• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Předáno Tržiště - možnost blokovat nevýhodné nabídky

12alfa

Pokročilý žák
Ahoj,
na trhu se poslední půlrok množí hráči (alespoň ve světě W), kteří dávají nevýhodné nabídky. Trčí tam i několik dní, takže evidentně nejde o spolkovou výměnu/ výpomoc. Tak jako je možné zvolit si k obchodování hráče ze společenství nebo typ zboží, byla bych ráda i za možnost volit férové a výhodné nabídky a odfiltrovat ty nevýhodné (1 a 0*).
Mně ty nevýhodné nabídky nějak lezou na nervy :-D, takže je úplně nedokážu ignorovat. Všichni vyrábíme zboží stejným způsobem, proto nechápu, proč si někdo myslí, že to jeho je lepší anebo že ostatní své zboží potřebují méně?
Howgh.
 

Mescal

Znalec fóra
Tvůrci nevýhodných nabídek (nemluvím o domluvených v rámci společenství) je tvoří IMHO ze dvou důvodů:
  • když někdo spěchá s výzkumem a nemá kde jinde již vzít, rád vezme i tu nevýhodnou
  • spoléhají na překliknutí spoluhráče... (ze spěchu nebo nepozornosti)
Jjinak plně souhlasím a podporuji filtr na 0* nebo 1* nabídky.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Život je plný nevýhodných nabídek. Někdy mezi nimi tu výhodnou nedohledáš a nedohledáš.
Tohle mě tak netrápí.
Spíše bych zavedl skutečný obchod, páč to, co se děje například s osvíceným zbožím, odmítám nazvat obchodem. Užívám si toho v poslední kapitole do sytosti.
 

Lovec Krys

Legenda
Nabídky T8/9>T7 jsou logickým důsledkem celého systému kupců a jejich omezené kapacity.
Když víte, že vaši kupci stejně stráví obchodem celých 6 hodin (např. přes noc), tak je rozumnější hodit výměnu T9>T7 než T7>T7. Nejen, že tak vyměníte více T7 najednou, ale navíc ušetříte skoro půlku unuria.
To samé platí, když potřebujete vyměnit statisíce T7 a urychlujete návrat kupců.
To, co můžeme vidět na tržišti je pak jen logický důsledek nastavení systému.
 

12alfa

Pokročilý žák
@Lovec Krys tady nejde o nějakou směnu "T123 za T456", ale o nabídky, které systém vyhodnocuje 1* a 0*, např. nabídka 500 tis. mramor - požadavek 700 tis. dřeva.
O čem jsi psal ty, netuším, kupce jsem ještě nehrála.
 

Lovec Krys

Legenda
@12alfa S tím problém nemám, já bych uvítal, kdyby bylo možné filtrovat jak nevýhodné nabídky (s méně než 2*), tak i jednoduché zaškrtávací tlačítko na nabídky stejné úrovně (ano vím, že si můžu vyfiltrovat dané zboží, ale je otravné filtrovat 2x, když chci měnit obě suroviny stejné úrovně).
@Waso Nikdo ti nezakazuje měnit v jakémkoliv poměru cokoliv, co budeš chtít vyměnit. Návrh je o tom, aby, pokud některé typy nabídek (méně hvězdičkové či mezitřídní (moje doplnění, které se hodí zejména na výměnu T7>T7 bez nutnosti 2x filtrovat)) někomu nevyhovují, aby je mohl odfiltrovat.
 

Hexik

Znalec fóra
taky nemam rada tyto nenasytniky jako by z toho neco meli? porad to jsou jen suroviny kterych si kazdy muze v ramci moznosti vyrobit kolik chce, kdyz se hraci domluvi na pomoc v nouzi proti tomu taky nic nemam
ale netusim v jake nouzi bych musela byt abych je brala, at je to 9:10 a nebo 1:8 kdyz nenajdu co potrebuju dam nabidku 1:1 a nebo fousek k tomu kdyz opravdu specham

urcite jsem pro filtr, kdo o nej nestoji si ho nezapne
 

150koni

Pozorovatel
Při akutní potřebě některé surky jsem sem tam přijal i tu nevýhodnou, takže někdy, kdy vás tlačí čas pomůže. Někdy jsem zase naopak vzal nechtěně. Nadával jsem jen sám sobě, za svou nepozornost. Moje chyba. Tak trochu to cvičí mou ostražitost na tržišti. Nějak zvlášť mne to neirituje. Nicméně filtr není na škodu a ani zbytečný. Asi bych ho také použil a měl ho trvale zapnutý, a v případě akutní potřeby bych jej vypnul. Takže za mne proč ne :)
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Trh T1-T6 je na poměry této hry nastaven uspokojvě, i když zdaleka se nepodobá skutečnému volnému trhu. Spíše je to direktivní totalitní úředně stanovený způsob, kdy prostě někdo nastaví cenu a všichni se tím musí řídit. Ale pořád to jakýs takýs obchod je.
T7-T9 je totální (ne totalitní) šaškárna bez jakékoli logiky.
Nevím, kam se bude hra dále vyvíjet po 20. kapitole, ale bez nějaké korekce obchodu s T7-T9, si nedovedu dost dobře představit nějakou další obchodní logiku hry. Přechod této části alespoň na systém T1-T6 by byl určitě řešením.
No a my, co jsme se skřípjením zubů "obchodovali" s T7-T9, bychom se asi taky neosypali z toho, že další hráči by to měli lehčí.
 

Ezran SVK

Učedník
som tiež za filter ponuk s 0 hviezdičkami

je rozdiel ked vezmeme z núdze nevýhodnu ponuku 50k : 45k
alebo ked nahodou vezmeš ponuku 10k : 180K - pretože taky je maximalny pomer: 1 T3(t6) za 18 T1(t4)
 

Elvinka12

Učedník
ano kdyz uz tu vidim mimourovnovou zminku i na to bych brala filtr, treba by se lidi naucili vyvazovat mesta a vyrabet vvsechny urovne surovin
 

Waso

Učedník
A kdo se to nenaučí, toho poučíme !

Odstraněna zbytečná citace. Embla
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru