• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.38

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Čeká nás aktualizace na verzi 1.38. Proběhne ve čtvrtek 14. září 2017. Jejím obsahem bude oprava mnoha chyb, doufáme tedy, že vám díky ní nabídneme ještě lepší herní zážitek! Co na ní říkáte?
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3939

Guest
No mě by zajímalo, proč v akademii kouzel trvá výroba kouzla 2x tak dlouho než má. Aktuálně mám 5h / relikvie, ale výroba netrvá 5, nýbrž 10 hodin / kus. To podle mě není taky správně.
 

DeletedUser3225

Guest
no,když se podíváš,žádný kouzlo nestojí míň jak 2 relikvie..tudíž výroba netrvá min jak 10 hodin..u akademie na 3.lvl...

jinak vcelku povedená aktualizace...i ty grafický změny a opravy :)
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Informace k aktualizaci se zde na fóru objevily dva dny s předstihem. Kdo si tedy chce najít čerstvé novinky, tak zde si je vždy najde. Co se týká oznámení do hry, tak to dodatečně posíláme jen pro ten případ, kdy by někdo náhodou vůbec nevěděl, že existuje nějaké fórum a zároveň si lámal hlavu s tím, co má znamenat nějaká změna ve hře.
 

Maxa

Znalec fóra
proc proboha jednou nenapisete pravdu.
Omlouvame se, zapomeli jsme , nestihame, odesel nam člen podpory...proste cokoli, ale pravdu. misto toho tu vsude jen mlžite. :(
jak politici, fakt
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
Pokud se ti něco nelíbí, navštiv naši náborovou stránku a podej si přihlášku k nám do týmu. Elvenar tým je složen z dobrovolníků, za svoji práci nejsme nijak finančně odměněni, všechno děláme ve svém volném čase. Rádi tedy uvítáme pomoc od zkušeného hráče, jako jsi ty! Nebo máš čas jen na kritiku a na pomoc ostatním ti už čas nezbývá? :)
 

Maxa

Znalec fóra
byti v tymu vyzaduje vice jak jen zkušenost a cas. třeba znati pravopis a obcas byt flegmatik atd... těmito vlastnostmi opravdu neoplivam a jsem si toho vědom a proto se do zadneho tymu neženu. clovek si musi priznat na co ma a na co ne. a kritika by vam tu chybela ;)
 

Eragon92

Znalec fóra
@Maxa

Pozor neplést si kritiku a rejpání ;). Protože ty už jsi pomalu ale jistě za hranou... Min. teď jsi docela přestřelil. Nevím proč by mělo být zrovna podle tebe správné dávat info do hry předem. Kdo to chce vědět dopředu může chodit zde :) nevím proč z toho děláš takový problém...
 

Maxa

Znalec fóra
@Eragon92
info ve hre by se melo objevit hned po te, co se zde napise oznameni.
Z logiky veci to i plyne, protože kdyz dostanu ve hre oznameni typu, ze aktualizace bude včera, je to asi kapku mimo.
Info o soutězi až když zkončí take bude ztracet smyl. Tak tu funkci zajiste INNO nezamyšlelo.

a proc jsem psal ten dotaz ? protoze me to zajimalo. jestli je nekde chyba v systemu a nebo na to nekdo zapomel. Rozhodne to nebylo rejpani, ale to uz si kazdej musi přebrat sam, jak to citi a proč. Rozhodně jsem fakt haklivej ne nepravdive okecavani cehokoli.

chyba se muze stat, ale musim ji umet taky priznat
 

Moni Arda

Znalec fóra
@Maxa

Já tedy nevím, ale v oznámení se neuvádí, že aktualizace bude včera. Je to prosté oznámení o tom, že aktualizace byla. Je to zcela normální a logické a v kontextu s tím, co psal Forseti. Takže jsme zase u toho zbytečného remcání o ničem. Konstruktivní kritika veškerá žádná. Promiň.

k3nlmp.jpg
 

Maxa

Znalec fóra
nejdrive musim vedet, jestli je to chyba nebo proste system, pak mohu konstruktivne nebo nekonstruktivne kritizovat.
jestli se maji oznameni objevovat se spoždením, pak si to kritiku zaslouzi !!! takže pokud jen nekdo zapomel a nebo nestihal, pak bych cekal omluvu a neni tu co řešit.

ve hre se pise ze aktualizace byla, to je pravda. Ovsem odkazuje na oznameni, aktualizace bude a to uz není tak pravda. Navic pokud mi zde nekdo rekne, ze novinky, tak jak tak, mam s předstihem hledat na foru, pak ona funkce ve hre straci svuj smyl. navic hraci tu měsice volaji po tom, aby hra sla zminimalizovat (zmenšit). Jelikož se to nekomu zda asi zbytečnost, hraci to řeší lupou v prohižeci. Ovšem to ma za nasledek nejen zmenseni budov, aby se vešli na na obrazovku, ale ake zmenšeni dialogovych oken. tim se texty stavaji nečitelne a v tomto pripade tedy pouziji pouze odkaz, kde předpokladam se stejne dočtu to same a navic podrobněji co v oznamení ve hře.

