• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.97

Deleted User - 488716

Guest
Tak to máš asi smůlu, u mě z trhu akorát zmizel ten tříhvězdičkový odpad a byl nahrazen férovějšími mezidruhovými nabídkami, jinak trh funguje jako před změnou. Apokalypsa, která tu byla předpovídána se zatím nekoná.
 

DeletedUser4336

Guest
Vicky1177 >> A tys na tržiště chodila hlavně abys někomu vzala např. jedničky v původním přepočtu za trojky? Já teda ne. A situace na tržišti se u mě kromě toho, že zmizela velká spousta jedovatých nabídek, nezměnila. U mě zásadně už dlouhodobě převyšoval počet nabídek obživlého před běžným, od dob spuštění Elvenarů se to nějak hromadně zvýšilo. Počty některých nabídek běžných surovin u mě byly velmi mizivé už před touto aktualizací. Na druhou stranu jsem nikdy nezaregistroval zásadní problém při výměně stejných tříd v poměru 1:1, jiné ani nedávám, a co jsem potřeboval mi vždy někdo vzal. A teď mi ještě zbývá halda času z nepřeskakování příliš nevýhodných nabídek, které se přetransformovaly na méně klonů méně záludnějších.
 

DeletedUser3346

Guest
@Vicky1177 Já bych se zmínil jen u té zmíněné rady na wiki. To je sice moc pěkné a pro nováčka super když si zaplní místo jen bonuskama a pak narazí když třeba úkoly DS počítají s výrobou všech manufaktur ze sekce t1. To je to co jsem jednou psal že nechápu proč na jednu stranu se s bonusovou výrobou počítá a na druhé straně to někoho opravdu překvapí. Úprava úkolu která by specifikovala jen typ jako u dílen třeba vyrob 5krát chléb tak by bylo upraveno na pouhý časový údaj bez nutnosti stavět zbylé manufaktory t1 ale jen na jakoukoliv produkci z t1.

@Pauleo Já to vidím trošku jinak. Omlouvám se ale přesně nabídky 1:1 mě připadají jako ten odpad na trhu protože trh je ze slova že za to někdo něco utrží. Nabídky 1:1 tam jsou opravdu zbytečné a souhlasil bych aby se zavedl jen jednoduchý převod který by si každý mohl udělat i sám a klidně i bez nějakého převodního kurzu, pokud si někdo myslí že třeba 1000 mramoru má stejnou hodnotu za 1000 kouzelného prachu klidně ať si to sám ze svého písečku převádí. Tak jak je nastavený kurz mezi t1 na t2 a t3 by se mělo zavádět i kurz aby nabízející nenabízel 1:1 a nebo dokonce méně.
 

Lovec Krys

Legenda
@Vicky1177 S výjimkou hráčů v nízkých kapitolách, kteří mají ještě malý bonus pro bonusovou produkci manufaktur, tak nemá smysl vyrábět v nebonusových manufakturách, když v bonusových toho vyrobím se stejnými náklady za stejnou dobu 8-10x tolik.

@Turunen Logicky postavíš pár T1 na úkoly, když mají všechny 3 T1 dohromady (po kuse u elfů) 8 políček a jedna tvoje bonusová T1 zabírá 25 polí (a 10 000 + populace). Ale stejně se asi příště vrátíme k opakovaným úkolům, kde všechny 3 T1 nebudeš potřebovat (zato budeš potřebovat kupu bonusových T1 na výrobu ohromného množství zboží).
 

