• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Komunikace Tlačítko ignoruji

ElfNostradamus

Veterán
Bylo by vhodné zavést na diskusi tlačítko pro osobní ignorování některých uživatelů fora, předešlo by se tím některým výpadům, urážkám vůči jinému názoru, pohledu či úsudku až smutku pro některé jiné uživatele. Vhodná by byla k tomu i tabulka s počty takových to ignorací, tuším, kdo by opakovaně vítězil :) děkuji.
 

DeletedUser3281

Guest
Bylo by ale dobré, aby ignorací zmizeli příspěvky i protistraně, protože já bych i dávno ignoroval tak třetinu lidí ale pak v diskuzi vznikají totálně nesouvislé nesmysli reakcí, které nemají ani hlavu ani patu. Nebo člověk bude reagovat něčím, co již někdo psal a opakovat se, prostě bordel. Normální člověk umí člověka ignorovat aniž by ty příspěvky skryl pokud ho obsah příspěvku nezajímá. Chápu ale že pro některé jedince je to nadlidský úkol. Jen upozorňuji na podstatný nedostatek této funkce, o které vím protože je to funkce všech fór na internetu ale není v praxi použitelná.
 

Lovec Krys

Legenda
aneb Ignore je jen na vlastní nebezpečí:)

Sám jej mám prázdný, ale dovedu si představit situaci, kdyby prázdný nebyl (i když tady asi nehrozí klasický rozbíječ diskuzí, který by každé téma zaplevelil svými 50 (i více) příspěvky).
 

DeletedUser3281

Guest
No nevím jak tady, ale já vidím do DB na jednom našem fóru, kde je cca 8 tisíc aktivních uživatelů, cca 200 týdně, především vysokoškolsky vzdělaní lidé nebo střední třída, nejsou to prostě děti nebo povaleči, nebo nevím jak definovat produktivní lidi a kdybych tu napsal, čím se vyznačuje skupina lidí co má největší počty ignorovaný tak budu hodně těžko hledat slova, protože ti co ignorují nejvíce lidí jsou v reálu častěji ignorováni sami, jen my si ty příspěvky nezakrýváme proto, že pak nedává diskuze smysl a prostě je přeskočíme. Řešíme tam od rodiny, přes stavbu, dovolené, auta až po politiku a ta skupina asi 5-15 denních uživatelů co má v tom seznamu aspoň jednoho člověka je ve většině diskuzí nějak logicky nebo morálně utřena, což u nich budí pocit, že jím je křivděno a tohle je jediná možná obrana, protože argumentačně skoro nikdy nedokázali diskuzi vyhrát jen je prostě na prd, že pak všude dělají bordel, protože reagují něčím co někdo už napsal apod, nebo nesouvisle. Tzn to dělá spíše zmatky.
 

Ludi

Veterán
Správný dialog má svá pravidla. Nejde o to zvítězit, ale vnímat různé názory. S něčím souhlasit můžeme, s něčím ne, ale to není důvod k urážkám druhého. Není potřebné dát si podobné autory do záznamu ignorovaných, ale dík za připomínku, že tato možnost existuje.
 

ElfNostradamus

Veterán
Škoda, že takto konstruktivní diskusi nevedeš vždy i tady, myslím, že opakovaně některé tvé příspěvky byly smazány právě pro porušování nějaké hranice - tedy urážející ostatní diskutující. Cti svobodné slovo a názory ostatních, tak jako oni tebe... a pohledy jiných se mohou lišit nebo mít jiný úhel pohledu z mnoha důvodů.....zde např. může někdy vítězit estetika nad matematikou apod. Msf
 

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Upřímně si myslím, že i negativní příspěvek jde napsat slušně. Každý z nás má jiný názor, to však není důvod někoho napadat nebo ho urážet. Vzhledem k tomu kam diskuze směřovala, téma uzamykám!
 

DeletedUser3346

Guest
Já jsem se chtěl vyjádřit v jiném vlákně ale to je uzavřeno pro další příspěvky i když se vedla diskuze přínosná a mohlo by se z ní vyvozovat i možné vylepšení dané služby co funguje.

Téma ignorace uživatele zde. Dobré by bylo kdyby ignorace fungovala dokonale. Příklad já si přidám do ignorace uživatele ABCD a ignorace bude nejen na jeho příspěvky ale i na příspěvky ostatních uživatelů, kteří na něho reágují nebo ignorace uživatelů kteří o uživateli ABCD píší. A přidávání uživatelů do ignorace by mělo platit i z mé strany tak že já nemohu vypisovat a označovat uživatele ABCD a ani reagovat na ostatní uživatele kteří o uživateli ABCD diskutují.

