• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výzkum - vylepšení velikosti oddílu

Uvítali byste tuto možnost?

  • Ano

    Hlasy: 4 66,7%
  • Ne

    Hlasy: 2 33,3%
  • Zbytečné - nemá na souboje vliv

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    6

Ryny

Pokročilý žák
Ahoj. I přesto, že jsem stále ještě nováček rád bych navrhnul, jestli by ve stromu výzkumu nešla aplikovat funkce "krok zpět". V začátcích jsem vyzkoumal (a jistě ne sám), veškeré i "nepovinné" rozšíření velikosti oddílu. Jak jsem zjistil, tak tato rozšíření značně komplikují souboje/vyjednávání např. ve věži či turnaji. Mám zato, že by nejeden hráč ocenil zpětné zmenšení nepřátelských oddílů, či výši surovin vydávaných na vyjednávání. Klidně i za cenu toho, že by navrácení v předešlý stav proběhl bez refundace. Pokud se mýlím, rád se nechám poučit. Děkuji za reakci. Ryny
 

Prealiena

Velmistr písma
Osobně bych radši nějakou změnu systému turnajů, která by naopak učinila z nepovinných vylepšení oddílů výhodu. Nelíbí se mi mít vynechané položky ve výzkumném stromě, jsem detailista. Tak tajně doufám, že jednoho dne dostanu důvod ty vynechané výzkumy uzavřít. :)
 

Lovec Krys

Legenda
@Ryny Jen na turnaj. Na věž nemají žádný vliv.
Já mám první 2 nepovinné velikosti oddílu vyzkoumané. Ale postupem času ten rozdíl bude menší (relativně). Když máš velikost oddílu 2900, tak rozdíl nějakých 20 jednotek nehraje roli. Právě proto není nikdy pozdě začít nezkoumat nepovinné rozšíření oddílů.
Jinak proti návrhu nic nemám, ale dle mě neprojde.
@Prealiena Já naopak v poslední kapitole vynechávám vše, co můžu. Ušetřím tak 835 VB (z toho jenom Ulice odborů a Knihovna věže jsou za 500 VB).
 

Ludi

Veterán
Já jsem začala vynechávat nepovinné zvětšení oddílu až v kapitole čarodějů. Ze začátku hry jsem moc nechodila na fórum a právě informace, že zkoumání nepovinných oddílů je pitomost, se ke mě dostala později. Ale jak píše @Lovec Krys: nikdy není pozdě.
Návrh podporuji.
@Lovec Krys já taky v Ambasádách vynechala vše, co šlo, ale cestičky jsem si vyzkoumala. Je to přeci jen šikovná kultura.
 

DeletedUser4336

Guest
Já jsem vše vynechal, jen do úplně prvního jsem si hodil 23 bodů. Pak jsem tady někde narazil na teorii, že je to vlastně nesmysl, protože turnaje jsem samozřejmě chtěl hrát, a provincie jsem začal převážně vykupovat, později jak průzkum trvá věčnost, se stejně tak daleko nedostanu, abych nezvládl něco vybojovat, a něco vykoupit, abych neutratil moc orků, poslední kapitola si na ně docela hraje. Taky si myslím, že to asi neudělají, museli by přidat mechaniku návratu do stromu slepých vylepšení, což by asi problém nebyl, za mě klidně jo, zneužitelnost by hrozit neměla, protože zpětné situační vyzkoumání by asi bodově a surovinově moc nehrozilo, navíc od Elvenarů to chce mraky zelené měny orků.
 

Showstall

Pokročilý žák
Mám vylepšené všechny, nerad něco vynechávám. K tomu mám 6 zbrojnic a turnajový průměr mám mezi dvě až třemi tisíci, ale 1600 bodů nahraji v klidu vždy. Vykupuji jen 4 kouzelníky, ty nedávám k boji. Většinou je to prohra, nebo to stojí zbytečně jednotky. Ručně hraji jen výjimečně, když se mi chce a mám dost času.
Takže bych bral to zvýhodnění za vyzkoumání. :)
 

Ludi

Veterán
@showstall - když děláš i nepovinné výzkumy na zvětšení oddílu, nemá to vliv na to, že bys souboje nevyhrál, ale jsou daleko větší ztráty, protože bojuješ s větším oddílem a také ceny výkupu v turnaji vzrostou. Když máš větší oddíl, i protivník ho má větší. Pak je náročnější doplnit vojáky. Už se tu o tom na fóru diskutovalo nesčetněkrát, případně si to téma najdi.
 

DeletedUser4336

Guest
showstall >> Jak již bylo řečené, nejde o to, že by to bylo nehratelné. U nás nejlepší hráč taky má vše vyzkoumané, a nahrává pokaždé neskutečné výsledky. Je to o tom, že musí být prostě lepší, protože si nemůže dovolit prohrávat, a ještě doplnit víc ztrát, toť celé.
 

Trumpetka

Znalec fóra
možná se pletu, ale nepomáhal náhodou větší oddíl v bojích při rozšiřování na mapě? esli jo, tak jak to při návrhu zohlednit? co třeba přijít poměrově o pár rozšíření města a prozkoumané provincie a projít si to znovu.. o_O
 

Saux

Znalec fóra
Tak já osobně bych funkci "krok zpět" uvítal i jinde, než ve stromu výzkumu :) Už se mi totiž několikrát přihodilo, že jsem si omylem vymazal něco, co jsem si vymazat nechtěl :)
 

Ryny

Pokročilý žák
možná se pletu, ale nepomáhal náhodou větší oddíl v bojích při rozšiřování na mapě? esli jo, tak jak to při návrhu zohlednit? co třeba přijít poměrově o pár rozšíření města a prozkoumané provincie a projít si to znovu.. o_O

Ahoj.
Teď úplně nevím, jak to myslíš. V čem by mělo mít nepovinné vylepšení oddílu vliv na rozšíření města? Bojem či vyjednáváním si musel přece projít i tak a tam nejde o město, ale o rozšíření mapy o další provincie. Zkrátka tady nevidím jeden jediný důvod, proč bych měl přijít o rozšíření města. Ale jak už jsem napsal, nejsem tak zkušený hráč, abych si byl 100% jist.
Ryny

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Trumpetka

Znalec fóra
Teď úplně nevím, jak to myslíš. V čem by mělo mít nepovinné vylepšení oddílu vliv na rozšíření města?
Pokud nekecám, tak jediný pozitivní přínos vylepšení oddílu je získání převahy v bojích na mapě. Sám je mám vyjma aktuální fáze všechny :( A jinak je právě musíš vykoupit a na to při prvním rozvoji často nebylo. Splnění slepých částí výzkumu tak prostě byla hráčská volba a sláva těm, kteří nad tím přemýšleli, nastudovali odkazy, pídili se a i sdíleli své poznatky na Fórku. Krásně diplomaticky řečeno bylo v prvních komentářích, že jako nováček nad tím nemusíš tolik smutnit. Herních fází, kde výzkum můžeš vynechat bude dost. Ale co ti, kteří jsou ve výzkumu daleko, turnaje dříve možná ani nehráli a najednou by se jim líbilo je mít jednodušší... nebylo by to fér vůči těm, kteří zvolili jinou herní strategii. Takovéto zpětné herní změny nedělají dobrotu. Takže ano, poznámka o krácení rozšíření města a krácení průzkumu mapy byl rýpanec do starých hráčů.
 

DeletedUser6917

Guest
Nepletu-li se, tak aktuální změny v turnajích by měly tento nešvar výhody/nevýhody zkoumání velikosti odd. vyřešit, ne?
 

DeletedUser4336

Guest
Aktuální změny se týkají hratelnosti kol ku poměru provincií, takže se týkají maximálně odrazení hráčů, kteří to nepřijmou, vliv vyzkoumání oddílu bude mít stále stejný vliv na ztráty dle mě.
 

Lovec Krys

Legenda
Po změnách v turnaji již nebude mít zkoumání nepovinných oddílů negativní vliv na turnaj. Pozitivní vliv bude mít nadále ne množství jednotek generovaných v divech (ale samotné divy budou stejně jako u věže turnaj zdražovat a pokud jejich přínos k turnaji nebude dostatečný, budou jej jenom zdražovat).
 

DeletedUser4336

Guest
Pokud změní výpočet oddílů v turnajích (z čeho se počítají), tak samozejmě ano, to mi nějak uniklo. V tom případě nevím jestli mě má zajímat co všechno se bude dít s turnajem, počkám jak to dopadne oproti stávající verzi, a pak se rozhodnu co dál.
 
Nahoru