• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vzájemná pomoc s výzkumem Prastarých divů v rámci cechu

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6917
  • Vytvořeno

DeletedUser6917

Guest
Čau bando,

řešíme v cechu malý rozpor ohledně způsobu, jakým si přispívat do Divů a protože jsem tu na toto téma nenašla vlákno, zakládám vlastní. Budu ráda za vaše názory a připomínky

Předem se omlouvám za románovou délku, ale pro plné pochopení situace si myslím, že je třeba to uvést tak, jak je to řešeno, tedy snad mi prominete..

1.strana (já ) je pro, fungovat prostřednictvím tzv. „letadlových“ zpráv (tzn. založí se vlákno /s předmětem např. Výměna 5VB/ kam zakladatel uvede název Divu, kam VB chce. Další, kdo vlákno otevře, mu přispívá dle požadavku, na oplátku píše název svého Divu a tak stále dokola. Pro puntičkáře dodávám, že na počátku tohoto procesu je v plusu ten, kdo vlákno zakládá, ale jinak už dál nikdy nikdo není tratný, protože jakmile se do vlákna zapíše, automaticky od dalšího účastníka získá přesně ten stejný počet, který on sám investoval a to do Divu, který si sám zvolil.)

Vlákna jsme pro tento účel založili celkem 3 (výměna 5, 10 a 20 VB), aby si každý mohl vybrat kolik chce přispět.

Je to praktické hned z několika důvodů:

  • nikdo není na VB tratný, naopak vzniká možnost získat za umístění, z truhel, jak VB tak runy a do jisté míry si je tímto i pojistit
  • cech si pojistí, že všechny odměny z truhel zůstanou jemu a nedostane se na ně žádný „cizák“ - není výjimkou, že i cizí hráči přispějí horentní množství VB jen proto, aby získali runu (dřív to taky byla jediná možnost, jak ji získat) a sesadit je z truhly, kam naházeli třeba 50VB, je pak značně drahé a ve výsledku tedy i nevýhodné..


2.strana oponuje – cituji:

„princip měl být v tom, že někdo dá VB tomu, kdo poslal poslední zprávu. To se běžně děje. Hlavně to měla být pomoc s výzkumem Divů a to už není.

Rozmohlo se dávat do vlákna div, dokud není celý výzkum dokončený a nekouká se na to, kolik je truhel a hlavně jestli přidání nevyhodí z truhly hráče klanu.

To že za 20Vb získám 1VB mě tak nevadí, ale že za mnou jsou pod truhlama hráči ze spodku tabulky, tak to mě sere. Moc dobře vím, jak je pro ně těžké získat VB, takže většinou dávají VB a stejně z toho nemají ani ten 1VB z poslední truhly.

Tohle určitě nebilo principem vlákna. Tohle chování je vůči ostatním hráčům nefér, kteří nemohou vložit 50 a více VB do divu, aby dostali aspoň nějakou odměnu. Nehledě na to, že i z 1 truhly nejsou tak velké odměny, aby se vyplatili za obrovské částky VB.

Mělo by to být, že by si každý hráč měl nejdříve zkontrolovat, jestli má ještě volnou truhlu k danému Divu a pak ho teprve napsat do vlákna. Jinak tam má napsat div, který bude dělat potom a ten první dokončit sám. Je blbost rozhazovat stovky VB do několika divů u několika hráčů a psát pořád jeden div u sebe a čekat až ho ostatní dokončí, bez ohledu na to, kdo zůstane na truhle a kdo ne.

To už radši napíšu, že mám volný truhly u daného divu a když je zaplníte, tak ho dokončím já.

Takhle kdyby to fungovalo ve vlákně, tak se do něj vrátím.

