• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Taktika boje.

DeletedUser7807

Guest
Dobrý den.
Jsem tu nová a začínám mít problém s dobýváním provincií.
Momentálně čekám na výzkum "Vylepšení velikosti oddílu 7" - logicky kvůli počtu jednotek v chlívečku.
No a teď k mému problému : asi 2 hodiny jsem studovala WIKI o bojových jednotkách a jejich efektivitě na dané jednotky, a přesto že (podle mě) dávám jednotky proti těm na které by měly být nejlepší, mnoho bojů prohrávám.

Je taky potřeba zmínit že nejsem dobrá v bojování a bojové hry nehraju, takže mě asi po 3 pokusech o "manuální" boj, totálně přešla veškerá chuť na dobývání dalších a proto dávám jen "automatický boj"
Chvilku jsem se snažila ty nejtěšší jednotlivé body vyjednat ale asi nemusím vysvětlovat že na zboží je to likvidační a nemá smysl vyjednávat víc než jednou (mince + nářadí)

Tady na fóru už se snažím asi hodinu najít nějaké téma na podrobné vysvětlení dobývání provincíí ale nemůžu nic najít.

Mohl by mi někdo vysvětlit jak mám provincie dobývat nějak efektivně ?
 

Naviron

Učedník
Zdravím / Ahoj.
Jediné co bych mohl doporučit je vynechat nepovinné výzkumy na zvětšení oddílu. Nebude to mít takový vliv na výhru, ale náklady budou o něco nižší (jak v jednotkách ,tak i pro vyjednávání). Když je oddíl větší, i protivník bude silnější. Efektivní dobývání asi neexistuje :) Když pro příští kapitolu potřebuješ mít 10 provincií, nemá smysl jich mít dvojnásobek, i když z nich padají VB a hlavně rozšiřování. Čím dál jsi na mapě, tím obtížnější a nákladnější provincie jsou. Dobývání jsem již vzdal. Armádu používám jen ve věži a v turnaji. Ale co hráč to jiný názor ;). Hodně štěstí ve vývoji města. Naviron
 

Fjorgyn

Znalec fóra
První otázka je jakou barvu obtížnosti má provincie, kterou zkoušíte? Oranžové až červené nejdou převážně standardní cestou vyhrát (bez boostů), protože protivníků je prostě moc co do počtu a také jsou tyto provincie drahé do výkupu. Až další rozšíření velikosti oddílů to zlevní a boje "zjednodušší" (čtěte bude vyrovnanější počet jednotek).

Na tak nízké úrovni města, nemáte moc co na výběr z jednotek, takže nemá cenu ani zacházet do nějakých strategií výběru jednotek a výhody nevýhody v různě složitých terénech.

Postupné vykupování je dobrá alternativa.
 

forthefirst

Učedník
Na druhou stranu overscouting ( tedy zkoumání co nejvíce provincií ) ti umožňuje získat více bonusových relikvií ( vyšší bonus při výrobě surek ) , ale v neposlední řadě ti rozšiřuje mapu a tím pádem máš možnost získat více mincí a kladiv ze sousedské výpomoci a taky máš více rozšíření plochy z provincií !!! Pokud jsi ve spolku, kde je pár větších hráčů, tak ti mohou pomoci se surkami na výkup provincií a turnajových bojů, což jim vrátíš tím, že získáš v turnajích víc bodů a pomůžeš k zisku více truhel. Také jim za to můžeš třeba věnovat i pár VB z turnajových odměn, než postavíš vlastní divy :eek:)
 

Angedev

Velmistr písma
Jediné co bych mohl doporučit je vynechat nepovinné výzkumy na zvětšení oddílu. Nebude to mít takový vliv na výhru, ale náklady budou o něco nižší (jak v jednotkách ,tak i pro vyjednávání). Když je oddíl větší, i protivník bude silnější.
Na tohle pozor, to platí pouze v turnaji (a i tam se blíží změna). Na mapě světa zvětšení velikosti oddílu naopak výrazně pomůže. Oddíl protivníka zůstává stále stejný a tvůj oddíl se zvětší, čili máš výhodu.

Souhlasím s tím, že je dobré dobývat provincie postupně. Ve výzkumu při přechodu mezi kapitolami vidíš, kolik provincií potřebuješ mít dokončeno pro vstup do další kapitoly. Tohoto čísla bych se snažila přibližně držet.

Pokročilejší průzkumníci na začátku kapitoly zjednoduší provincie, které ještě nejsou prozkoumané. Pokud jsou již prozkoumané, ale ještě nedobyté, pokročilejší průzkumníci na ně mít vliv nebudou. Tady pak pomůže opravdu jen zvětšení velikosti oddílu.

A jak už tu bylo řečeno, střety na mapě jsou označeny barvou, případně textem s uvedením obtížnosti. Modré a zelené není problém vybojovat, při správném zvolení jednotek se většinou dá uhrát i žlutá. Do oranžových a červených provincií bych se na tvém místě zatím nepouštěla.
 

DeletedUser7807

Guest
Tak to uděláme jinak. Poprosím o vyřešení problému. Zatím jsem prohrála 5x. Vyjednávat nechci protože to znamená nulový výsledek a ještě přijdu o suroviny.

Takže jak to mám nastavit abych vyhrála ? Jedná se o 5 truhlu ve Věži.

 

DeletedUser7076

Guest
Osobné bych tam poslal tohle. Dělostřelci budou stát vzadu a likvidovat jako první ty střelce. No paladini se budou snažit, aby se k těm dělostřelcům nikdo nedostal. Ale není to jen o jednotkách, taky může hodně záležet na terénu. Není od věci tam poslat jednu jednotku střelců z kuše a podívat se, jak to tam vypadá a hned jak na ně dojde řada, tak bitvu vzdát.

kdVgFYD.png
 

Fjorgyn

Znalec fóra
1597032259602.png

Také je vidět, že protivník má větší oddíly 75<84, což samo o sobě říká, že souboj bude náročnější. Z lidskou armádou nemám zkušenosti. Ale já bych klidně použil jen dva paladiny a tři hmoždíře. Paladiny samozřejmě dát na první dvě pozici, protože naproti nim jsou kerberové . Při manuálu, paladiny poslat eliminovat kerbera pak se přesměrovat na toho zeleného orka a hmoždíři se musí postarat o střelce a nakonec odrazit všemi toho těžkooděnce.
 
Nahoru