• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Turnaj - skore a počet provincií

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1277
  • Vytvořeno

DeletedUser1277

Guest
Ahoj,

tento týden jsem v ocelovém turnaji udělal:
skóre: 6 014 bodů
počet otevřených provincií na levelu 1. 50

Pište sem své rekordy prosím, Vím, že takových 5000 bodů se dá udělat celkem v pohodě, ale 6000 už mi dalo pořádně do těla a otevřít 50 provincií už je fakt záhul, na to je třeba mí slušnou armádu, protože vyjednávat už to nelze. Čekám na Vaše reakce. :):):):)
 

papap

Mistr slova
Já zatím otevřel nejvíc 35 provincií,ale to jen díky tomu,že už jsem další neměl,jinak bych pokračoval.Je pak za ně docela slušný přínos VB... :)
 

Lovec Krys

Legenda
Heh, to jde nahrát tak moc?
Můj rekord je celých 1280+-pár bodíků z turnaje v době, kdy nasadili povedenou úpravu 1.40, která ty boje zpestřila (čti ztížila), pak moje výsledky klesly na 700-800 bodů, až teď jsem se s 1004 body vrátil nad 1000 bodů.
Maximálně jsem otevřel 10 provincií (a až dodneška jsem ani netušil, že jich jde otevřít více), ono to pak stejně chce příliš velkou armádu a tu nestíhám trénovat.
Asi vyzkouším v příštím turnaji jet na více provincií na 1 hvězdu, třeba taky nahraju více bodů.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
chápu vás správně, že jezdíte 0-hvězdičkové provincie až do konce a pak nic? no zajímavá strategie, ale chce to fakt mrtě provincií no :) a co jsem tak vypozoroval, tak řekněme první stránka na 1 hvězdičce bývá i lehčí, než stránka druhá na 0 hvězdičkách... bodů stejně, ale měnší oddíly = menší ztráty.

ja teda používám logiku trochu jinou. bohužel, ze 3 bonusových relikví mám 2 těžké turnaje a 1 lehký. takže pokud zrovna nejde o relikvii, která mě zajímá, tak to prostě nehrotím, v klidu si bojuju. každý den prvních 6 provincií, v sobotu pak jen 2. a je-li turnaj jednoduchý (jako byl minulý týden), tak těch 0-hvězdičkových dám víc, takže 1000-1500 bodů úplně v pohodě. prostě tak, abych trénoval víc vojáku, než jich spotřebuju.

u relikvií, co mě zajímají, pak samozřejmě jedu dál. v úterý nějakých 10-15 provincií, ve středu jen první stránku, čtvrtek a pátek prvních 5-6, v sobotu pak cca 3-4, ale už musím hodně vykupovat.

rekord mám nějakých 2500 bodů, kdy jsem dal prvních 15 provincií na 0, 1 a 2 hvězdičkách (a potom už míň no).
 

Lovec Krys

Legenda
Tak jsem si novou strategii vyzkoušel, ale výsledek byl horší než kdybych jel normálně (2-4 hvězdy v prvních 6-8 provinciích, na 5 hvězd již prakticky nic nedám). Ve výsledku klesl můj počet bodů pod 700.
Dojel jsem někam k 16. provincii a ačkoliv v % jsem měl ztráty nižší, tak v absolutních počtech ty ztráty byly větší než 80% ztráty na 3-4 hvězdičky v prvních provinciích. Ty armády jsou prostě moc velké, nestíhám to vyrábět.
Tohle evidentně není strategie pro mne, na to by rychlost produkce jednotek musela být násobně velká (a z důvodu nedostatku místa nehodlám stavět všechny vojenské divy - mám zatím jen klášter lv1).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : máš krátkou frontu v kasárnách :) ale jde to i tak.

musíš mít někde poznačené, jaký turnaj s čím bojueš. je to vždy stejné. jakmile jeden turnaj skončí, tak od sobotního večera až do úterka trénuješ jenom ty jednotky, které v nadcházejícím turnaji budeš potřebovat. a během týdne samozřejmě taky.

třeba teď byl prknenný turnaj jenom o golemech. občas člověk nasadil jiné jednotky, ale tam máš prostě nějakou železnou zásobu. nebo ty nepříjemné střety vyplatíš. jakmile po tobě turnaj přestane chtít zásoby, je to hned příjemnější. fakt dám raději 200 drahokamů než 5000 kladiv :)

já se u posledního turnaje rozhodl, že ukořistím nějaké body do globálního žebříčku, takže jsem to hrotil docela dost. mám krásných 24 prknenných provincí:

úterý = pouze 1. stránka, protože středa mi vyšla akorát na výzkum 3* golemů
středa = 1. stránka po druhé, 2+3 poprvé. vše na automat, úplně v pohodě
čtvrtek = 1. + 2. stránka, těžké střety už jsem začal vyplácet, více bojů ručně
pátek = 1 + 2. + 3. stránka, většina ručně, ještě více střetů vyplacených
sobota = 1. + 2. stránka, téměř vše ručně, asi půlka střetů vyplacená (došli golemové)

lehký střet byl každý, kde byl 0-1 těžkoodděnec. jakmile tam byli 2 a více, už jsem to prostě platil. (nestálo to za ty ztráty)
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
Turnajové jednotky poznačené mám, jen prkenný byl poslední, kde jsem to ještě neznačil - takže teď hromadně vyrábím kerbery (abych je mohl obětovat na mágy a obr. střelce pak sejmou těžkooděnci, pokud tam nebude nějaká vykutálená třetí jednotka, na kterou budu muset použít úplně jinou kombinaci).

