• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Nová funkce Trh

DeletedUser4336

Guest
Ona tato funkce ve hře nejspíš není, aby si společenství nežila jen sama pro sebe, ale byla více otevřená světu. Pokud chtějí měnit jen mezi sebou, vetšinou to lze řešit vzájemnou dohodou a správným načasováním.
 

RainbowHanny

Šéfkuchař
Jo, to sice chápu, ale třeba teď v dobrodružství si chceme pomoci, hodila jsem kolegovi velice výhodné zboží a než to stačil odkliknout, pod rukama mu to někdo vyfoukl.

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Green Jane

Šéfkuchař
Nic si z toho nedělej , to se stává "i v lepších rodinách" (jak pravil klasik) . U nás to už bylo taky .
:cool:
 

DeletedUser4336

Guest
Tak si máte dávat nevýhodné nabídky. Šance že to pak někdo cizí sebere nebo vyfoukne na své dobrodružství je výrazně nižší. A když se protočíte mezi sebou, nikdo nikoho rozpoznatelně neoškube.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Je škoda, že to nejde, protože hráči co to evidentně nepotřebují vyžírají 100 nabídky surovin pro odznaky z kouzel.
 

DeletedUser4336

Guest
Jak jsem psal, u rozvinutějších spolků není problém si nadhodit dopředu pár dražších nabídek, které cizí buďto neberou, nebo na nich ještě vyděláte. A společenství si to povyměňuje mezi sebou, takže ztráta pár stovek ve stejné třídě se vyrovná, nebo není nijak zřetelná.
 

luterina

Veterán
my dáváme nabídku třeba 100 prken za 150 mramor, co poberou ze společenství můžeme se domluvit že si mezi sebou popř. vrátíme a co poberou nečlenové tak na tom jen vyděláme...

jinak pokud si chceme vyměnit mezi sebou nevýhodně tak si např. nabídku 1000 svitků za 1500 hedvábí dá do obchodu ten, který z ní těží, tedy ten který chce za ty svitky víc hedvábí, když mu jí sebere nečlen tak na ní opět jen vydělá...
 

DeletedUser3346

Guest
Čau lidi :cool:

Prosím vás už ... ty vaše argumenty proč to zde nezavádět. Ve FoE ten filtr funguje a rozhodně se nedá říct že by trpěl trh ochlazením. Ono se to dá řešit domluvou ale zase proč to dělat jednoduše když to jde složitě že? S tím filtrem vím kdo co ve spolku vyrábí a potřebuje a mohu takto dle toho obchodovat v rámci společenství a hodit to i bez domluvy jen tak pro strýčka příhodu. A argument aby pak spolky uzavřené do sebe ... No a co? V čem to vadí když většina hráčů je beztak donucená v nějakém společenství být. Fakt ty argumenty proč to nezavádět jsou ubohé.
 

DeletedUser4336

Guest
A jak to, že je téměř každý hráč donucen být ve společenství, souvisí s tím, proč to naopak zavádět? To u mě také není žádný argument, kdyby to něco řešilo, nebylo by třeba okolního světa.
 

DeletedUser3346

Guest
@Pauleo No že to může být každému úplně jedno. Ale v tom případě nechápu smysl aktuálního filtru nabídek v rámci společenství? Když třeba systém vyhodnotí daleko lepší nabídky třeba někdo nabízí 300 oceli za 250 mramoru tak proč to nevyužít? Proč když se jedná o možnost uzamknout nabídku v rámci spolku jste proti ale když někdo jiný kdo není ve spolku nabídne 300 za vašich 250 tak radši vemete 300 za 300 v rámci společenství? Asi je to o tom že význam slova společenství a kořenového slova společně vnímá každý jinak. Na něco jste společenství a na něco ne. Na jednu stranu si hrát na týmové hráče a vzít 300 za 300 aby se neřeklo že nejsem užitečný pro spolek ale když by si o to někdo ve spolku nenapsal tak by každý vzal nabídku 300 za 250 i když by viděl že dotyčný ve spolku má aktivní nabídku 300 za 300. :D:D:D
 

Richardll

Učedník
Ano, jestlize nekdo ze spolecenstvi pozada o pomoc, vezmu jeho nabidku, i kdyz dude na trhu lepsi. Stejne jako v pamci spolecenstvi obcas beru i nabidky, kdy kupuji moje bonusove zbozi...

Odstraněna citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4336

Guest
Tak v první řadě společenství zaujímá více funkcí, nejen obchod. V druhé řadě společensví samo o sobě není všespasitelné (pouze 25 členů a ne vždy přemíra všeho zboží, obzvlášť toho obživlého), a nejde o to, že tam lidi nepracují společně. Já třeba obchod chápu tak, že všeho mám relativně dostatek, ale společenství chápu prioritně něco jako krizové řešení, a zbytek je od toho druhým pomáhat řešit jejich "problémy". To znamená, že filtr využiju v případě, že si někdo nadhodí a nemá odbyt, tak prioritně beru možné nabídky ze společenství, když tam nejsou nebo nejsou možné, obchoduju bežně se světem, kde měním surky v běžných poměrech, popř. pro mě výhodnější. Když někdo něco potřebuje nutně, vždy si navzájem napíšeme a pomůžeme, a nestane se že by to nějak nevyšlo, k tomu žádnou další funkci pro strýčka příhodu nepotřebujem.
 

ElfNostradamus

Veterán
Pokud někdo potřebuje nějaké suroviny, tak je mu asi jedno jestli to vezme někdo ze spolku či soused, pokud naopak potřebuje pomoci dotační injekci tak si dá nabídku nevýhodou pro kupujícího a tam může požádat vramci spolku o pomoc...ideálně online dohoda, ale asi není problém když to bude viset na trhu a žádost třeba na chatu. Taková online výměna může případně proběhnout i několikrát,, nevýhodně,, až si oba hráči srovnaji počty, které chtěli vyměnit, omezení celkového trhu jen na spolek je za mne krok zpět a vzájemná komunikace při výměně vramci spolku je vždy i přínosem a obohacenim chatu :)
 

Lovec Krys

Legenda
Tak zrovna na dobrodružství by se tento návrh hodil - pro nabídky surovin na kouzla je to ideální, ale asi to stejně neprojde (i když nikdy neříkej nikdy).
 

DeletedUser5695

Guest
@RainbowHanny pokud chceš výhodně jen pro spolek, není nic jednoduššího než aby spoluhráč dal na trh nevýhodnou nabídku a ty mu ji vezmeš
 

DeletedUser4336

Guest
Arweene >> Ve spojení s dobrodružstvím je to to nejlepší řešení.

Lovec Krys >> Jo, takže by to šlo udělat, že maximální možná nabídka by byla 100 zboží :).
 
Nahoru