• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Turnaje

Mescal

Znalec fóra
@OrickJ snad jedině, že to má něco společného s novinkami, které byly uvedeny v 10/2023 jako pomoc novým hráčům - viz odkaz, ale konkrétně o turnaji se tam nic nepíše.
 

OrickJ

Znalec fóra
Tak jsem si udělal nový účet na sk serveru a opravdu ve IV kapitole je výzkum turnaje, teprve pak se hráč može zúčastnit týdenních turnajů.
Je to tedy novinka. :)
 

Ezran SVK

Učedník
o turnaji as tam síce nepíše ale tiež poznám hráča, ktorý nemá dôvod mi klamať že to tak je,
nový hráči ktorý začali po tej aktualizácii majú prekopaný výskumný strom až do trpaslíkov, a všetkym starym hračom bol ponechany pôvodny strom takže žiadne zmeny nevidia
- ale dať turnaj až do štvrtej kapitoly, akože chapem že v štvrtej kapitole má hráč v turnaji 6-8 provincií a stále sa len vezie so spolkom ale tie VB a runy sú velka pomoc ked to získavaš už od druhej kapitoly
 

Jasnost

Učedník
Potvrzuji, taky mi nový hráč tvrdil, že žádný turnaj nevidí a musí ho teprve vyzkoumat a nikdo z nás to ve výzkumu nemá. Zřejmě ti nováčci mají jiný výzkum

Třeba tam mají nově výzkum Společenství až v druhé kapitole a pak si teprve můžou najít spolek. Když se podívám zpátky, tak to tam nemám a co si pamatuji, šlo se přidat do spolku prakticky okamžitě.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Je pravda, že jsem nastoupil a hned začal mrskat první turnaj. Víceméně za surky spoluhráčů. Ale už semotamo jsem se srdnatě pustil do bitky.
Byla to jedna z věcí, která mne na hře hned chytla.
Je škoda, že jste připravili začátečníky o tuhle iniciační kratochvíli. Boj je součástí hry a chránit někoho ve vatičce postrádá smysl.
Pro to je spolek, aby provedl své začátečníky úvodem hry, včetně bitevní přípravy.
No a kdo si to hraje bez spolku, tak to asi taky jde, ale pro mne tato cesta byla nezajímavá.
 

Jasnost

Učedník
Udělala jsem si nové zkušební městečko, takže moje poznatky:

Výzkum Společenství je až v druhé kapitole, celkem opruz. Než jsem se tam dostala, nasbírala jsem score kolem 1000, takže mě napadá otázka, jestli ti lidi, co mají méně než 1000, mohou dostat pozvánku a zda jí vůbec vidí? Rozesílám spousty pozvánek, pořád nám chybí lidi a nabízí mi to různé začínající hráče i s pár body, takže jim jí asi posílám zbytečně...

Druhý poznatek, výzkum turnaje je až v polovině čtvrté kapitoly a výzkum Dobrodružství ve třetí kapitole. Takže ten chudák čeká dvě kapitoly, než se vůbec může do něčeho zapojit. Jestli je tohle pomoc začátečníkům, tak docela krok zpátky :( Navíc mi přijde divné, že se může Dobrodružství zúčastnit dřív, než Turnaje a Věže, protože nemá jak vyrábět odznaky.

Třetí poznatek, přidala jsem své zkušební městečko do spolku a během dneška mi to vyhodilo dvakrát upozornění na začátek Turnaje. Nevím proč, protože ho nemám vyzkoumaný, navíc na něj ani nešlo kliknout. Tlačítko jen zešedlo a bylo nefunkční. Přišlo mi to jako chyba.

Pro mě jsou tohle docela nové informace. Myslela jsem si, že to ti noví jen lajdaj, ale netušila jsem, že se nemůžou připojit i kdyby chtěli. Ještě že tu máme to forum :)
 

Schoenfeld

Znalec fóra
@Jasnost máš pravdu. Asi bych to za těchto podmínek hned po začátku zapíchl a šel hledat jinou kratochvíli.
Alespoň teď tuším, proč se tak blbě oslovují začátečníci. A když už se s úspěchem osloví, tak dlouho nevydrží.
 

voyager-1

Velmistr písma
Problém je spíš, že neumíš správně nasadit jednotky, jak mi vysvětlíš že plno hráčů dá každej turnaj 10k a víc a nemá s doplněním jednotek problém. Velikost oddílu (ne přímo obtížnost) se navyšuje hráčům co mají hodně divů. Pravda taky bych se nezlobil kdyby to změnili :)
 