Nicméně moje kasárny jedou skoro naplno (průměrně tak 20h denně). Ale nemám je na maximu - nemám populaci (mám holt jenom 51 domečků na populaci a pár kulturně populačních budov) - další vylepšování jakýchkoliv budov musí počkat až budu mít vyzkoumané vílí budovy nebo nasyslím trošku místa. Teď jsem se soustředil na rozjetí vílí ekonomiky. Taky by ty budovy nemusely požadovat o řád více populace, než kolik dávají obytné budovy (už se těším, jak dostanu z každého domečku 80 populace navíc a vylepšení jedné manufaktury na hedvábí mě bude stát 919+ populace (neboli dvojí vylepšení 11 domečků)).

No jedna jednotka nestačí, musím trénovat nejméně 2, občas mít po ruce třetí (ty kombinace jsou čím dál zábavnější, kdybych jen nemusel vyzkoumávat zvětšování armády, tak by to bylo fajn a jednoduché - tuhle technologii nesnáším a všechny nepovinné vynechávám).

Vykupování se mi zdá drahé na to, že je to jenom turnaj - hlavně suroviny prvního věku jsou v tisících a to je produkuji v podobném množství jako suroviny 3. věku - tedy cca 4-6k při 3h výrobě), občas ho použiju, když chci dokončit provincii a moje armáda už nemá šanci.

Tak nějak nevidím reálné, že bych ztrojnásobil produkci jednotek. A vzhledem ke vzrůstající náročnosti bojů si myslím budu rád, když udržím body kolem 1000 (poté, co se vrátím ke své předchozí strategii - dávání prvních provincií na 2-4 hvězdičky).
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tak jestli s danou strategií dáváš těch 1000 bodů každý turnaj, tak si myslím, že je to úplně dostačující :) na druhou stranu - jednou za čas si projet druhou stránku provincií 2x znamená fakt hodně VB, čas od času se to vyplatí.

jinak jak to tak čtu, budeme na tom velice podobně :) trpaslíky brzky skončím a vlítnu do víl. no zděsil jsem se úplně stejně, když jsem viděl, co ty hedvábny budou chtít za šílené počty. počítám, že je zlepším až s přestupem do orků. do té doby ale budou 1-2 hedvábné turnaje (stále nemám maximalizovanou produkci), stejně tak horské sídlo snad trochu pomůže s výrobou.

no manufaktury mají u mě nejnižší prioritu. 1) dílny, ty prostě člověk musí mít na max. 2) hlavní sídlo - chci si zlepšit produkci divů, výpomoci a tak. 3) pak všechny vojenské budouvy, na to si lidi poctivě šetřím. 4) a kdo zbyde, jde do manufaktur.

(a ve vílách nás ještě čeká tábor žoldnéřů)

k výkupu : je pravda, že té základní suroviny, to jsou šílené pálky. minulý turnaj mě přišel asi na 100k prken a 50k oceli, ale zase je to jednou za 9 týdnů, tak co. a pokud má člověk dobré společenství / vlídné sousedy, tak ty drahokamy případně hedvábí za základní suroviny prostě vždycky nějak udám. kdybych měl nabízet jen prkna za mramor / prkna za ocel, v životě na to nemám.
 

DeletedUser1277

Guest
Tak jsem zvědavý, kdy někdo překoná můj rekord:):):)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
nám obyčejným smrtelníkům se těžko soupeří s urozenými lidmi na první stránce žebříčku :D

spíš se poděl o to, s čím a jak bojuješ tento turnaj. z mého pohledu dost těžký, takže rád přijmu vědomosti zkušenějších :)
 

DeletedUser1277

Guest
Elixírový turnaj - nový můj rekord je 5641 bodů!!! zajímalo by mě, kolik udělal vítěz turnaje na arendylu-)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@sarumanbily : no a nechceš se s náma taky podělit o to, s jakýma jednotkama a jak si bojoval? :)

tento turnaj byl hodně lehký, ale zajímá mě to i tak. a ještě víc by měl zajímal minulý týden ten hedvábný turnaj, který se mi zdál hodně těžký.
 

DeletedUser1277

Guest
Za lidi hlavně paladinové a moždíři, někdy kněží a pokud někdo má budovy na orky stratégy, tak i je jsem používal. ork stratég je také obrněný střelec, ale má více životů a proti střelcům je lepší. v provinciích levelu 4-6 ork stratég vydrží více než moždíř.

Hedvábný turnaj. za lidi hlavně paladinové, ale pokud bylo více než 1 oddíl čarodějnic, tak i nějaký kerberos nebo kušník nebo kněz. záleží na postavení nepřátel. ale většinou full paladin za lidi.

//Odstraněna zbytečná citace, Dellingr
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru