• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Toulky po ČR

DeletedUser1930

Guest
Přátelé,
blíží se období, kdy mnoho z nás pojede na vytouženou dovolenou a když ne na ni, tak alepoň někam na krátký výlet. Letní počasí k tomu přímo vybízí. Podělte se s ostatními o své zkušenosti, o zajímavá místa, která jste v naší krásné vlasti navštívili, třeba tím někomu napovíte, kam by se mohl vydat.
(Pokud budete vkládat fotografie, mějte prosím na paměti Zákon o autorských právech, který se ale týká i textů, a tak raději použijte fotografie a texty vlastní, vždyť obrázky i texty různých CK jsou tak "mučo malo" stejné).
 

Santerr

Veterán
Kdysi jsem byla s kamarádkou ve Stříbrné kousek od Kraslic. Nádherné místo - kopce, lesy, v zimě se tam dá lyžovat, je tam sjezdovka, v létě procházky nádhernou přírodou. Fotky mám, ale ne na digitálním foťáku, ale staré klasické, tak to sem bohužel nenaskenuju ;) Mimochodem, ten potůček, co tam protéká vážně vypadá jako stříbrný :D Svojí pejskovou jsem z něho nemohla nikdy dostat ven :D
 

DeletedUser1930

Guest
Já zase rád navštěvuji oblast Kokořína. V létě cyklo a turistika, plno jeskyní, skalních převisů a všelijakých přírodních útvarů, ale také turistických stezek, v posledních letech je vidět i hodně zvěře, ale to hlavně v zimě. První spaní ve volné přírodě zahajujeme s přáteli každý rok již asi 15 let vždy poslední víkend v únoru a končíme týden po "dušičkách". A v oblasti Kokořínska jsme měli na celtách po probuzení i pár centimetrů sněhu :). Vhodné pro dospělé nebo rodiny s většími dětmi. Restaurací je tam také mnoho i maličkých hospůdek, ale opravdu jen v letní sezóně. Výhodou této oblasti je mimo jiné i to, že kolem sebe slyšíte mluvit lidi jazykem českým. Tam, kam jezdíme, je známá "vandrácká" jeskyně nesoucí jméno Rozbořenka. (Pokud tento název zadáte do strejdy Googla, můžete se podívat i na fotografie tohoto místa a okolí, dokonce jsem se na jedné našel i já, ale to není podstatné).
 

Deleted User - 42211

Guest
Tak to já se vám pochlubím jedním místeček blízko naší chaloupky :) kousek od vesničky Březina v Pardubickém kraji je zatopený lom, kam chodím moc ráda na procházky :) Cestou přes les a louky k nádhernému lomu, kde se voda třpytí :) Je tam krásné prostředí a koupání :) kdybyste byli někdy poblíž, určitě to stojí za to se stavit a pokoupat se ;)
xEUup.jpg
 

DeletedUser1930

Guest
@regular96 jak je ten svět malinký, já se v P-cích narodil, kde je Březina vím, jen jsem tam nikdy nebyl, to já se tam tedy podívám teď v červenci, až budu pracovat u mamky na domečku, nějakou tu hodinku si čásek udělám :D
 

Deleted User - 42211

Guest
Určitě to stojí za to, připadá mi to trochu jako v jiném světě, moc příjemně to tam na mě působí ;) A k tomu kraji toho můžu povědět :D
 

papap

Mistr slova
Zdravím,nedávno jsem navštívil kapli sv.Magdalény v Jistebnicích.Je na kopečku v nadmořské výšce 686 m a je tam nádherný výhled na všechny strany...:)
 

Přílohy

  • 1.jpg
    1.jpg
    970,3 KB · Zobrazení: 71
  • 2.jpg
    2.jpg
    867,7 KB · Zobrazení: 73
  • 3.jpg
    3.jpg
    426,2 KB · Zobrazení: 73
  • 4.jpg
    4.jpg
    817,8 KB · Zobrazení: 73

DeletedUser1148

Guest
Tak já jsem byla všude možně.Ale všechny vás zvu k nám na šumpersko.Šumperk a okolí je krásné místo na dovolenou.Šumperk je krásné město a okolo je spousta dědin v nádherné přírodě a lidičky jsou tu skvělí ,milí a pohostinní .A samozřejmě nad naše moravské vínečko není.Je tu spoustu vinoték a sklípků ,takže takový příjemný večer na chatě s grilováním a dobrým vínkem je myslím moc hezká představa.Stačí ale procházka večer po hlavní třídě v Šumperku.Je tu prostě nádherně,klid a pohodička.Žádný stres velkoměst.:)
 

Sindri

Guest
Já jsem byl v Praze a hned dvakrát a z toho jednou omylem! Jsme jeli dloooouhým německým vlakem, jenže tu bylo krátké nástupiště, takže jsme se mylně domnívali, že ještě dojede... no nedojel. Navíc to byl rychlík. Takže bez zastávek jsme skončili v Holešovicích. :D
 

DeletedUser1930

Guest
Mou další oblíbenou destinací jsou Kašperské hory - pěší tůry podél říčky Vydra. Za celý den jsem potkal jen jednoho myslivce, jinak absolutní ráj a balzám na duši, ovšem v dobrém počasí. Náladu mi pokazil až cíl mé cesty - Churáňov. Nádherná krajina, dokonce vlek, který jezdí i v létě, jenže kolem mne tam drnčela němčina tak silně, že jsem si nechal zajít chuť na jídlo a zmizel :) S dobrou obuví a mapou skvělý výlet na 1 -3 dny.
 