ma prvni reakce na Forseti byla jaka byla, protože vlastne neodpovida, ale jen se vyhyba. Funkce ve hre se jmenuje "novinky" a dnes uz asi neznate to pořekadlo "neni nic starsiho jak včerejší noviny".

jeste nekdo to potřebuje vysvetlit ?
kdo nevi co jsou noviny, mohu vysvětlit. (ano, zde uz mohu rypat :p )
 

Moni Arda

Znalec fóra
Ono vlastně nemá vůbec cenu cokoli psát, protože Ty sem chodíš vesměs jen provokovat, bavit se rejpáním a remcáním. Tak si to užij, dokud můžeš :)
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Nesleduji fórum poslední dobou skoro vůbec, jen občas projedu oznámení a změny ve hře, jestli mi něco neuniklo. Zbytek čtu pak z mobilu jen když někde čekám nebo se nudím. Na zbytek mám betu nebo lidi co tam hrají. Ale co jsem tak kdysi zahlédl, tak pokud moderátoři udělali chybu (třeba v soutěžích, co si tak pamatuji), tak šli s kůží na trh a ten popel si na hlavu sypali. I s omluvou. Myslím, že kdyby tady někdo zapomněl něco udělat, bylo by to stejně... tím spíš u takovéhle, s prominutím, kraviny.

ve hre se pise ze aktualizace byla, to je pravda. Ovsem odkazuje na oznameni, aktualizace bude a to uz není tak pravda.
Víš, od toho to jsou novinky/upozornění. Oni mají za úkol říkat co se už stalo. A protože odkaz je na ten výpis novinek v tématu, kde se píše, že se to teprve stane, je logický, že ve hře to je v čase minulým a v tématu vytvořeném před aktualizací je to v čase budoucím. To asi není tak náročné pochopit, řekl bych, natož snad nějaký zásadní problém. A nevím jak ostatní, ale já být moderátorem, určitě bych nedělal téma na změny které přijdou a další téma na změny, které proběhly. Vlastně den poté? Nebo jak je to dělaný s předstihem... Tím spíš, když by tam byla změna pouze v 1 nebo 2 větách v úvodu a obsah stejný. Těžká redundance informací :D Nelíbí se ti novinky? Fajn, je to tvůj názor a ten po nás inno asi chce. Alespoň to vždycky píše teda :D Napiš ho, řekni co je špatně a co bys chtěl změnit. To samý otázky, od toho tu asi ten tým je, abychom se ho ptali. Někdy jsou to teda blbinky, že si z toho musí trhat vlasy, ale plešatost je asi riziko tohohle "povolání" :D Ale napiš to slušně, bez rýpání, bez narážek a bez psaní takový stylem, abys ses pak mohl vymlouvat na to, že si tam někdo něco jenom našel (přitom všichni víme, že jsi to tak myslel, jen to je to pojistka, že ti to nikdo nevmete do obličeje). To se pak nedivím, že ti to někdo stejný stylem oplatí. Vlastně nemůžeš ani nic jiného čekat. Moje nervy by už dávno ruply :D

To že někdo používá lupu (přiblížení/oddálení prohlížečem) je jeho věc. Že neumí přejíždět přes město tahem myší, ale musí to mít oddálený (vlastně ani nechápu z jakého rozumného důvodu to tak má), je už na hráči a je to jeho volba. Ale takhle způsobená nečitelnost není kvůli hře nebo chybě v ní, protože hra s tímhle nepočítala a ani takovou věc nemá umožňovat nebo se jí nemá přizpůsobit. Takže se na tohle hráči nemohou odvolávat a rozhodně to není důvod proč by to mělo těm novinkám ubírat na užitečnosti nebo něco podobného. Mně osobně ty novinky přijdou zbytečný, protože vím z bety co se děje dřív, než se sem dostane. Ale myslím že to bude sloužit i pro informování skrze všelijakých dalších neplánovaných a urgentních věcí (třeba chyby nebo tak něco), takže to užitečný bude. Takže i když já je možná teď nevyužiju, myslím, že to je fajn možnost. Navíc jsem od tý doby neviděl ty vyskakovací okna, na který tu kdysi někdo někde brblal (nebyl jsi to taky ty náhodou?), takže je to vlastně zlepšení v tomhle směru.