Poslední dobou jsem to několikrát zkoušel, jenže když jsem otevřel Div, kam jsem měl vložit a zjistil jsem že už je „xy“ pod truhlou, tak jsem se na to vykašlal. Točí se v něm pár lidí a to je ten problém. Málokdy se stane, že by u jednotlivých vláken bylo více hráčů. Většinou to je 1 hráč a 1 div u všech vláken. Takže jsem dal 35VB do jednoho divu. Než jsem to dodělal, tak ten samý hráč měl už požadavek na stejný div ve všech vláknech po mě. Pravda, dal mě můj požadavek, ale mohl počkat a dát příležitost někomu jinému. To nejsou dostihy.

Načež já oponuji:

„tak v tom případě chápeme princip tohoto letadla každý jinak.

Stojím si za tím (a už jsem o tom několikrát posílala i oběžníky), že by se každý měl vždy zaměřit na vylepšování jednoho Divu a jít hezky postupně, tedy teprve až ho dodělá, se zaměří na další!

Jde o to Div co nejdřív navýšit, abys z jeho posílení mohl aktivně profitovat a aby se odměny hráčům, kteří se nakonec umístí na truhlách, vrátily co nejdřív. V okamžiku, kdy má hráč rozděláno více Divů současně je to past. Už dávno mohl některý z nich mít (při součtu investic) vylepšený, kdežto takto je mu to k ničemu a doba se neefektivně prodlužuje.

To, že ,když se nás zapojí víc, někdo nakonec na truhle není se holt stane, není úplně reálný chtít po hráči aby si kontroloval kde už přispěl a přispíval jen tam – opět by to celý proces nesmyslně zkomplikovalo a hlavně prodloužilo + komu by se chtělo se s tím takhle piplat..

Ideální stav je, když se letadla aktivně účastní celý klan a nikdo to nezdržuje – prostě nekoukáš komu na co přispíváš, ale klikáš VB tak, jak je ve zprávě napsané a celé to pak hezky odsýpá.

Je pak i větší šance, že se z truhel nevyhazuje – vem si to už jen početně – 25 hráčů = 25 Divů x 5-6 truhel/Div. To máš min. 125 míst/truhel k obsazení. Respektive 120, když odečtu hráče samotného.

Rovněž to funguje coby obrana před cizákama, kteří nemají problém přispět i 50PV či víc a které bychom tak běžnou cestou „přispění až na konci“ tímto způsobem nebyli schopní vyšoupnout vůbec, protože přispění na konci by mělo, dle mě, fungovat primárně na principu „přispívám jen do výše zisku z dané truhly tak, abych nebyl/a tratný/á“.

Jinak pouze 1VB nikdy nezískáš minimum je 5, ale to je jen podružný detail.

Taky netuším z čeho vycházíš, když tvrdíš že nižší hráči mají horší šanci získávat VB. Primárně jim jdou, jako nám všem, z trunaje a dál už pak záleží nakolik aktivně se do letadla zapojí či ne, aby měli i jiný příjem.

Nenacházím tedy nic co by bylo na letadlu nefér. Tak či tak nikdo o své VB nepřijde, všechno se mu vrátí a to ve stejném množství, jako sám investoval, může tedy maximálně získat něco navíc.

Dokončovat něco sám je zbytečné – jedním dechem píšeš, že nemají VB a pak že si to mají dodělat samostatně. Nedává mi to smysl. Tak či tak ty VB mít, a investovat, musí..

Při přispění prostě nikdy o nic nepřijdeš, tedy je třeba se účastnit, aktivně, abys měl šanci na zisk co největší. Když se ale na truhlu nedostaneš nevadí, alespoň víš, že jsi o nic nepřišel.

Tím, že se ale neúčastní aktivně všichni se pak celý proces zvládá hůř, protože vévodí pár hráčů, je to celý zpomalený a když někdo přispěje někde náhodně 1-2x tak to prostě nestačí a nemůže se divit, že se na truhlu nedostal.

Takže k co nejefektivnějšímu fungování je prostě třeba aby se zapojili všichni (všichni už taky Divy mají) a kór teď, když už je možné to ovládat i přes mobil.

