• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Všeobecne všedný pohľad na vec

DeletedUser1065

Guest
Otvorený list písaný so zavretými očami.

Malý epický postreh a veľká prozba technického veku.
Hra Forge of Empire vás priatelia z mojej obľúbenej Inno spoločnosti ( a to hneď z dvoch dôvodov, poprvé ste spravili nádhernú hru a hneď na to ste ju - ako je to u vás štandardné začali kaziť, pokusmi, skúškami a tipovaním - čím sa dostávam k druhej stránke veci ... obľúbil som si nadávanie, spochybnovanie zdravého rozumu a ironizovanie vášho kolektívu :)) naučila ako robiť stratégie a ako robiť stratégie bez stratégie a budovať budovateľské hry.
Otázka znie, či nenastáva čas, aby sa Elvenar premenil. Začal byť budovateľsko - strategickou hrou. Ponechať priority a sekundárne zabudovať čosi ( napr. veci ktoré sa vo FoE osvedčili ) čo dá ľuďom tu pocit spolupatričnosti a participácie ... vôľu sústrediť sa nielen na nejaký drahokam, alebo drevotriesku, ale taktiež potrebu participácie z ktorej vyplynie hrdosť na cech v ktorom sa nachádzam, chuť pohladiť okrem vlastného ega aj ľudí okolo seba a vôľu spomenúť si každé ráno aj na niekoho iného ako som JA pretože JA som v očiach iných väčšinou nikým ... a čím viac prezentujem svoje názory, seba SA a veľkosť môjho ducha v závislosti na penizoch nahádzaných do hry, tým menší a zbytočnejší sa stávam pre realitu a ľudí ktorí sa v nej nielen narodili, ale ju zároveň komponujú pre seba a svoju hru. Hrou potom prestáva byť Elvenar, hrou je 24 hodín ktoré žijeme a partikulárnou súčasťou toho sa stáva kúsok neba v podobe raňajšieho nahliadnutia do mestečka s 50 000 obyvateľmi, ktorého vládcom som ja :) krása a nádhera :D
Kde ale ( Sigurd Kdeale - islandský kováč ) je skutočné priateľstvo a tímovosť? Tu nie. Hráči si nepomáhajú, kde tu niečo zobchodujú a aspoň viermal do wochenu sa pomotivujú. Kde tu si smajlíkom poškrabkajú na chate bruško ...
Z Elvenaru sa stala komunistická ríša pohlavárov fóra ( ospravedlňujem sa, toto je môj názor, nie je v mojom záujme sa nikoho dotknúť, tak to prosím rešpektujte ) hráčov, ktorí si radi zaplatia, aby hra mala pre nich presne ten zmysel ktorý očakávajú, mamonárov, ktorí v živote dokázali tak málo, že radšej budú pod pláštikom pekných nickov a sladkých rečičiek vtíraví ku komu sa im to práve hodí a otvorene a klamársky nepriateľskí ( nezištne- zo zištných dôvodov, pretože je to pravá podstata ich povahy ... byť zlý a vrátiť komu sa len dá výsmech sveta z ich vlastnej nedokonalosti :) ku komu sa len dá, pretože ego potrebuje jesť!
Otvorte prosím priestor fantázii vo Fantasy hre ... dajte tejto hračke rozmer skutočných priateľstiev a podržania aj iného ako som ja sám! Prestante prosím s predstavou budovateľskej hry, keď väčšina ľudí tu ani len netuší, že to nie je stratégia :D a hlavne ... dajte tvorom tu zmysel. Pretože zatiaľ sa len bezcieľne potulú, hľadajú priateľstvá a odozvy pre nich samých a stále viac len špekuľujú a nudia sa uprostred sveta ich zábavy...
 
Nahoru