• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.101

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 500563
  • Vytvořeno

Deleted User - 500563

Guest
Jak se těšíte na novou aktualizaci, která proběhne již tento čtvrtek 2. dubna? Nová verze 1.101 nám přinese zajímavé změny. Napište co si o těchto novinkách myslíte! :)
 

Lovec Krys

Legenda
Pokud v rámci odměn z turnaje obdržíte úlomek runy, hra bude nyní náhodně vybírat úlomky run takových prastarých divů, které byly již odemčeny a jsou tedy relevantní, namísto náhodného přidělování úlomků ze všech prastarých divů
Tohle bych úplně nenazýval vylepšení. Spousta hráčů uvítala, že mohla získat z turnaje runy na divy ještě před jejich vyzkoumáním - urychlilo to možnost jejich postavení ihned po jejich vyzkoumání, namísto týdnů čekání na runy poté.
 

iDavis

Legenda
2 a pol roka. :) To, že to trvalo dlhšie (a teda podstatne dlhšie!) ako by sa patrilo nemôže poprieť asi nikto.

Funkcia je avšak implementovaná celkom slušne (na bete už je to z časti spojazdnené) - netreba navštevovať mesto hráča, ktorému chcem VB vložiť (čo je pri načítavacích dobách miest v aplikácii obdivuhodné).

Nové víly sú pekné (vyzerajú prepracovanejšie než tie pôvodné). Akékoľvek grafické osvieženie prvkov hry vítam, myslím, že by sa to postupne mohlo týkať aj viacerých, ktorých sa za toľko rokov nikto nedotkol..
 

DeletedUser3346

Guest
Jako možná forma na zvýraznění pro ty co motivují města by to bylo skvělé řešení místo zcela zbytečného systému u divů. Každý kdo přispívá do divů tak ví že pokud přispívá do konkrétního divu tzv stejného tak získá i potřebnou runu do divu který potřebuje. Takže skvělé že bude mít každý oblíbený div ale když hráč dostane runu kterou nepotřebuje tak to není pomoc 50 na 50 jak tomu je běžně.

Takže nápad super ale u jiné položky třeba u motivací.

A zase jsme u toho co jsem psal ... vše se šije na míru podle společenství. Třeba seznam divů ale pouze v rámci společenství ... super takže doposud garantovanou věc plošnou pro všechny se pomalu ale jistě stává zase lepší jen pro společenství. Takže úplně nechápu tu úpravu v rámci aktivnějšího středu mapy.

A zase a pořád dokola ... kolik argumentů o tom jak to nejde kvůli nějakému zcela pro hráče neznámému systému přesouvání na lepší pozici. Ale pokud se to posuzuje dle aktivity růstu herních bodů tak se těším na komickou situaci, kdy hráči v pozdějších kapitolách kteří budou na okraji protože růst bodů je odvíjen dle výzkumu a vylepšení budov a ve středu budou začátečníci co mají větší bodový nárůst :D :D :D aktivita v rámci turnajů není možná protože jsou hráči co jsou aktivní ale existují bez společenství tak by to bylo opravdu hrubá hloupost hodnotit aktivitu dle turnajů třeba.

Takže v rámci zábavy se aktualizace opravdu povedla ... už se těším ;)

Prostě a jednoduše to jsou ty následky kdy se vidí a dělá všechny jednostranně a bez ohledu na všechny hráče. Příjemnou zábavu
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Pozitivní je oznámení, při použití prastaré vědomosti. Děkuji to je velice dobrá novinka.

@Turunen Achjo, člověče mysli než něco vypustíš! Aktivita z pohledu provozovatele se vůbec neřeší na bázi změny bodů...Pokud v tom nebude nějaký zakopaný pes ala inno, pak to je perfektní novinka.

@Turunen Dále podle popisu nové funkce, tak přehled divů není jen devizou společenství. Může to někdo vyjasnit? Jinak si pořád přestaň stěžovat na společenství! A co tím myslíš o tom středu mapy? VB můžeš dávat libovolnému hráči kdekoliv (teď už i v mobilní aplikaci).


Hurá gratuluji hráčů v mobilní aplikace, konečně jste se dočkali vkládání VB do divů ostatním hráčů. Třikrát sláva.