DeletedUser4336

Guest
Turunen >> Ale tohle je výměnný obchod ve formě tržnice. Potřebuji něco co nemám, a vyměním za něco, co nemá někdo jiný, nikdo nepřijde k újmě a pomůže to oběma. Já naopak beru jen to co potřebuji, a nebo je pro mě výhodné, jinak přecházím. A v poslední době se nevýhodných nabídek jen hemžilo, ba pomalu nebyly jiné, a ještě se cpaly dopředu kvůli nefér vyřvávání "jak jsem výhodný", protože byly stavěné přesně na to někoho oškubat a sám utržet (jenže oškubaný asi těžko získal nějakou hodnotu vyváženou tržbou jak tomu je v reálu). A 1k mramoru sice nemá hodnotu 1k prachu, ale 16k prken taky nemá hodnotu 1k prachu, to rozhodně ne.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Pauleo v 17:11: Ne ne, já jsem prakticky sama skoro nebrala/nekupovala a už vůbec jsem nedělala to kritizované T3 za x tisíc T1.
Chodila jsem tam nabízet / prodávat, jak píšu výše, s hlavním úmyslem pro členy našeho společenstva a to v 90 % nabídek T3 za T2 ve výhodném poměru pro druhého (podle tehdejšího přepočtu jsem jakoby šidila sebe, ale výsledek byl to, jak píšeš 19:24 v druhé větě Turunenovi), Obvykle elixíry za hedvábí, jiné směny málokdy.
BTW: jak jsem dnes koukala, z našeho společenství už druhý den nabízím jen já, nikdo jiný...

@Lovec Krys: Jako bych to nevěděla... :rolleyes: Ano, vyrobím toho 10x tolik. U všeho je ale... Třeba eventové ale, které tě nutí postavit i ty nebonusové mnf pro splnění úkolu. Nebudu to dál rozvádět, jako bys to nevěděl sám... ;)
 
Naposledy upraveno:
já stejně pořád nechápu ty breky.
Hlavní funkce trhu je měnit své bonusové za ostatní zboží stejné úrovně. 1:1 - BEZE ZMĚNY!

Všechny ostatní směny jsou podřadné a mají za cíl maximálně vyrovnávat dočasné rozdíly. Pokud má někdo svou hru postavenou na meziúrovňovém obchodě, tak to není stabilní a udržitelný systém. A ano, tady ta doplňková funkce trhu byla změnou zasažena, což by ale nikomu nemělo zásadně nabourat jeho standardní hraní. Naopak, klasická směna je teď alespoň přehlednější.

To mi spíš vadí momentální obrovský převis nabídky svitků na trhu. Je to pravděpodobně důsledek věže věčnosti, která dává svitek a všichni ho teď mají dost. A k mé smůle je to moje T2 bonusovka...
 

Lovec Krys

Legenda
@Vicky1177 Jediné eventové úkoly, které tě nutí postavit nebonusové manufaktury požadují vyrobit xhodinovou výrobu a ne množství - na jejich splnění stačí lv1 manufaktury. Tzn. s trhem to nemá společného nic. Ten ovlivňují max. eventovky/věžovky produkující nebonusové nebo fixní zboží (otázka do jaké míry).
Jinak do sporu samotného ohl. mezidruhového trhu se nebudu míchat.
 

DeletedUser4336

Guest
Svitku mi přijde že je pořád dost, u nás bylo svitku přemíru ještě před věží, a pak to ještě možná přikrmil set z věže.
 

luterina

Veterán
Měsíční set dává svitků požehnaně, v obou světech ( set mám na A: 3 x a na W: 4 x) se svitky v obchodech (a nejen mně na skladu) jen množí, hodlá s tím Inno něco dělat? Jinak s novým řazením nabídek v obchodě (nikoli s nutností dávat na trh nabídky jiné, než jsem byla doposavad zvyklá), jsem nadmíru spokojená, konečně ty normální, co se fér směňovat dají, mám nahoře. S obchodem (až na ten nadbytek svitků) jsem tedy teď velká kamarádka, dobrá práce toho, kdo se podílel, či výrobu přehodnotil, děkuji moc! ;):)
 
Naposledy upraveno:

Naviron

Učedník
Vytvořit
-Zjednodušenou motivaci na PC
-Přidat do appky funkci podpory Divů sousedům/spoluhráčům a možnost filtru pro obchod ve společenství
 
Nahoru