• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zavedeno Změny v opakujících se úkolech.

Vlnik

Guest
Zdravím,
Už jsem na to narazil ve své recenzi a myslím, že by se to mělo co nejdříve řešit.
Nejzávážnějším problémem jsou tyto 2 úkoly:
1. Získej 40k (později prý 50k) mincí. Je to výborný zdroj zásob a taky úkol, který můžete protočit několikrát během výpomoci spolku a sousedům. Vlastně musíte, pokud se chcete udržet na úrovni těch, co to tak dělají. A tady narážíme hned na 2 problémy.
  • Požadavek je vzhledem k získaným mincím za motivaci extrémně nízký. Co jsem slyšel tak s maximálním levelem hl.sídla se dá splnit víc jak 20krát za sebou, přičemž opakujících se úkolů je prý taky přes 20. To dělá řekněme těch 20 úkolů, které musíte 20krát za sebou otevřít, odmítnout a potvrdit odmítnutí = 1200 naprosto zbytečných kliknutí. Řešení je velmi jednoduché - zvýšení požadavku a to o hodně.
  • Tímto úkolem lze zatím denně získat asi 200k zásob, což odpovídá asi 10 dílnám nejvyšší úrovně, které tím zcela postrádají význam. Nabízí se tedy buď snížení odměny nebo omezení počtu splnění úkolu na den.
2. Získej 1 000 zboží. Je to úkol, který lze díky tržišti plnit prakticky neomezeně, zajdeme-li až úplně do extrému, je možné s ním dosáhnout naprosto všeho. Můžete mít neomezené množství mincí i zásob, na tržišti z nich pak i neomezené množství zboží, můžete za den dokončit celý výzkum, pokud se vám a někomu dalšímu (protože přirozeně se tolik nabídek nevyskytuje) bude chtít to furt odklikávat. I tady se nabízí omezení splnění na den, případně nezapočítávat zboží z obchodování s hráči.

Hádám, že hodně lidí nebude z tohoto návrhu moc nadšených, protože jim to bere výše zmíněné výhody, ale snad nejsem sám, kdo nechce, aby se ze hry stala jen další nudná klikačka o tom, kdo u toho tráví víc času. Na to už je tu dostatek jiných her :D
 

graywolff

Guest
Já nevím, hraji pohodově a nevadí mi, když občas dostanu slušnou odměnu. Sice mi občas přetékají mince, ale to se dá snadno vyřešit - vždy je do čeho investovat. Bezduchá klikačka z téhle hry nebude, toho bych se nebál. A že se díky odměnám za úkoly nemusím stresovat? Tak to mi tedy vůbec nevadí. Ono nejde jen o zboží jako celek, ale hlavně o jednotlivé druhy. A o tom bude muset člověk přemýšlet vždy. Zrovna tak omezení prostoru na stavbu - rozšíření jsou dost "drahá" a málo početná. Musí se to prostě vyvážit - něco jednoduché a něco složité. Opakem bezduché klikačky je strategie na úrovni generálů. A tu by asi taky nikdo nechtěl hrát...
 

Vlnik

Guest
Tak nevím, jestli si úplně dobře rozumíme. Já si vážně nestěžuji, že bych nevěděl, co s odměnami a asi každý jsme rád, když dostanem něco zadarmo, ale jde mi o celkový dopad na hru. Jedna věc je dostávat odměny, které vám trochu pomohou, jedna věc je dostávat odměny, které vám plně nahradí běžnou produkci. To je mi pak celá produkce a kulturní bonusy k ničemu. Taky neříkám, že na úkolech musí být něco složitého, pro mě za mě ať dávají klidně rovnou odměnu za přihlášení, s tím nemám problém, jen si myslím, že odměna má být prostě jen něco přiměřeně málo navíc :D
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Každá hra je o času. Kdo má čas a může tu sedět "pořád", tak má prostě výhodu. Tak je to všude :) A myslím, že to asi nikdo nezmění.
 

Vlnik

Guest
Neočkávám, že by se zvýhodnění aktivnějších hráčů vytratilo, to bysme se zas dostali k druhému extrému, kdy tu vlastně ani nemáme co dělat :D Jen si myslím, že by to nemuselo být tak výrazné. Myslím, že bohatě stačí 5/15 minutová výroba v dílnách a fakt, že nepotřebuješ ve městě minimálně 3 zbrojnice aby se většinu dne verbovalo.
 

Anubis

Guest
Jen takovy detail ktery nepatri ani sem a ktery si nezaslouzi ani vlastni mistnost, ALe kdyz uz sme u tech uloh..napr uloha vyrob 300 vojaku by byla fajn kdyby se pocitala na velikost vojska tzn. napr. 1 Lesni duch o velikosti 12 = 12 jednotek do tehle konkretni ulohy a ne pouze 1 jednotku. 12semriru o velkiosti dohromady 12 se vyrabi daleko rychleji nez 1 lesni duch o velikosti 12.
Tzn navrh ten at se do tehle ulohy nepocita cisty vyrobeny pocet vojaku,ale pocet prepocteny an danou velikost oddilu ....a taky je otazka jeslti to vlastne neni chyba ve hre
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru