• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Turnaje

Deleted User - 488716

Guest
@GorGlin Na plánek je potřeba 40000 bodů, takže asi opravdu myslí královskou rekonstrukci.
 

Zharthuru

Mistr slova
...bude meta pokořena, motivace posílena a nadšení znásobeno :)
(ale hlavně tam připsal slovíčko "SÓLO" ;))

Navíc je to hráč s pořadovým CZ-forum číslem 743 (já mám 2179). Takže asi ví, že ví :cool:
Přesně tak . Asi je budu syslit do foroty jako teleporty z věžě . Momentálně nemám budovu do které bych je chtěl investovat . Vývoj běží dál , třeba se dočkám toho že budou použitelné i na starší , dnes už pro mne příliš slabé kulturní budovy .
 

FLYGHT

Šéfkuchař
Ahoj existuje nějaký manuál či kalkulátor na ty souboje?
Na WIKI je sice jakési vysvětlení,ale to mi stačilo do začátku,chtěl bych jasněji pobrat jakou kdo má sílu a nezkoušet to v boji.
Natlouci si to trochu do palice :D
Díky za každý poznatek :)
 

iDavis

Legenda
@FLYGHT k bojom existuje akýsi simulátor na Elven Architect (aj keď ten je vytvorený už niekoľko rokov a nemám úplne pocit že by bol aj dostatočne aktualizovaný), čosi je na Elvengems (tento návod bol avšak aktuálny k starým turnajom (aj tam asi od pulčíkov neaktualizovaný), prípadne tutoriál na Youtube (ktorý sa avšak zameriava skôr na technickú stránku bojov, než na turnaje samostatne).

Osobne si ale myslím, že práve to vlastné skúšanie v boji je najlepšia voľba - po tom, čo zaviedli nové turnaje, som si prvé kolo (prvých 9 týždňov) spravil rekreačné méty - viacmenej som len sledoval, na ktorý turnaj sú dobré ktoré jednotky a na ktoré sa hodia stromkové budovy, výsledky som si zapisoval a vytvoril akýsi spis poznámok, ktorého sa myslím celkom efektívne držím dodnes.
 

voyager-1

Velmistr písma
jj, na střelce a něco do obrany. Ale i mágové jsou sem tam použitelní pokud jsou stromky navíc
Za starýho režimu byly u tohohle turnaje dominantní střelci ze cvičiště, nově je to Lovec z tábora.
 

FLYGHT

Šéfkuchař
To je vonóóó :) Skvěle,moc dobrá práce ;)
Právě tohle jsem hledal abych porovnal,viděl co kdo dokáže...já třebas postavím střelce na mágy,ale pokud jsou blokovaní nějakou jednotkou tak strašně krvací...to Kerberos s nimi zamává nahned :D
Ještě mám výtky jako k celkovému provedení boje (vidím jen jednotky,ale ne terén :D ) ale co naděláš,nic není dokonalé :D
Ale jde ustoupit a změnit jednotky dle terénu...no mám se co učit,zaměřuji se především na boj a tak chci co nejvíc pobrat,ještě jednou díky ;)

@FLYGHT k bojom existuje akýsi simulátor na Elven Architect (aj keď ten je vytvorený už niekoľko rokov a nemám úplne pocit že by bol aj dostatočne aktualizovaný), čosi je na Elvengems (tento návod bol avšak aktuálny k starým turnajom (aj tam asi od pulčíkov neaktualizovaný), prípadne tutoriál na Youtube (ktorý sa avšak zameriava skôr na technickú stránku bojov, než na turnaje samostatne).

Osobne si ale myslím, že práve to vlastné skúšanie v boji je najlepšia voľba - po tom, čo zaviedli nové turnaje, som si prvé kolo (prvých 9 týždňov) spravil rekreačné méty - viacmenej som len sledoval, na ktorý turnaj sú dobré ktoré jednotky a na ktoré sa hodia stromkové budovy, výsledky som si zapisoval a vytvoril akýsi spis poznámok, ktorého sa myslím celkom efektívne držím dodnes.
Děkuji na vše se kouknu a budu se učit,to s tím zapisováním poznatků je dobré :)
Taky mi u PC vysíval obrázek toho pentagramu z WIKI :D
Díky FLY

Příspěvky sloučeny. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

voyager-1

Velmistr písma
no nevím na ten simulátor bych moc nedal, kdysi jsem ho zkoušel, to zadávání všeho je docela pakárna a navíc neznáš dopředu náhodnou sílu jednotek.
 

