• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vrácení utracených diamantů za zrušení výstavby + tlačítko ZPĚT

Máte podobné zkušenosti?


  • Celkový počet hlasujících
    10

Rebarbora

Pokročilý žák
Název tématu vystihuje naprosto celou myšlenku. Jelikož jsem zatím neměla žádnou takovou předchozí zkušenost, absolutně mě nenapadlo, že když postavím za diamanty a z nějakého důvodu jsem nucená výstavbu zrušit, že mi to utracené diamanty nevrátí :eek:.
Co je to prosím za logiku, když stavíte za suroviny, vše se vám při zrušení opět vrátí!!! Diamanty shromažďuji neuvěřitelně dlouho a je to pro mě drahocenné zboží, takže si většinou opravdu rozmyslím, za co je utratím. Ale to, že se mi nevrátí tak jako je to ve všech ostatních případech mě vskutku nenapadlo :(. Bravo tvůrci, opravdu nám nedáte nic zadarmo.
Absolutně nechápu proč to tak automaticky nefunguje, tím, že se mi vrátí moje původní utracená částka se přece nijak neobohacuji, vzhledem k tomu, že nebylo nic postaveno ani vylepšeno - zkrátka návrat do původního stavu. Ba ne, tady se za každou chybu tvrdě platí.

Stejně tak jsem už před nějakou dobou navrhovala zavést TLAČÍTKO ZPĚT a nebyla jsem zdaleka jediná. Taktéž jsme se ho nedočkali. Takže když se člověk omylem uklikne a smaže si to co nechtěl, má zkrátka smůlu (vím neděje se to třeba často, ale rozhodně se to stává). Někteří argumentovali tím, že by to byl "velký zásah" do hry z programátorského hlediska. Tak to se na mě nezlobte, ale Elvenar tvoří lidé, kteří to mají jako zaměstnání a jsou za to placeni. A pokud jsou schopni vytvořit naprosto novou věc (např. ona bojová věž, která se chystá a už se na ni celkem těším) tak jsou snad schopni vyvinout kód na zpětnou akci. Takže tyto argumenty neberu.

Omlouvám se za délku a plamenný projev, ale snad má někdo stejně frustrující zkušenost jako já. Zkrátka tyhle drobnosti otráví den:(.
 

DeletedUser6409

Guest
Ahoj to s těmi diamanty chápu, a byt o tom petice tak se přidám jistě byť by bylo vrácení třeba jen ze 2/3 investovaných za nedostavěnou budovu. Ale také si dovedu představit tu rychlost myšlenek když budova za dia se staví cca 10 sec a za tu dobu si to vše rozmyslet. Zde by asi víc pomohlo pojistné potvrzení "ano opravdu chceš tu budovu za dia postavit " :)
Bohužel tlačítko "zpět" bych nezaváděl to by se jistě dost špatně programovalo, ikdyž nemožné věci mnoho z nás dělá a myslím si úspěšně při obstarávání denního chleba.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5695

Guest
Pojistné potvrzení pro útratu diamantů lze nastavit, od té doby,. co jsem si přejetím myši po mapě za diamanty zkrátila čekání na další kolo turnaje ( a tohle fakt naštve), jsem si to potvrzení nastavila. Za šipku zpět při smazání budovy nebo za potvrzení akce se přimlouvám, koneckonců setové budovy se mě také stále ptají, zda je opravdu chci přesunout (místo malé dílničky jsem si vymazala něco na úrovni 20, a to pak trvá více než týden a prostorové šachy - změny orientace budovy při vývoji- než se jedno uklinutí opraví).
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Což o to, vývojáři by jistě zvládli naprogramovat tlačítko zpět, ale tím by museli odložit vývoj jiných funkcí. Takže za sebe říkám, ať se věnují věcem, které ocení více hráčů, třeba zprávy a vkládání VB do divů spoluhráčů v aplikaci, hromadná výroba v prohlížeči a podobně. I tu změnu v dobrodružství společenství asi ocenilo více hráčů. Holt nemůže být všechno hned a vývojáři musí pečlivě zvážit, co upřednostní, protože pokud hru nebudou hrát platící hráči, tak už asi placení nebudou.
 

DeletedUser5646

Guest
No a jsme u toho já třeba jsem platící hráč už jsem diamanty kupoval několikrát a mě zase štve že je bez upozornění a jkékoli možnosti vrácení zpět omylem utratím za nějakou blbost
příklad dávám něco do výroby a tlačítko je zelené platím třeba surkama a najednou je tlačítko modré a platím diamantama a postřehnu to až na to kliknu (na telefonu když jedete 25 farem dvouma prstama tak je to opravdu hned)
Podle mého názoru je to záměr, je fakt že tu neotravují reklamy a že z diamantů žijou ale právě kvůli této vyčůranosti už nejsem platící hráč na co budu kupovat diamanty když je pak omilem utratím za něci jiného.
 

