• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kouzla Získání královské rekonstrukce

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Tak těch pár populace navíc se hodí. A po zbourání dvou ze čtyř stromů na manu ze zimního setu potřebuju na všechny kulturky, které mi stojí za to vylepšení 179 KR. V inventáři jich mám 135, zbytek načerpám v průběhu kapitoly i bez směny plánků na KR.
A pop/kulturní hybridy vylepšovat nehodlám, zimní event přijde už v nové kapitole, tak pokud nedají Zimní hvězdu moc brzo, tak je nahradím jimi. A v nejhorším si počkám na jarní Venary (samozřejmě za předpokladu, že venary i zimní hvězdy dají, ale lze to předpokládat).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@luterina : no jo, jestli toho máš víc, pak chápu, že to chceš všechno vylepšit :) já mám právě jen ohniváka - stonehenge ani rád mořských panen jsem vůbec nestavěl, bonusy mě nezaujaly. medvědi přibudou, ale naštěstí jsou jen 3x3.

@Lovec Krys : nehodí :D raději si vyrobím v akademii květinovou klec, která se dycky někam vleze :) (tedy pokud mluvíme o +populaci u vtáků) já budu určitě zvedat osmery venarky. sice můžu počkat na zimní / jarní event, jako píšeš ty, jenže tu populaci budu potřebovat okamžitě. to je 160 rekonstrukcí jen venarky, ale ze začátku mi bude stačit vylepšit třeba jen půlku.

pak 2 budovy z jarního setu - tu na surky a tu na manu, to je 16+9. a jeden medvěd, dalších 9. zbytek prostě nepotřebuji. mám 2 kapitoly starý podzimní set z loňska, nemusím vylepšovat. pak mám zimní set z loňska, ten nic nedělá, ten půjde pryč. ještě možná set měsíční knihovny, ale ten nemám komplet, takže těch 8 rekonstrukcí za svitek, eukalyptus a manovec postaven 2x se dycky někde najde.

rekonstrukcí mám 400, každý plánek na ně rozbiju :)

to je ale hlavní město, v druhém jsem samozřejmě mnohem chudší. truhel dáváme 5-6, naštěstí občas vyrobím rekonstrukce za diáky ze studánek. takže si na úrovni aktuální kapitoly udržuji pouze dvoje venarky a 8 chatrčí na manu. sety nevedeu, vtáka zvedat také nemusím. přibude 1 medvěd, což pořád bude utáhnutelné. ale hlavně žádná z těch budov není kritická. kulturně-populační jdou nahradit, medvěd může počkat, chatrče nemusím být na max.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak mě se hodí i těch 15k kladívek navíc, každý bonus navíc se hodí, jen musí být z čeho vylepšit, takže nebude. Venarky by stály za to vylepšit, znovuzrození Felixe zkusím nahradit oříškovým městem v nové kapitole, do které se dostanu, snad budou padat. Květinovka z akademie padla naposled asi před rokem.
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Otázka zní na co budeš hned na začátku kapitoly potřebovat populaci. Jestli na další T6 manufakturu, tak tu můžeš postavit už teď (já už ji stavím a přitom beru popku z vylepšování příslušných divů).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : no právě na manufaktury, stavím nové 2. lidi co mám teď mi nevyjdou (něco získám vylepšením propasti a pandou, ale něco zase ztratím smazáním winter setu. )
 

luterina

Veterán
u mě suma sumárum potřeba KR na jednu kapitolu:

- nenahraditelné -
rostoucí budovy (2 x pták, 2 x ráj, 1 x stonehenge, 2 x medvěd) 98 KR
sety (karneval, dožínky, kirit + 2 pole, sovy, měsíční knihovna) 167 KR
265 KR

- nahraditelné (avšak které bych si ráda nechala) -
nejzákladnější pop/kulturky (3 x venarky, 4 x hvězdy, 1 x rekreační středisko) 112 KR

celkem 377 KR

bilance:

1 plánek - 10 KR + 5 KR za turnaj - 15 KR / 1 týden
na pokrytí potřebných minimum 300 KR je 20 týdnů/turnajů, t.j. 5 měsíců

to za stávající situace kdy jinde KR získat nelze, nemám šanci vylepšit vše na každou kapitolu, pokud nebudu v každé kapitole těch 5 měsíců setrvávat a to opravdu nechci, nevím jak toto vyřeším :(
 

Prealiena

Velmistr písma
Také si udělám průzkum
Bez zvířat:
2x Venar III 2x20=40
1x Ledová obryně 20
3x Zimní hvězda 3x9=21
Venar II + Iglů festival 2x12=24
Velká aukce 25
3x Gotický jednorožec a možná další jednorožci co nejdou vycraftit - nemá prioritu
Fontána hýřilů + Pochodový orchestr 9+8=17

cca 153 KR

Se zvířaty:
Ohnivý fénix - nemusí každou kapitolu
Bouřný fénix - nemusí každou kapitolu
Hnědý medvěd - asi ano kvůli produkci jednotek
Panda - asi ano, k čemu by jinak byla?

cca 203 KR + 1x Kouzelná obytná budova (v budoucnu více) - 1x volný plánek nepřecraftit

Manové budovy nevylepšuji. Vánoční set půjde k zemi, jakmile trochu zastará. Ráje mořských panen si nejsem jistá, jestli si chci držet, počkám, jestli nepřijde něco lepšího, stavěla jsem je spíš kvůli PV.