A dostihy to do jisté míry jsou, protože čím dřív Divy vylepšíš, tím lepší herní možnosti se Ti otevírají.“



Tak – vytrvalci, co dočetli – co vy na to..?

Jinak ještě závěrem dodám, že varianta přispívat si až těsně před zavřením Divu tu samozřejmě je, ale jednak to neeliminuje zmiňované cizáky a druhak opravdu málo členů je schopno (byť k tomu samozřejmě přístup mají) si ověřit kolik přesně VB je ve které truhle a tedy kolik mají přispět aby byli ještě stále ziskoví. Tedy proto se mi jako nejférovější a nejefektivnější varianta jeví právě zmíněné „letadlo“.
 
Přečetl jsem a k přispívání asi toliko - určitě bych to nijak direktivně neupravoval. Každý ať si dělá, jak chce, na druhou stranu nikdo ať si nestěžuje na ostatní.

U nás jedeme kolečko (letadlo, jak chceš) jen jedno a to 10VB. Je to ideál na výměnu VB, které dostáváš za hodinu a z budov nebo z menších požehnání. Výměny větších množství se provádějí na základě domluvy v chatu a funguje to.

Jestli někdo sleduje, do jaké budovy přispívá, je to jeho věc. Já přispěju komukoli bez ohledu na to, jestli mi to na konci hodí truhlu. Na kolečku netratím nic, můžu maximálně získat něco navíc.


Jinak, vždycky ze systému vytěží zpět nejvíc ten, kdo do něj nejvíc vloží (truhly). Otázkou ale je, kolik dostane zpět v poměru s tím, kolik do toho dal. A to už pak je spekulativní. Ony ty odměny (třeba 60 VB zpět) vypadají super, ale když se mrkneš, že abys dostal 60, musíš přispět třeba 230VB, zatímco někdo dá 50 a dostane 10... pak co je lepší, že?
Každopádně můj názor je, že každé truhly, která by propadla, je škoda.

PS: sám patřím mezi hráče, kteří čas od času proletí některé cizince a přispějou do divů maličko jen s cílem získat více VB. Vím, že to někteří nemají rádi, ale nikdo na tom netratí a to je to podstatné!
PPS: teď po zavedení možnosti přispívat ostatním přes appku už to není takový zlatý důl :D
PPPS: přispívat do divů kvůli konkrétním runám je brutálně neefektivní. Pokud to někdo dělá, přichází zbytečně o své VB!
 

DeletedUser6917

Guest
Řeším to proto, že mi argumenty "protistrany" přijdou neopodstatněné a tedy bych ráda více úhlů pohledu. Vzhledem k tomu, že cech vedeme, by bylo fajn, kdybychom byli sjednocení co se přístupu týče..

Jinak ještě upřesním, že u nás se přispívají primárně PV (tedy prastaré vědomosti, jen jsem si nebyla jistá, zda je tato zkratka též zažitá, či zda je to jen mé zjednodušení, proto všude uvádím VB). VB jako takové jdou do primárně vždy do výzkumu.

To, že nejvíc vytěží ten s největším vkladem je čistá logika a tedy dle mě jasná věc, nicméně (vzhledem k tomu že investuje přesně jen to, co obratem získá) pro mě není až tak zásadní jaký přesně je ten zisk, podstatné je pouze fakt, že vůbec je a tedy se hráč dostává do plusu (o runách ani nemluvím, ty prostě chceš :) ).

