• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Výkon manufaktur

Kouzelnicka banka

Kolemjdoucí
Chci se zeptat, zda výroba zboží v manufakturách je srovnatelná při přepočtu na čtvereček a mezi sebou, nebo je tam nějaký rozdíl? Jestli se vyplatí postavit více manufaktur určitého typu posíleného zboží a pak měnit na tržišti za ostatní typy, nebo je to ekvivalentní? Nemůžu to nikde najít a přestože jsem se dopočítal, že by to mělo vycházet stejně, kolega ze spolku mi tvrdí, ne je nejlepší vyrábět suroviny třetí úrovně a pak je měnit za první a druhou úroveň.
 

Lovec Krys

Legenda
Ono je to ve výsledku na konci hry celkem jedno. Pokud jejich počet výrazně nesnížíš, tak stejně budeš produkovat zboží T1-T3 více, než budeš potřebovat. Brzdit tě budou úplně jiné druhy zboží.
Nicméně produkce T1 je jediná, která se počítá do náramků v dobrodružství společenství, takže T1 manufaktur bych se určitě nezbavoval.
A pokud budeš hrát pravidelně aktivně věž, budeš mít i dost teleportů na různé experimenty.

U směny T3>T1 ještě navíc platí jedno: Musí být někdo, kdo ty T1 vyrobí a tvou nabídku vezme.
Taky se může stát, že tví sousedé (a členové společenství) nebudou moci nebo ochotni ti ty T1 za T3 měnit.

Nebo se - teoreticky - může stát, že všichni budou vyrábět T3 a nezbude nikdo, kdo by ty T3 za T1 měnil:)
Jo, to asi nenastane, spíše se stane, že to spousta hráčů dělá jako já, kdy, pokud už vlezu na tržiště na záložku příjem (zboží nepotřebuji měnit tak často, zato ho měním ve velkých množstvích), filtruji dost často zboží ve stejné kategorii a naprosto ignoruji meziúrovňové nabídky. Anebo prostě zadám nabídky a na záložku příjem se ani nepodívám.
 

GorGlin

Veterán
Na tohle je mnoho odpovědí.
když přepočteš výrobu na čtevrec, tak sandno zjistíš, že T1 výrábí nejvíc
jenže tu jsou nerovné směny na trhu
ale ty ti nikdo nezaručí
T3 mají několika násobně větší spotřebu mincí i zásob
Je to fakt složité.
A to nemluvím o divech, ketré časem dostaneš, ty tyhle počty můžou dál zamíchat.

S tímhle přístupem jsem se setkal u lidí co řeší body, T3 manufaktury nesu do žebříčku víc bodů než jiné.
Jednou jsem takového hráče měl i ve spolku, celý trh zaplevelil prachem se směnou přes úroveň nechtěl to řešit, tak jsem ho vyhodil.
Žádný člen se ho nezastal.
Ale to zase má větší spotřebu kulturry a lidí kterou musíš řešit, ani tohle není tak jednoduché jak by se zdálo.

Jak píše Lovec, pokud se ti něco nechce dělat, musíš sehnat někoho kdo to bude dělat za tebe.
Sám si odpověz jak moc závislé chceš mít město.
Nebo se koukni do žebříčku jak daleko tě tahle startegie dovede.
jsi tak malý, že si tě může nějaké větší město vzít jako maskota, ale až vyrobíš desítky, stovky tisíc elixíru každý den a budeš to posílat na trh už to taková hitparáda být nemusí.
 

Kouzelnicka banka

Kolemjdoucí
Děkuji za odpovědi. Jediný, kdo částečně odpověděl na moji otázku byl Lovec Krys. Další už jen řešíte směnu. Řekněme, že mi to zboží vždycky někdo vymění, protože já ho vyrábím po stovkách jednotek a členové spolku po desetisicích, takže je jim nějakých 2250 dřeva za 1000 prachu fuk.
Zpět k původní otázce: jsou ty manufaktury co do výkonu rovnocenné? Divy zanedbejte. Mám propast a jehly, to na to nemá vliv. Díky za další odpovědi.
 
Naposledy upraveno:

Kouzelnicka banka

Kolemjdoucí
GorGlin
Mincí a zásob produkuji dost a body do žebříčku zatím neřeším. Chci se chvíli plácat ve třetí kapitole. Nasbírat nějaké kouzelné budovy a tak a pak se uvidí. Jde mi jen o tu efektivitu.
Na mém levelu T1 manufaktury na levelu 10 jsou v přepočtu na čtvereček za víc bodů, než T3. I při započítání cest navíc.

Šlo mi jen o to, jestli mám pravdu já, že tvůrci ty budovy dělají rovnocenné, nebo kolega, že se vyplatí nejvíc T3 a měnit to. Mně to přijde divné, že by jeden typ budovy dával výrazně větší množství surovin, než jiný.
 

12alfa

Pokročilý žák
Odpověď je taková, že v každé kapitole vylepšuješ jeden typ manufaktur. Když se dostaneš na maximum, je tento typ nejvýkonnější, v další kapitole se to změní ve prospěch té, která se aktuálně vylepšuje. A tak to jde pořád dokola. Taky náročnost postupu v kontextu s typem surovin se v různých kapitolách mění, tuším od osadníků. Takže tak.
Nabídky T3 za T1 ignoruju. Pokud nejsou od spoluhráče v nouzi.
 

karhol

Znalec fóra
Výroba manufaktury na úrovni 32 oproštěné od bonusů z divů a relikvií (bonusová výroba):

T1 - 36,66 za tři hodiny na každé políčko
T2 - 34,33 za tři hodiny na každé políčko
T3 - 32,28 za tři hodiny na každé políčko

Takže T1 dává nejvíc v přepočtu na políčko, ale je nejmenší, takže dává nejméně v absolutním čísle. Náklady na jednotlivé výroby T1, T2, T3 jsem nepočítal.
A jako ostatní meziúrovňové nabídky nepřijímám, resp. velmi výjímečně (pomoc začátečníkovi, nebo spoluhráči v nouzi)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
@Kouzelnicka banka Ono je to jedno. Směrem nahoru se v žebříčku budeš posunovat už jen tím, jak se budeš posunovat dopředu kapitolami. A na vrcholu žebříčku je důležitější, kolik máš prémiových rozšíření než zda máš budovu, která poskytuje o půl bodu na pole více než jiná. Prostě, když máš o 20 rozšíření více než on, tak si můžeš dovolit vyšší neefektivitu v přepočtu na pole a on tě stejně nepředežene, pokud si to místo navíc nezaflákáš naprostými blbostmi.
Zatím se nedostatek rozšíření dá nahradit divy, ale to už taky pomalu skončí, jelikož množství bodů na pole u běžných budov roste rychleji než u divů.

Takže ne, pochybuji, že by budovy byly úplně rovnocenné, ale ten rozdíl obvykle není tak velký, aby se s tím mělo cenu zabývat, navíc se s každou kapitolou mění, jelikož u spousty kapitol se vylepšuje jen jeden typ manufaktur.
A pokud někdo uprostřed výzkumu strašně řeší body na úrovni jestli postavit jenom T3 anebo všechny manufaktury rovnoměrně, tak by se měl zamyslet a raději se soustředit na rychlejší průchod kapitolami a zisku více prémiových rozšíření, z obojího bude mít bodů více než z postavení na body správného typu manufaktur.
 
Nahoru