• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Není chyba Zmena počtu obyvateľov

DeletedUser341

Guest
Já nevim... Když jsem vstoupil do elfů (a vynalezl vrby), mazal jsem výrazně většinu pop-kulturních budov z eventů (spoustu právě těch, co teď byly nejvíce postiženy, a to i přesto, že tehdy nebyly špatné, ale prostě nedávaly manu) a po mazání jsem skončil na -6500 lidí a asi -2000 kultury... Nevšiml jsem si, že by mne to nějak ochromilo a během pár dní jsem byl v plusu (s kulturou jsem skončil nakonec na +30k), ale uznávám, že já to udělal záměrně a ještě před vstupem do elfů měl promyšleno, jak to budu řešit... Ne že by o této změně hráči nemohli vědět dopředu a připravit se na ni, ale to by museli trochu sledovat co se děje a číst, že... :)
A taky plánovat a počítat, ale ono "je to hra, a u té se chceme bavit a odpočívat, a ne přemýšlet" :)
 

DeletedUser341

Guest
Bereš mne za slovo... Jde o to, že prostě nahradíš pár budov jinýma. Konečně se vyhází z města zastaralé budovy z eventů a nahradí se normální... Konec rozmazlování super-nadhodnocenými, snadno dostupnými budovami z eventů (protože těch přesně se tohle týká) a návrat ke strategickému přemýšlení a plánování u strategické hry (tak, jak tomu bylo než přišly první eventy, které, řekněme si na rovinu, měly odměny přemrštěné aby hráče nalákaly ty eventy vůbec hrát, zatímco teď prostě přijde event a my si řeknem "sorry, ty odměny za to nestojí, tohle vynechávám") :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@ramaloke : je pochopitelné, že staré přehnaně výhodné budovy se zhorší. ale proč tahle úprava musela vzít i budovy z posledního zimního eventu? dobře, byly poprvé uvedeny už o rok dřív a přemrštěné hodnoty jim zůstaly.

pak je ale otázkou, proč tyhle budovy v zimním eventu vůbec byly. dostali jsme loď + pár takových těch 4x4 ledových městeček. no a pak se tam flákne úplně na závěr okouzlující strom jako nejsilnější kultura a cukrový otec jako nejsilnější kulturně-populační budova.

prostě to tam vůbec nemělo být. člověk by je neměl a naplánoval si výstavbu pro nižsí počet lidí. já bych třeba oželel jeden level drahokamoven, jeden level prken a rázem bych byl o pár tisíc lidí v plusu :)
 

DeletedUser341

Guest
pak je ale otázkou, proč tyhle budovy v zimním eventu vůbec byly. dostali jsme loď + pár takových těch 4x4 ledových městeček. no a pak se tam flákne úplně na závěr okouzlující strom jako nejsilnější kultura a cukrový otec jako nejsilnější kulturně-populační budova.

Jo, s tímhle souhlas. Však je i v oznámení napsáno, že se těm starším budovám snažili poslední dobou vyhýbat. Ale otevřeně - není zrovna legrace nadesignovat na každý event kompletní sadu nových budov, takže dává smysl některé budovy opakovat...
 

DeletedUser3225

Guest
No,jsem zvědav,co vymyslí, když tu bylo již psáno, že nad tím usilovně přemýšlí. Nicméně zarážející je jedna věc zavánějící podvodem: ano,vědělo se,že bude úprava atributů budov z eventu (nikde jsem ale neviděl,dle jakýho klíče a jakých hráčů se to dotkne-jen seznam budov a letopočet), vývojáři to věděli jistě daleko dopředu...tak proč jednu z postižených budov nacpou jako odměnu do dobrodružsví, za kterou se mnozí pachtí a hned druhý den je update,co dehonestuje celou snahu, nehledě,že za to mnozí utráceli diamanty ....?? Nač bude nějaký "požehnání" bůhví za jak dlouho? Než vyrazím na cestu,snad natankuju a ne naopak,ne? Když se "vrtám" v pacientovi,tak prve si taky zjistím,zda mám vše potřebný ... Nemá náhodou ten,co to schvaluje chronickou ebrietas ethylica ? Těch přešlapů tu bylo už poměrně dost....
 