Jak to všechno shrnout nějak slušně. Vítám implementaci preferovaných divů, rozhodně se to vyplatí pro hráče mimo společenství. Jinak toto:
...Pryč jsou ty časy, kdy jste museli složitě studovat seznam prastarých divů, do kterých byste hráčům ze společenství mohli přispět pro každého hráče zvlášť...
omlouvám se, ale to je nesmysl a je zjevné, že nikdo netuší jak hráči ve fungujících společenství hrají. Tento problém už je dávno vyřešen přes řetězové zprávy, kde dochází k výměnám mezi hráči společenství do konkrétních divů, nemůžu si pomoc, ale to to je, jak kdyby Kolumbus doplul do Ameriky až v roce 2020, po té co tam už je moderní stát.

Změna, že se dají získat run jen objevený divů, je velice špatná změna. Rozumím, že hráč ze začátku nechce celou paletu všech run, ale později za to budou rádi, protože bude moc div postavit. Opravte mě, ale ta možnost získat runy i neobjevených divů je jen v turnaji jako finální odměna, tak proč se do toho zasahuje?

Nová animace víl se mi nelíbí, bohužel se rozcházíme v představě jak by měla vypadat víla a rozhodně jejich mužská varianta :).
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Fjorgyn Jen malá vsuvka, to, jak nyní budou fungovat runy z turnaje u všech divů, již nějakou dobu funguje u divů v kapitole XV - tam jsme taky dostávali runy až po jejich vyzkoumání (s výjimkou společných odměn z turnajových truhel - tam to šlo, a tedy i nadále půjde i pro nevyzkoumané divy).
 

DeletedUser3346

Guest
@Fjorgyn cituji: na kompletní seznam všech prastarých divů, které druhý hráč již odemknul, se můžete dostat skrze seznam členů společenství. A stejně tak přes nové tlačítko v přehledu hráče, které uvidíte, pokud navštívíte jiného hráče běžně z mapy světa.

No zatím co v přehledu společenství to je zase překvapivě lepší, tak situace na mapě je stejná. Pořád jak truhlík hledat hráče a i po návštěvě jeho města kde si to mohu zjistit tak ještě pro jistotu radši kliknu na nějaký přehled který mi je opravdu platný když hráč nemá div ještě postavený že? Já navrhoval seznam něco jako třeba vizualizace tržiště kde budou vypsané všechny divy a hodnocení dle aktuálního odemčeného divu pro možné runy.

Ale je mi to jedno klidně na mě valte kritiku ale pak doufám že nebudete psát kritiku na změny a že se ten stav nebude upravovat v rámci dalších aktualizací v rámci oprav ...

Já myslím že mě čeká skvělá podívaná na reakce na aktualizaci po době cca dva měsíce poté ... a otevřu si k tomu oblíbenou whisky :D
 

Angedev

Velmistr písma
Tak abych to vzala postupně :)

Nyní je možné zvolit si svůj nejoblíbenější prastarý div!
Pro mě vítaná změna, uvolním si místo v názvu města :)

Na kompletní seznam všech prastarých divů, které druhý hráč již odemknul, se můžete dostat skrze seznam členů společenství. A stejně tak přes nové tlačítko v přehledu hráče, které uvidíte, pokud navštívíte jiného hráče běžně z mapy světa.
Seznam je super věc. Jenom načíst město nějakou dobu zabere, a najít ten správný div je ve větších městech někdy docela umění. Takže za mě palec nahoru :) A seřazení podle preferencí je taková třešinka na dortu :)

Pokud v rámci odměn z turnaje obdržíte úlomek runy, hra bude nyní náhodně vybírat úlomky run takových prastarých divů, které byly již odemčeny a jsou tedy relevantní, namísto náhodného přidělování úlomků ze všech prastarých divů.
Ač mě to příliš nezasáhne, jelikož už jsem na konci a během nové kapitoly moc úlomků získat nestihnu, také by mi bylo milejší, kdyby to zůstalo v původní verzi. Nicméně stále máme možnost získávat runy z divů jiných hráčů, takže bych to tak černě neviděla.

