• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Zákaz vkládání VB do divů...

ElfNostradamus

Veterán
Opětovně navrhuji a žádám o zákaz vkládání VB do divů měst cizích hráčů. Tedy zůstala by každému možnost vkládání VB do divů pouze sobě a hráčům svého mateřského spolku + případně hráčů - sousedů prozkoumaných na mapě. Odstranily by se tím nešvary a jisté lákadlo pro některé nečestné hráče a hra byla ještě více Fair play. Děkuji
 

Danber7777

Pokročilý žák
To se mi zdá jako zbytečnost a divím se,že to píšeš zrovna ty který musí dost dobře vědět, že každé dobře aktivní společenství si svoje divy dokáže ohlídat tak aby mu nedejbože cizák nevyčoroval bedny Však jsi tu nedávno psal sám jak na to
 

Hexik

Znalec fóra
ja bych teda tuto moznost uvitala a to jako uplne uzamceni pred veskerymi prispevky at uz je to div do ktereho delsi dobu nehodlam investovat a to ze nekteri proste bud nepocitaji a sidi se pri prispivani a nebo naopak vysoupavaji jine hrace o 1vb to uz je dalsi uroven

odpojeni cest jsem nezkousela vlastne nikdy co ty divy zvladaji i bez cesty
 

Aalda82

Pozorovatel
Já jsem pro, aby to na PC bylo omezené stejně jako na mobilu, tzn. vkládat jen do objevených měst. Dost by to pak omezilo farmáře ;)
 

luterina

Veterán
od cizáků mám VB zadarmo, když si truhly obsadím hráči ze spolku a řádně pozice před dosypáním zajistím, takže cizáci mají velkého smolíka a já i spolek jen zisk, čili mně cizáci nijak nevadí, naopak, ve výhodě jsem vůči nim já, nechápu tedy smysl takového návrhu
 

indian068

Znalec fóra
Zalezi kolik cizak nebo vice cizaku dohodi,clenove pak muzou na VB tratit,pokud nejde jen o planky tam uz o VB nejde.Vyhoda elvenaru je ze se nahozy do cizich divu neukladaji do archyvu hrace
 
Naposledy upraveno:

GorGlin

Veterán
S panikou kolem bodu v divu od hráče mimo společenství jsem se setkal několikrát.
A přiznám se že to tak úplně nechápu.
Když mi někdo dá body, pomáhá mě být silnějším a to pomůže i spolku ne?

Trochu to dává smysl u spolku, kteří obírají o body vlastní členy, tam se snižuje množství bodů které lez z divu vytřiskat, ale tento přístup mi připadá nekolegiální a nechci aby byl systémem podporován.

Proti pushingu by to taky nepomohlo, řada pusherů mají malá města ve vlastním cechu.
 

Jirinazel

Znalec fóra
Tedy: body do divů objevených měst občas dávám a nikdy mě nenapadlo, že bych tím dělala něco špatného až nečestného, ba ještě horšího, než je obyčejná krádež. Akorát jednou mi dal hráč najevo, že si to nepřeje kvůli nějakým kolečkům ve svém společenství, tak jsem ho propříště vynechala. Sama jsem naopak ráda, když mi někdo pomůže divy vylepšovat, a teď se tu najednou dočítám, že jsem cizák, který vykrádá bedny, čímž připravuje členy mateřského spolku o jejich garantovaný zisk. Je mi z toho trochu smutno. Navrhuji rozdělit jeden Elvenar na cca 200 Elvenárků, kde by si každé společenství hrálo samo pro sebe.
 

Trumpetka

Znalec fóra
I když herní tipy směrují hráče jedním (dnes už špatným) směrem, stále jsou možné různé styly hraní. Požehnání na VB jsou pro mne od určité doby veteš a divy zastaralý přežitek, který tvůrci hry z neznámého důvodu poslali k šípku (jejich parametry jsou mnohdy neadekvátní vůči novějším možnostem). Proto, když někomu mohu udělat radost, herně pomoci nebo prostě jen poděkovat s dárečkem, tak mu VB šoupnu (99% ve spolku, kde zrovna jsem. Spolky střídám, celý elvenar beru za jedno prostředí, kde si lidi hrajou.)
Byl případ, kdy mě hráčka požádala, ať jí body nedávám, že ji ostatní podezírají z pushingu, což jsem samozřejmě respektoval.
V dalším případu jsem dostal zprávu s poděkováním a informací, ať to příště předem avizuji a domluvíme se na jiném divu - chtěli tam totiž pro spoluhráče runové úlomky.
Byly svátky, elfe N., jestli chceš, napiš mi na jakém světě a do jakého divu body chceš, pošlu Ti dodatečný vánoční dárek.
Kdysi jsme takto pomohli tvému spoluhráči (VIPS tuším), který si smazal nějaký div. Taky se na spolek nekoukalo.
 

12alfa

Pokročilý žák
Já s tím teda problém nemám. Cizí hráči mi třeba 1 vb poděkují za trh, ale rozhodně se nechovají jako piraně, které by jakkoliv poškozovaly naše společenství... Jediné, co mě mrzí, když mi někdo přispěje do divu, který nehodlám v dohlednu vylepšvat. Ale to je holt risk přispěvatele.
Jako, @ElfNostradamus, ráda čtu tvoje názory na strategii hry, ale tyhle eliminační příspěvky a posedlost nějakým pushingem nechápu. Působí to až potrefeně. Je to jenom hra, tak snad stačí hrát, ne? ;-)
 

ElfNostradamus

Veterán
12alfa, pavelb...pravidla hry jsou pro všechny, touto možností a za mne benevolencí to mnohé láká k nekalé činnosti, která se žel ve hře vyskytuje...tímto by to bylo z větší části eliminováno.
 

12alfa

Pokročilý žák
@ElfNostradamus Řekla bych, že to moc prožíváš. Pokud víš o někom, kdo hraje nekale, nahlaš ho třeba podpoře nebo tak něco. Ale těm, co to myslí dobře, jsou milí, chtějí udělat někomu radost pár vb, anebo nechtějí být ve spolku, ale chtějí si vytvořit okruh přispěvatelů, nekaž takovými návrhy hru, prosím. Fakt je to zbytečný.
 

LucyLoo

Pozorovatel
Tvůj nápad mi přijde trošku přehnaný ... zákazy ,příkazy .... ale chápu tě. Stalo se mi nedávno ,že do všech divů mi dal hráč ,kterého jsem ani neměla vyzkoumaného po 1 body a třásl se na odměny. Ve spolku jsem byla krátce ,ale společně jsme ho vystrkávali. Dělal to na můj vkus dlouho ,ale asi už byl přesunut ,nebo to vzdal. Chápu tě ,že je ti to nepříjemné.
 

Jasnost

Učedník
Nechápu, jakého nečestného chování se dopouštím, když přispěji do divu? Měla jsem za to, že tím pomáhám. Truhly jsou dostupné pro každého i mimo spolek, k čemu by tam jinak ta funkce byla. To že má někdo ve spolku zavedené kolečko přispívání, to je váš problém, který ti ostatní nemůžou vědět. Já to třeba nevěděla. Pak taky nerozumím tomu, že někdo nechce div vylepšovat a vadí mu, že mu tam přispívají. To opravdu nechápu. Tak když ho nevylepšuješ ty sám, tak proč se zlobit, že mi ho mezitím vylepšil někdo jiný a zadarmo? V čem je výhoda mít záměrně nějaký div nevylepšený?
 
Nahoru