Týdně 5 KR z turnaje + možných 10 KR za plánek = 13,5 týdne + 14. týden plánek nechat
Cca 3 měsíce? Ještě dobré, ale je to na hraně:confused:



Dále psáno luterinou (moderátor to nějak spletl při přesouvání):

Prealien 3,5 měsíce...(a to máš ve městě jenom jeden set)

no jo, ještě jsem nepočítala 3 kouzelné obytky a 1 dílnu, to jsou další 4 plánky což mám celkem 6 měsíců na jednu kapitolu, i tak když za ně dám 1200 diamantů, pod těch 5 měsíců se nedostanu...
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser7134

Guest
Tak tu někdo radil, jak je to v pohodě získávat rekonstrukce z turnajů i pro malá a začínající města... Tož jsem se na Winyandoru rozhodla opustit studánkové společenství, které hraje turnaje vlažně, či spíše vůbec a najít si společenství, které získává 10 truhel. Prošla jsem tedy prvních cca 60 společenství v žebříčku a z nich vybrala 4, která jsou aktivní, získávají 10 truhel alespoň 1x za 3 turnaje a odeslala zprávu.... no a co myslíte?? Z jednoho mi odepsali, že místo je již obsazené (i když stále mají jen 24 členů), z ostatních mi nepřišla ani odpověď, i když jsem je žádala, aby mi dali vědět i zamítavě... tož tak. Prostě malé město není pro tato společenství nijak zajímavé. A i když bych byla v kapitole orků schopna pravidelně uhrát 1200-17000b dle typu turnaje, tak 50tis bodů za město není přínos do žebříčku... krom toho, že to město není zajímavé asi ani z hlediska surovin apod.
Takže Fénixe mám už 4 kapitoly zastaralého a medvěda 1 kapitolu a to před koncem eventu... A naděje na jejich vylepšení je mizivá. Můžu zkusit oslovit společenství, která hrají turnaj na 5-7 beden a po 1ks rekonstrukce pracně sbírat, ale i tak je myšlenka, že je dostanu na právě aktuální level ve hře naprosto nulová. A to nemluvím o jiných budovách, které by byly fajn také vylepšit... Takže prosím, podpořte návrh, kterému je toto vlákno věnováno ;):)
 

Lovec Krys

Legenda
Možná by nebylo od věci přidat třeba po kusu KR z každého bosse ve věži? Nebo jestli je boos už moc přeplácaný, tak ze střetu před ním?


Jak tak koukám, asi by bylo nejvhodnější to hodit do té předposlední. Na prvním patře jsou 20% mince, 20% 1250 fragmentů a 60% 3h urychlovače. Tam by se klidně dalo ubrat po 5% z každé odměny na 15% KR. Druhé patro je stejné. Kdyby byli vývojáři vyjímečně hodní, mohli by jej takhle přidat i do více beden.
 
ApolenaR - neházel bych flintu do žita! :) myslím, že takových hráčů, jako ty je víc. Což takhle zkusit najít pár podobných a zkusit založit vlastní nové společenství?

On je problém často i v tom, že společenství chtějí mít hráče +/- ve stejných kapitolách, aby si mohli vypomáhat i praktickými zkušenostmi nebo třeba výměnou živoucího zboží, VBček atd. Já jsem sotva skončil draky, ale už si vůbec nepamatuju, co se dělo u víl apod.
 
Myslím, že pokud má společenství 20 členů v kapitolách od elementálů výše, klidně může pomoci 5 slabým hráčům a nijak je to moc neomezí ve výměně zboží apod. Ale o tom tahle diskuse není. Jednoznačně platí, že získávání KR je prostě nedomyšlené a nedostačující... ;)
tak, některá společenství, včetně našeho, pokud nemají nějakého čekatele, tak tady na fóru vždy píší výzvu, že hledají nové hráče. A nevšiml jsem si, že by se tam objevovaly podmínky na počet bodů nebo kapitoly. Spíš bývají podmínky právě na body v turnaji a motivace a s tím evidentně nemáš problém. Takže vydrž a určitě se brzy něco najde.

k těm KR, pokud si troufnu mluvit za tvůrce, tak rozhodně není cílem, aby si hráči tahali budovy napříč věky. K čemu by pak byly ty nové z událostí? KR bude k dispozici pár, abyste si mohli potáhnout to "nejdůležitější". Ostatní budovy prostě vyhoďte a pořiďte si zase nové. Vždyť, co by na té hře pak bylo zábavného, kdyby si každý vybudoval město, které pak jen celou dobu udržoval ve stejném stavu?
 

redking123

Pokročilý žák
@luterina potrebujes spolecenstvi, co dela 10 truhel a menit planky za KR. V akademii jich pada celkem dost. Nakonec budou chybet i ty planky. Pokud to mas cele postavene z kouzelnych budov, tak tech planku budes mit stejne malo, i kdyz tohle se da myslim preprat diamanty.

@Emhyr var Emreis II Na konci vyzkumu se hleda dost tezko, napr v soucasnem eventu, budova, kterou nahradis historickou eventovou sadu...

@ApolenaR tyhle spolecenstvi primarne kouknou na elvenstat a pokud tam nemas 1600 bodu prumer, tak se nebavi... A tech spolecenstvi co dela pravidelne 10 truhel muze dnes uz byt tak 50-100. A vsechny nejspis bojuji s tim, ze maji hrace, kteri ani tech 1600 neudelaji - utahnou to nakonec jini, takze ta 10 truhla je v patek vecer, sobotu rano. Ale kdyz nekoho beres, tak ho beres, ze tech 1600 udela za vsech okolnosti. A pak je taky (asi i marna) snaha brat nekoho s nedostatkovymi suroinami v danem spolecenstvi. Kapitola a pocet bodu - jak pisem Emhyr - neni to az zas tak dulezite.
 

DeletedUser7298

Guest
Prosím vás... a kde je vůbec možné získat ten plánek? Chtěla jsem v akademii kouzel vytvořit královskou rekonstrukci, ale i když mám dost oparů vidění a nemám diamanty, chce to po mne jakousi knihu z modrou hvězdičkou uprostřed a tu nemám... kde k ní můžu přijít? Děkuji...
 

Lovec Krys

Legenda
Plánek lze získat z desáté (poslední) truhly v turnaji.
Na zisk 10. truhly v turnaji je potřeba nahrát 40000 bodů, což při 25 členech společenství dává průměrně 1600 bodů v turnaji na člena.
Je to tedy odměna pro turnajově aktivní společenství. V tuto chvíli je to jediný zdroj a aktuálně není známo, zda se v budoucnu nějaký další přidá nebo ne.
 

Jirinazel

Znalec fóra
ApolenaR napsala:
Navrhuji zahrnout možnost získání tohoto kouzla např. do eventů nebo věže. Zkrátka, aby bylo více možností jej získat, neboť nyní je možné jej získat pouze pomocí turnajů. A o tom je ten návrh. Je jich málo a pro některé hráče je jejich získání ještě obtížnější (ať už je důvod nezískání 10 truhel v turnaji jakýkoliv).

Přimlouvám se, abychom podpořili původní návrh. Tyto dvě stránky jsou převážně o tom, kolik KR se dá nahrát v turnajích, jak to vylepšit a do které turnajové truhly přidat další. Na to bude jen stěží někdo reagovat. Téma určitě zajímavé, ale snad by bylo možné si o tom popovídat odděleně. Také nadměrné nároky na vylepšení 10 budov týdně nám neposlouží. Někteří hráči nemají vůbec žádnou možnost, jak KR získat, kromě nákupu za :diamond:
Jsem pro možnost získat jakékoli - byť i minimální - množství KR jakýmkoli způsobem, který není vázán na účast v turnajích. :)
 
Někteří hráči nemají vůbec žádnou možnost, jak KR získat, kromě nákupu za :diamond:
tak s tímhle zásadně nesouhlasím. Je spousta společenství, která dělají plánky týdně nebo alespoň několikrát za měsíc a která skočí po každém hráči, který nahraje alespoň třeba tu tisícovku v každém turnaji (a to fakt není problém a s turnajovou změnou to bude ještě snazší). Hráči cca od páté kapitoly už to zvládnou. V těch nižších nemá smysl KR používat.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Emhyr var Emreis II.
Budu se opakovat: Někteří hráči - např. ti, kteří nechtějí vstoupit do společenství a hrát turnaje (mám dost času, ale nemohu být k dispozici, kdykoli to společenství vyžaduje, jsem individualista i když vcelku komunikativní :), starého psa novým kouskům nenaučíš a to že po mě někdo skočí, ještě neznamená, že skočím já po něm :p , a vůbec nemám chuť plnit podmínky - jsou dvě - ke kterým jsem se nikomu nezavázala - prostě těch důvodů může být fůra a pro někoho to třeba problém je) - tito hráči nemají možnost získat KR atd...
Proč zásadně nesouhlasíš s návrhem, který tu byl předložen v naprosto srozumitelné formě, který by tobě neublížil a dobré polovině hráčů pomohl?
V ŘV, kterou máme od jisté kapitoly všichni, se nachází výroba KR za plánky, které si můžeme dokoupit za :diamond:. Pokud by tato nabídka nebyla, stalo by se z KR jakési VIP kouzlo pouze pro členy společenství a účastníky turnajů, proto tam taky je, i když v této pochybné podobě, jinými slovy nechceš hrát turnaje tak plať. Vážně bys na tom trval? ;).
 
Naposledy upraveno:

nataly111

Velmistr písma
Taky s návrhem nesouhlasím. Ti co se rozhodli, že turnaje nepojedou udelali vlastní rozhodnutí. Však nemusíš jet každý turnaj. Stačí vybrat ten lehký, domluvit se a předem se na něj připravit.
 
Nahoru