Další věc je tá že ignorace by neměla být pro příspěvky daného uživatele v ignoraci, které se týkají čistě daného vlákna tématu a jde o veřejný příspěvek který se absolutně netýká uživatele který ho má v ignoraci.

Protože si myslím že veřejné příspěvky které se týkají čistě témat daného vlákna bez reakcí na dané uživatele by měli být plně veřejné. To že se někomu nelíbí co uživatel píše i přes to že se příspěvek jeho osoby vůbec netýká je spíš netolerance názorů ostatních a zcela zbytečná a bezpředmětná cenzura. V takovém případě by měla platit jednoduchá ignorace nesystémová kde platí že pokud máš vůči uživateli jen osobní averzi a vadí ti i příspěvky které se tebe absolutně netýkají tak si je nečti.

Když to shrnu: ignorace týkající se osobnějšího rázu ano ale vylepšit, ovšem ignorace všeho co dotyčný napíše včetně veřejných příspěvků týkající se jen daného vlákna je zbytečná cenzura.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen A jak asi automat pozná, že reaguješ na daný příspěvek? Takový dokonalý filtr je už z principu nesmysl. Sebedokonalejší filtr takového typu ti buď některé reakce neskryje, nebo naopak skryje některé, které by neměl.
 

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys Je jasné že když někdo napíše jen tak třeba Lovec Krys tak že se to takto nedá detekovat ale od toho jsou moderátoři. Já mluvím o tom jak teď reáguji na tebe. V mém předchozím příspěvku tebe neřeším a tak správně není důvod cenzurovat ho i přes to že by jsi měl můj účet v ignoraci a právě proto by měl být plně veřejný i pro tebe.

Ale chápu no je lepší psát o tom proč to nejde i když o nic tak náročného nejde. Okopírovaný postoj vyhodnocování nápadů pro možné předložení pro innogames?

Zde je snad veřejná diskuze a pokud se příspěvky netýkají daných uživatelů tak by měl být příspěvek plně veřejný i přes ignoraci. to že někdo někomu nelíbí neznamená že jeho příspěvky mají být ignorovány všechny včetně příspěvků které se důvodů ignorace absolutně netýkají. Takový systém absolutní ignorace popírá veřejnost diskuze na úkor osobních averzí. Důvody ignorace jsou většinou osobní a takto se má chovat i ignorace sama z hlediska osobních ataků ale neignorovat zcela veřejné diskuze které se netýkají osobních reakcí.

@Lovec Krys pokud bych neuvedl tvůj nick a vyjádřil bych jen psanou verzi pak je to na moderátorech a ano klidně ať to smažou ale pokud jen na sebe reágujeme neformálně tak že rozvíjíme téma bez osobních útoků pak je vše v pořádku.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen Ano, zrovna tahle značka by mohla být vodítkem, ale nemyslím, že by ten ignore někdo upravoval. Navíc např. na fóru bety se tahle značka vůbec nepoužívá, na další národní odnože jsem nekoukal, tak nevím, zda to není např. jen specifikum českého fóra, v takovém případě to určitě nikdo upravovat nebude, když to každé elvenar fórum bude mít jinak.

ps: A to nemluvím o možnosti, že technologie fóra nemusí být vytvořena Innem, ale třetí stranou. Pak už to tím tuplem nikdo upravovat nebude.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser3346

Guest
@Lovec Krys To je i to co se týká nejen fora ale postoj Českého národa, když to není někde jinde tak proč se posunout dopředu? Já naopak vítám tohle označování a mělo by se to automaticky doplňovat i v případě že jen tak někdo napíše třeba jen část nicku už jen třeba Lovec. Zamezilo by se tím neformálním pomluvám o někom a ten o tom ani neví a dá se to považovat za možnou šikanu. A vůbec ... zeptám se že jaký je to pocit když pořád se mele o betě jak o Americe jak tam je vše nej a jaký pocit by byl když by se tady něco zdokonalilo a na betě by se mluvilo o cz/sk verzi fora?

reakce na psko: No když přihlédnu na některé zájmy a postoje innogames, tak si říkám že je asi lepší forum třetích stran :D protože je fakt že tohle forum se oproti počáteční verzi hodně zlepšilo.
 
Nahoru