• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.97

DeletedUser3346

Guest
No ono to tržiště bylo a je spíše jen směnný obchod hodnocen systémem jako výhodný v poměru 1:1 ... Je třeba si už konečně uvědomit že každý z nás je v určité fázi hry, že každý máme budovy produkující dané zboží v určitých fázích a od toho se odvíjí i dané množství produkce. Také to ovlivňuje počet relikvií na zvýšení produkce a v neposlední řadě bonusová výroba. A ještě výše procentuální kultury. Prostě si myslím že těch aspektů je opravdu hodně na to aby se to vyhodnocení řídilo jen podle hodně zjednodušeného vnímání jako slaný rohlík za sladký rohlík. Takže to hodnocení dle mého názoru bude spravedlivé pro všechny až systém vyhodnotí všechny výše zmíněné aspekty pro každého hráče. Tento hodně moc zjednodušený systém hodnocení je sice lepší ale pořád špatný. Vzhledem k složitosti aspektů které ovlivňují produkci jak jsem napsal výše je dosavadní hodnocení hvězdiček opravdu nesmysl. Přitom je mi to až líto jaký to má díky aspektům výše potenciál.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Takže porád nehrozí zjednodušená motivace pro všechny hráče?? Je to v plánu v blízke dobe tuhle motivaci zavést všem hráčum? Jestli se mužu zeptat??
Pokud půjde vše podle plánů a nevyskytne nějaký neočekávaný problém, tak zjednodušená verze sousedské výpomoci (v prohlížeči) bude pro všechny hráče aktivována s následující aktualizací, tj. ve verzi 1.98.
 

Semtexx72

Znalec fóra
Obávám se, že je to celé hodně nepromyšlené a nedotažené. Protože náklady na výrobu jednotlivých druhů zboží prostě byly nějak nastaveny - a to jak velikost budov, tak počet pracujících obyvatel a nakonec i mince a kladívka, které jsou požadovány při spuštění výroby. A tam všude je prostě nějaký poměr - a trh to staví na hlavu. Za mě to je krok špatným směrem a povede k omezení trhu na výměnu v rámci stejného tieru a samovýrobě.
Hmm, Kasimire, jak tu ctu reakce ostatnich hracu, tak to jsi asi jediny, komu ta nova zmena vadi. A jak pises ze to "povede k omezení trhu na výměnu v rámci stejného tieru", tak presne o tom jsme v ramci naseho spolecenstvi vzdy volali, protoze nas mezidruhova vymena napric tiery (v pomerech 1:4, 1:16) dost stvala a nechteli jsme ji ani vlastnim hracum prijimat (zacatecnikum ovsem ano, abychom je nejak podporili). Pomer 1:1,5 je mnohem realnejsi.
 

Vicky1177

Mistr slova
Vím, že tímhle kopu do mraveniště, ale nedá mi to přidat jeden osobní postřeh z cross-tier obchodování:
když je to tak strašně nespravedlivá a hráče štvoucí věc, tak proč se u mne lidi o zajímavé cross-tier nabídky vysloveně "prali"?? :rolleyes: Jak jsem to hodila do obchodu, během 15 minut všechno pryč...
Moc zajímavý je i ten fakt, že "spravedlivé" nabídky třeba živoucího zboží mi v obchodě klidně i dva dny ztrácely na ceně, ale "nespravedlivé" cross-tiery šly fofrem jak rohlíky z Lidlu za 1,50... :cool:
 

kasimir

Učedník
Hmm, Kasimire, jak tu ctu reakce ostatnich hracu, tak to jsi asi jediny, komu ta nova zmena vadi. A jak pises ze to "povede k omezení trhu na výměnu v rámci stejného tieru", tak presne o tom jsme v ramci naseho spolecenstvi vzdy volali, protoze nas mezidruhova vymena napric tiery (v pomerech 1:4, 1:16) dost stvala a nechteli jsme ji ani vlastnim hracum prijimat (zacatecnikum ovsem ano, abychom je nejak podporili). Pomer 1:1,5 je mnohem realnejsi.
Abych to upřesnil - mně nevadí nový poměr, ale to, že je to nesystémová změna. Jestliže náklady na výrobu zůstaly v poměru 1:4 a stejně tak náklady u obchodníka, tak proč je směna v poměru 1:1,5 označena jako spravedlivá, když neodráží náklady?
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Vicky1177: Zvláštní, já měl trh neustále zahlcen nabídkami, kde někdo nabízel vyšší tier za nižší a nikdo to nechtěl. Já třeba vyrobím necelých 6000 prken za 3 hodiny a přes 4000 drahokamů za tutéž dobu, takže dát 16 T1 a dostat 1 T3 považuji pro mě za velmi nevýhodné. Obráceně už by to sice výhodné bylo, ale takové nabídky na trhu nebyly.