No a taky si občas zajedu na "vykrádačku" na mapu či do žebříčku a vůbec to neodsuzuju, protože když hráč, či jeho cech, není schopen zajistit aby truhly zbytečně nepropadaly tak je to jejich mínus a nechat je ladem by byla škoda ☺
 

Naviron

Učedník
Nedávno jsem zavedl po domluvě se členy kolečko prozatím na 5VB. I méně zkušení přispívají a prozatím si nikdo nestěžuje. Nikdo nepřijde o body a mnohem rychleji divy dokončují. A myslím, že to je ten důvod proč se to dělá. Nehledě na to,že pravidelným přispíváním do divů získávám další odměny.
Runy jsou věc druhá. Kdo je chce musí víc vložit. Řekl bych, že vše je jen na domluvě mezi hráči kdyby někdo napsal, že potřebuje konkrétní runy, tak ostatní by se mohli zachovat tak aby mu co nejvíce vyšli vstříc. Třeba tím, že by umožnily dostat se na výhodnější pozici
 

DeletedUser6917

Guest
Souhlasím.
Dle mne si ani není nač stěžovat.

Jak už jsem se, výše, několikrát zopakovala - nikdy nikdy o své PV/VB nepřichází, může maximálně získat.

Sám o sobě je zisk PV odvozen primárně od úspěšnosti v turnajích a je to v rámci společných odměn z beden, tedy hráči mají sklady vyvážené a nejde v tomto směru hovořit o tom, že by někdo nemohl přispívat stejné množství jako ostatní. Nevzniká tu tedy žádný zásadní rozdíl mezi hráči na nižších lvl. a hráči na těch vyšších.

Zisk (z) truhel pak záleží na aktivitě samotných hráčů. Stejně tak vyhazování z truhel, v případě že se aktivně zapojí celý cech, je minimalizované tím, že je ve hře x desítek truhel, které je možno získat..
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Já tedy úplně nechápu rozdíl v těch principech, tak jak to je napsané. Ten první způsob je, že si každý hráč píše své vlastní kolečko, nebo jak to funguje?

Systém koleček je založen investiční logice -> je lepší investovat VB do cizích divů a tak získat VB požehnání jako odměnu (případně i runu), než dávat VB do svých divů, kde nezískám nic zpět. A kolečko, zaručuje (pokud se nikdo nesplete), že investované body se 100% vrací.

My jedeme 30, 20,10, 5VB. A jedeme stylem, že hráč napíše svůj div a následně přispěje hráči, který je ve zprávách před ním.

Primárně jde o to efektivně pomáhat sousedům s divy a sekundární je získat extra VB a terciární dokonce i správnou runu. Ohledně hráčů co mají málo VB, to že nic nezískají je sice pravda, ale tu šanci tu stále mají, než kdyby to dávali jen k sobě.
 

DeletedUser6917

Guest
A přesně takovou vizi mám i já - respektive tak to u nás funguje.

(Pro upřesnění - nevím, co myslíš tím prvním způsobem. Zprávy jsou samozřejmě hromadné pro celý klan a fungují tak, jak píšeš. Nedovedu si představit k čemu by mělo být každému hráči vlastní "kolečko" .. :) )

Řeším to proto, že nesouhlasím s pojetím druhé strany, která tvrdí, že by hráči měli do kolečka psát jen Div, kde mají volné truhly a jakmile truhly obsadí, měli by Div dokončit svépomocí a do kolečka vložit jiný Div, kde jsou ještě volné truhly. Víc se o tom rozepisuju v té 1. zprávě
 

luterina

Veterán
U nás máme - a funguje ve dvou spolcích co jsem - založená vlákna na celou první stránku na vzkazníku: 5Vb, 10VB, 15VB, 20VB, 30VB (kdo chce a obšťastní všechna vlákna najednou, dělá to celkem 80VB), kde hráč opíše jméno posledního co vložil (tím máme zajištěné, když se náhodně sejdou na jednoho přispěvatele, přispěvatelé dva, že ten kdo přišel později, tak opraví a dá tomu co přišel před ním) a k tomu připíše div, kam to chce on sám. Jakmile se dostaneme ke vzkazu č. 200 v pořadí(už se načítá velmi dlouho), založí se nové vlákno se jménem toho, kdo je ve vzkazu jako poslední (kdo je zrovna na řadě), tím je dané vlákno nekonečné, a vlastně se v něm jen pokračuje, akorát ve vlákně novém - staré vlákno se jen ukončí vzkazem KONEC VLÁČKU a může se smazat a pokračovat ve vlákně novém. Toto nám funguje ve spolcích bez problémů rok až dva (teď přesně nevím). Obsazování truhel v divech je zcela náhodné, někdy se sejde tak, že výtěžek je ve vrchních truhlách, někdy ve spodních, ale tak to vesměs mají všichni, tedy ve výsledku každý kdo se Vláčku zúčastňuje alespoň 1 - 2 x denně, si za týden přijde na v průměru stejný výtěžek cca 100VB.

