• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Základy budování - šetření místa

DeletedUser4336

Guest
Však určitě, já tady ale pouze reaguju na to, že hra prostě není hra volných možností bez citelných postihů (a nejde tu jen o to, že nepostavím nějakou budovu a odříznu se o řadu možností ve hře, jak bývá často probírané), a dává hráči jasně najevo jakým směrem se musí vydat, pokud má být o hraní řeč, nebo že je/není v tomto od začátku až do konce stejná. Čím jsem v pozdějších kapitolách, tím víc musím využívat určité přípravy, abych zvládl např. přestavět město (bez kterého se dál nehnu), a to jsem hráč dost neefektivní. Byla doba, kdy jsem opravdu stavěl daleko víc co se mi zlíbí a jak se mi zlíbí, ale časem jsem musel přejít na jiný mustr. Elvenar je často nazýván budovatelskou strategickou hrou, ale způsobem přestaveb ho já nazývám podle mě spíš logickou hrou, protože jiný význam to u mě nemá, stejně tak spousta ne moc logických věcí, s kterými se hráč musí časem vypořádat.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Souhlasím s @Emhyr var Emreis II ano toto není tycon. @Pauleo - chápu co chceš, ale tato hra nikdo o tom nebyla a to se snažím vysvětlit. Mimo jiné definice hry podle wiki elvenaru, cituji jednu část, "Vybudujte překrásné město a vytvořte co nejefektivnější ekonomický systém, jaký jen můžete!". A zároveň nikde není řečeno, že se jedná o sendboxovou hru (tzn. neuvěřitelné množství možností, jak hrát hru). Hra je jasně budovatelské bez PvP prvků a bez restartů hry a funguje na prostém lineárním principu a postupu, to znamená, že v době kamenné postavíš tak maximálně Stonehenge ne Eiffelovu věž. A brblání, že z mateřské školky nejde jít rovnou na vysokou a nutí mě dělat základní a střední školu, je prostě bláhové

Když jsme si vyjasnily co hra je a co není, tak aby jsme se drželi tématu, dodám nějaké ty tipy&triky :).

Jak čtenáři mohou čísti, některé rozplynutí iluzí v pozdějších částech hry může vyvolat rozčarování ze hry.

Mě osobně vadí, že vývojáři vytváří tuny variant budov (a většinou jsou opravdu hezké), ale jsou na sebe tak namačkané, že pak nižší budovy nejsou vidět, takže celá jejich grafická snaha přijde vniveč a také, že se v pozdějších částech hry smývá rozdíl mezi budovami lidí a elfů, což je nuda.

Takže když už se nováček rozkouká ze hry a omylem zavítáte na forum.

Já mám rád vyváženou strategii - prakticky jedu free to play s jednorázovou podporou hry.

1. Je zbytečné hned stavět akademii kouzel jakmile se zpřístupní, protože nemáte materiál na výrobu, kterou umožňuje a díky tomu, že nejde zbourat tak zabere jedno celé rozšíření a je k ničemu. Raději se mrkněte na Wiki co to opravdu umí a jaká je cena výroby a postavte ji později.

2.Pokud chcete vývojářům přispět na jejich výplaty a zároveň nejste boháči, tak nejvzácnější komoditou v této hře je PROSTOR, proto si když tak kupte rozšíření. Ne magické budovy! Ne kulturní budovy! Vše můžete pak kupovat později mnohem silnější, až pochopíte plně fungování hry. (Bývají často slevy, takže klidně si počkejte, nic Vám neuteče a ještě ušetříte ;) )

3. Mě stačilo v průběhu celé hry maximálně 10 normálních dílen na zásoby a jejich počty se díky Divům postupně snižují. Takže jakmile se začnou tvořit zásoby kladívek víte, že jste akorát na správné hranici.

4. Ze startu se vyplatí mít všechny základní manufaktury a když budete mít štěstí na sousedy nebo na aktivní společenství, tak tím dříve se začnete zaměřovat jen na vaše bonusové zboží a ostatní zrušíte - ideální množství neexistuje, je to na vás a vašich potřebách

5. Úplně vše co vyrábíte je prakticky a fakticky surovina i bojové jednotky jsou jen surovina/ zdroj, protože po výrobě se o ně nemusíte nijak starat a vůbec nic nespotřebovávají.

6. Pokud jste bojoví antitalenti a nebo nikdy jste nehráli HoMAM, či jinou tahovou bojovou strategii, tak máte dvě možnosti buď se to naučíte a nebo se zaměříte na vykupování pomocí surovin. Ale i když nebudete bojovat tak můžete syslit jednotky na horší časy, takže postavení kasáren není zas taková tragédie a také je během události dost často úkol "postavte jednotky".

