• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.97

DeletedUser3346

Guest
@Emhyr var Emreis II Takže tímto chceš říct že od jisté úrovně když dosáhneš max počtu relikvií potřebných k větší produkci, tak i přes to že každý hráč na té samé úrovni jako ty může mít i rozdílné úrovně manufaktur, kultury apod které také rozlišují produkci výroby můžou vyrábět vlastně skoro stejně?

@Victorious1722 V základním příspěvku nástěnce informací o aktualizaci se dovíš že poměr 1,5:1 platí jednotně pro všechny druhy směny na trhu mezi t1 t2 t3. Takže v tom infu se nepíše o nabídce 1500 mramoru za 1000 křišťálu ale právě naopak. A poměr kolik kupující zaplatí je 1,5 za jednotné nabídky typu nabízím t1 za t3.

Je to opravdu jednoduché ... 1 000 mramoru, oceli, prken za 1 500 křišťálu, svitků, hedvábí nebo za 1 500 elixírů, kouzelného prachu, drahokamů

nebo 1 000 křišťálů, svitků, hedvábí za 1 500 mramoru, oceli, prken nebo za 1 500 elixírů, kouzelného prachu, drahokamů

nebo 1 000 elixírů, kouzelného prachu, drahokamů za 1 500 křišťálů, svitků, hedvábí nebo za 1 500 mramoru, oceli, prken
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Pokud někdo nabídne 1000 drahokamů, požaduje prkna a chce mít nabídku na 2 hvězdy, musí požadovat 2250 prken, tedy poměr 1:2,25. Podívej se na ten obrázek od Embly, tam přesně tento příklad je uveden.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Victorious1722 děkuji za opravu.

@Vicky1177 v předchozích příspěvcích je dostatek informací, nadále již Ti nemám co říci.

@Emhyr var Emreis II - neboj živoucí zboží má globální trh bez poplatků a již je směna prakticky bezproblémová, případně čekáš pár hodin.

@kasimir odpověď v 9:16 mě zmátla a myslím si, že reakce byla mířena na jinou osobu. Každopádně jsem špatně pochopil vyznění Tvé zpráv/y a je klidně možné, že je stále plně nechápu. Proto se zeptám. Proč vlastně rušíš/ omezuješ výrobu T3 zboží a opravdu jsi přesvědčen, že Tvá výroba T2 dokáže dlouhodobě pokrýt výměnou potřeby surovin T3? Protože pokud jsi T3 používal primárně na výměnu za jinou T3, pak Tě přeci změna poměru na trhu nemohla nijak omezit a nechápu Tvůj argument, že je schováváš.
 
@Emhyr var Emreis II Takže tímto chceš říct že od jisté úrovně když dosáhneš max počtu relikvií potřebných k větší produkci, tak i přes to že každý hráč na té samé úrovni jako ty může mít i rozdílné úrovně manufaktur, kultury apod které také rozlišují produkci výroby můžou vyrábět vlastně skoro stejně?
nevím, jestli to úplně chápu, ale ano. Bonus je konečný. Můžeš si ho navýšit horským sídlem, případně valit kouzla, ale to už nemá souvislost s konkrétním typem suroviny. Nechápu pořád, kam jsi mířil s tou výrobou jediné surtoviny, která by měla nejlepší bonus


fjorgin: díky za info o globálním trhu :) to jsem zatím netušil
 

DeletedUser3346

Guest
@Victorious1722 Ano omlouvám se dobře jsem to popletl a dík za opravu.

@Emhyr var Emreis II Ale já nemluvil pouze o relikviích ale i ostatních vlivech co ovlivňují množství výroby manufaktur. Je možné že jsou někteří hráči co jedou jak jednovaječná dvojčata včetně vylepšení všech budov atd, ovšem kolik takových je? Někdo má třeba jen levnější výrobní náklady že si vylepšil jednu obytku nebo dílnu. Ale o čem dost pochybuji, že i ty dvojčata mají shodnou míru kultury a to ještě kulturek z eventu. Takže pořád se najde i jen minimální rozdíl a proč jako už starší mazáci nevyužijete že jste dál a máte t3 které můžete nabízet začátečníkům kteří jedou třeba jen zatím t1? Ovšem je jen na každém jestli jim něco přidá ve formě slevy. Máme systém bonusek a i začátečník může vyrábět a prodávat stylem více bonus manufaktur t1 a nakupovat od vás t2 nebo t3. Připadá mi to jako nevyužití možností když zde máme opravdu obsáhlou škálu aspektů včetně bonusové výroby. Pro někoho je třeba výhodnější výroba křišťálu t2 než kouzelného prachu.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Fjorgyn: Aha. Nějaké nespecifikované "předcházející příspěvky" neberu, ptala jsem se tebe. Jenže ty jsi prostě jen chtěl mít pravdu...
No tak si ji měj, já si obrázek udělala, svět s tím nepadá. Hezký den ti přeji.
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Vicky1177: Ale vždyť jsme to tu psali opakovaně, změna mění jen hodnocení nabídek hvězdičkami. Můžeš i nadále dávat ty nabídky na trh, můžeš hrát jako před změnou. Psalas, že nabídky byly především pro členy tvého společenství, no tam je to přece velice snadné, dáš nabídku na trh, napíšeš na chat a hráči si to velice snadno najdou. Nebo snad hraješ ve spolku, kde ti hráči nabídku označenou 3 hvězdami vezmou, ale tu samou nabídku označenou 1 hvězdou odmítnou? Co se ostatních hráčů týče, pokud pro ně ty nabídky byly tak výhodné, že se o ně prali a hned to brali, najdou si je i s tím horším hodnocením.