Dále se nám osvědčilo i samostatné jedno vlákno na 100VB (Šinkanzen :))), kde si hráči co nemají moc času na Vláček, nebo k němu nemají kladný vztah, mohou povyměňovat větší obnos VB najednou, či záměrně na zajištění získání úlomku runy z daného divu.

edit:
@Teresa
Co se týká obsazování vláčkem jen div, který má ještě volné truhly a to jen do chvíle jejich obsazení (a je jedno jestli na začátku divu nebo ke konci), a potom doporučení dosypat si sám a zařadit do vláčku div další..., já to tak dělám, ale jen když nemám moc času na vláček (potom ale vytěžím méně VB než když ho jedu aktivněji) a hlavně, když si div dosypávám, tak zrovna vláček nejedu, tedy až když div dosypu, automaticky potom nastoupím do vláčku s divem dalším, tedy beru to spíše než jako něco do pravidel k zavedení, jako výhodu možnosti se svobodně rozhodnout, kdy tuto možnost svobodně využít, totiž přínosná je podle mě celá ta kombinace možného kdy se vláčku / šinkanzenu / vkládání jen pro obsazení truhel, a jakým způsobem účastnit, a to dle daných možností VB co jsou zrovna na skladě a možného času.
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
@Teresa děkuji za objasnění, už chápu kde je problém. Rozhodně souhlasím s Vaší variantou a považuji za nesmysl si vynucovat do kolečka (letadla) jen divy, které mají ještě volnou truhlu. Důvod už jsem vysvětlil v předchozím příspěvku :).
 

DeletedUser4336

Guest
U nás se nejede žádný z těchto způsobů, vždy bylo pro hráče, kteří se nepřipojují pravidelně ke hře nejlepší, se pouze dohodnout kolik a kam a s kým chce vyměnit. Po několika letech přišla skupinka nových hráčů, kteří prosazují způsob, že si ládují sami, a na konci si řeknou o doplnění hodnot truhel, takže situace je taková, že kdo chce, tak si jede v úzkém okruhu tento způsob, a jinak se jede normálně jen větší výměna mezi dvěma, vyjímečně třema dohodnutými hráči.
 

luterina

Veterán
je škoda když společenství vláček nejede, je to velmi dobrý systém na těžbu PV a úlomků run z divů prospěšný celému společenství, když se ho tedy členové účastní, čím více PV společenství vytěží, tím více se PV dostává do divů a tím rychleji jsou divy naplněné a jejich úroveň roste a tedy se i lépe daří celému společenství
 

DeletedUser4336

Guest
To možná ano, ale jen když celé společenství jede strojově zaběhlý systém (a hromadné zprávy z mobu taky nejdou zase tak dlouho), což u nás moc dobře nikdy nefungovalo, řada hráčů se přihlašuje v naprosto odlišné době a po naprosto odlišné periodě, má rozdílné nároky na čas se hrou, sic limity plní, má naprosto rozdílné zisky bodů, které chtějí vyměnit. Takže ani nechtějí takový systém povinně zavádět. A to se ještě nebavím o tom, že se občas najdou i cizí hráči, co se do divů míchají, a při nízkých hodnotách vkladů často přebíjejí ty ze společenství, což se při výměně většího počtu bodů nestává, a ještě čím o něco víc předem dám, tím mám větší šanci získat zpět vyšší odměnu s runou (tím narážím na to, že se u nás ani nikdy neřešilo přeskakování hráčů, sic se snažíme aby se to nedělo, je to čistě na tom samotném, čí div se plní, něco jiného je, když se dohazují volné odměny v divech, tam už se plní postupně bez přeskakování, s výjimkou cizích hráčů) (sic na runy jsem nikdy nejel, to si plním přes nepoužívané divy).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