DeletedUser341

Guest
nikde jsem ale neviděl,dle jakýho klíče a jakých hráčů se to dotkne-jen seznam budov a letopočet

Ano, přišel letopočet, říkající že se úprava dotkne všech budov které se ve hře poprvé objevili před tímto letopočtem, následně seznam veškerých budov, kterých se to bude týkat, aby všichni mohli ověřit, jestli se to týká jich... A jakých hráčů? No, všech co mají dané budovy ve městě - nebo by sis snad představoval, že je tu budou vyjmenovávat? :DDDD

update,co dehonestuje celou snahu
A včem? Ta budova je pořád dobrá!
 

DeletedUser3225

Guest
Ty vtipálku... mám na mysli,že dehonestace například té budovy z eventu se netýkala všech... toto mám například na mysli, že od elfů výš to je nezměněné....chápeš? Nepotřebuji jména, píši gloálně.... :DDD

Božinku, otevři oči a podívej se kolem sebe ... když se někdo snaží,vysolí peníze,cíle dosáhne a vzápětí je mu skoro půlka odměny odebrána....to je pořád dobrý? Když půjdeš do práce za slíbenou mzdu,pak dostaneš jen 60% s tím,že napřesrok dostaneš jako kompenzaci stravenku....pořád je to vpořádku? :DDDD

Sice se mě tento update nějak nedotkl,ale štve mě ten přístup....
 

DeletedUser341

Guest
Ty vtipálku... mám na mysli,že dehonestace například té budovy z eventu se netýkala všech... toto mám například na mysli, že od elfů výš to je nezměněné....chápeš? Nepotřebuji jména, píši gloálně.... :DDD
Pardon, to jsem nepochopil... Pořád je to o tom, chtít konkrétní čísla - který jsou k mání, když víš kde hledat, ale nejsou to "oficiální zdroje", takže chápu, že o nich leckdo neví, a Inno samo od sebe je zjevně zveřejnit nechce, no... Ale vzhledem k rozsahu, kolika budov se to dotklo, je to řekněme "pochopitelné". Jak jsem už psal jinde, když byl podobný zásah na FoE, týkalo se to cca 10 jednotek, takže to šlo vypsat celkem snadno a vypsané to tehdy v oznámení bylo...

Božinku, otevři oči a podívej se kolem sebe ... když se někdo snaží,vysolí peníze,cíle dosáhne a vzápětí je mu skoro půlka odměny odebrána....to je pořád dobrý? Když půjdeš do práce za slíbenou mzdu,pak dostaneš jen 60% s tím,že napřesrok dostaneš jako kompenzaci stravenku....pořád je to vpořádku? :DDDD
Řeším-li budovu, budova je dobrá. To že před tím byla "úžasná", je jiná věc, to jsou sliby politiků taky a víme, jak to s nimi dopadá :)
Koukl jsem konkrétně na hodnoty Venara, a jako jo, ta ztráta u trpaslíků a víl je velká. Odpovídá to tomu, že budova přišla do hry v době, kdy orci byli novinkou, a když pak přišli další rasy, pro ně už budova byla vyváženější a nepotřebovala tedy "zhoršit" při aktuálním vyvážení...

A co se týče 60% mzdy, no... Srovnávat práci s hrou, mzdu s "virtuálním ničím", to mi nepřijde zrovna na místě :)
 

DeletedUser3225

Guest
Jasan,v pohodě..mě jde jen o princip....o morální princip..slíbím-dodržím:)
a tu mzdu jsem srovnával hypoteticky....se stejným principem,jako hru :)
Uvidíme,co nám vývojáři nabídnou..snad ti,co byli ochuzeni,budou mít své...:)
 

DeletedUser3225

Guest
jakou máš na mysli? Myslíš ty dvě budovy jako kompenzaci? Co mají přijít v úterý? Ty vypadají moc pěkně..! ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser341

Guest
Jj, přesně ty :) I když je to další marketingový tah... "Teď Vám dáme zdarma kouzelnou budovu, ale protože si neumíte sehnat plánky, stejně budete kupovat dia na její upgrade do vyšších dob" :D
 
Nahoru