DeletedUser6399

Guest
Já hraju na mobilu i pc a nikdy se mi nestalo, že bych omylem utratila dia, protože mám nastavené, že se mě to pokaždé zeptá. A když na mě vyskočí jiné okénko než jsem zvyklá, tak ho neodkliknu automaticky přeci...
 

DeletedUser7138

Guest
No ja nevim. Když si koupim budovu za dia, tak dává mnohem více kultury atd. nez obyčejná. Když ji 10 sekund stavis, tak neříkej, ze si to snad hned rozmyslis. Nerozumim tomu. Většina z nas si dobre rozmyslí nez něco koupi za dia a máš tam potvrzení, jestli za to fakt chceš tolik a tolik dia utratit. Jestli to nemáš nastavené, tak si to uprav a bude to dobré. ;) k tlačítku zpět jen dodám , ze zase tak často se to nestává, aby bylo zasahovano do hry. ;)
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
No a jsme u toho já třeba jsem platící hráč už jsem diamanty kupoval několikrát a mě zase štve že je bez upozornění a jkékoli možnosti vrácení zpět omylem utratím za nějakou blbost
příklad dávám něco do výroby a tlačítko je zelené platím třeba surkama a najednou je tlačítko modré a platím diamantama a postřehnu to až na to kliknu (na telefonu když jedete 25 farem dvouma prstama tak je to opravdu hned)
Podle mého názoru je to záměr, je fakt že tu neotravují reklamy a že z diamantů žijou ale právě kvůli této vyčůranosti už nejsem platící hráč na co budu kupovat diamanty když je pak omilem utratím za něci jiného.
Zdravím, ve hře máš možnost si nastavit, aby Tě hra před každou útratou diamantů upozornila, že se chystáš utratit diamanty (Možnosti > Nastavení), jestli tak chceš skutečně provést. Bez potvrzení tohoto okna je neutratíš. Pokud se Ti nezobrazuje, sám sis jej vypnul, protože ve výchozím nastavení je toto upozornění zapnuté. ;)
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :) Tady ale nejde o to že by se @Rebarbora omylem překlikla a nechtěla si budovu postavit za diamanty, tady se řeší že když zruší budovu kterou si začne stavit za diamanty a pak jí zruší že nechápe proč se jí nevrátí diamanty aspoň v částečném množství za cenu výstavby.

Asi takto, kliknutím na útratu diamantů hráč odsouhlasil útratu pouze za službu umožnění možnosti postavit budovu za prémiovou surovinu diamanty a v okamžiku odkliknutí a začátkem první vteřiny stavby hráč utrácí záměr možnosti kterou odkliknul. Takže služba za požadované diamanty byla umožněna a tím i řádně a správně zaplacena.

To že se ostatní požadované suroviny vrací je tím že nejsou tak nadhodnocené jako diamanty. Diamanty je prémiová služba a vlastně i zvláštní produkt v jednom. Diamanty jsou služba s předem definovaným směřováním jejich účelem především výhod.

Jen tak mimochodem jistý operační systém u počítačů u nejrožšířenější tehdejší verze 7 umožnil zdarma aktualizovat na verzi 10. No jo ale až po aktualizaci pro obyčejné uživatele kteří se o to moc nezajímali bylo šokem zjištění že zdarma to je pouze na určitou dobu, takže jistým způsobem to byl podvod. To že to je zdarma pouze na určitou dobu měli informovat více nápadně stejně jako u zvýrazněném nápisu zdarma. Jistě by mnoho uživatelů také uvítalo možnost stornovat nebo fér by bylo po vyzkoušení verze vrátit verzi na 7. No jo ale uživatel odkliknul možnost aktualizovat a je to přesně to samé jako u problému autora příspěvku.
 

DeletedUser4336

Guest
O ukliknutí už tady jedno téma bylo, a když jde nastavit (po zrušení) potvrzení, nevidím důvod to dále řešit. Nevím proč bych se během okamžiku nebo 10s měl rozhodnout své rozhodnutí rušit, já osobně si vždy útratu promyslím než jí provedu. Stejně tak není pravda, že se za vše vynaložené v Elvenaru vrací vložené suroviny. Např. v Elementálech když se ruší probíhající výstavba budovy spřátelené rasy, tak se minerály také nevrátí, a po postavení se taky všechny vložené suroviny verátí, v některých případech se vrací jen určité množství kladiv a mincí, což je ta nejobyčejnější surovina.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen Je sice hezké, že se snažíš najít nějaké přirovnání ze skutečného světa, ale jak můžeš dokázat to co tvrdíš o Oknech? To co tvrdíš je naprostá snůška nesmyslů, jak z nějakého pochybného webu.