Třeba já mám rád nabídky stejného tieru v poměru 1:1, pokud potřebuju nějaké zboží, právě takovou nabídku hledám, když nenajdu, tak ji vytvořím. Jsou to nabídky označené 2 hvězdami, ale i kdyby si vývojáři řekli NE, tohle není výhodné, nebude to mít žádnou hvězdu, brát je nepřestanu. Pro mě totiž výhodné jsou, považuji je za férové a budu je brát a nabízet bez ohledu na to, kolika hvězdičkami budou označeny.

Jenže z tvých příspěvků mám pocit, že ti jde jen o to, využít (použil bych jiný výraz, ale budiž) neznalost jiných hráčů, kteří koukají jen na počet hvězd a berou i nevýhodné nabídky. Ostatně jiný důvod, proč nedávat ty nabídky na trh jsi neuvedla.

Pořád nevidím důvod, proč hodnotit lépe nabídku T3:T1 v poměru 1:15 než T1:T1 v poměru 1:1, výhodnější to totiž rozhodně není. Fungování trhu před změnou to krásně ukázalo, jak již bylo popsáno v předchozích příspěvcích.

Jistě, můžeme se bavit o tom, jestli změna nemohla být komplexnější, jenže na takovou změnu bychom mohli čekat měsíce a roky, jenže situace na trhu žádala rychlejší řešení. Současný stav považuji za lepší než předchozí, proto změnu hodnotím kladně. Díky Inno, dobrá práce.
 

kasimir

Učedník
@kasimir odpověď v 9:16 mě zmátla a myslím si, že reakce byla mířena na jinou osobu. Každopádně jsem špatně pochopil vyznění Tvé zpráv/y a je klidně možné, že je stále plně nechápu. Proto se zeptám. Proč vlastně rušíš/ omezuješ výrobu T3 zboží a opravdu jsi přesvědčen, že Tvá výroba T2 dokáže dlouhodobě pokrýt výměnou potřeby surovin T3? Protože pokud jsi T3 používal primárně na výměnu za jinou T3, pak Tě přeci změna poměru na trhu nemohla nijak omezit a nechápu Tvůj argument, že je schováváš.
K dotazům - to teprve uvidím. Omezuji výrobu zboží T3 z jednoho prostého důvodu - protože na stejném prostoru za stejných nákladů - tj. kladívka a mince - můžu vyrobit 4x tolik T2 a to následně vyměnit za T3 v nyní nastaveném dvě hvězdy kurzu. Vztaženo na náklady na výrobu, nikolliv na čas. Tedy v tuto chvíli je výhodnější zbourat (schovat) jednu dílnu, jednu manufakturu T3 a nahradit to výrobou T2 a obchodem - a výsledek je úspora místa (za dílnu) a více zboží. Takto to může fungovat do doby, dokud budou na trhu vůbec nějaké nabídky T3 za T2 v uvedeném poměru. Pak zase klidně vytáhnu dílnu a manufakturu ze storu a začnu vyrábět jinak.
Ano, primárně jsem používal T3 za jinou T3, protože náklady na výrobu odpovídaly trhu. Nyní když to neodpovídá, tak je výhodnější popsaný postup. Mně není jasné, co je na tom k nepochopení.
 
kasi: to je dost riskantní podnik, spoléhat na obchod a omezit výrobu T3...
@Emhyr var Emreis II a proč jako už starší mazáci nevyužijete že jste dál a máte t3 které můžete nabízet začátečníkům kteří jedou třeba jen zatím t1? Ovšem je jen na každém jestli jim něco přidá ve formě slevy. Máme systém bonusek a i začátečník může vyrábět a prodávat stylem více bonus manufaktur t1 a nakupovat od vás t2 nebo t3. .
protože začáečníkům T3 k ničemu nejsou a naopak je prodávají. Jinak, malé hráče podporuju pravidelně. Chci mít kolem sebe i nějaké živoly... bohužel, spousta hráčů to rychle balí a těch, co "objeví" obchod je taky minimum (nechápu - základ hry)
 

kasimir

Učedník
kasi: to je dost riskantní podnik, spoléhat na obchod a omezit výrobu T3...
ani bych neřekl, znám hráče co jedou bez T3 (jen kvůli místu) klidně měsíc i déle, stačí mít zásobu na překlenutí momentálního nedostatku. Navíc vytáhnout ze storu netrvá tak dlouho - byť třeba to bude o dva levely níž. S touto změnou na trhu to bude o dost snažší. Teď jsem začal s jednou T3 manufakturou a jakmile teď budu měnit město, tak T3 výrobu šoupnu do storu celou. BTW: mám zvonici a studny, takže nějaké T3 dostanu tak jako tak a v turnajích jedu přes vojsko, nevykupuji, takže velká spotřeba není. Zatím.
 

