• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Město Zrušení omezení maximálního počtu rozšíření za dokončené provincie

Tequard

Pokročilý žák
Prozkoumal jsem 457 provincií a narazil na limit 60 rozšíření za prozkoumané provincie. Vzhledem k tomu že rasy budou pravděpodobně přibývat do konce provozování Elvenaru a na rasu přibudou z výzkumu 2 rozšíření budou za chvíli rozšíření z průzkumu citelně chybět.

A tak navrhuji zrušit limit 60 a dál pokračovat jedním rozšířením za 10 prozkoumaných a dobytých provincií.

Jinak zkoumání a dobývání víceméně ztrácí i význam.
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Mohu se zeptat, kam bychom ta rozšíření dávali, když by nebyl jejich počet omezen? Celá plocha je omezena, co se velikosti týče. Navíc se obávám, že pokud by měl hráč k dispozici neomezené množství rozšíření, hra by se stala nudnou a bezmyšlenkovou. Z průzkumu a řešení střetů z provincií přeci nemáš jen rozšíření, ale i další důležité „věci“, ne? :)

Osobně si tedy neuvědomuji, že by v nějaké budovatelské hře nebylo omezení, co se týče rozšíření.

PS: Navíc není nikde psáno, že je tento stav konečný. ;) Co my víme, s čím na nás tvůrci přijdou. ;)
 

Prealiena

Velmistr písma
Nemohly by se ty rozšíření z provincie odebírat z rozšíření za diamanty?
Např. po 61. rozšíření za dobyté provincie se cena za zakoupení rozšíření zvýší jako po zakoupení, nebo zdvojnásobí.

Hráči by nebyli nuceni kupovat všech 27 rozšíření za diamanty, ale mohli by si jich část převést na provincie.
 

Santerr

Veterán
Z průzkumu a řešení střetů z provincií přeci nemáš jen rozšíření, ale i další důležité „věci“, ne? :)

Z průzkumu a řešení z provincií mám tak akorát prázdný sklady... Jako je fajn, jak tehdy na jednom livestreamu Timon tvrdil, že při vymýšlení nové rasy počítají s celou plochou, která je na mapě vyznačená, ale už si nějak neuvědomil, že my vlastně celou tu plochu k dispozici nemáme (tedy alespoň většina z nás) a taky skoro vše je zastavěno budovama, protože nová vylepšení žerou neskutečný množství lidí, který zase potřebujou kulturu, na tu je potřeba mraky surovin, kladívek, many a já nevím, čeho ještě, takže vystavět dílny... A pak ty zase chtějí ty lidi... :D Kruh se uzavřel a my dostanem přerostlý Elementály.
Sice se na ně moc těším, protože budovy mají vážně krásný, ale kam je dám, to netuším. Navíc ještě kvůli nim musim stavět nebonusový manufaktury. :(
 

iDavis

Legenda
Ja už dlhšie rozmýšľam nad riešením 2. hracou plochou. V budúcnosti by napríklad mohla prísť nejaká rasa, vďaka ktorej by sme objavili dovtedy neznáme zákutie krajiny Elvenar, ktoré by sme mohli osídliť a využívať na našu produkciu, či už by malo rovnakú funkciu ako terajšia plocha, alebo nejakú úplne novú. A čím ďalej tým si za týmto nápadom stojím viac a viac.. o_O
 

miriam1970

Znalec fóra
Z průzkumu a řešení z provincií mám tak akorát prázdný sklady... Jako je fajn, jak tehdy na jednom livestreamu Timon tvrdil, že při vymýšlení nové rasy počítají s celou plochou, která je na mapě vyznačená, ale už si nějak neuvědomil, že my vlastně celou tu plochu k dispozici nemáme (tedy alespoň většina z nás) a taky skoro vše je zastavěno budovama, protože nová vylepšení žerou neskutečný množství lidí, který zase potřebujou kulturu, na tu je potřeba mraky surovin, kladívek, many a já nevím, čeho ještě, takže vystavět dílny... A pak ty zase chtějí ty lidi... :D Kruh se uzavřel a my dostanem přerostlý Elementály.
Sice se na ně moc těším, protože budovy mají vážně krásný, ale kam je dám, to netuším. Navíc ještě kvůli nim musim stavět nebonusový manufaktury. :(
Souhlasím,máš naprostou pravdu....
 

Tequard

Pokročilý žák
Mohu se zeptat, kam bychom ta rozšíření dávali, když by nebyl jejich počet omezen? Celá plocha je omezena, co se velikosti týče. Navíc se obávám, že pokud by měl hráč k dispozici neomezené množství rozšíření, hra by se stala nudnou a bezmyšlenkovou. Z průzkumu a řešení střetů z provincií přeci nemáš jen rozšíření, ale i další důležité „věci“, ne? :)

Osobně si tedy neuvědomuji, že by v nějaké budovatelské hře nebylo omezení, co se týče rozšíření.