luterina

Veterán
systém vláčku právě tyto tebou uvedené problémy řeší: 1. je jedno, kdy se hráč do hry přihlásí, do pošty pod příslušná vlákna na daný počet VB naháže tolik, kolik právě k dispozici má a to ve kteroukoliv denní či noční dobu, kdy je mu to stále přístupné, tedy časově se neváže na nic a na nikoho, 2. počet účastníků těch aktivnějších stačí okolo 10 až 15, tedy v průměru polovina společenství, kdo však vyzkoušel, účastní se rád, protože v oběhu je i okolo 30 - 40 druhů divů a tím i denně slušné množství odměn z nich, minimálně tak 2 divy denně dají odměnu každému, co se jakkoli a kdykoliv ve vláčku zúčastní, 3. ať už si někdo přihodí sem tam 5 VB či 15 VB, vždy i na něj se odměna dostane, samozřejmě kdo přispívá 20 VB - 30VB denně, má výtěžky z divů zpravidla vyšší, ale už jen účast jako taková, dává možnost získat PV na víc, oproti těm, kteří jen nahlásí "dosypte si" 4. tím že si každý sype kdy chce a kolik chce, je přísun PV do divů zcela náhodný, což je právě výhoda, že odměny se pro každého každý den různí, podle toho, kam se náhodně nasype více a kam méně, v důsledku všichni hráči jsou na tom s odměnami stejně, ta "náhodnost" právě zaručuje, že se odměny mezi hráče rozprostřou přibližně rovnoměrně, vidím jak se v divech na těch prvních až posledních místech prostřídáváme, systém vláčku tedy zaručuje svobodu jak v čase, tak i v počtu VB které se mají vložit a snadný způsob, jak obsadit svými PV co nejvíce divů, které zrovna jedou a jsou v akci
 

DeletedUser4336

Guest
Systém ozkoušený přesně nemám, protože u nás se to jednou zkoušelo a vznikl jen velký chaos, protože jsou nebo byli hráči co se do hry přihlašují jednou za uherský rok nebo zprávy čtou někde na pochodu, takže tento systém přispívání ignorovali, ale jak dám někomu 5 VB, tak většinou nic zpět nedostanu, obzvlášť, pokud tam dává víc lidí a jedná se o divy, které tuní skoro všichni jako např. Simia. Další věc je, že někdo má na výměnu jen bedny z turnaje, jiný má třeba o 400 VB víc, to pak ten systém taky řeší? Takhle se dohodne s jiným, který s ním vymění třeba po stovkách nebo i víc, protože často spousta hráčů tolik nemá, jinak by si to musel hodit sám.
 

DeletedUser6917

Guest
@Pauleo zdas se mi z toho nejaky zmateny. Kdy se hrac do hry prihlasuje je uplne jedno. Zpravy jsou spolecne a sdilene pro vsechny, tedy zda se do nich pripisujes rano, pres den ci v noci je zcela na Tobe. Taky netusim, proc by mel nekdo skladovat stovky VB (i kdyz i my mame takove hrace v cechu) - idealni stav je VB obratem investovat, abys co nejdrive navysil Div(y), ktery mas.. jedine, kdy je treba je castecne shranovat, je max pred eventem ci DS aby byla k dispozici zasoba na plneni ukolu, ale i tak - pokud ma hrac na sklade horentni sumu VB nicemu to nevadi, proste pojede kolecko tak dlouho, dokud mu nedojdou.

