• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zatížení prohlížeče

FLYGHT

Šéfkuchař
Ahoj,řeším celkem velký problém s hraním.
Pokud se delší dobu zdržuji na Elnevaru,tak se mi začne poměrně dost sekat PC a hra,pokud hraji turnaj či věž tak to je hrůza.I načítání pokud chci dát sousedskou pomoc na mapě je peklo.
Dnes jsem odehrál 25 provincií na turnaji a jedno patro na věži a musel jsem prohlížeč vypnout a opět zapnout,jindy třebas mesím čekat XXX minut než se probere.
Je nějaká pomoc či rada jak toto odstranit?
Hraji od INNO ještě jinou hru a běží v pohodě,předpokládám,že to je grafikou hry,ale je to velice nepříjemné a kazí dobrý pocit ze hry.
Děkuji předem FLYGHT
 

Lovec Krys

Legenda
Restartuj hru (okno či záložku se hrou), pak to zase pojede nějakou dobu dobře. Když jsem ještě v turnaji dával 50+ provincií, tak jsem hru restartoval i 2x.
Podobně se mi to chovalo v Unurech, když jsem klikal na 70+ malých lodí po 15 minutách (tehdy ještě bez hromadného pouštění). Po nějaké době (cca 1-2 hodiny) se spouštění lodí začalo rychle zpomalovat a to byl signál hru restartovat, jinak by po pár dalších klicích spadla na nedostatek paměti.
Takže vždy, když se ti to začne chovat zpomaleně (nebo jinak divně) je nejrozumnější to prostě restartovat*, je to rychlejší než čekat na vzpamatování.

*V tomto kontextu zahrnuje restartování možné akce:
Restart hry přes tlačítko restart/reload nebo jeho ekvivalent v daném prohlížeči (či použití klávesové zkratky F5, ctrl+f apod.)
Restart prohlížeče
Vypnutí záložky s Elvenarem a jeho nové spuštění v nové záložce prohlížeče.
 

Lempo

Kolemjdoucí
Dle mého názoru nejde o problém Elvenaru, chyba bude přímo v tvém počítači (resp. jeho výkonu).

A teď abychom se špatně nepochopili: neříkám, že máš špatný počítač, jen je potřeba brát v potaz to, že hraní Elvenaru není čtení zpravodajských webů nebo psaní emailů. Elvenar je prostě hra, která logicky potřebuje pro správný chod co nejlepší zařízení, nelze se tedy divit tomu, že při dlouhodobější aktivitě se paměť tvého počítače zahltí.

(Ale je možné, že se pletu, opět raději opakuji, že jde jen o můj pohled na věc.)
 

Lovec Krys

Legenda
@Lempo Ono je ve výsledku jedno, zda je to problém Elvenaru nebo prohlížeče, nebo obojího. Výsledek je pro uživatele stejný.
Každopádně restart záložky/okna Elvenaru při těchto problémech pomáhá.
 

Mescal

Znalec fóra
@FLYGHT - možná by pomohlo, jestli již nemáš nastaveno, v pokročilé nastavení/grafika zvolit nízké požadavky na vykreslování hry
 

12alfa

Pokročilý žák
Souhlasím s tím, že je to na prd, když se to seká. Znovunačítání je i má praxe, jak píše Lovec. Nikdy na nic nečekám, jak se to začne zpomalovat, zavírám. Pak je to OK. Zajímavé je, přes mobil problém není..... Ale já tomu nerozumím. Pro mě je PC v zásadě lepší psací stroj...:)
 

Hexik

Znalec fóra
tak problem je samotna hra a zas.. dela bordel v pc a zpomaluje vsecko mam odzkouseny chrome a edge a pc apku na te to bezi asi opravdu nejdele i tak musim taky obmenovat obnova stranky pomuze ale za me lepsi proste zavrit a udelat nove okno

jak pise mescal tak ta grafika ve hre nejdriv jsem omezovala jen pres ds ted uz mam na nizkou porad proste jak mesta´rostou je to horsi, neco podobneho resila kamoska na starsim mobilu proste tolik operaci nestihal
 

FLYGHT

Šéfkuchař
Tento problem me ustal po nainstalovani apky ze store na pc driv sem stim bojoval take
Ahoj :D dá se to přeložit do lidštiny??? :D

Souhlasím s tím, že je to na prd, když se to seká. Znovunačítání je i má praxe, jak píše Lovec. Nikdy na nic nečekám, jak se to začne zpomalovat, zavírám. Pak je to OK. Zajímavé je, přes mobil problém není..... Ale já tomu nerozumím. Pro mě je PC v zásadě lepší psací stroj...:)
Jsem na tom stejně :) Problém je v tom,že pokud se to sekně,tak většinou nejde ani F5 a vlastně se zasekne komplet prohlížeč,jedu to na Firefoxu,ale Chrome jede.

@FLYGHT - možná by pomohlo, jestli již nemáš nastaveno, v pokročilé nastavení/grafika zvolit nízké požadavky na vykreslování hry
Ahoj koukal jsem do Nastavení tam nic nemám,kde to mám hledat?
 

indian068

Znalec fóra
FLYGHT-rozklikni si v pc start najdi si tam microsoft store rozklikni tim se dostanes na aplikace pro pc Elvenar muzes najit ve vyhledavaci ve store
grafiku najdes-klikni na ozubene klecko tim se dostanes do pkrocila nastaveni mas tam 3 zalozky potvrzeni,grafika,ucet klikni na zalozku grafika mas tam tri moznosti graficke efekty ve meste,graficke efekty v bitvach,atmosfericke efekty prvni dve muzes snizit z vysoke na stredni nebo nizke psledni zapnout nebo vypnout
 

Mescal

Znalec fóra
@FLYGHT na PC, v pravém spodním rohu je ikona kole, ta se kliknutím rozbalí směrem nahoru --> vyber žlutou ikonu ozubeného kola a otevře se vyskakovací okno "Pokročilá nastavení" --> v něm vyber nahoře záložku "Grafika" --> nastav "Grafické efekty ve městě" a "Grafické efekty v bitvách" na "nízké", také zruš volbu (nebude zobáček) "zapnout atmosférické efekty".
Mělo by to pomoci.

Na mobilu je to podobné. V případě potřeby ještě doplním v další zprávě.
 

FLYGHT

Šéfkuchař
FLYGHT-rozklikni si v pc start najdi si tam microsoft store rozklikni tim se dostanes na aplikace pro pc Elvenar muzes najit ve vyhledavaci ve store
grafiku najdes-klikni na ozubene klecko tim se dostanes do pkrocila nastaveni mas tam 3 zalozky potvrzeni,grafika,ucet klikni na zalozku grafika mas tam tri moznosti graficke efekty ve meste,graficke efekty v bitvach,atmosfericke efekty prvni dve muzes snizit z vysoke na stredni nebo nizke psledni zapnout nebo vypnout
Vše prošlo,až po zadání vyhledat Elnevar a to nic nenašlo. - Microsoft Store (clip2net.com)

@FLYGHT na PC, v pravém spodním rohu je ikona kole, ta se kliknutím rozbalí směrem nahoru --> vyber žlutou ikonu ozubeného kola a otevře se vyskakovací okno "Pokročilá nastavení" --> v něm vyber nahoře záložku "Grafika" --> nastav "Grafické efekty ve městě" a "Grafické efekty v bitvách" na "nízké", také zruš volbu (nebude zobáček) "zapnout atmosférické efekty".
Mělo by to pomoci.

