• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trpasličí ciradela

Waso

Učedník
Poraďte prosím.: Na úrovni 8 (lLesní elfové), má smysl
stavět druhou "Trpasličí ciradelu" ??
 

Lovec Krys

Legenda
Lesní elfové jsou kapitola 9 ne 8.

A ne, nemá cenu stavět druhou Trpasličí citadelu (set z aktuální události), dostavět celý druhý set mohou pouze hráči, kteří:
a) mají extrémní štěstí (zlatá liga ani náhodou nestačí na celý druhý set)
b) mají hodně hlubokou peněženku (ale to bych ty peníze utratil za mnohem užitečnější věci)

V kapitole lesních elfů bych se spíše soustředil na získání manově-kulturních hybridů z událostí (a postavil je namísto vrb, abych měl více místa na osadníky, kteří přijdou v průběhu kapitoly (jakákoliv mana/kultura z událostí má lepší produkci many než vrby (neplést s mana/kultura/populace odpadem, tam bych se vůbec nedivil tomu, že by vrby byly lepší (ale nepočítal jsem to)))).
 

Waso

Učedník
Další dotaz:
U lesních elfů ... ... získání manově-kulturních hybridů = Prosím název aspoň jedné z nich. (Abych si uděla představu.)
Děkuji
 

Prealiena

Velmistr písma
Dnešní Měsíční kovárna je nejlepší, co se týče many/políčko. Předtím jsme měli Tajemné jezero, to je větší, tak dává víc. Můžeš si to zkusit vytočit ve výměně denní odměny na konci eventu.
 

Lovec Krys

Legenda
Jinak manově-kulturní hybrid je budova dávající kulturu a manu zároveň.
Tzn. něco takového jako je denní odměnou dnes:
1660841315063.png

(větší budovy jsou lepší z toho důvodu, že je potřeba jich získat z události méně než menších budov na stejnou produkci many, tzn. budovy 2x2 můžou mít lepší produkci many na pole, ale v porovnání třeba s jednou budovou 4x3 je potřeba získat 3 2x2 budovy).
 

Lovec Krys

Legenda
Ne, neobejdeš. Nicméně na pár kapitol bude spotřeba many nižší než v elfech/čarodějích, ale pak se zase zvýší.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
No jo mana, to je někdy problém.
Je potřeba soustavně zvyšovat její produkci. Událostní stavby jsou fajn, ale základem jsou magické pily, které vyrobíš v Akádě. Na to, abys je mohl vyrábět potřebuješ ale věci z Věže.
Když ti nestačí věci z Věže, potřebuješ věci z Turnaje (hlavně relikvie), abys mohl vyrábět třeba dostatek činidel.
Takhle se dá pokračovat, až nakonec zjistíš, že vlastně potřebuješ skoro všechny věci, co hra nabízí a začneš je křečkovat.
Noční úbytky u živoucího a osvíceného zboží tedy pěkně lezou na nervy, ale zvyknout se dá i na smrt, že?
 

Waso

Učedník
Ještě jedno dík za "nápomoc", zejména za upozornění na budovu Měsíční továrna. Ta totiž na úrovni osm žádnou manu nedává, takže jsem ji málem smazal!!
- * _ * -
Další zvídavý dotaz:
Když vám systém napoví doporučený počet budov
(příklad: "Doporučení královny: Postav jich alespoň 6.")
Stavíte jich tolik?
Nebo míň?
Nebo víc??
 

Mescal

Znalec fóra
@Waso Píšeš, že Měsíční továrna nedává v 8. kapitole žádnou manu, ano to je pravda. Dává ji až v 10. kapitole. Ale jsi si jistý, že ji budeš chtít na začátku 10. kapitoly díky královské rekonstrukci (KR) 2x povýšit - přece jen je to 2 x za kapitolu a 2x3 za budovu --> použiješ 12 KR, aby jsi tuto budovu využil na manu?
Je to jistě Tvoje rozhodnutí, ale osobně bych Ti doporučil počkat si až budeš v 10. kapitole na nějakou jinou manovou budovu, budeš ji mít a 12 KR si schovej na lepší použití.
-------------
K Tvému dotazu, jestli Ti dá hra doporučení na konkrétní počet budov (v Tvém případě 6), tak se jej drž, on pak obvykle přijde úkol typu postav 6 budov a bývá za něj někdy zajímavá odměna. A ten doporučený počet budov využiješ k pohodlnému průchodu kapitolou.
 

Lovec Krys

Legenda
To záleží na situaci. Obecně se řídím tím, co je dobré pro mne a ne tím, co po mně ti šašci z úkolů chtějí (ano, já jsem jeden z těch, kteří naposledy splnili všechny úkoly v kap. orků a od Lesních elfů jsem úkoly nedodělal ani v jedné kapitole).

Ale nedá se obecně říci, jestli je lepší jet podle úkolů anebo podle sebe.

Prostě když hráč zjistí, že když se neřídí tím, co po něm úkoly chtějí a dělá si to po svém lépe a odměny mu nestojí za tu námahu, pak si může jet podle sebe a úkoly neřešit - po začátku další kapitoly(vyzkoumáním první technologie) se povinné úkoly předchozí kapitoly změní na nepovinné a hráč může odklikat ty, které nechce (nebo už ani nemůže) splnit. Díky tomu se může rozhodovat v každé kapitole zvlášť, zda úkoly splní anebo narazí na úkol, který prostě plnit nebude.

K množství osadnických budov - pokud má hráč dostatek místa, ve většině kapitol projde kapitolu rychleji s více osadnickými budovami než s jejich menším počtem, jen je potřeba - zejména později - dávat pozor i na suroviny, které osadnická výroba konzumuje - může se stát, že při příliš velkém množství osadnických budov přestane stíhat produkce oné suroviny.
 

Waso

Učedník
No,
s tím místem máš tedy superpravdu. Od kapitoly 7 (VII = víly) s tím zápasím a ty minivýrobny co jich musíš míti hodně mne iritují.
Tak jsem si udělal velkej plac na tyhlety blbůstky.
Byl jsem v pohodě a najednou bum: Mám postavit budovu 7x4 !
 
Nahoru