• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zamrzání obrazovky

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2739
  • Vytvořeno

DeletedUser2739

Guest
asi to znáte: překlikáváte v prohlížeči z jedné záložky do druhé, a když se vrátíte na elvenar zamrznuto. Omylem jsem zjistil, že to nevadí. Stačí, když při zamrzlém okně kliknete na ikonku pro Fórum a Wiki (vpravo dole), pak se objeví uprostřed klasické okno s odkazem na fórum a wiki, elvanar rozmrzne a po zavření tohoto okna můžete hrát. Snad to bude fungovat ve všech prohlížečích.
Možná to samé půjde při kliknutí na ikonku nastavení...
Možná je to známá informace, tak se omlouvám za spam.

edit: tak mi zrovna zamrzlo a kliknutí na nastavení nefunguje, takže jen to Fórum a Wiki
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4225

Guest
Mě když se to stane (a že se mi to stává často :D ) tak zmáčknu CTRL a kolečkem myši zmenším nebo zvětším a ono to tzv. odmrzne :)
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Nápaditost Vám jistě neschází ale spíše to jde cestou proč to dělat úplně jednoduše když to jde složitě div se počítač nerestartuje :D:D:D Víte že každý prohlížeč má kouzelnou vlastnost na kterou lze dokonce klikat popřípadě Ctrl + r ? Ale přiznám se že jak se tá debata rozvíjí tak vzrůstá můj zájem o další možné řešení :D a již se tohle téma řešilo v chybách a rada byla hrát přes Firefox, který prej má mimo odolnosti vůči mrazu i lepší grafickou kvalitu ... ovšem já o tom přesvědčený nejsem :p
 

DeletedUser2739

Guest
jenže při obnovení stránky, trvá, než se elvenar celej načte, takhle to máš hned odmrzlé...
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím lidi

Aktuálně zkouším hrát přes firefox. Chrome i Firefox jsou stejně rychlé ale chrome víc zatěžuje pc výkonem jako bych hrál normální hru a né přes prohlížeč. Chrome má ještě jednu nevýhodu a to je zpomalování hry v intervalech kdy chvilku celé zpomalené a chvilku v pořádku. Firefox zase trochu více šetří výkon pc ale oproti chrome nezpomaluje hru. Firefox sice nezpomaluje hru ale zase se úplně sekne. Řešením úplné zamrznutí hry je dojklik na prohlížeč kdy se prohlížeč zmenší v případě rychlé potřeby, nebo lepší obnovit stránku pro lepší aktualizaci hry. Při dvojkliku hra rozmrzne ale někdy se může stát že nějaká drobná akce nenaběhne třeba že vás někdo podpořil apod. Ještě zkusím operu. Chrome vs Firefox fakt nevím který bych úplně upřednostnil.
 

milda0007

Pokročilý žák
Jak čtu někteří mají se zamrzáním hra problém a každý si našel nějaké řešení jak obrazovku znovu rozpohybovat :)
Mně obrazovka zamrzá také a na "odmrazení" kliknu myší vpravo dole na ikonu Fórum a Wiki vyskočí tabulka na návštěvu Fóra a Wiki. tuto tabulku jen zavřu a obrazovka už zase jede :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Nightwish89 : o chromu se povídalo, že zbytečně zaplňuje ramky, ale to už nějakou dobu není pravda :) firefox považuji za neskutečný krám, zhruba poslední 2 roky. sekají se v tom naprosto obyčejné stránky, a neustále padá (a to jsem ho měl téměř bez doplňků). tedy s vyjádřením, že jsou s chromem stejně rychlé nesouhlasím. teď jsem si na zkoušku otevřel všechny dostupné prohlížeče :

chrome : 70 mega paměti na 10 záložkách (včetně 2 instancí elvenaru)
opera : 80 mega na 15 záložkách (facebook, email, prostě kde se něco furt děje)
firefox : 250 mega na 1 záložce (jen homepage seznamu, žádná multi kyber aplikace...)
firefox developer edition (tímto jsem nahradil standardní firefox) : 120 mega na 8 záložkách

tedy podle mého názoru není vhodnějšího prohlížeče než chrome. běžně v něm mám spuštěno 10-20 záložek věcí hodně náročných na javascript a nikdy se nekousne. elvenar zamrzá, jasně, ale stačí resiznout okno a hned zase odmrzne. opera je také v pohodě, ale ty flashové věci v tom dycky jely pomaleji.
 