Každopádně zpět k tématu, když už tedy záměrně začala stavět za diamanty a náhle v průběhu si to rozmyslela. Myslím si, že když už to jsou diamanty za peníze, tak by si člověk měl dobře rozmyslet, jak je chce investovat a ne zbrkle klikat/ mačkat. Ani Elvenar nemůže zaručit 100% tzn. "blbuvzdornost", na omyly je možnost mít zapnuté vyskakovací okno. Ostatní další navrhované prostředky jsou jen primárně zdržování hráčů, kteří záměrně použijí diamanty.
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn V té době jsem totiž měl verzi 7 akorát že já jsem tu nabídku ignoroval. Ovšem tenkrát byl rozdíl ten že zatím co nabídka na aktualizaci na verzi 10 jsem dostal na notebook, tak na tu samou verzi 7 akorát že starší pc které začínalo na xp tá nabídka vůbec nebyla. Ovšem když už na lidi nezapůsobilo tá nabídka jen pro některé tak pak nastala doba kdy se najednou chyba vedle chyby při obyčejných aktualizacích 7. Třeba jedna aktualizace se povedla až na 5tý pokus apod. Tím uzavírám tohle téma.

V tom zbytku v celku souhlasím. Jen říkám že i když by se zavedlo nějaké tlačítlo zpět nebo storno tak v popsaném případě je zbytečné očekávat diamanty nazpátek. Diamanty v dané situaci jsou určeny pro započetí a umožnění výstavby nikoliv za zhotovení budovy. Já osobně mám mnohé co kritizovat a občas bych si mohl i stěžovat na technickou podporu, ale už vím že je to zcela zbytečné protože argument je asi takto formulovatelný: může se mi to nelíbit, můžu s tím nesouhlasit, může mě to štvát .... ovšem to je taky vše co s tím můžu udělat. A jak jsem správně začal vnímat diamanty tak o nich také již jinak uvažuji než ostatní hráči ale přesto Vás chápu, vnímal jsem to stejně.
 

Rebarbora

Pokročilý žák
Čau lidi :) Tady ale nejde o to že by se @Rebarbora omylem překlikla a nechtěla si budovu postavit za diamanty, tady se řeší že když zruší budovu kterou si začne stavit za diamanty a pak jí zruší že nechápe proč se jí nevrátí diamanty aspoň v částečném množství za cenu výstavby.

Asi takto, kliknutím na útratu diamantů hráč odsouhlasil útratu pouze za službu umožnění možnosti postavit budovu za prémiovou surovinu diamanty a v okamžiku odkliknutí a začátkem první vteřiny stavby hráč utrácí záměr možnosti kterou odkliknul. Takže služba za požadované diamanty byla umožněna a tím i řádně a správně zaplacena.

To že se ostatní požadované suroviny vrací je tím že nejsou tak nadhodnocené jako diamanty. Diamanty je prémiová služba a vlastně i zvláštní produkt v jednom. Diamanty jsou služba s předem definovaným směřováním jejich účelem především výhod.

Jen tak mimochodem jistý operační systém u počítačů u nejrožšířenější tehdejší verze 7 umožnil zdarma aktualizovat na verzi 10. No jo ale až po aktualizaci pro obyčejné uživatele kteří se o to moc nezajímali bylo šokem zjištění že zdarma to je pouze na určitou dobu, takže jistým způsobem to byl podvod. To že to je zdarma pouze na určitou dobu měli informovat více nápadně stejně jako u zvýrazněném nápisu zdarma. Jistě by mnoho uživatelů také uvítalo možnost stornovat nebo fér by bylo po vyzkoušení verze vrátit verzi na 7. No jo ale uživatel odkliknul možnost aktualizovat a je to přesně to samé jako u problému autora příspěvku.
DĚKUJU!!!
Konečně to někdo pochopil správně. Myslela jsem si, že jsem to napsala dost jasně :D.
Vůbec nejde o to, nastavit si nějaké potvrzení, zda chci platbu za diamanty přijmout, to samozřejmě mám. Ale NIKDE nebylo upozornění na to, že když stavbu za diamanty zrušíte (ať už z jakéhokoliv důvodu), tak že se Vám útrata nevrátí, tak jako je to u surovin – třeba alespoň částečně.
A jak tu všichni píšete, že si to pokaždé setsakramentsky rozmyslíte. Myslíte si, že já ne a že diamanty rozhazuji z okna :D? Ale pochopte, že občas se prostě stane, že své rozhodnutí musíte změnit a je jedno proč.
Já diamanty nekupuji, pracně je sbírám a nemyslím si, že by na takových lidech jako jsem já, zkrachoval celý projekt Elvenar když by měl vracet při zrušení akce alespoň část útraty, to se na mě nezlobte :rolleyes:.
 
Naposledy upraveno:

Rebarbora

Pokročilý žák
No ja nevim. Když si koupim budovu za dia, tak dává mnohem více kultury atd. nez obyčejná. Když ji 10 sekund stavis, tak neříkej, ze si to snad hned rozmyslis. Nerozumim tomu. Většina z nas si dobre rozmyslí nez něco koupi za dia a máš tam potvrzení, jestli za to fakt chceš tolik a tolik dia utratit. Jestli to nemáš nastavené, tak si to uprav a bude to dobré. ;) k tlačítku zpět jen dodám , ze zase tak často se to nestává, aby bylo zasahovano do hry. ;)
Promiň, ale bohužel jsi nepochopila problém :). O nastavení potvrzení zda chceš dia opravdu utratit tu nejde;).
 
Nahoru