Obnovování jednotek... to je věda. Naštěstí mám dva hnědé medvedy. Jednou za (delsi) čas nakrmit, a utratim tisíce hodin urychlovacu a spalim spousty kouzel na kladiva, abych si na nějaký čas naddelal armádu. Všechno souvisí se vším a je třeba si za tím jít. Třeba v eventech už jdu jen pro uzdravovace jednotek
 

Lovec Krys

Legenda
@kpavel Z hlediska počtu druhů jednotek nepřítele jsou turnaje rozděleny do 3 úrovní obtížnosti:
T1-T3 turnaje (dřevo,ocel,mramor) - Základ tvoří jedna jednotka
T7-T6 turnaje (křišťál,svitek,hedvábí) - Základ tvoří dvě jednotky
T7-T9 turnaje (elixír, prach, drahokamy) - Základ tvoří tři jednotky
Více jednotek v základu = více druhů jednotek v boji (v průměru, bo náhoda).
Nicméně, toto není žádná novinka, je to tak již dva roky od velké turnajové změny. A v tomto nebyly dělány žádné úpravy.
Jediné, co se změnilo, je to, že jednotky ve vyšších provinciích mají více *, tak jak jsou 4* jednotky postupně přidávány do hry spolu s kapitolami.

Pak tu máme obtížnosti:
Kromě přidávání 4* jednotek máme obtížnost turnaje = poměr velikosti jednotky nepřítele a hráče, který je konstantní a pokud vím, nebyl 2 roky nijak upravován a je pevně dán turnajovou provincií a jejím kolem.

Pak je tu "obtížnost", tedy spíše drahota turnaje = velikost jednotek v turnaji i věži odvozená z přísně tajné formule, na niž má vliv několik faktorů - hlavně počet výzkumů, použitých rozšíření a úrovně divů (více rozšíření a úrovní divů = dražší turnaj(větší velikost oddílu)).

Způsoby, jak se vyrovnat s obtížností i drahotou turnaje/věže:
- Ohnivý fénix - základ každého bojovníka (max +50% škod pro všechny jednotky)
- Hnědý medvěd - Bonus k produkci (sběru) jednotek (až +50%) (nejefektivnější na krmivo je po použití urychlovat výrobu jednotek a případně doplňovat kladiva požehnáními)
- Div Simia Sapiens - Bonus ke sběru jednotek (bez nutnosti krmit) (až +46%, navíc snižuje rozpad živoucího zboží)
- Div Klášter/(a jeho lidský ekvivalent) - Bonus k životům jednotek (až +30%)

- Další bojové divy pro turnajově zaměřená města (bonusy ke škodám jednotek, zvýšení rychlosti produkce kasáren/cvičiště/tábora)
- Možnost snížení počtu mrtvých jednotek přes nakrmení Fénixe soumraku (až 5% oživených padlých jednotek)
- Používání dočasných posilovacích budov z řemeslné výroby a z věže (Osvícená střelnice, Velký magický násobitel, Jedinečné vylepšení jednotek z řemeslné výroby a Zbrojíž z věže) - potřeba hlídat a vybírat všechny 4 cykly rotace receptů v řemeslné výrobě + možnost přidání dalších cyklů přes doušky vyjasnění (padají ve 3. patře věže s 55% šancí po 3 kusech(nebo 5 - teď z paměti nevím)).
- Ušetření množství spotřebovaných dočasných budov a krmiva jejich použitím na 2 věže, případně 2 věže a 2 turnaje - pokud má hráč časový skok 30+ a lv10 Polárního medvěda a 0 čas mezi koly turnaje, může na jedny budovy z řemeslné výroby odehrát 2 turnaje a 2 věže (za použití urychlovačů na brány) (tzn. sjet celý turnaj i věž v Pátek a v úterý obojí sjet znovu na ty samé budovy).

Pro hráče na konci výzkumu sice s každou další kapitolou stoupá drahota turnaje, ale rychlost růstu této drahoty není tak dramatická, jak jsem se před 2 roky obával, částečně je to způsobeno i tím, že do hry jsou čas od času přidávány nové věci mírně snižující důsledky růstu této drahoty (např. Fénix soumraku, přidání doušků vyjasnění, nebo teď i kotlík (já z něho využívám vylepšenou Melu žoldnéřů, jejíž efekt mi stačí díky výše popsanému na celý turnaj i věž - ten efekt není moc velký, ale i to málo pomůže)).
 
Nahoru