlídat a chránit a ne je posílat na "popravy" a masivně pak vyrábet další "maso do mlejnka"... Jelikož fronta má jen 5 políček, uvítal bych třeba 10 políček, což by dovolilo lépe naplánovat doplňování ztrát... Tři samostatné fronty na výrobu jsou v téhle fázi podle mne zbytečné, kort už jen z důvodu toho, že na cvičišti jde vyrobit pouze Kerberosy zatim a u žodálú dvě jednotky a "lovec" je třetí a tu je možno vyzkoumat až u Lesních elfů... Dále bych uvítal (v ohlašovaném updatu 17 by měli být) další jednotky a to hlavně do cvičiště... Plus když už, tak třeba nějakou možnost jednotky zajmout (a následně "zmagořit" na vlastní stranu) a tím mít možnost je následně využít v dalších bojích... To by hře dodalo hodně velikej šmrnc a navíc by to mohlo hru více posunout k "vojenské strategii", jelikož mám pocit, že hru vývojáři tak, či onak tímhle směrem prostě posouvají. Tedy jestli je můj odhad správný, bude poslední ohlášený balík změn posouvat hru dál "válečným" směrem...

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2097

Guest
Celkově bude mít každá vojenská produkční budova 5 svých unikátních jednotek, jak zmiňují v nejnovějším Listopadovém Inno TV...jenom si musíte počkat :)


 

DeletedUser2281

Guest
Takovej dol na diamanty (s mozností ho upgradovat) by se šiknul i v Elvenaru... Klidně jako hlavní cena za nějakej event... A klidně jeden diamant za každou ůroveň té budovy, třeba do úrovně 10... a vůbec by mne neštvalo, kdyby ty upgrady byli i pořádně drahé...

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1148

Guest
Thespia tvůj nápad se mi velice líbí a přiznám se ,že mně také zarazilo proč mám tábor žoldnéřů a je potřeba ještě cvičiště ,když stejně nemohu v těchto budovách ,nezávisle na kasárnách ,odděleně cvičit.Také jsem pro ,aby každá budova cvičila zvlášť své bojovníky.Nechápu proč je to tak ,jak je to momentálně.
 

DeletedUser2129

Guest
Společná fronta nevadí, jen je moc krátká co se času týká. Chce to víc políček :)
 

Angedev

Velmistr písma
Sice vytahuji už starší téma, ale jelikož ke změně stále nedošlo, neuškodí jej trochu připomenout :) Starší nápady jsem procházela právě z důvodu, že jsem chtěla navrhnout totéž, ale předpokládala jsem, že už to tu od někoho určitě bude a nechtěla jsem zakládat duplikát...

Je to přesně, jak píše Thespia, 3 budovy nemají význam, když mají jednu společnou výrobní frontu. Většina lidí od nás už cvičák i tábor zbourala, protože jim pouze zabíraly místo. Já je sice stále držím, ale jen proto, že věřím, že se rozdělení dočkáme.

Jsem u Půlčíků a výroba v kasárnách je stále nejrychlejší a vzhledem k tomu, že turnaj probíhá každý týden, je pro mne prioritou vycvičit co nejvíce jednotek v co nejkratším čase. Pokud bych mohla trénovat ve všech budovách zároveň, už bych se mohla zamýslet nad tím, kterého z lehkooděnců poslat do boje, zda z kasáren, cvičiště, nebo tábora, protože každý má jiné výhody proti jiným jednotkám. Za současného stavu bohužel hraje roli jen množství za čas.

Návrh prodloužit frontu by mi moc nepomohl. Teď jsem vylepšila kasárny, tak se mi čas výrazně zkrátil, ale stejně se kasárna zastaví max na půl hodiny denně. Jednou vylepším Houbičky a už se dostanu do časů, kdy kasárna pojede nonstop...

Vím, že je u příspěvku napsáno "předáno", přesto bych se přimlouvala za připomenutí vývojářům. Dost by mi to zpříjemnilo hraní, i když bych pak měla větší starost mít pořád dostatek kladívek :)
 

DeletedUser5469

Guest
Já bych se také přimlouval k zavedení této změny. Jak píše Angedev, právě z důvodu rychlosti výcviku armády, potřeby lidí a místa jsem cvičák i tábor zboural. Přijde mi to líto, protože lenošivé ropuchy se mi líbí. Souhlasím s tím, že kdyby byla možnost cvičit jak z kasáren, ale i z tábora a cvičáku, turnaje by byly mnohem zábavnější. I když verbování jednotek by bylo sakra náročné na kladívka. Jsem jednoznačně pro rozdělení výcvikových front tak, aby bylo možné cvičit jednotky zároveň jak z kasáren, tak ze cvičiště a tábora.
 

DeletedUser5601

Guest
tenhle nápad se mi moc líbí, tahle sdílená fronta strašně zdržuje výcvik a s turnaji každý týden se to nedá moc stíhat, pokud už dopředu nemáte nashromážděno spoustu jednotek
 

DeletedUser3966

Guest
Sice je psáno předáno :) ale i mě by se tahle změna ve hře líbila, jinak má člověk 2 naprosto zbytečné budovy navíc a mohli by být spojené jen v jednu...

Jak to s tímhle nápadem vypadá? Můžeme se těšit na změnu?
 

Baxcze

Znalec fóra
Taky už jsem přemýšlel nad sbouráním cvičáku a tábora.Jen to zabírá místo když se to nedá cvičit odděleně.Logiku to nemá proč to mít když je fronta sdílená tak co s tím.Může se k tomu někdo vyjádřit jestli se můžeme těšit na zpříjemnění hry?
 

