• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Vyvážení vybraných (starých) budov z událostí

DeletedUser2739

Guest
za možnost vylepšovat eventové budovy jsme rád, dokopalo mě to najít si společenství, které otvírá 10. truhlu (doporučuji každému, nejde o výrazné investice, spíš o přístup - prostě odehrát, co je třeba).
Nicméně si myslím, že by bylo fajn, kdyby se kouzlo královská rekonstrukce dalo získat i jinými způsoby (denní odměny, speciální krátkodobé úkolové řady, nákup za velké množství čehokoliv - super by bylo za úlomky, klidně za 100 úlomků :D ). Nepředpokládám, že by šlo "snadno" vyrobit nebo že ho najdu v truhle za výpomoc... :/
 

DeletedUser341

Guest
Osobně jsem hodně zvědavý, jakými všemi způsoby půjde získat, ale asi je ještě brzy si i byť tipovat :)

Vyvážení budov se mne naštěstí vůbec nedotkne, takže pro mne v tuto chvíli vlastně žádná změna a do budoucna přínos (10. truhlu máme už dlouho) :)
 

Lovec Krys

Legenda
Takže Inno se rozhodlo dát verzi 1.54 bez možnosti budovy vylepšovat, tzn. že pro ty, kteří mají množství takových budov (např. Cukrový strom z konce zimního eventu z orčí kapitoly) vznikne stejná situace jako na betě?
Už se alespoň konečně vymyslela účinná kompenzace? (získat kouzla na vylepšení, když ještě nejde vylepšovat není kompenzace)
Mě osobně to může být jedno, já už ten jeden strom zboural a další 2 budovy (sněžné okouzlující stromy) půjdou stejně pryč za pár dní, kdy dohraju mobilní event. Takže mi to neublíží buď vůbec nebo jen málo. A do budoucna se nebudu narozdíl od minulosti tolik spoléhat na pop-kulturní hybrydy, budu brát jenom ty, které budou jako hlavní odměny. U obytných budov je nižší šance, že jim Inno sníží hodnoty:)
V takovém případě se ale připravte na podobnou reakci, jaká proběhla na betě, když se spousta hráčů po vyvážení přihlásila do svých měst a zjistila, že už nemá populaci v plusu, ale stovky v mínusu (v některých případech i v tisících) a pak se z toho týdny vzpamatovávala a někteří z nich to vzdali a hrát přestali.
 

Angedev

Velmistr písma
Trochu mě mrzí, že se vyvážení budov a kouzla na jejich vylepšení nahrávají odděleně. Pro mnohé to znamená, že se s populací dostanou do mínusových hodnot a tím se zaseknou v rozvoji až do chvíle, kdy budou konečně dostupná i kouzla, pokud nechtějí kompletně překopat celé město. Myslím, že tyto změny měly proběhnout zároveň, aby byla aspoň nějaká možnost zachránit mizející populaci...
 

karhol

Znalec fóra
Jestli by bývalo nebylo jednodušší ponechat puvodní bonusy.které byly nastaveny při spuštění hry a ne hráčům dělat hru složitější.Mohli jste se ted vyhnout negativním reakcím a stížnostem na málo atraktivní odměny v eventech.
 

DeletedUser341

Guest
Tak zas já tohle chápu... Ty budovy byly tehdy nějak nastavené, ale s ohledem na čas se zjistilo, že byly dost "nadhonocené". I za sebe mohu říct, že jsem v posledním velkém eventu pořád pokukovat po "starých" budovách a nové tak trochu přehlížel (krom těch na manu a semínka), protože prostě nebyly "tak výhodné"... A to je zase škoda - nové budovy se do města vzhledem hodily, a nakonec jsem je i nabral proto, protože prostě "z novější kapitoly" se minimálně vyrovnaly těm starších...
A teď, když přijde kouzlo na jejich možný upgrade do vyšších kapitol, tak je logické, že je potřeba je nejprve "ponížit".

Napadá mne zajímavé řešení (na které už je samozřejmě pozdě) a to nechat budovy, které již stojí, se stávajícími čísly (ono jsou prakticky u všech pár kapitol zastaralé, takže by to nevadilo), a teprve provést vyvážení při prvním upgradu (takže sice by první upgrade mohl rapidně snížit vlastnosti budov, ale po "několika" upgradech by se to upgradování přeci jen vyplatilo)...