7. Nejvíce místa ušetříte rozvážnou strukturou města. Snažte se nemít zbytečné cesty. Vždy se podaří budovy zarovnat do bloku, bez ohledu jak se mění jejich velikost. Jen musíte zapojit představivost a plánovat rozmístění budov ve městě. Pokud hrajete na krásu a je to tedy mnohem větší výzva.
 
k těm kladívkům (nástroje), díky rychlé a vysoké produkci vojáků mi už dílny (8) přestaly stíhat. Nicméně v akademii se pravidelně objevuje kouzlo na doplnění 100% nástrojů nebo na 2x 50%. Je sice drahé, ale když ho jednou za týden-dva použiju, tak je to ideální řešení. Nežere to místo, postupuju v kraftění… :D
 

DeletedUser4336

Guest
Fjorgyn >> Jenže já nikde o tom, že já z toho chci tycoon hru nezmínil ani slovo, já pouze měl jiný názor na tu předchozí debatu okolo hraní ve stylu hráčů dle svých stavitelských představ, že hra se dá hrát volně jakože hrát, a průkaznost jsem načerpal ze svého hraní. S tím, že tohle není extrémní příklad tycoon hry jsem také souhlasil. A nemusím chtít hrát tycoon, abych poznal, že hra mi prostě dává jednoznačný směr, který chce ona sama, a od kterého se nejde moc odklánět, nevím proč by to měl být nesmysl, pouze to jsem vyvracel, takže na toto máme jiný názor (pak možná ještě na tu ne/lineárnost vývoje nátlaku ze strany hry, o tom že musíš začít od začátku nebyla ani zmíňka), jinak se víceméně asi shoduju. Navíc z té definice z wikiny, já bral popis z různých upoutávek na hru, popř. stránek, ze kterých byly odkazy na stažení hry, přihlášení, apod. Já prostě od určité doby nebuduji, ale hraju jakési logické domino, s ne příliš logickými zápletkami, toť celé. Jinak jo, je to mimo téma, a nechci to teda déle pitvat.

Emhyr var Emreis II >> Mám to stejně, dílny mi teda nestíhaly nikdy, ale poslední dobou, ač mám kladívek větší rezervy a větší produkci díky vylepšení v kapitole, zase zrychluje výroba, tak nevím na jak dlouho to bude. To kouzlo taky občas dělám, když se nabídne, není nic horšího než vyfouklé zásoby kladívek.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6089

Guest
- stavět opravdu na těsno, pořádně si promyslet jak bude vesnice vypadat.

[/QUOTE]
třeba mně se nikdy nevyplatilo stavět moc na těsno, protože když jsem chtěla něco vylepšit, neměla jsem na to místo. můj názor je takový: stavěj na těsno jenom když máš v zásobě nějáká rozšíření, nevyplatí se ti stavět moc věcí. potom může přijít nějáká budova, kterou potřebuješ nutně vylepšit nebo postavit a když nemáš místo tak to prostě není ok
 

Lovec Krys

Legenda
@Linadella Ve vyšších kapitolách se tohle většinou plánuje při přechodu kapitol a přesouvá se to s uvolněným místem po osadnících. A pak také v okamžiku zisku rozšíření (v nižších kapitolách díky malým nárokům budov snažší, než hýbat s budovami 5x5 a většími)
 

FLYGHT

Šéfkuchař
Ahoj,
no s místem jsem taky na štíru,ale chci se optat na Kouzelnou dílnu/obytnou budovu...tu bez toho použití diamantů se nedá postavit či je to jen alternativa???
 

Lovec Krys

Legenda
Pro Kouzelné dílny a obytky máš 2 zdroje:
Přímý nákup za diamanty (nejlépe, když je 10% sleva v akci).
5% šance ve Věži z bosse na konci 1. patra (obytka) a 2. patra (dílna). (Věž je dostupná od kap.3 kvůli maximálního počtu druhů surovin u posledního bosse).

Obojí se pak vylepšuje buď plánkem (z 10 truhly z turnaje) anebo za 300 dia.
 
za sebe můžu říct, že jsem se bez kouzelných (kromě té jedné, co jsem dostal ze startu hry) v pohodě obešel až minimálně k elementálům nebo amunům. Doporučuju to chvíli vydržet. Čím víc jich máš, tím hůř se ti budou pravidelně vylepšovat...
 

prchlik

Znalec fóra
já se teď dostal do 10.kapitoly a mohu potvrdit, co píše Emhyr var Emreis II. mám dvě obytky (jedna věž+nákup) a jednu dílnu (věž) a kdybych tyto budovy neměl, tak by to taky fičelo.
Lovec Krys u obytky mi věž píše 10% a dílna 5%. Jak to tedy je?
 

forthefirst

Učedník
koukal jsem na wiki a myslím, že nejlepší je pořídit kouzelné obytky až v těch kapitolách, kdy jsou za 1400 dia. Mnohem lépe se pak vylepšují ( stačí plánek nebo 300 dia), trvá to 10 vteřin a nepotřebuješ k tomu žádné suroviny
 
Nahoru