• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Znalosti osadníků

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Připravili jsme pro vás novou soutěž. Napište nám do diskuze jak se vám líbí a zda se zúčastníte. :)
 

Mescal

Znalec fóra
Odměny na prvních 3 místech jsou skutečně velmi slušné, ale....
1. úkol počet zobrazení 109
2. úkol počet zobrazení 61
3. úkol počet zobrazení 65
4. úkol počet zobrazení 7 (hodinu a půl po zobrazení úkolu)
... takže naděje na cenu je spíše malá. :-(
 

Mescal

Znalec fóra
Teď už je asi pozdě, ale u tohoto typu soutěže by možná mohlo být zajímavé mít průběžné hodnocení (jen jméno a průběžné hodnocení a určitě bez průběžných bodů k nějakému datu a času).
Myslím si, že by to dost značně zvedlo zájem soutěžících v tomto typu soutěže.

Takový můj pohled na celou soutěž se zaměřením na poslední otázku:
Rád bych nejprve poděkoval všem, kdo připravovali tuto soutěž, ale také bych rád tak nějak poskytl všem, kdo tuto soutěž připravili jakousi zpětnou vazbu; takové hodnocení celé soutěže.
První až předposlední otázka byly z mého pohledu různé obtížnosti, některé otázky byly rychlé, jiné mi daly zabrat. Jestli jsem byl schopen na všechny odpovědět (neřeším, jestli dobře nebo špatně, ale by jsem schopen odpovědi), musím vědět, že podobně na tom musela být většina mých spoluhráčů, kteří se této soutěže zúčastnili a pro vyhodnocení soutěže to bude obtížné. Bude spousta hráčů na prvním, druhém i třetím místě (na základě rovnosti bodů).
Porota bude mít tedy těžkou volbu jak určit jednoho prvního, druhého a třetího v pořadí. Proto chápu zadání poslední otázky, která nejspíš vše rozřeší.
Na druhou stranu tato otázka není o znalostech, je to čistá tipovačka, je to jen o štěstí při odhadu a nebo štěstí napsat náhodné číslo tak, aby bylo co nejblíže neznámé hodnotě.

Osobně si myslím, že už má větší smysl z těch všech prvních míst skutečně vylosovat jednoho vybraného (vítěze) a stejně postupovat u druhého a třetího místa.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Osobně si myslím, že už má větší smysl z těch všech prvních míst skutečně vylosovat jednoho vybraného (vítěze) a stejně postupovat u druhého a třetího místa.
Dovolím si nesouhlasit. Samotné losování by bylo o naprosté náhodě, zatímco při tipovačce máš stále alespoň minimální šanci svůj výsledek ovlivnit, vše máš pořád ve svých rukou. Navíc určitě nejde o hádání neznámé hodnoty, i bez velké porce štěstí se můžeš velmi blízko přiblížit k danému číslu.
 

GorGlin

Veterán
@Forseti
Mohl by jsi to rozvést?
Mě to připadá jako hádání neznámé hodnoty.
Pokud rozbiju deset skutečných půllitrů můžu zkusit vycházet z velikosti hromady střepů, ale v případě obrázků v počítači může být na tloušťku jednoho pixelu slisovaný neomezený počet čehokoli.
 

Mescal

Znalec fóra
Jen se slušně ptám... kdy plánujete soutěž vyhodnotit?
A mohu poprosit uvést i správné odpovědi k jednotlivým otázkám.
Díky. :)
 

Mescal

Znalec fóra
Jak jsem tak koukal, skončil jsem na krásném nevýherním místě... a celkové pořadí na prvních místech defakto určila bonusová otázka.

Poučení pro mě:
  • pořádně číst zadání otázek, protože někteří hráči se vyřadili z boje o první místa tím, že jejich odpovědi byly neúplné.
  • lépe odhadnout počet zdeformovaných tvarů
Pořadatelům velké díky za soutěž a za její vyhodnocení. :)
 
Naposledy upraveno:
Nahoru