DeletedUser6390

Guest
Nyní se více vyplatí nakupovat něž nabízet. Na mne to však působí dojmem "Král je mrtev, ať žije král! ", jenže se to odehrává mimo naši loužičku i mimo žebříček pěti nejlepších z tohoto českého světa.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Victorious1722: Díky za odpověď a alespoň nějaké akceptování cizího odlišného názoru. To jiný nějak nebyl ochoten / schopen ...

Jenom tak na okraj: opravdu ničeho nevyužívám (ať k tomu použiješ slušné nebo neslušné slovo). Každý hráč má vlastní mozek a je jen jeho vlastní rozhodnutí, jestli nabídku příjme. Nikdo není k ničemu nucen, nikdo nad nikým přece nestojí s holí...
To je to samé jako obvinit Lidl, že zlevnil rohlík na 1,50 Kč a tím využívá/zneužívá toho, že lidi na to slyší. Je to vlastní rozhodnutí těch lidí a otázky nabídky/poptávky. Opravdu nic jiného za tím není.
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Problém je, že tys neprodávala rohlíky za 1,50 Kč, ale za 5 Kč a lidi je kupovali jen proto, že tato cena byla označena jako velmi výhodná autoritou. Měli bychom si totiž uvědomit, že pokud vývojáři označí nevýhodnou nabídku jako výhodnou, mnoho hráčů tomu uvěří. Lidé by si měli být schopni spočítat, co je výhodné a co ne, ale někteří bohužel nejsou a proto si myslím, že hodnocení nabídek musí alespoň trochu odpovídat realitě. Předchozí hodnocení bylo matoucí a já považuji za správné, že bylo změněno. Mohli bychom zvážit, jestli by nebylo lepší hodnocení nabídek zrušit, ale já si myslím, že hodnocení smysl má, protože bez něj by byl problém nějak rozumně nabídky řadit a trh by byl nepřehledný. Jen je potřeba nastavit rozumný kurz a to ten současný podle mě je, určitě lepší než předchozí.
 

DeletedUser4336

Guest
Tak pokud nabízet znamená dávat ty příšerné nabídky mající nepozorné připravit o zdroje, tak možná ano. Já jsem docela rád, že se tyto nabídky aspoň trochu odsunuly pryč, nejsou na prvních místech, a není je třeba neustále přeskakovat.
 

Vicky1177

Mistr slova
Oživím trochu vlákno, Teď jsem náhodně narazila na Elvenar wiki na tuto větu (v rámečku a se zvýrazněním):

Rada: Je doporučeno se soustředit na produkci zboží se zvýšenou výrobou a následně s jejich pomoci skrze tržiště získávat zbylých šest typů zboží.

Po úpravách nasazených v této verzi je ovšem tato "rada" tak trochu knížecí, jak se říká. o_O Spíš teď ubrat na posílených a mít pokud možno alespoň 1x mnf "neposílenou" nebo jiný zdroj, produkující T1-3...
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Proč stavět neposílenou manufakturu? Já mám bonus na prkna, hedvábí a drahokamy. Za prkna získávám mramor a ocel, za hedvábí svitky a křišťál, za drahokamy elixíry a kouzelný prach. Dělal jsem to tak před změnou, dělám to tak i po ní a nemám problém.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Victorious1722: Pane kolego, ale já přece nenutím nikoho ji přímo a sólo stavět. ;) "Pokud možno" myslím například, když někomu zbude taková budova třeba po eventu v levelu +- 10 po úkolu "vylepši xx na xx"...
Já osobně používám potulné kupce. Mám bonus na ocel, hedvábí a elixíry a zbytek teď točím hlavně v kupcích. Na tržiště chodím o polovinu méně. Nejen, že ubylo skoro 40 stránek nabídek (pravda třeba 10-15 byly ty, o kterých jsme se už bavili, ale vypadá to, že nový přepočet asi odradil o hodně více lidí), navíc je 80 % mé tržnice v živoucím zboží, kde měním jen samet a pryskyřici. Obchod s T1 až T3 tady šel do kytek, já udělám akorát dvakrát nebo třikrát týdně várku elixírů a to ještě minimálně vždycky nejmíň den na trhu leží (což vůbec nebylo předtím obvyklé)...
 
Nahoru