DeletedUser467

Guest
Já bydlím v Moravském krasu, který mám i moc ráda. Ale ten asi není vůbec potřeba nikomu představovat :D
Pokud však někdy budete u Brna, doporučuji výlet na Babí lom. Jedná se o zalesněný skalnatý hřeben, na kterém stojí i rozhledna. Úžasný výhled, úžasná příroda :) (malá ochutnávka fotky níže, pro zájemce více zde)
Jinak letos vyrážíme na dovolenou do Beskyd, nějaké tipy kam vyrazit a co si tam určitě nenechat ujít? :)

IMG_2284.JPG

IMG_2226.JPG
 

DeletedUser467

Guest
Koukám, že se spousta lidí raději toulá po Elvenaru jak po ČR :p
 

DeletedUser6

Guest
Já si před pár týdny vyrazil s rodinou k pramenu řeky Moravy krásným (cca 10km dlouhým) údolím. Počasí přálo a ta krajina ... to byla nádhera :eek: :)
Ještě bychom se chtěli vidat k Pravčické bráně. Nebyli jste tam někdo? Poradíte v tamním okolí další zajímavá místa? ;) :)
 

Lukula

Velmistr písma
Váli,
okolí Pravčické brány je plno krásných stezek, ať už odpočinkových nebo těch náročných... Protože máme v Českosaském chatu, máme to tam docela prošlé.
Když už pojedeš do Hřenska, což je výchozí bod pro Pravčickou bránu, vyplatí se trochu si prodloužit trasu. Možností je několik. Ta pohodovější a možná lepší tím, že je dost podstatná část ve stínu, je začít Edmundovou soutěskou (nejlepší ráno po osmé - v ranním slunci jsou soutěsky překrásné), loďkou do Divoké soutěsky, odtud pokračovat na Mezní louku a dál do mírnějšího stoupání na Pravčickou bránu. Pak zpět do Hřenska strmějším klesáním. Dá se to jít i obráceně.
Dalším výchozím bodem pro krásnou trasu s neméně hezkými výhledy jsou Jetřichovice. Z vlastní zkušenosti doporučuju vyjít s Jetřichovic směrem k Dolskému mlýnu, odtamtud pekelným stoupákem do Vysoké Lípy a pokračovat k Malé pravčické bráně, po cestě navštívit Šaunštejn a pak vzhůru na vyhlídky: Rudolfův kámen, Vilemínina stěna a Mariina vyhlídka. Odtud přijemným klesáním po písku a širokými schody zpět do Jetřichovic.
Pro otrkané turisty můžu pak doporučit vcelku náročnou Köglerovu naučnou stezku. Výchozím bodem je Krásná Lípa, kde je Dům Českosaského švýcarska. Stezka zavede na zajímavá místa v okolí, včetně Kyjova, rozhledny Vlčí Hora nebo k soukromému pozemku v jejíž zahradě je geologická mapa od samotného Köglera. Vyčerpávající výklad a popis poskytne majitel pozemku a musím upozornit, že je velice rád, když k němu někdo zavítá. Návštěva stojí za to. Celá trasa má cca 24 km z velké části náročným terénem, dá se zvládnout v klidu za 5-6 hodin a lze libovolně zkracovat.
Pak můžu velice doporučit restauraci v Doubicích, kde se nachází Pohádková zahrada s dřevěnými sochami a hřištěm, což je ráj pro děti. ;)
Jinak pro hráče geocachingu je tahle lokalita jako stvořená... :D;)
 

Lukula

Velmistr písma
Rádo se stalo Váli, pak dej vědět, jak se líbilo... ;)
Pokud plánujete podívat se na zajímavé místa, vyhledej určitě Děčínské zoo (malé, ale hezké se zaměřením na děti), Děčínský zámek přes léto pořádá prohlídky s rytířem (tuším), směrem k České Kamenici rozhledna Sokolí vrch, za Českou Kamenicí v Kamenickém Šenově známá Panská skála (z pohádky Pyšná princezna) a na druhou stranu od Děčína rozhledna Děčínský Sněžník a odtud už jen kousek do Tiských Stěn. Je toho v okolí plno. :D;)
 

DeletedUser2717

Guest
Tak to já se vám pochlubím jedním místeček blízko naší chaloupky :) kousek od vesničky Březina v Pardubickém kraji je zatopený lom, kam chodím moc ráda na procházky :) Cestou přes les a louky k nádhernému lomu, kde se voda třpytí :) Je tam krásné prostředí a koupání :) kdybyste byli někdy poblíž, určitě to stojí za to se stavit a pokoupat se ;)
xEUup.jpg
Vypadá to nádherně, do Pardubic jsem se před lety přestěhoval a to rovnou z Hradce Králové. Určitě se letos minimálně na jaře na to místo vypravím.....
 

Zharthuru

Mistr slova
To by mne zajímalo kdo si udělal čas na nějakou českou pamětihodnost . Hrad nebo i zámek . Dále by mne zajímalo jestli má někdo kladnou zkušenost s nějakým exekutorem (nejlépe soudním)
 
Nahoru