• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vpisování do chatu

Schoenfeld

Znalec fóra
Je to skutečně matoucí a v konečném důsledku nas..., když je člověk odkojený na počítačích tím, že když kliká kurzor v textu, tak tam píšu, tady to neplatí.
Tady je to nějaké podivné. Možná emerické, já nevím.
Otevřu chat, nic nebliká. přesto píšu.
Zareaguji na situaci v poli a překliknu.
Chci se vrátit k chatu, vidím že na mne povzbudivě bliká a začnu datlovat jak zuřivec.
Najednou se mi to začne přepínat, upozorňovat a vypínat.
Koukám jako cvok.
Pak na to přijdu.
Odbouchnu připomínky.
Kliknu na klikající text a konečně zase můžu psát.
Stačilo by jediné - aby to blikalo, když můžu psát. Jako je to v textových editorech, na které jsme si, připouštím, že asi až moc, už zvykli.
 

Deleted User - 536543

Guest
Bohužel tímhle popisem lze jen těžko soudit v čem je problém a jestli se vůbec jedná o chybu hry (dle mého názoru ne). Já osobně si z tohoto popisu neumím vůbec představit o co se může jednat.

Aktuální chat na webové verzi funguje myslím dostatečně skvěle. Pokud není kliknuto do textového pole pro zprávu/odpověď, tak je jednoduše neaktivní. Hráč se může pohybovat ve městě, v historii chatu či obecně kdekoliv jinde a není možné aby nechtěně psal. Stejně tak žádný kurzor nebliká. Po kliknutí do textové pole kurzor správně bliká, dle očekávání, a je možné vesele psát dále, bez neúmyslného umáčknutí například herní klávesové zkratky.

Na mobilní verzi je to obdobné, jen z pohledu ovládání více jednodušší, protože klávesnice se objeví až přímo po kliknutí do textového pole. Nicméně i tak si neumím do toho zasadit tento problém.

Abychom mohli pomoct, budeme potřebovat rozumně sepsaný a stručný (ale zároveň kompletní a plný) popis problému. Případně screenshot či ideálně video právě tohoto případu. Takto se obávám že nejsme schopni pomoci. A samozřejmě nezapomeňme na správné nahlašování chyb dle návodu.
 

Prealiena

Velmistr písma
Tento problém bohužel chápu. Také se mi stává, že píšu do chatu, pak nějak překliknu, nebo se mrknu na jiný list v prohlížeči a neuvědomím si, že to ovlivňuje chat. Chci psát dál, ale místo písmen trefím klávesové zkratky a vyskakují na mne okna ve hře, nebo přejdu na mapu světa. Ačkoli je to velice iritující, nevím, jak by se to dalo napravit.
 

Deleted User - 536543

Guest
V tomto případě se bohužel nejedná o chybu, je to běžné chování chatu :)
 

luterina

Veterán
Já když na PC kliknu do chatu, tak mi v něm bliká kurzor a můžu psát do chatu, když kliknu do města, tak mi kurzor v chatu zmizí a pohybuji se ve městě a klávesnice mi funguje na město. Že jsem ve městě a klávesnice mi funguje ve městě, poznám právě podle toho, že mi v chatu ten kurzor nebliká a naopak, že jsem na chatu a můžu do něj psát, poznám podle toho, že mi v něm kurzor bliká. Podle mě těžko opravit něco, co není rozbité a chová se přesně tak jak má.
 
Nahoru