PS: Navíc není nikde psáno, že je tento stav konečný. ;) Co my víme, s čím na nás tvůrci přijdou. ;)

Nedokážu posoudit záměr tvůrců a jestli byl nějak definitivně určen už na počátku hry ,ale zatímco u omezení počtu rozšíření tomu asi tak bude tak u počtu ras tomu moc nevěřím ,protože to vymýšlí za pochodu. A zatím se s každou další rasou celková plocha pravidelně rozšiřuje o řádek jednou dole , jednou zleva.

Takže kam s rozšířením nikdy nebyl problém , ten je hlavně kam s budovami :)

Navíc pokud by už byla teda maximální plocha dosažena , kam dám ty tři rozšíření co mám v rezervě ? A pokud není a přibyde další řádek jak ho obsadím když mám jen 3 ?

Z dobývání provincií o dalších užitečných věcech nevím , relikvií mám cca 2000 od druhu a nic jiného zajímavého kromě těch rozšíření to nedává.

Je mi jasné že hlavním cílem je hru co nejvíc zpomalit ,ale pokud mi dojde plocha a žádná už být nemá docela to pak ztrácí smysl hrát bo se není kam vyvíjet když to s každou rasou nabobtná.
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Prealiena: no to je suuuuuupeeeer nápad (ironie) chudáci začátečníci ale tak aby to fér tak klidně souhlas ale těm kteří už jsou dále ve hře 80% z celkových investic uhradit za další rozšiřování ... tím myslím 80% celkových nákladů začátečníků až do dané úrovně rozšíření :) a to už se ti líbí jak? :D

Santerr: máš sakra pravdu ... a jen ironicky pro ostatní se ptám ... ono to že někdo má bonusové manufaktury a funkční společenství a sousedů a super obchody jedou nestačí jo? :oops::D

iDavis a ostatní: další hrací plocha ne ... spíš je zajímavé že z rozšíření budov a grafickou úpravu dle ras není problém že ano? Ale updatovat hrací plochu dle ras to nenapadne nikoho. Myslím tím grafické úpravy vyobrazení mapy a tím větší plocha pro danou rasu. Třeba do Orků stávající a pak jiná a rozšíření jen o jednu lajnu po stranách jak to funguje teď. Ale lepší je argument že musíme to nějak řešit že? Hlavně bourat a stavět budovy co jsou dost k užitku a některé příběhové bourat nejde. :rolleyes:
 

Prealiena

Velmistr písma
@Nightwish89 Chápu, že pokud jsi už jsi už do hry investoval větší sumu, tak Ti jakýkoli návrh zlevnění hry pro začátečníky akorát naštve.
Ale uznej, že 133 050 diamantů celkem za rozšíření je dost a jelikož to ve hře nenahrabeš z odměn za úkoly, tak to jistě bude vyžadovat znatelnou investici reálných peněz. A utrácet větší množství peněz za fiktivní hru se každému nechce.
I když chápu, že vývoj hry se sám nezaplatí.

A pak je tu filozofické dilema, kdy máme omezený prostor s konečným počtem rozšíření, ale vývoj hry může jít teoreticky do nekonečna. V každé kapitole budeme potřebovat sídlo, obytné budovy a manufaktury a i když se dají vylepšovat, rozšiřovat a ubírat jejich počet, stále bude část prostoru města trvale zastavěna. Ale zázemí pro spřátelené rasy se také neustále zvětšuje. A pokud se má hra dále rozvíjet, což by měla (vždy tu budou hráči na konci výzkumného stromu čekající na novou rasu), tak se nevyhnutelně dostaneme do stavu, že bude celý prostor zastavěn a nebude fyzicky možné splnit nároky na počet farem osadníků.
Pokud ovšem Inno neplánuje dřív zkrachovat, což si ale nikdo z hráčů určitě nepřeje. :)

A proto, myslím, je otázka stavebního prostoru tak ožehavé téma.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4646

Guest
Prealiena: Omlouvám se ale dle tvého předchozího příspěvku po mém čtvrtém přečtení jsem to pochopil tak že chceš rozšíření nějak zpoplatnit a ještě do toho tahat diamanty. Rozšířit lze za diamanty a po každém rozšíření za diamanty se cena zvedá a pokud mluvíme pouze o rozšíření za provincie tak to je celková cena požadovaných provincií. A ty navrhuješ že by se cena zvedala? A promiň ale z tvého příspěvku není vše zcela jasné protože tam zatahuješ diamanty jestli myslíš tu celkovou cenu za požadované provincie pro rozšíření nebo i cenu rozšíření za diamanty.

text :
Nemohly by se ty rozšíření z provincie odebírat z rozšíření za diamanty?
Např. po 61. rozšíření za dobyté provincie se cena za zakoupení rozšíření zvýší jako po zakoupení, nebo zdvojnásobí.