Pro mě je změna pozitivní v tom, že na trhu výrazně ubylo těch pro mě nevýhodných nabídek, za což vývojářům děkuji.
 

Vicky1177

Mistr slova
Victorious1722: Abych to trochu rozvedla. Vyrobím asi 9000 elixírů za 3 hodiny (T3). A dávala jsem je "pod cenou" většinou za T2 hedvábí, hlavně je brali naši členové. No a stávalo se, že "naši" už neměli zájem a vybrali to "cizí". Nějak se to rozneslo, a když jsem dávala na trh, do 15 minut zahlcený vzkazník x zprávama "vaše nabídka byla přijata". Proč to tedy lidi berou, když je to tak strašně nespravedlivé?
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
@Victorious1722, @Vicky1177
Ona ta vaše předchozí diskuse JE opodstatněná. Inno v poslední době tvoří zásadní strategické kopance v mechanice hry poměrně často. Pokud šlo jen o eventy, člověk řekl svůj názor, občas ho i napsal - více či méně spokojeně. A stejně spokojeně byl ignorován (většinou).
Tady ale sáhli velmi hluboce a velmi nesystémově na jednu ze základních složek hry. Na dlouhou dobu (domnívám se) paralyzovali směnný obchod. Prostě proto, že až první nadšení pomine, začnou všichni počítat, kolik mincí, kladiv stojí výroba 10t T1/2/3. A na kolik lidí a času vyjde jeden level-up.
Dlouhodobě si podřezávají větev - ale ještě po ní zhora skáčou, aby to spadlo dřív...
 

DeletedUser467

Guest
Však oni vám nezakázali tam ty nabídky dávat, jen už nebudou označeny jako tříhvězdičkové. Komu se to tak strašně líbí obchodovat takto, tak přece klidně dál může. Za mě je to dobrá změna, na trh mě předtím vůbec nebavilo chodit, když jsem musela přeskakovat hromadu stránek s těmito nabídkami.
 

M4r13nk4

Pokročilý žák
@Semtexx
Myslím, žes četl přes hodně velký filtr. Minimálně vidím kolem sebe velkou míru nepochopení. Tak obří změna v základním principu hry, která se týká pouze části trhu mezi hráči ale nezasáhla obchodníka, navíc komunikovaná (tedy spíš jako obvykle nekomunikovaná), kdy ji někteří dokonce považovali za chybu... Teď došlo k nesystemovému zvýhodnění toho nejdražšího zboží... Schválně, jak dlouho bude trvat, než bude trh zahlceny opět. Tentokrát nabidkami T3 za cokoli v jakémkoli poměrů.

na trh mě předtím vůbec nebavilo chodit, když jsem musela přeskakovat hromadu stránek s těmito nabídkami.
Časem budeš chodit zase nerada - časem bude spousta hypervýhodných nabídek T3 za cokoli. Jelikož časem bude přetlak trojkoveho zboží.

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Já nepsal, že je to nespravedlivé, ale pro mě nevýhodné a podivoval jsem se nad tím, že ti to brali, když já pozoroval, že takové nabídky visely na trhu a zájem o ně nebyl. A co ti brání ty nabídky na trh dávat dál? To přece jde, jen místo 3 hvězd tam bude 1 nebo žádná. Nebo to je ten problém? Jestli náhodou dřív takové nabídky nebrali nezkušení hráči, kteří brali 3 hvězdy, protože to přece musí být výhodné, přestože nebylo a teď by po takových nabídkách neštěkl pes.

Thespia: Souhlsím.

M4r13nk4: Hromada T3 za cokoliv tam byla už před změnou, nově ale budou ty nabídky výhodnější nebo utopené dole s 1 nebo žádnou hvězdou, takže za mě změna k lepšímu.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Prosím Vás proč sem taháte obchodníka? Obchodník má svůj vlastní poměr cen za mince/kladiva/ stejný level surovin. A reflektuje nějakým způsobem cenu při zadávání výroby.

Za mě je změna poměru perfektní reflexe požadavku většiny hráčů. Ano existuje pár jedinců, kteří si mysleli jak Ty jejich úžasné nabídky 1:15 jim ostatní brali s nadšením. Ale já osobně to bral jako Dotaci/ Charitu, ne jako obchod.