Na mobilu je to podobné. V případě potřeby ještě doplním v další zprávě.
To vše mám od začátku,jediná fajfka je na dia v potvrzení
 

indian068

Znalec fóra
Microsoft Store 28. 8. 2021 15_57_08.png
Microsoft Store 28. 8. 2021 15_57_08.png
 

hrac552

Znalec fóra
Běžně hraju na PC resp. na notebooku ( cca 4 roky starém - tehdy lepší střední třída s procesorem I7 sice s dedikovanou nicméně slabou grafikou - stroj spíše pro práci než hraní ), ale poslední rok hraju turnaje kvůli neskutečnému zpomalování už výhradně na mobilu se systémem Android. Tam turnaje běží plynule.
Ovše pokud hraju DS a postavím nějakou stovku dílen nebo manufaktur jedniček, tak na PC dojde postupně k "nehratelnému" zpomalení ( prohlížeč Chrome ve srovnán s Firefoxem vydrží v rozumném stavu o něco déle , než se zpomalí) a pak stejně jako Lovec musím prohlížeč restartovat ... a pak se za chvíli situace zase opakuje.
 

Deleted User - 536543

Guest
Ahoj,řeším celkem velký problém s hraním.
Pokud se delší dobu zdržuji na Elnevaru,tak se mi začne poměrně dost sekat PC a hra,pokud hraji turnaj či věž tak to je hrůza.I načítání pokud chci dát sousedskou pomoc na mapě je peklo.
Dnes jsem odehrál 25 provincií na turnaji a jedno patro na věži a musel jsem prohlížeč vypnout a opět zapnout,jindy třebas mesím čekat XXX minut než se probere.
Je nějaká pomoc či rada jak toto odstranit?
Hraji od INNO ještě jinou hru a běží v pohodě,předpokládám,že to je grafikou hry,ale je to velice nepříjemné a kazí dobrý pocit ze hry.
Děkuji předem FLYGHT

Ahoj, mimo věci, které tu již byly psány (snížení efektů/grafiky na minimimum), bych určitě vyzkoušel jiné typy prohlížečů. Některé jsou obecně náročnější na výkon - například prohlížeč Google chrome a to už při pár otevřených oknech. Jiné jsou k výkonu schovívavější - například Opera či Mozilla jsou ověřené prohlížeče nevyžadující až takový výkon (rozdíl je malý, avšak je). Každopádně ne vždy je nutné hledat problém v prohlížeči. Výkon jako takový prakticky sní kde jaká aplikace či proces na pozadí, která vůbec nesouvisí s prohlížečem (a tím pádem s Elvenarem). Určitě bych na starých zařízení zvážil pozastavit všechny nepotřebné procesy a povypínat aplikace. Světe div se, to že uživatel zařízení nespustí nějakou aplikace ještě neznamená, že žádná na pozadí neběží. Z IT praxe vím, že si uživatel nainstaluje kde jaké nesmyslné rozšíření či aplikace o kterých pořádně ani neví, a pak se diví pomalejšímu běhu zařízení. Někdy se opravdu hodí přeinstalovat systém a jet načisto :)

Elvenar jako takový je poměrně dost náročný sám o sobě. Je tedy možné, že na opravdu starších strojích (například 6 a více let) už budou problémy čistě z podstaty, jelikož běžné stroje z těchto dob jsou skutečně nedostačující a sotva plní požadavky pro samotný systém. I především z toho, že společně s tím jak se notebooky/PC či mobilní zařízení rychle vyvíjejí a rostou jejich výkonové možnosti, tak společně s tím rostou i nároky aplikací.

Jak už tu bylo zmíněno, určitě bych vyzkoušel hrát Elvenar skrze Microsfot store. Měl by být dostupný pro všechny zařízení. Odkaz přikladám do odkazu níže, přímo na Elvenar. Není jistota že nějakým zázrakem půjde hra na slabším zařízení o dost lépe, ale je velká šance, že se o chlup sníží nároky na výkon :)

Odkaz na MS store:
https://www.microsoft.com/store/productId/9NS0PQPFDQK6
 
Naposledy upraveno moderátorem:

FLYGHT

Šéfkuchař
Ahoj a děkuji za skvělý výklad :)
Pravda,PC je stařeček a protože já taky,tak spolu vydržíme dokud to půjde :) Nicméně,odkaz fungoval skvěle,ale pak mne ro mrsklo na nějaký svět od začátku,ale na svůj svět jsem se nedostal...tedy pls ještě rada je to něk po stažení aplikace se dostat na svůj svět či nikoli?
Děkuji moc :)

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru