• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výroba

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6021
  • Vytvořeno

DeletedUser6021

Guest
Zdravím,
Mám zvýšenou výrobu na mramor a krystal..
Dřevo se mi strašně pomalu vyrábí..je lepší ho dal vyrábět?nebo kupovat za mramor,který se vyrábí o hodně víc?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, určitě vyráběj jenom zboží se zvýšenou výrobou. u obchodníka nakupuj jenom za přebyteky zlata. mramor dej na trh a tam ho vyměníš za ocel / prkna :) s krystalem a následně třetí surovinou (že by elixír?) pak úplně stejně.
 

DeletedUser3346

Guest
@CorwinOfAmber Takto to dělám i já. Ale musí si každý takové rozhodnutí promyslet. Pokud bude mít jen bonusovky tak se připraví o možnost hrát události nebo eventy (pokud si dočasně nepostaví i zbylé manufaktory). Úkoly totiž jsou rozdělené pro všechny tak že musíš mít všechny manufaktory aby jsi je splnil. Pokud ale by byla menší úprava v zadání úkolů typu získej daný počet požadovaných surovin, tak se dá hrát i bez zbytečného stavění dalších nebonusovek.

Jak dlouho existuje systém bonusových manufaktor? Je to sice pěkné ale absolutně nedomyšlené. Z hlediska úspor je výhodné si postavit všechny manufaktory hned v začátcích hry než dodatečně v rámci eventů apod. Takže kdo si postaví jen bonusovky ušetří místo a bude mít dočasnou radost, než zjistí že nemůže hrát naplno.

Pokud jde o můj názor ... Ze zkušeností ze sekce nápady a návrhy, je to jak návrh (myslím tá bonusová výroba) který se bude líbit všem a zavede se. Ovšem se zavedl jen v rámci manufaktur a nikoliv celkově do hry která s tím vůbec nepočítá. Ale navrhnout to já, tak by se právě o těchto problémech diskutovalo.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
Pokud bude mít jen bonusovky tak se připraví o možnost hrát události nebo eventy

tohle není pravda. chybějící manufaktury prostě postavím. a když nemám místo, vždycky se najde něco, co můžu smazat a po eventu zase snadno postavit znovu.

prkenárna mi zabírá 4x5 polí a vyrobí 3100 prken za 3 hodiny. mramor zabírá stejně, vyrobí 350 za 3 hodiny. ne fakt nechci vyrábět nebonusové suroviny. za 3000 prken si koupím u obchodníka 1200 mramoru. takže i ten hrozně nevýhodný nákup tady se vyplatí víc než nebonusová manufaktura.

Z hlediska úspor je výhodné si postavit všechny manufaktory hned v začátcích hry než dodatečně v rámci eventů apod. Takže kdo si postaví jen bonusovky ušetří místo a bude mít dočasnou radost, než zjistí že nemůže hrát naplno.

první část je pravda, druhá ne. jasně, na začátku postavím všechny manufaktury. pak je postupně mažu a soustředím se jen na bonusové. a pro event je vždycky lepší dočasně postavit než si je tam zbytečně nechávat a nedejbože vylepšovat. beztak má každý event jiné nároky na počty různých výrob, takže by to bylo úplně k ničemu.
 

DeletedUser341

Guest
@Turunen - princip bonusové výroby je tu od prvního dne Elvenaru, nikdy to nebylo jinak :)
A co se týče stavění nebonusových výrob na začátku? I to je nesmysl. I v době, kdy ještě neexistovaly spolky (cca první tři týdny existence "živého" Elvenaru), a všichni tedy byli "singel hráči", které tak miluješ, nedávalo smysl mít nebonusovou výrobu, protože tu jsi snadno vyměnil i se sousedy (kupodivu i oni potřebovali měnit) a už od prvního vynalezení zvýšení výroby byl ten rozdíl mezi bonusovou a nebonusovou výrobou strašně znát...
 

DeletedUser3346

Guest
@ramaloke Dobře, ale tak proč nejdou úkoly upravit formou vyrob to nebo to nebo ono z manufaktur mramor,ocel,prkna co splní i časový požadavek? Jedno co z toho vyrobíš protože bereme na vědomí to že je zde bonusová výroba a tak proč to tomu nepřizpůsobit?
 