Výpočet reálné výhodnosti výroby a poměru mezi sebou, je tak složitý výpočet a úvaha, že by na něm mohli udělat naši admini soutěž, ale ve výsledku se to stejně všechno smrskne na to kolik jedna budova vyrobí za stejný čas. Takže když X manufaktur T1 vyrobí méně surovin, než stejný počet manufaktur T3, pak je pro mě naprosto nevýhodné měnit 4x více T1 surovin za T3, už jen protože mi nic tu ztrátu T1 nevrátí. Takovou nesmyslnou výměnu může dělat jen ten, kdo má obrovsky zbytečnou nadvýrobu nějaké suroviny.

PS: změna hodnocení nabídky nijak neovlivňuje co lze nabídnout :p

edit: přesněji byl poměr mezi T1 a T3 - 16:1 a hráči tam dávali poměr třeba 15:1 tím se z té nabídky stala automaticky 3 hvězdová nabídka.
 
Naposledy upraveno:

Vicky1177

Mistr slova
@Victorious1722: ano, proklamuje se, že mi v tom nikdo nebrání... Ale podle aktuálního nastavení tržnice je pořadí zobrazení nabídek 3/2/1/0 hvězd. Takže jen slovíčkaření a opět tradiční nedodělek :rolleyes: ... Když řekli A) změníme přepočet, tak k tomu by mělo být B) možnost třídění tržiště podle data přidání a podle hodnocení sestupně/vzestupně (a taky C) předělat obchodníka, na to se nesáhlo). Napsala bych víc, ale je to k ničemu...
@Fjorgyn : Však jsem to psala výše, že cross-tier byl s původním záměrem pro členy našeho společenství. Třeba karetní onlajnovka Urban Rivals (kterou mimochodem prakticky zlikvidoval stejný přístup provozovatele, tedy nesystémové zásahy do hry a ubírání odměn až na level "směšné") měla praktickou fičuru, která se jmenovala "Soukromý obchod". Hráč 1) si mohl napsat s libovolným hráčem 2) a dohodnout se co za kolik, naprosto dle jejich uvažování. Prodejní systém měl i dvě volby: veřejný/soukromý obchod...
 
Naposledy upraveno:
možnost třídění tržiště podle data přidání a podle hodnocení sestupně/vzestupně
k čemu je dobré třídění podle data přidání? Opravdu by mě to zajímalo.
Podstatné je pouze třídění podle typu suroviny a to tam je.
změna sestupně/vzestupně mi připadá taky nepodstatná, ale budiž. Nicméně koho by zajímaly nejméně výhodné nabídky je ve hvězdách
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Co se obchodníka týče, souhlasím s Fjorgynem, vůbec bych ho sem netahal. Třídění podle data přidání bych asi nevyužil, nevím, jestli by bylo nějak přínosné, kdyby hráči ty své úžasné nabídky pořád mazali a zadávali znovu, aby jejich nabídky byly v tomto řazení nahoře. Třídění podle hodnocení sestupně už máme, vzestupně není potřeba, v prohlížeči stačí překliknout na poslední stránku, v aplikaci přejet na konec, jde to celkem rychle.

A pořád nechápu, co ti brání ty nabídky dávat na trh, pokud jsou pro hráče tak přínosné, najdou si je i s 1 nebo žadnou hvězdou.
 

Vicky1177

Mistr slova
Člověk je tvor pohodlný, já sama na tržišti maximálně do deseti stránek, ale že bych lezla po všech 100... :rolleyes: To samé u "furt mazali...", to je záležitost pár cvoků, kteří nevědí co s časem.

Ale to je vedlejší. Byl nastaven nějaký mechanismus. MNF na určitém levelu dávala tolik a tolik za nějaký čas. A na tržišti to šlo směnit podle nějakýho přepočtu. Někteří z nás na to mají postavené výrobní kapacity. A protože zase (bez urážky) někdo podlehl jakési iluzi o tom, že hra má být "spravedlivá pro všechny", tedy jak pro nováčka, tak pro letitého hráče, tak máme tento výsledek. A jen tak mimochodem, stavba MNF něco stojí a místo taky není neomezené. Nehledě na demotivaci, proč se snažit něco vylepšovat, když "zpátky na stromy" a začít znova a jinak?
A to nemluvím o faktu, že každý máme jiné "posílené" MNF. K čemu je mi teď to posílení?
 
?? nechápu. Naopak, nový systém vede k úspoře místa, protože budou menší "kurzové ztráty". Komentář k domnělé ztrátě zvýhodnění "posílených" manufaktur už vůbec nechápu, jak by mohl být dotčen...

vždycky prosím příklad
 

Vicky1177

Mistr slova
Tak teď zase nechápu já. Úspora místa? Jakého místa? Napadá mě úspora několika stran tržnice, jinak nic. Ad "posílené": proč asi? Kdo chce pochopit, hledá způsoby. Tahle diskuse je k ničemu, mám za to, že jsem to v 13:21 snad napsala srozumitelně...
 
Nahoru