DeletedUser4336

Guest
Firefox používám, kolik zabírá RAMky teď nevím (vštšinou tak 80 - 140 mega na okno, někdy i víc, třeba 200 - možná případ Elvenaru), ale jak jsem už psal dříve běžně mám otevřených nekolik oken firefoxu (klidně i deset + někdy i ještě nějakou další hru na celou obrazovku, video na pozadí, at.) a mezi nimi přepínám velmi často a firefox nikdy jak se popisuje nezamrzne. Když se o tom posledně psalo, zkoušel jsem to zahltit a nepovedlo se mi to, prostě mi to nezamrzlo ani jednou. Občas se mi stává, že mi to vyhodí chybu toku dat tady na Elvenaru, poslední dobou docela často, ale to beru že je chyba někde jinde.
 

DeletedUser4646

Guest
Ono asi záleží i na pc. V mém případě né že úplně ideálně ale když přivřu oko tak Firefox pro Elvenar dobrý. Né často ale občas se stane že se hra úplně zasekne zamrzne což vyřeším lehce. Jinak při hraní je Firefox lepší než chrome který se zasekne akorát při přepínání stránek a při hře se hra zpomaluje a zrychluje jak na vlnách, Firefox hra jede v pořádku plynule až na to občasné né časté zaseknutí.

Dneska jsem testoval i operu kde mi vadilo moc dlouhé načítání hlavní stránky Elvenar to samé safari. U prohlížeče seznam trhaný pohyb po městě a né moc dobrá grafika.

Takže asi to je pro každého jiné ale dle mého u většiny hráčů budou hrát prim chrome a Firefox a možná opera.
 

DeletedUser5861

Guest
Já teda používám Mozilla Firefox a ještě se mi to nestalo. (A těch záložek mívám minimálně 3, a to nechtějte vidět, když dodělávám grafiku:p)
 

DeletedUser3281

Guest
Mě to zamrzá stála, co mě, mě i slečně, ona má myslím operu a já chrome, jenže ono to zamrzlá především při motivaci nebo turnaji, a tam jediné co občas pomůže je pohnout oknem, jako změnit velikost. Ale tohle vnímám jako problém s načítáním na pozadí, není to klasické zamrznutí, co znám ze hry to mám občas, ale vyloženě nám doma asi hapruje nějaká linka a během turnaje to dost otravuje.
 

DeletedUser3346

Guest
Tak od doby co jsem tady psal jako Nightwish89 uplynula značná doba. Zatím jsem ani né moc dobrovolně mohl textovat prohlížeče.

Google chrome - je nestabilní v plynoucí rychlosti hry která stoupá a klesá jak loď na vlnách. Prohlížeč se často seká tím že zamrzá hra či obrazovka a ve vyjímečných případech prohlížeč hlásí že neodpovídá. Taky je hodně náročný na hardware.

Opera - působí jako reklamní prohlížeč. A má trošku náročnější systém složitosti nastavení a i přes to když se nastaví jedna stránka jako domovská a ještě aby se načítala hned po spuštění prohlížeče, tak spolehlivost že prohlížeč bude konat dle toho nastavení je dosti náhodná a jde o štěstí. Mimo to je sice také náročný na hardware ale né tak jak chrome. Opera nemá nestabilní rychlost jak chrome ale stálejší o trošku pomalejší reakční doba sbírání a zadávání výroby ve hře ale jde o plynulost. Opera je ale moc náchylná na minimalizování a následné maximalizování kde hra často zamrzne. Ale stačí dvojklik na zmenšení a zvětšení a zamrzání je vyřešeno. Můj názor je že opera je skoro stejná jak chrome ale i přes chyby je lepší než chrome.

Firefox - Je nejlepší prohlížeč pro hru. Není moc náročný na hardware a má nejlepší nikoliv ideální vyváženost rychlosti hry a reakcí při zadávání výroby. Nikdy se nestane že by nenačetl domovskou stránku která je nastavena pro načítání hned po spuštění. Málokdy zamrzne hra.
(aktuálně ale po aktualizaci na verzi 23.0 je problém zadávání výroby)

Ovšem žádný prohlížeč neodpustí chybu hry ...
 
Nahoru