Hráči by nebyli nuceni kupovat všech 27 rozšíření za diamanty, ale mohli by si jich část převést na provincie.


Nebo to lze chápat že se zruší rozšíření jen tak a bude spojeno za diamanty a za odměnu za dobyté provincie se mi cena pro zakoupení zvýší nebo zdvojnásobí ... no a pak nebudu nucen kupovat 27 rozšíření za diamanty ... ale ještě bych ušetřil diamanty na nákup provincií :confused:o_O:confused:o_O

No a jak píšeš že je to zlevnění hry pro začátečníky :confused:

Omlouvám se ale tohle fakt nedává smysl a budu rád když mi to někdo vysvětlí jak to chápe. Ale pokud to je jak jsem to popsal já na začátku tak to smysl tak nějak dává ale to by bylo likvidační pro né moc stálé začátečníky a proto jsem napsal že klidně ale ti co jsou dále tak ať doplatí 80% nákladů pro další rozšíření z celkové ceny co investuje nováček než se dostane do úrovně jako starý mazák.
 

Prealiena

Velmistr písma
@Nightwish89
Myslela jsem to tak, že až dojedeš rozšíření z provincie (celkem 60), tak Ti ještě zbývá k využití 27 rozšíření za diamanty.
Chtěla bych mít možnost pokračovat v rozšiřování pomocí provincií.
Např. 61. rozšíření z provincie (klidně i za 20 dobytých provincií a více), aby byl zachován omezený prostor pro rozvoj města, tak se mi odečte 1. nejlevnější rozšíření za diamanty k dispozici (např. 450 dia) a naskočí tam dražší (750 dia). Případně se mi rozšíření za diamanty zdraží za nějaký poplatek (2. a další rozšíření za diamanty +10%). Ale stále mi zbývá možnost využít těch 27 rozšíření z provincií místo 27 rozšíření za diamanty.

Je to takto srozumitelné?

(Wiki elvenar udává max rozšíření z výzkumu 42 - bez elementálů, rozšíření z provincie 60, rozšíření za diamanty 27)
 

DeletedUser4646

Guest
Prealiena: Ano to je již srozumitelné, omlouvám se a děkuji. Jenže problém je že proč by to innogames dělalo? A jako možný argument bude že rozšíření máš ještě z výzkumu. A protože hráči budou chtít celou plochu města tak někteří prostě investují. Ono možná by ti prošlo rozšiřování z provincie pouze o jedno políčko :D Ale klidně to práskni do návrhů ;) Já jsem taky předložil návrh ohledně rozšiřování inspiroval iDavis jen já to upravil a myslím si že by to klidně šlo. A hráči kteří o tomto téma diskutují vítám a kritika je na místě, protože sice úroveň promyšlenosti jak hru zpomalit a komplikovat házením klacků pod nohy je dobrá ale protože ve hře vše souvisí se vším tak aby rozšiřování prostoru navazovalo na další potřebné budovy v minimálním počtu pro požadavky hry aby hráč delší čas nezamrzal jak ve výzkumu tak v úkolech je chabá. Prostě když mám budovy které tak nějak stačí pro aktuální kapitolu v produkci atd a postupně v kapitole mám další budovy tak potřebuji rozšíření. Jenže i při snaze se co nejvíce rozšířit z provincie i výzkumu a něco za diamanty v kapitolách dále hráči opravdu bojují s místem a tak bourají i budovy které produkcí tak tak stačí na danou kapitolu.
 

DeletedUser2995

Guest
Prozkoumal jsem 457 provincií a narazil na limit 60 rozšíření za prozkoumané provincie. Vzhledem k tomu že rasy budou pravděpodobně přibývat do konce provozování Elvenaru a na rasu přibudou z výzkumu 2 rozšíření budou za chvíli rozšíření z průzkumu citelně chybět.

A tak navrhuji zrušit limit 60 a dál pokračovat jedním rozšířením za 10 prozkoumaných a dobytých provincií.

Jinak zkoumání a dobývání víceméně ztrácí i význam.
Já jsem pro ,z provincii mám taky konec, z elementů bude jedno a na diamanty jako důchodce nemám
 

papap

Mistr slova
Neni potřeba ten limit úplně zrušit,ale tak ho třeba navýšit.Nějak to propočítat a aby to bylo aspoň přes 500 provincií...
 
Nahoru