Zas děláš z komára velblouda, jak je u tebe zvykem z dob, kdy jsem sem ještě chodil častěji :D A prosím jedno to vysvětlení co to jsou ty... nó, víš co myslím... ty noviny. A dej si záležet! :D
 

Maxa

Znalec fóra
napisu to ve zkratce.
novinky meli nahradit a vylepsit vyskakovaci okna po nalogovaní do hry, aby neobtezovali a mohlo se tam toho dat vice.
Kde je tedy to vylepšení ? v tom, že oznameni nedostanu hned po aktualizaci ale az po cca 30 hodinach ?

vic uz se v tom rejpat nebudu, vse je napsano a zda se, ze ani dlouhe vysvetleni nikdo nechape.

nechapu kde je problem, kdyz elve tym pise oznameni na forum, ho hned po te nedaji do hry. mozna by pak nezapomeli.

ze bych napsal na bete navrh na vylepseni ? by se mi vysmali ze navrhuji neco, co uz je zavedeno.
zdarec
 

DeletedUser2614

Guest
Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, už cca 3 dny mi potulný kupec III na 2 světě Winyandor nabízí jen jedno nebonusové zboží a to elixír, dříve nabízel i prach. na 1 světě "Arendyllu" to jde pořád stejně. je to díky aktualizaci, nebo může být chyba jinde. Děkuji za odpověď i případnou pomoc.
 

DeletedUser2739

Guest
souhlasím s Maxa, oznámení o tom, že proběhne aktualizace a že možná budou výpadky, bych čekal v těch novinkách ve hře. Dát to tam až po aktualizaci by pak opravdu mohlo působit ve stylu, když to chceš vědět včas, choď na fórum. To mi prostě nekoresponduje s omluvou za případné výpadky. Nemám tedy potřebu hned psát, že to někdo podělal. Ale rozhodně mi přijde rozumné dát to tam předem, jinak by to byla jen reklama na fórum, které já beru jako doplněk hry.
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
nechapu kde je problem, kdyz elve tym pise oznameni na forum, ho hned po te nedaji do hry. mozna by pak nezapomeli.
Důvod je naprosto jednoduchý. Aktualizace byla již nejednou odložena, pokud bychom tedy poslali do hry oznámení, že se chystá aktualizace, museli bychom pak zbytečně posílat druhé, že aktualizace byla odložena.

Ano, pak se nabízí možnost, že můžeme oznámení poslat ihned, jakmile daná aktualizace proběhne. Ale to je taky kontraproduktivní, nejednou se totiž stalo, že jeden až dva dny po dané aktualizaci byl nahrán hotfix, který výrazně upravoval nějakou stávající funkci, případně přidával úplně nějakou novou. V takovém případě bychom proto museli opět zbytečně posílat další oznámení, abychom vás o tomto hotfixu informovali.

Z čehož vyplývá, že oznámení o nové verzi se bude ve hře zobrazovat s několikadenním zpožděním, tedy až od té chvíle, jakmile si budeme jisti, že seznam všech změn je konečný. :)

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat, už cca 3 dny mi potulný kupec III na 2 světě Winyandor nabízí jen jedno nebonusové zboží a to elixír, dříve nabízel i prach. na 1 světě "Arendyllu" to jde pořád stejně. je to díky aktualizaci, nebo může být chyba jinde. Děkuji za odpověď i případnou pomoc.
Ahoj, jedná se bohužel o chybu, do příští aktualizace se ji pokusíme opravit! Jinak pokud náhodně zadáš výrobu, měl by se správně zobrazovat typ i množství zboží, které vyrábíš. Metodou pokus-omyl si tedy může naklikat, co opravdu potřebuješ. ;)
 

Maxa

Znalec fóra
@Forseti pokud to neni opomenuti a ma to byt pravidlem, pak jsou novinky ve hře zbytečností. Navíc mi nedává smysl, při tomto uvažování, proc dáváte novinky sem na forum, když je pak musite opravovat a nebo dementovat. skoda času a práce a dezorientace hracu, ne ?
opět zbytečně posílat další oznámení, abychom vás o tomto hotfixu informovali.
tva slova.

Ba naopak, pokud info o aktualizaci vydate až když je provedeno dalsich 5 změn, odkaz ve hře je na první post a ten je vlastně špatný. dále 80% hráčů nelistuje aby si přečetli 5 dalsich oprav. ale když kazdou zmenu do novinek dáte a odkaz bude odkazovat na post a ne tema, pak budou hraci v obraze.

Forseti promin, ale ten argument co pises, nema ani hlavu ani patu. Uplně pohřbiva vyznam novinek. Pokud je zmena, cekal bych ji tam a pokud je zmena zmeny, cekal bych ji tam tim spis. ale vymluvy, že byste tam museli psat....ehm.

docela vam dava zabrat najit argument a odpoved je tak jedna lepsi jak druha.

asi nažhavím překladac a pujdu podiskutovat na betu, jak maji vlastne novinky fungovat.
 
Nahoru