• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová rasa Varaccani

DeletedUser494

Guest
Varaccané jsou malý, leč mocný národ, především kvůli schopnosti používat magii. Kvůli nízkému vzrůstu jsou obecně podceňováni, či dokonce se je jiné rasy snaží zotročit či zastrašovat. To se však stává obvykle jejich zkázou, neboť Varraccané už podobných pokusů a urážek mají plné zuby.

Charakteristika: Varaccané jsou menšího vzrůstu, obvykle dosahují cca 80-90cm výšky, největší z nich dosahují až jednoho metru. Samci mají kůži podobnou ještěrčí, hrubou, členitou, obvykle v tmavě zelené barvě, která nabírá červený/fialový odstín, v závislosti na používaném druhu magie. Samice bývají o trochu menší, kůži mají hladší, šupinatou, spíše podobnou hadům, obvykle má také světlejší odstín zelené, zabarvuje se do červené či růžové. Chodí po dvou kratších, ale silných nohách, zakončených drápy. Ruce mají tenčí, ale silné, dlaně jsou tak napůl cesty mezi drápy a lidskými prsty. Obě pohlaví mají ocas, který jim napomáhá v rovnováze, obzvláště při běhu. Hlavu mají ještěrčí, v tlamě řadu ostrých zubů. Jazyk rozeklaný.
Jelikož jedinci se nepyšní nějakou obzvláštní fyzickou silou, vynahrazují si to používáním magie. Jsou silně spřízněni s přírodou, obzvláště se zemí a ohněm (létání ani plavání jim nijak zvlášť nejde). Samozřejmě ne každý Varaccan umí používat magii, je to však mezi tímto narůdkem celkem obvyklý dar. Váží si přírody, života a dávají přednost mírovému řešení a obchodu. Jejich historie je však donutila používat magii taktéž v bojové formě. Po letech konfliktů jsou méně důvěřiví, stále však vstřícní a ochotní k obchodním kontaktům. Většina z nich je přímo žíznivá po nových vědomostech i výrobcích, které si oni sami nedokáží vyrobit. Někteří varaccanští mágové vyrážejí do světa, aby získali zkušenosti, které pak předávají svým mladým.
Varaccané obvykle bydlí v nižších obydlích napojených na tunelový systém, v době před útoky však vznikl trend stavět budovy i do výšky, bohatě zdobené, často do podoby sopky, přírodních útvarů, zvířat či drahokamů.
Varaccané obvykle nosívají zahalující kutny budto v barvě písku (maskovací) nebo porůznu zdobené, kde vzor odráží schopnosti či zaměření jedince.
Politicky jsou varaccané matriarchálně založení. Zatímco samci se obvykle stávají mágy, řemeslníky, lovci a učiteli, samice se starají o potomstvo a ty, které již nejsou schopny klást vejce, tvoří jakousi radu starších, které rozhodují v důležitých otázkách týkajících se celé vesnice.

Historie: Původ jejich vzniku je nejasný. Jedni tvrdí, že se vyvinuli z ještěrek, tak jako lidé z opic, jiní, že je stvořil nějaký bůh pro svoji zvědavost, jiní zas, že je oživila sama magie. Varaccané sami jsou v tomto ohledu tajnůstkářští a tomuto tématu se vyhýbají, což podporuje mýtus kolující mezi lidmi, že někde hluboko v zemi mají jakýsi vzácný drahokam, který spadl z nebe a který je oživil, když se ho jako ještěrky dotkly.
Ať je to jak chce, tento malý národ žijící převážně v horkých oblastech se začal vyvíjet. Varaccané původně stavěli jen malé přístřešky, zato s napojením na bohatý tunelový systém, kam se schovávali v případě nebezpečí. Postupně začali stavět větší a zdobnější budovy. Objevili lásku k drahokamům, ovšem neznaje jejich hodnotu u jiných národů, tyto drahokamy, pečlivě opracované, mnohdy i magicky upravené, používali do svých staveb, což přilákalo loupeživé národy.
A tak se stalo, že byli Varaccané po dlouhá léta napadáni jinými rasami (orci, trpaslíci, barbaři), především kvůli přírodnímu bohatství (varaccané milují drahé kameny, jsou mistři v jejich získávání ze země a opracovávání) a otroctví. První útoky byly devastující, pak se ale objevil Syeressai, varaccanský mág žijící poblíž činné sopky nazývané "Ústa země", který použil sílu zemské a ohnivé magie a nájezdníky zastavil. Vycvičil další mágy ve válečné magii a od té doby mají útoky na varaccany obvykle krátký průběh.
Postupem času začali varaccané mít těch nájezdů takříkajíc plné zuby - žili v neustálých obavách z útoku, nemohli se vydávat do okolí osamoceně, nebylo s kým obchodovat - loupeživé národy je budťo zotročili, nebo vyhnali - a navíc, vzhledem k izolaci a nepokojům, začala z oblasti, kde žili, mizet zvěř. Varaccané se tedy začali poohlížet po jiných místech k žití a v současné době hledají místo, kam by mohli odejít, jak jinak, než pomocí magie. Až to místo najdou, nejspíš otevřou magický portál a zanechají tak za sebou jen prázdné domy a spoustu děr v zemi.
 

Přílohy

  • Ashen - varacci - blesk.jpg
    Ashen - varacci - blesk.jpg
    245,5 KB · Zobrazení: 130
  • Ashen - varacci - ohnivá zeď.jpg
    Ashen - varacci - ohnivá zeď.jpg
    265,7 KB · Zobrazení: 121
Naposledy upraveno moderátorem:

Santerr

Veterán
Tak tromuhle říkám nejpropracovanější návrh nové rasy, dávám všechny palce nahoru ;)
Nápad velice pěkný a dokážu si představit, jak jejich drahokamy zdobené budovy zkrášlují mé město :)
Prostě.... líbí, líbí, líbí :D
 

DeletedUser1787

Guest
Musím souhlasit se Santerr. Ještě víc se mi líbí představa mého města obehnaného ohnivou zdí. Prostě super nápad, super popis postavy ;)
 

DeletedUser494

Guest
Šmarjá, no jo, já su trotl :-/ Jsem se špatně podepsal... Normálně totiž používám přezdívku Sadakhagad, jsem na ni zvyklejší... Začal jsem hrát s touto přezdívkou i tady, ale pak jsem chtěl zkusit lidskou rasu a ta mne začala bavit víc, takže teď hraju na profilu Ashena... Nějak jsem na to zapomněl, ze zvyku jsem se podepsal s mojí obvyklejší přezdívkou.
Už jsem to opravil.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser34

Guest
no zatial najdlhšie a najlepšie popisaná rasa
obrázok sa tiež podaril je to vcelku vydarene dielo hodnotim

8 z 10
 
Nahoru