• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Světová mapa Zásluhové odměny motivací

Zasloužené odměny pro aktivní hráče za motivace?


  • Celkový počet hlasujících
    4

DeletedUser3346

Guest
[Shrnutí] – Odměny ve formě pokladu za zásluhy

[Podrobnosti] - Podle aktivity motivací na mapě fér odměny ve formě pokladů a také množství odměn. Pro ty co motivují pravidelně i hráče co motivace nevrací tak zaručenou odměnu v pokladu na další den motivace daného hráče. A taky pro aktivního hráče procentuálně se zvyšující odměna pro pravidelné motivace neaktivních hráčů z hlediska motivace na mapě.
Pro aktivní hráče na mapě kteří pravidelně motivují zásluhovou odměnu jako kompenzaci při situaci že vznikne prázdné místo při kliku na volné místo dostat 25% celkové denní odměny pokladu. Taky pro nemotivující hráče na mapě krátit počet pokladů za následnou motivaci. To znamená že pokud měsíc nebude nikoho motivovat nedostane žádný poklad nebo že má jistou malou procentuální šanci že něco opravdu hodně málo dostane. Také pro neaktivní hráče co nemotivují na mapě vůbec plus 10% poplatek za obchod z okruhu hráčů na mapě.

Taky navrhuji aby odměny ve formě pokladů jen pro hráče kteří motivují na mapě, nikoliv odměny pro motivace ve společenství.

[Důvody] - Hráči ve společenstvích často již dále ve hře neřeší spoluhráče na mapě. Větší možnosti obchodu chce každý ale pomoct a udělat pro to něco to už ne. Zde je potřeba něco upravit a zavádět dle zásluhovosti.

[Dopad na jiné herní prvky] - Částečné vylepšení spokojenosti s přesunem hráčů na mapě pro všechny. fér zavedení zásluhovosti na odměny.
 

DeletedUser341

Guest
Turunene, prosím tě, mohl by sis svůj návrh přečíst a napsat znovu (sekci Podrobnosti)? Ve větách ti zjevně chybí slova a bohužel vůbec netuším, co tedy navrhuješ a tudíž se nemohu k případnému návrhu vyjádřit, což je jistě škoda :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
já to možná chápu :-D (aspoň částečně). něco podobného tu už bylo. křišťálový maják dával suroviny za každou vykonanou motivaci (nikoli jen za 3 truhly jak je tomu nyní). prý to bylo moc OP, takže nám to zrušili.
 

Prealiena

Velmistr písma
Tedy já motivuji i aktivní sousedy na mapě. Motivací jsou pro mě zásoby, jako odměna při motivaci hráče, který mě motivoval před méně než 23 hodinami. Ono se to nastřádá s cca 10ti aktivními sousedy. Někdy se hodí každá kapka, když je to se zásobami jak na houpačce. A radši jim budu vypomáhat každý den, abych je měla vycvičené motivace vracet, protože nevím, kdy se zase se zásobami dostanu na nízkou stranu houpačky. :)
 

DeletedUser3346

Guest
Že by moc dlouhý text? :D

@Prealiena jo ale je na každém jak to vidí. Ano může i nemusí se chápat odměna ve formě mincí plus zásob když někoho motivuji za 24 hodin. Jenže to lze chápat i jako výrobu. Ale aby se to dalo naplno chápat jako odměna lze chápat tu z pokladů. Ono totiž pokud budeš tvrdit že odměna je mince za motivace kohokoliv a čehokoliv lze považovat jako Event kde nevyhraješ ani jednu budovu a to ani ve formě denní odměny ale někdo ti zde napíše že odměnou je i produkce z vynaložené výroby.
 

DeletedUser3281

Guest
Víc truhel, lepší obsah pro aktivní? ANO

Poplatky a snižování současného stavu pro nemotivující? NE

- více truhel při více motivacích by bylo fakt potřeba a ten poje* co udělali s tím majákem, by to trochu kompenzovala ale hlavně by už mohli truhlu dát do mobilu, protože jinak už nemotivuji
- ale aby malý hráč bez spolku byl perzekvovaný, že motivuje jen toho jednoho člověka co mu vrací, to je fakt mimo. Já mám 400 lidí co bych mohl asi motivovat a vrací mi motivace 20 lidí... přesto že někdy motivuji opravdu všechny, více jak těch 20 mi motivaci nevrací, protože jsou to zdechliny.
 

DeletedUser3346

Guest
@ExplorerFfff Víš přesně jsi popsal důvod proč tohle to navrhuji a to v plném znění a bez kompromisu.

Zaujat postoj motivovat jen ty co se mi od nich motivace vrací je právě špatný a mým nápadem by jsi právě motivací více hráčů i těch nemotivujících tebe získal. Právě o tom je tá spravedlivá zásluhovost. A to zavedení 10% poplatku pro nemotivující přesněji vysvětleno obchody s poplatkem pro ty co třeba měsíc nemotivují. Né plošně pro celou mapu ale jen pro ty co nemotivují. Takže ti co motivují i vratně poplatek se jich netýká ale pro ty co ty třeba motivuješ a oni tebe né tak za obchod s tebou zaplatí poplatek. A tá úprava množství odměn pokladů je také na místě. Není fér že každý z nás dostane tu odměnu při první a každé motivaci po delší době, polož si otázku proč a za co? Tu odměnu si má každý z nás zasloužit. Jednoduše vysvětleno čím víc hráčů motivuješ tím se ti bude zvyšovat množství odměn (jestli v množství obsahu pokladu nebo v množství pokladů) mělo by se ale nastavit max množství dle provincií. A ten co nemotivuje by třeba měl dostat minimální odměnu až třeba po polovině času co on nemotivoval a u motivace hráčů kteří ho aktivně motivovali i delší čas.

v krátkém shrnutí pro aktivní hráče co motivují víc hráčů než se jim motivace vrací je to jen výhodnější a pro částečně motivující nebo nemotivující vůbec je tam zásluhová šikana ale fér.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen uvědomuješ si jak dlouho ty motivace trvají v pokročilém věku?
To jako chceš abych půlku mincí denně utrácel u obchodníka a pak 10-15 minut na mobilní apce klikal motivace (nebo přes HODINU v prohlížeči)?
To radši ty motivace nebudu dávat vůbec nikomu.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Hmm víš co bych chtěl vidět? Jestli ten časový argument by jste uváděli i v situaci, když by za každou motivaci souseda na mapě se dle mého návrhu zvyšoval počet pokladů které by v obsahu dávali třeba diamanty, manu nebo runy. To už by vám čas vůbec nevadil že?
Takže sousedy na mapě chápete jen jako doplňující část která je dobrá akorát na rozšíření nabídek pro obchod, a zájem je motivovat jen když z toho budou poklady.

A nebo to pojat jiným směrem zaslouženým vašim postojem. Zrušit úplně veškeré odměny i ve formě mincí a kladívek plošně všem.
To by se ukázalo jakou váhu má tvrzení některých zde že tahle hra je o pomoci. Ve společenství taky nemusíte všechny motivovat když po 5ti lidech máte po dávce truhel, tak proč pokračovat dále a ztrácet ten zmíněný čas? Fakt proč motivujete všechny ve společenství? Šak pro obchod dobré, turnaje se hrají a odměny z nich se sypou.
Ale hlavně že nadáváte na neaktivní sousedy ale s tímto postojem jste úplně stejní, vlastně horší. A vy chcete lepší místo nebo lepší sousedy? Za co? A na co?
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Já z nich poklady nedostávám. Na to, abych každý den strávil hodinu klikáním motivací už to hraju příliš dlouho, takže používám nejrychlejší cestu (simulátor s mob. aplikací + motivace jen společenství a vybraným sousedům (mrtvolám motivace dávám jen, když motivuji všechny a to je jen když mám velké výdaje mincí (typicky, když vylepšuji dílny)).

Jestli ty denně motivuješ celou vyzkoumanou mapu (a navíc přes prohlížeč), tak jsem zvědav, jak dlouho ti to vydrží, až s tím každý den strávíš půl hodiny, hodinu, déle než hodinu, a budeš to dělat půl roku, rok,...
Já se klidně přiznám, že mívám dny, kdy se mi ten simulátor s mobilní aplikací ani nechce spouštět a daný den prostě motivace vynechám úplně.

Já k nim (co tvrdí, že tahle hra je o pomoci) naštěstí nepatřím, takže můžu natvrdo říci, že pak bych motivace nedával vůbec.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
turunene co to proboha zase meleš? :-D rád bych napsal něco smysluplnějšího, ale nějak mi už dochází slova... ale zkusím to...

ve společenství motivuji proto, že je to slušnost. já opackuji všechny, všichni opackují mě a díky tomu mám kulturní bonus a celkově víc kladiv i mincí. motivuji přes apku takže poklady téměř nesbírám. jen když si na to náhodou vzpomenu a projedu pár náhodných lidí na mapě než získám 2. poklad.
 
Nahoru