DeletedUser4918

Guest
Ano, souhlasím a podporuji, ale... Mám pocit, že vývojáři to zamýšleli přesně tak, jak to je. Zkomplikovat výrobu nových jednotek, zabrat víc místa a taktně naznačit, že hrst diamantů oživí padlé ... Jsem pro, ale nečekám, že by to mohlo projít.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no... bylo by fajn mít možnost trénovat více vojáků. ale nějak si nedovedu představit, jak bych to zvládal s dílnama. jako určitě je lepší tu možnost mít než nemít, nicméně stejně bych ji asi nevyužíval na plno. spíš jako takovový nouzový případ, když je třeba rychle doplnit vojsko nebo je výjimečně kladiv nadbytek - abych to nemusel vyplácávat za výrobu orků a nedejbože u obchodníka.

spíš bych ocenil, kdyby ty jednotky z tábora žoldnéřů hodně posílili a kdyby se orkové ze cvičiště nemuseli trénovat za orky. orkové jsou surovina, kterou teď vůbec nemusím řešit a rozhodně mám vplánu, aby to tak zůstalo :)
 

Angedev

Velmistr písma
Právě že nedostatkem kladívek by ve hře zůstal strategický prvek. Teď je tím prvkem sdílená fronta, pak by to byla kladívka. Pro mě je určitě lepší možnost řešit kladívka, tam mám spoustu možností, jak nějaká získat, ale den prostě nenatáhnu, abych vytrénovala více jednotek. Vím, že toto řeší některé prastaré divy, ale než se s nimi dostanu na nějakou úroveň, kdy už ta změna bude nějak výrazně znát, tak zešedivím...

Posílení jednotek předpokládám v průběhu dalších výzkumů, které ještě nebyly zavedeny do hry, včetně bonusů z divů. Musí mít nějakou rezervu, aby měli čím naplnit výzkum v nových kapitolách, určitě ještě u všech jednotek nejsme na maximu :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
myslím to tak, že nedostatek kladiv je i bez sdílené fronty :) s ní by byl ještě mnohem větší. jednotky se samozřejmě v průběhu hry posilují, jenže ty základní z kasáren jsou na 3* docela brzo a pak už člověk nemůže dělat nic, protože nově vyzkoumané jednotky mají jiné parametry útoku, takže je nedokážou plně nahradit.

ano, divy je umí posílit. jenže nejpoužívanější jednotky jako těžký střelec dostanou svůj div v půlčících, kerberové až na konci elementálů. a do té doby může člověk maxímálně levelovat klášter.
 

Angedev

Velmistr písma
Proti tomu, že kladívek není nikdy dost, určitě nic nenamítám :) Jen jsem to chtěla postavit tak, že aktuálně hráče omezuje hlavně čas, po rozdělení fronty by je omezovala hlavně kladívka. Pak by právě přišla na řadu strategie hráče, kdy by buď musel volit, které jednotky chce trénovat, nebo si zajistit větší přísun kladívek. Tím pádem by zde bylo pro hráče větší množství možností.

Aktuálně pouze volíme, které jednotky chceme trénovat, a protože ty z kasáren jsou stále nejsilnější a trénují se nejrychleji, stávají se cvičiště a tábor žoldnéřů zbytečnými, což mi přijde škoda.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
to je vlastně pravda, více možností jak si zvolit strategii je vždycky fajn :)

že je cvičák zbytečný tu čítávám docela často a musím s tím velice nesouhlasit :) (tábor žoldnéřů nanic je, to ano). už jenom kvůli kerberům se to vyplatí mít. kerbery používám ve 4 turnajích, a co je mám na 3* tak si nedovedu představit, že bych je nahrazoval šermířkama. párkrát jsem to zkusil a rozdíl byl výhra => prohra, na autofight. a když už tu budovu mám, využívám i dryády a víly smrti. dryády jsou taky super, byť je člověk tolik nevyužije.
 

Angedev

Velmistr písma
Kerberové jsou sice fajn, ale výcvik jednoho lotu mi zabere o 18 minut více času, než u šermířek. Sice to vypadá jako nic, ale ono se to nasčítá a pak se člověk nestačí divit (hodina a půl na plný stav cvičiště). A vzhledem k tomu, že turnaj se koná každý týden, je množství jednotek priorita. Ještě mě čeká vylepšení cvičáku v Elementálech, pak názor možná přehodnotím :)

Navíc mít postavenou budovu kvůli jedné jednotce mi přijde jako plýtvání místem, vzhledem k tomu, jaký je ho nedostatek. (Ano, než začneš studovat mé město, já cvičiště postavené mám :D Ale hlavně proto, že stále věřím, že se fronty rozdělí a nechci ho pak stavět znovu, momentálně ho nepoužívám. Navíc já jsem zvláštní případ a mám postavené všechno :D)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
však kasárna přes den a cvičák přes noc :) já mám v kasárně teďka 4.5 hodiny frontu, na cvičáku 5.5 (ještě mi chybí 2 úrovně čarodějného cvičiště). byly doby, kdy mi cvičiště jelo 8.5 hodiny a to jsem fakt kerbery téměř nepoužíval. ale tak ono se to vždycky jednou za 2 kapitoly trochu srovná.

jinak já se na to spíš dívám jako 1 budova co mi dělá větší úspěšnost v boji (než 1 budova kvůli jedné jednotce). a není přesně tohle důvod, proč stavíme vojenské divy? :) a jak jsem psal, i dryády a víly smrti využiju, takže to není úplně a jen kvůli kerberům. raději budu mít prostě o manufakturu míň (surovin mám stejně hromady).
 

Angedev

Velmistr písma
Tak já jsem teď v kasárně na 8,5 hodinách, takže noc v klidu pokryju i kasárnou :)

No, necháme to na vývojářích a budeme doufat, že se dočkáme příznivé změny :) Tady to na vyjádření zatím moc nevypadá...
 
Nahoru