To že vyvážení nepřijde spolu s kouzlem beru taky spíš jako chybu, ale jak jsem psal výše, zrovna mně osobně (a ani většiny u nás v cechu, protože právě většina má už ty budovy nahrazené) se vyvážení nedotkne, takže s tím dokážu žít a věřím, že většina aktivních hráčů by to tak měla mít (rozhodně mnohem více, než na té betě, kde lidi podle mého hrají méně, tráví mnohem více času v každé kapitole, a tím pádem jim budovy pomaleji zastarávají, déle drží ty "staré" a tím pádem je i dopad vyvážení větší).
 

Lovec Krys

Legenda
@ramaloke Problém těch "starých" budov je, že se to týká i budov ze zimního eventu. A to zase není tak dlouho. Já osobně zboural ze zimy už skoro všechny (a vše z jara už mám lesněelfí, čehož se změny negativně nedotknou), ale já patřím k těm aktivnějším.

A problém poměru těch starých a nových budov vidím spíše v tom, že ty nové jsou tak špatné, než že ty staré byly tak dobré.
 

DeletedUser341

Guest
Ano, vím jak daleko to sahá, porovnával jsem to... Ale jak píšeš - je to o problému více/méně aktivních hráčů (čím aktivnější, tím spíše už má budovy nahrazené)

A problém poměru těch starých a nových budov vidím spíše v tom, že ty nové jsou tak špatné, než že ty staré byly tak dobré.
Tohle je o úhlu pohledu. Podle mne mi budovy z eventu měly být lepší než "běžně dostupné", ale ne lepší než "prémiové", a k tomu právě občas docházelo... Věřím, že budou tací kteří na toto mají jiný názor :)
 

DeletedUser1340

Guest
Můj názor na tuto opravu je negativní. Přišel jsem o více jak 1800 lidiček a pochybuji že mi to jedno kouzlo co dostanu jako náhradu za způsobené potíže nahradí.
 

DeletedUser1340

Guest
Takže Inno se rozhodlo dát verzi 1.54 bez možnosti budovy vylepšovat, tzn. že pro ty, kteří mají množství takových budov (např. Cukrový strom z konce zimního eventu z orčí kapitoly) vznikne stejná situace jako na betě?
Už se alespoň konečně vymyslela účinná kompenzace? (získat kouzla na vylepšení, když ještě nejde vylepšovat není kompenzace)
Mě osobně to může být jedno, já už ten jeden strom zboural a další 2 budovy (sněžné okouzlující stromy) půjdou stejně pryč za pár dní, kdy dohraju mobilní event. Takže mi to neublíží buď vůbec nebo jen málo. A do budoucna se nebudu narozdíl od minulosti tolik spoléhat na pop-kulturní hybrydy, budu brát jenom ty, které budou jako hlavní odměny. U obytných budov je nižší šance, že jim Inno sníží hodnoty:)
V takovém případě se ale připravte na podobnou reakci, jaká proběhla na betě, když se spousta hráčů po vyvážení přihlásila do svých měst a zjistila, že už nemá populaci v plusu, ale stovky v mínusu (v některých případech i v tisících) a pak se z toho týdny vzpamatovávala a někteří z nich to vzdali a hrát přestali.
Přesně to je můj problém, přišel jsem o více jak 1800 lidiček. Místo na postavení budovy z eventu nemám, jelikož musím rozšiřovat obytné budovy a ty sežerou další místo. Navíc teď nemůžu postavit ani větev. :-(
 

fosilka70

Pokročilý žák
Připravujeme pro vás novou funkci! Vyvážení vybraných (starých) budov z událostí, která vám umožní vylepšovat budovy z událostí. Co na to říkáte?
Rádi bychom znali váš názor a připomínky. :)
Ahoj, nevím jestli tohle byl zrovna dobrý tah..Jsou spolky kam lidi nechodí každý den a taky máme lidi co jezdí na montáže a hrají jen když mají volno..
Takže sebrat tolik truhliček není šance a když už se pracně dopracují k eventové budově,tak jsou teď v mínusu a chtějí přestat hrát.
Proč se to nemůže dělat od dalších budov?..myslím že to by bylo fér a hlavně by nebyl ve všem takový zmatek.
Všichni se ptají jak je to možné a jestli to není jenom nějaká chyba.
 

DeletedUser5511

Guest
Asi sem hodně zlobil páč aby mi cukrový stromek misto 350 kulturky dával 62 je opravdu super změna. Už změna runových divů "potěšila" když se stáhla jejich funkčnost a co bylo největší šmelo je že na ty co dávaly kulturu se již nedá dávat výpomoc. Tato změna opět bomba mit přes minus 1000 kultury z těchto změn je fakt "fajne". Mé "nadšení" nezná mezí - díky za ně. A co že je jako kompenzace? NIC??!!! A jestli bude jeden svitek jako náhrada a ten zvedne nyní již naprosto ubohou kulturu o nake % i kdyby to bylo 100% což ani omylem nebude bylo by to k ničemu. Takže "dík" za změny a již se celý náš spolek "těší" zase na další!!!
 

DeletedUser5511

Guest
Co je nepravda??? Nemám nic než minus kulturu takže kdo lže a kdo mluví pravdu? Tady se ale nesmí říct nic co se vám nelíbí páč dotyčného okamžitě začnete terorizovat a osočovat. A to čemu vy říkáte náhrada mě to nezalepí to co mi to vzalo.. A čekám další vlnu nevole ze strany tvurců hry:DDD

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4336

Guest
DuchRuprecht-V >> Pokud seš o něco přes tisíc s kulturou, tak to zachrání jediná výstavba nějaké větší kulturní budovy, taky jsem to tak udělal. Pokud jde o lidi, tam je to horší, ale jako kompenzace mi přijde ona kouzelná budova s kouzlem dostatečná, pokud nejseš tisíce v mínusu. Když bys byl v aktivním společenství, tak dostaneš ještě hybrida, nevím v čem máš problém.
 

DeletedUser5511

Guest
[QUOTE="Pauleo, post: 71722, member: 4336 Stroha matematika: 3x cukrovy strom 350x3 lidi 3x350 kultury kazdy strom 3x3 mista BEZ CESTY!
27 ctverecku co nevyzaduji cestu. Stavba 3 mincoven lvl 15 at se vrati lidi 3x3 pole x3 + 3x 118 pozadavek na stesti + nutna cesta opet dalsich min 7 poli + mala kultury na konec cesty 2x1. Stavba kultury napr chram veku 4x5 vrati kulturu zpet(a to nepocitam dalsi stahnute kultury) za to ukradene ale nestaci ani pridat v celku to co jeste stoji navic mincovny k tomu v celku to prida jen 846 (1200 chram -3x118kultury mincovny-354 da 846 ne 1050) takze misto 27 poli co to zabiralo ty stromy a davalo to 1050stesti ted dostanu na 3x3x3 mincovny tj 27poli +chram veku 5x4 poli tj celkem 47 poli 846 kultury +cesta k mincovnam min 7 poli tak vysledek je 27 poli vs 54 poli coz je 2x tolik mista co je treba a dostanu misto 1050 846kultury. A ty se ptas co je za problem? Staci umet pocitat!!! A jedine prichlebovac tvurcu hry ti muze dekovat za prispevek pac soudny clovek co nepropadl na zakl skole z matiky tohle pochopi snadno .) A naka kouzelna budova nic neresi...btw sice prida vic lidi ale take ukradne vice stesti...
 

DeletedUser4336

Guest
DuchRuprecht-V >> Však jo, musíš postavit kulturní budovu, takže jo přijdeš o např. 4x4 pole u dožínek. Pak jsem zboural dva cukráky, čímž jsem přišel o 2x510 lidí, což nahradí dva baráky ve vílách, které jako takové zabírají každý o pole míň a dávají 2x550 lidí. Jediná výhoda je tedy ta cesta (která v mém případě je ještě o pole míň než u formátu 3x3). Tys ale psal, že to nezachrání jeden svitek, ale mě se třeba ty budovy hodit budou, obytná budova mi přidá 940 lidí a další budova co je navíc k té z dobrodružství by mi měla dát 1390 kultury a 1050 lidí, pokud jí teda postavím, rozloha je myslím 5x4 polí. Rozdíl v kultuře co dává ona jedna větší budova by tedy měl spláchnout i to co vyžere ta kouzelná budova. Takže ať počítám jak počítám vychází mi z toho to co jsem psal výše. Tys psal hlavně a jen o stromech, takže další ztráty beru že byly asi zanedbatelné.
 

DeletedUser5524

Guest
-6154 lidí... fakt díky a skočte už do zdi s takovou úpravou.
 

DeletedUser2739

Guest
jak to tak čtu a sleduju, kdo píše, tak mám pocit, že je za tou změnou něco víc: INNO evidentně chtělo, aby se dlouhodobě a aktivně hrající hráči zapojilo více do života na fóru. No a protože s poděkováním za příjemné změny by určitě nepřišli, zvolili tuto cestu :D
 
Nahoru