A zlate pravidlo je, ze vse co vlozis, Ti nasledujici hrac vrati, takze muzes jedine ziskat neco navic v podobe truhly s PV a runama
 

DeletedUser4336

Guest
Teresa >> No jde o to, že bez zapojení všech stejným dílem to nemá asi cenu ne. Kromě toho nejde o skladování, někdo odehraje limit, a získá jen z beden z turnaje (máme i hráče, co hrají hru pro radost, limity plní, a nehrají hru na maximum, aby z ní vycucali co jde), jiný si kromě toho ještě počká třeba na ocelový turnaj a nafláká 70 provincií obě bodové kola a stojí ve výzkumu např. a ještě k tomu donakupuje haldu VB za mince a surky ve velkém.
 

luterina

Veterán
souhlas s @Teresa , jinak výměna většího obnosu VB např. při turnaji je u nás vyřešená Šinkanzenem :) jak píšu v jednom z předešlých příspěvků, speciálním vláknem v poště na výměnu po 100VB
 

DeletedUser4336

Guest
luterina >> Co je onen šinkanzen nevím, já když chci vyměnit 120 VB, tak to napíšu do chatu, a nekdo kdo má o to zájem se mi ozve buď do chatu nebo do zpráv. Hromadné zprávy nám nesvítí každý den. Nebo vím komu se mám ozvat, protože je u nás několik hráčů, kteří hromadnými VB obnosy často disponují, takže ne že ne. Když jsem někomu hodil po 5 až 10 bodech, tak jsem o ně dost často stejně přicházel, protože pak se dohodnulo pár lidí na větší výměně a byl jsem mimo.
 

luterina

Veterán
vláček funguje tak, že všechno co do něj vložíš, se ti obratem vrátí od hráče, co se do něj připíše za tebou, tedy ať už do něj vložíš jakékoli množství VB, je to jako bys ho vložil do svého divu, jenom s tím rozdílem, že dostáváš na víc odměny z těch divů, kde na nějaké pozici truhličky v něm zůstaneš, a to se stává skoro pořád, jednou se ti podaří během týdne do jednoho divu nasypat velké množství VB a do jiného malé množství, což se stává skoro všem, takže ve výsledku je efekt takový, že všechny VB které jsi do vláčku investoval máš obratem zpět ve svém divu a jenom ti na víc denně přistávají odměny různé velikosti, podle toho, jak jsi se zrovna v tom kterém divu umístil a když náhodou se sejde v tom daném divu hráčů víc než je počet truhliček (což bývá výjimečné, neboť většina hráčů po obsazení všech odměn ten svůj div dosype) tak pořád všechno co jsi investoval, i když nedostaneš žádnou odměnu, máš nasypané ve svém divu, takže určitě ani nic neztratíš, - těch divů je v oběhu např. 30 - 40, a hráči se v nich s body scházejí po různu, tak i odměny jsou z nich svou velikostí různé, ale pořád pro všechny hráče, tak jednou jsou dny chudší na odměny jednou bohatší, ale pořád jsou to odměny bez ztráty jediného VB do svého divu, takového smolaře, který by se vláčku účastnil, že by nedostával žádné odměny, za ten rok či dva, co vláček jedu ve dvou společenstvích, jsem ještě nezaevidovala ani jednou, -a čekat s nabídkou na chatu až se mi někdo ozve a mít jen odměny z těch málo domluvených divů, když ve vláčku se jen zapíšu na pořadník (a bez čekání na někoho, v kteroukoliv denní či noční dobu), kde potom na odměny mám rozhozeno třeba i ve 40 divech, mi přijde docela dost neefektivní, nehledě na to, že vláček umožňuje získávat odměny z divů daleko většímu množství členů najednou a ne jen té hrstce hráčů, co se na chatu domluví, a to když se jim to ještě časově podaří...
 
Naposledy upraveno:
Nahoru