DeletedUser341

Guest
Ale ono to tak je ;-) Když ty máš například bonus na ocel a já na prkna, tak tvůj úkol "Vyrob 3x cenný prsten" bude u mne znít "Vyrob 3x Dřevěné figurky".
Pak jsou úkoly typu "získej X oceli", ty nejsou závislé na tvém bonusu, ale ty vyřešíš snadno trhem, a třetí typ je "Vyrob 1x mramorovou mozaiku + 1x cenný prsten + 1x dřevěné figurky", což jsou úkoly, které se objevili relativně nedávno, a vyžadují po hráči postavit tu 1 lvl1 manufakturu od každého typu. Ale najít 4-6 volných polí ve městě kvuli tomuto typu úkolu většina hráčů dokáže...
 

DeletedUser3281

Guest
Nemluvě o tom, že těch sad 1+1+1 člověk někdy potřebuje i více... ale jako že vás to baví :D
 

Lovec Krys

Legenda
Tak já si pamatuji i úkoly zaplať T3 suroviny (když jsem měl čerstvě vyzkoumané T3 manufaktury, takže jsem je přirozeně nesplnil a letní event 2017 pro mne skončil).
Najít aspoň pár políček volných na pár T1 zase takový problém není.
Horší to je s dílnami na 8xJednodenních výrob apod. úkolama.
 

DeletedUser3281

Guest
No tehdy mě trochu pomohl jeden hráč ve spolku abych se dostal aspoň přes T2 úkoly, nebyl jsem schopný to vyrobit, na T3 jsem už rezignoval.
 

DeletedUser3346

Guest
A já si pamatuji v nedávném eventu z kterého mám kupce na úkol ve kterém jsem měl vyrobit mramor,ocel,prkna najednou. Takže @ramaloke o jaké upravené rozlišnosti mluvíš? A jinak proč si nenechat manufaktory když četnost eventů a událostí je fakt častá? Přece nebudu pořád dokola stavět a bourat manufaktory pro každý event a událost nebo po každém eventu a události.

Moje nejlepší rada je stavět všechny manufaktory ale dále vylepšovat pouze ty bonusové. Stavění nebonusovek pořád dokola pro event či událost a následné bourání je dle mého zbytečná investice nákladů i vymýšlet kde mám místo. Postavit to hned v začátku kde to bude mít své stálé místo je lepší. Současný stav hry nastavení úkolů bohužel vyžaduje a počítá i s nebonusovou výrobou.
 

DeletedUser3281

Guest
No časem si řekneš, možná pokud konečně začneš hrát místo psaní, že tohle co píšeš je nesmysl. Já mezi eventy často zvládnu celou rasu takže logicky nechci mít ve městě stále 50 dílen, 30 prken jen proto abych je jednou za dva měsíce použil.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
turunene proč zase šíříš nesmysly, když to ani sám takhle neděláš.

Stavění nebonusovek pořád dokola pro event či událost a následné bourání je dle mého zbytečná investice nákladů i vymýšlet kde mám místo

těch pár set mincí a pár desítek kladiv? když permanentně vyhazuju přebytky u obchodníka? jako jo, vymyslet, kde mám místo, to je výzva. ale o tom je celá hra, eventem se tento fakt nemění.

a příspěvek od ramalokeho si zkus přečíst ještě jednou. ano, měl si úkol vyrobit mramor / ocel / prkna najednou. a pak si zase měl jiný úkol, kdes vyrobil X krát něco jen z tvé bonusové manufaktury. o tom mluví.
 

DeletedUser3281

Guest
K čemu by mi prosím-tě byli dvě manufaktury? abych event jel měsíc a utekli mi nejlepší ceny ? :D
 

DeletedUser6021

Guest
@Turunen - princip bonusové výroby je tu od prvního dne Elvenaru, nikdy to nebylo jinak :)
A co se týče stavění nebonusových výrob na začátku? I to je nesmysl. I v době, kdy ještě neexistovaly spolky (cca první tři týdny existence "živého" Elvenaru), a všichni tedy byli "singel hráči", které tak miluješ, nedávalo smysl mít nebonusovou výrobu, protože tu jsi snadno vyměnil i se sousedy (kupodivu i oni potřebovali měnit) a už od prvního vynalezení zvýšení výroby byl ten rozdíl mezi bonusovou a nebonusovou výrobou strašně znát...

děkuji za reakce :)
 
Nahoru