Při použití požehnání Prastará vědomost, které by vedlo k tomu, že bude do prastarého divu vloženo více vědomostních bodů, než jich chybí pro dokončení výzkumu úrovně prastarého divu, se zobrazí nové potvrzující dialogové okno
Také už se mi stalo, že jsem omylem vložila více bodů, takže děkuji :)

Byl vylepšen způsob, jakým je nakládáno s neaktivními účty v mapě světa, aby se více aktivních hráčů mohlo přesunout blíže centru mapy.
Aktivita je běžně vyhodnocována na základě přihlášení do hry a určitě s námi nebudou hrát škatulata, aby přesouvali každého, kdo se tři dny nepřihlásí. Je třeba počkat, jak to bude fungovat v praxi, ale konečně to vypadá na rozumný systém přesunu, tak snad nezklamou.

Prastaré divy jsou nyní plně integrovány do hraní přes aplikaci
Volejte sláva a tři dny se radujte! :D

Shrnutí: Po delší době aktualizace, která přináší nějaké větší změny a za mě veskrze pozitivní. Změny u prastarých divů mě velice potěšily :)
 

DeletedUser3346

Guest
Ano super vše podle klasického scénáře nejdříve se zde nahrne pozitivní reakce ... pak trošku malinko že to vadí díky komplikované návaznosti na určité položky hry a pak nakonec se zde bude psát jak to vadí.

@Angedev ano má to pozitiva ale já ještě nikde neviděl název města který by upozornil na div ... ale ohledně té aplikace to je opravdu vylepšení i když náhodně získávané runy no ... takže já mohu ukončit stávající velkou aktivitu pomoci v divech protože už mi to nebude sypat runy do divu který chci a do kterého konkrétního právě proto přispívám. Kašlu na to ... když to dá výhodu pouze podporovanému a mě nechtěnou runu tak jaký super systém to je? to je jako kdyby div dosáhl maxima požadovaných VB ale výsledkem by nebylo vylepšení ale libovolná i nepotřebná runa či úlomek ... takže opravdu tohle to chválíte
 

luterina

Veterán
VB vláček bude ještě rychlejší a ještě rychlejší, super!
1. Nejen že už teď díky řetězovým zprávám hned vím kam a komu aktuálně do divu nasypat, ale i při návštěvě jeho města budu mít hned hotovo nasypáno, když se mi ten daný div u něj zobrazí bez zdlouhavého hledání ve městě a to téměř ihned.
2. Dalším prvkem zrychlení výměny VB v divech a tedy i rychlejší těžbu VB z nich je možnost přispívat do divů i na apce!

Těm kteří si na tom mákli, moc moc děkuji. :)

@Lovec Krys , @Fjorgyn - Co se týká získávání z turnajů jen těch úlomků run do divů, které jsou aktuálně hráči k dispozici, nemyslím si, že by je to mělo nějak brzdit, spíše naopak, myslím si: k čemu by hráči bylo místo úlomků run, které aktuálně urgentně pro jejich vylepšení právě potřebuje, získávat jiné úlomky run do zásoby někam do budoucna (do ještě neotevřených divů), když tím by se mu jen ty aktuálně urgentně potřebné úlomky run, do těch divů kam je zrovna potřebuje, ubírali? Získávat na úkor těch nepotřebných úlomků run, více úlomků run, které jsou aktuálně potřebné, je takto spíše než pro hráče věcí nevýhodnou, podle mého věcí výhodnou.
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
Pokud se nepletu, tak získat runy z nevyzkoumaných divů šlo pouze v odměnách společenství v turnaji, všechny ostatní běžné situace toto neumožňovali (dokončená provincie, turnajová provincie, události), a pokud se nemýlím ve svých pozorováních, pak se ptám, je důležité, aby se to měnilo v tomto jediném případě? Za mě to je zbytečná změna, protože já vítal každou runu do divů, které na mě čekali ve výzkumu a kterých bylo v herním světě minimum, díky nově vloženým rasám.
 

DeletedUser3346

Guest
@Angedev ano v tom jsem se zmýlil ... ale i tak vzhledem k hraní turnajů mi to připadá jako nefér. A myslím si že se budu modlit aby ten systém nebyl plošně. Asi někteří si již nepamatují kdy zde hojně psali stížnosti na právě ten systém přidělování run a teď to jako vítáte a ještě co se týká turnajů? Pokud se nepletu tak to je taky tak trochu omezení hodnoty odměn jak se o tom planě diskutuje v jiném vlákně ohledně eventů. Tam taky dostáváte odměny systémem vržené kostky.

Podívejte se na to jinak začne se i v tomto pro některé hráče bezvýznamném systému turnajů ten systém přidělování run chválit, pak stačí jeden návrh aby stejný systém podobnosti rozděloval VB dle náhodnosti do výzkumu ... všechno začíná jako něco malého. A taky ohledně divů tak každé pidi změny které hází klacky pod nohy je zdržení. Už tak jsou divy běh na hodně dlouhou časovou trať a nemyslím si že vyzkoumat div je zas jen tak snadné.
 

Lovec Krys

Legenda
@luterina
Současný systém: Pokud jedeš dostatečně dlouho a aktivně turnaje, tak díky 3. kolu máš dostatek run na div v okamžiku jeho výzkumu. Můžeš okamžitě stavět.
Nový systém: Run na doposud nevyzkoumaný div budeš mít méně - vypadne ti ten turnaj - zůstanou ti pouze runy z dotací do těch divů jiných hráčů a runy z beden na konci turnaje. Tzn. je mnohem vyšší šance, že budeš muset čekat, než čerstvě vyzkoumaný div budeš moci postavit (pokud nebudeš mít dostatek jiných divů, které nemáš postaveny a nebudeš z nich úmyslně vyrábět úlomky).

@Turunen Touto jednou změnou budou biti hlavně méně turnajově aktivní hráči s menší zásobou run, ti co mají velkou zásobu si poradí tím, co jsem napsal.
Jinak ten nový způsob již funguje pro divy Elvenarů, tam jsme taky nedostávali runy přímo z turnaje, jen z beden na konci turnaje a z dotací (jde o nové divy, tak míst na dotace bylo na začátku dost málo, teď už jich je o dost více).

@Angedev
Aktivita je běžně vyhodnocována na základě přihlášení do hry a určitě s námi nebudou hrát škatulata, aby přesouvali každého, kdo se tři dny nepřihlásí. Je třeba počkat, jak to bude fungovat v praxi, ale konečně to vypadá na rozumný systém přesunu, tak snad nezklamou.
Jestli to odsune ty několik let hybernující mrtvoly, tak jen dobře. Myslím, že ta doba neaktivity (pro Turunena: tj. doba, po kterou se hráč nepřihlásil do hry) je spíše v měsících, myslím, že to je upřesněné někde v oznámeních na betě, ale to by musel ověřit někdo, komu se to chce hledat. Moje město na betě bylo před změnou na okraji (půlka vyzkoumaných sousedů byly doly), po ní se přesunulo do aktivnější oblasti.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Ono by pomohlo všeobecně zdůrazněné info o té definici aktivity a děkuji za objasnění. Ale podle aktivity přihlášení nejde moc o lepší sousedy ale spíš o lepší práci pro ty co se starají o mazání neaktivních účtů. Budu jásat až se to bude přesouvat na základě aktivity motivací na mapě a na výhodnosti nabídek na trhu v kombinaci s rozvržením vhodných provincií, pak řeknu že jde o dobře vymyšlený systém. Přihlašovací aktivita víc nahrává právě pushing účtům, Pushingové účty zaměřené na divy se dají lehce řešit zavedením že verze 1: se umožní přispívat do divu ve stejném levelu vylepšení nebo verze 2: do stejného účtu můžeš sypat VB ob možnost vlkádání VB neboli vkládáš VB hráči v divu ten pak následně dokončí za runy a možnost následného vložení mít budeš až po druhém dokončení vylepšení divu hráče za runy. To je aspoň můj nápad co se pushingu divů týče.
 