ElfNostradamus

Veterán
.....finále je, že když máš otevřených cca 700 provincií, 164 rozšíření apod., tak ve vyšších kolech a provinciích na tebe naběhnou takové počty oddílů soupeře, že bez opravdu masívní podpory dalších budov /stromky, zbrojíř, krmený fénix/ jsi stejně bitej jako žito...ne úplně košér pro pokročilé hráče.
Přesto tedy Joí krásné zpracování...palec
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
A od změny v turnajích je turnaj úmyslně udělán tak, že se nadprůměrně vyskytují kombinace jednotek, které ti úmyslně zvětšují ztráty (tzn. zejména v turnajích se třemi základními jednotkami (elixír,prach,drahokam) máš prakticky jistotu, že jednotka silná vůči 2 ze 3 typů nepřátel bude slabá vůči tomu třetímu.
Nicméně hráči cílící na méně než 2k bodů mohou být v klidu - první provincie jsou lehké a snadno porazitelné i jen s nakrmeným fénixem (a ty úplně první i bez něho).
Nepřátelé získají dvojnásobnou přesilu až někde ve 31. provincii.
 

ElfNostradamus

Veterán
..mno pokud jsi turnajový hráč a byl zvyklý roky pravidelně dělat v turnaji 12-15k občas 18k a nyní to máš pouze občas s vyčerpáním se z podpůrných budov a surovin, tak je něco špatně...
 

athlo

Pozorovatel
Tak poslední úroveň Ocelového turnaje u mne jednoznačně převažovala potřeba lehkooděnců a trocha obrněných střelců.
Budu si asi muset vést statistiku nepřátel, abych věděl do budoucna, jaké stromky/zbrojíře stavět.
 

athlo

Pozorovatel
@voyager-1 Dik, tahle tabulka je super, zjednodusi mi to hrani :)

Ale hlavne ty tabulky jednotek & nepratel jsou delane na *** uroven jednotek, ale hraci trva +/- 1,5 roku nez se tam s vlastnimi jednotkami dostane.
Kdyz jsem napriklad uz jenom par dni od objevu Lovce, tak mi ta tabulka parovani mojich jednotek k jednotkam nepritele vychazi jinak, a dost to ovlivni i rozlozeni terenu.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
Ještě mám výtky jako k celkovému provedení boje (vidím jen jednotky,ale ne terén :D )
jojo..loni jsem na tento problém s absencí náhledu na bojiště před bojem poukázal tady:
Bylo to předáno, ale víš jak to je...:oops:

@athlo Je to dělané na 3*** jednotek. Pokud máš hvězd méně, tak toto ber jako úměrné vodítko.
Pokud máš na mysli porovnání jednotek třeba pro 3*** z kasáren a pro 2** z cvičiště/tábora, co se vyplatí, tak pokud Tě to opravdu zajímá, uprav si tu moji tabulku dle Tvých hvězd ** v armádě, jak to máš. Čerpal jsem odsud:


Good luck ;)
 

athlo

Pozorovatel
Nakonec jsem si jednotky porovnal podle statistik schovaných přímo ve hře v prohlížeči. Kdybych hrál jenom na mobilu, asi by mi nezbylo, než to porovnávat podle Architekta (https://www.elvenarchitect.com/units/). Výhoda statistik ze hry je v tom, že rovnou zohlední i bonusy i z divů (Jehly Bouře 12* a jiné, kdybych jiné měl).
Zrovna jsem v 9. věku: Lesní elfové. Tj. Kasárny ***, Cvičiště * (Kerberus ***, Dryáda **), Tábor žoldnéřů: Včelí jezdkyně *, Lovec *, Květinová kouzelnice *
Jasná je preference jednotek, které mají speciální schopnosti, resp. jednotek s velkým dosahem útoku, ev. pohybu. Které dokáží využít terén, resp. v souboji jeden na jednoho protivníka oslabují schopnostmi.

Nepřítel:LehkooděnciStřelciKouzelníciTěžkooděnciObrnění střelci
Můj Tým AŽulový golem ***Ork Stratég *Elitní lučištník ***Květinová kouzelnice *Víla smrti *
Můj Tým BOrk bojovník *Včelí jezdkyně *Zlověstný kerberus ***Dryáda **Starodávný lesní duch ***

Vidno, že se už můj Tým A přibližuje ideálu (https://cz.forum.elvenar.com/index.php?threads/turnaje.6807/#post-127136), ale ještě mi dost vývoje chybí :)
 
Naposledy upraveno:

BiggJOEcz

Mistr slova
@athlo možná bych raději přehodnotil použití jednotek s dvěma ** a jednou * z Tábora a Cvičiště. Z praxe vím, že dokud nebyly ostatní jednotky na 3***, tak až na vyjímky nemělo cenu je používat.
Všeobecně vzato jsou jednotky z kasáren "univerzální" proti všem, jednotky ze cvičiště a z tábora jsou už stavěny na konkrétní cíle. Ale opravdu bych raději používal ty jednotky z kasáren. Uvidíš sám.

Aby jsi to měl jednodušší, koukni na tuto tabulku, máš tam všechny Tvé jednotky z kasáren, cvičiště i tábora s hodnotami pro jejich hvězdy, navíc tam máš i vypočítaný Jehlový ATK bonus pro Lučištníky:
 

Přílohy

  • Athlos Army.pdf
    234,1 KB · Zobrazení: 105
Nahoru