Jirinazel

Znalec fóra
@Turunen
Myslím, že si dost rozumíme, pokud jde o hodnocení aktivity na mapě. To bude asi proto, že jsem také soliterní hráč, a vidím věci z jiného úhlu než ti, co hrají ve společenstvu. Z INNO nás ujišťují, že to dělají proto, abychom získali aktivní sousedy, ale mě je úplně jedno, jestli se někdo přihlásí desetkrát za večer, když mi pak dá na trh takové nabídky, jaké by si u nich ve spolku ani nedovolil, když mi za celý rok neodpoví na podporu, a nebo si dokonce nepřeje - jinak člověk vlídný a laskavý - abych do jeho divů přidávala VBčka, protože oni hrají kolečka, a tudíž by mi to nevrátil. Samozřejmě mi to může být jedno: naštěstí mám ve své blízkosti velkého hráče, který mi od začátku bere všechno, co potřebuji prodat, dnes už mám i další, kteří berou moje nabídky, mám určitě těch 25 lidí, s nimiž se pravidelně podporujeme. Ale mám také obavy, z nějakého "škatulata, hejbejte se", protože za tím co mám je dost práce, trpělivosti a vstřícnosti předem. Je to podobné, jako s místem kamelota. Někde to prostě jde a někde ne. A to místo, kde to půjde si musíš udělat. A byla bych ráda, kdyby tohle konečně někdo nebral jako útok na společenstva. To je věc povahy, někdo si raději hraje sám, někdo v týmu. Ano, a je pravda, že tady se už dlouho šije na míru společenstev a pak není divu, že to očekáváme předem.
 
Naposledy upraveno:

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Pokud nemáš v nastavení zaškrtnuto "povolit automatické přesunutí na lepší pozici" Tak se nemusíš přesunu bát. A změna se týká opravdu jen neaktivních hráčů. (což jsou hráči, kteří delší dobu nehrají). :)
 

Najdana

Znalec fóra
:D Při kliknutí výše na odkaz verze 1.101 bych váhala v aprílový den až uvěřit...
Drazí lidé a elfové,
další aktualizace je před námi. Již tento čtvrtek 4. dubna dojde ke změně na verzi 1.101. :D Nějak by mi ten čtvrtek neseděl ;)
 

luterina

Veterán
já jsem si "automatický přesun na lepší pozici" nechala zaškrtnutý tak dlouho, až jsem byla s mezisousedským obchodem spokojená, a potom jsem ho odškrtla, aby už k přesouvání jinam nedocházelo a od té doby jsem s obchodem spokojená, mám v něm dost silného hráče z jiného spolku, co mi bere přebytky a za ně dává co má náš spolek nedostatky (zřejmě tak vyvažujeme zboží mezi našimi spolky vzájemně), a ještě i jiné sousedy, díky kterým se zboží ve spolku krásně balancuje, takže to, že bych nějak množství a druh nabízeného zboží neměla šanci ovlivnit ke svému prospěchu či i ku prospěchu společenství, není vůbec žádná pravda, ta možnost tu prostě je a s novou aktualizací nejspíše bude ta šance si zboží v obchodě nastavit ke svému obrazu ještě větší a za v průměru i kratší dobu...

@Turunen - s tím nesouhlasím, že by bylo nutné, když si někdo hraje jen na svém písečku ve hře, aby měl tolik odměn co hráči, kteří jedou týmově ve spolku, protože jet v týmu vyžaduje další a mnohem větší investici svého úsilí, než je jen ta určená pro sebe a pro svoje bábovičky

@Lovec Krys - právě že když mi nebudou zbytečně padat úlomky run tam kde jich není ještě třeba, ale tím že jich bude padat víc do těch které aktuálně k vylepšení mám a nebo chci aktuálně postavit, je i větší šance, že i ten nový div naplním úlomky run (+ získanými ze svých divů pomocí přesunu, z divů jiných hráčů, a z turnaje) mnohem dříve
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@luterina To ale platí jen maximálně dejme tomu v první půlce výzkumu, pak ti to bude spíše překážet - více vyzkoumaných divů, ale dostatečný rozptyl, aby ti padaly jiné, než potřebuješ - a nebudeš mít žádnou zásobu pro čerstvě vyzkoumané.

@Turunen To jsou zase nápady:
se umožní přispívat do divu ve stejném levelu vylepšení
Jestli tuhle větu chápu správně, tak by to víceméně znamenalo jet si jenom svoje divy. To jako, když budu mít div lv 16 a můj soused 14, tak mu do něj nemůžu přispět? A když mám div lv 30 nebo ještě nepostaven, tak jsem úplně v (však víte v čem)?
 
Nahoru