• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Tabulka - Dobrodružství

Vojtas007

Učedník
Už třetí dobrodružství jsme zkoušeli vylepšit naše umístění a efektivitu v DS. Daří se nám to. Každým DS máme čím dál více a více bodů, ale říkáme si, že to není úplně ono. Chtělo by to nějak vylepšit, ale nevím jak. V odkaze, který tu je, jsem dal náhled naší tabulky, kerou používáme. Inspirovali jsme se jinými společenstvími, doporučuji i vám, kteří si to čtete a ještě jste to nezkusili, ale je potřeba veliká disciplinovanost. Kdyby měl někdo nějaký nápad, jak zlepšit taktiku nebo něco takového, tak budu rád za návrhy.

Odkaz na tabulku :
4
 

Ludi

Veterán
Základ pro tuhle tabulku jsem dělala před pár roky původně já ;). Na webu Sci-fi i Trubadúrů je volně přístupná a vím, že si to spoustu lidí kopíruje a přizpůsobuje. Ale hodně spolků používá různé - i jednoduší tabulky. My nehrajeme primárně na pořadí, protože to je nudná klikačka, jen si vyzvedneme odměny. Tak to dnes dělá většina spolků. Tabulka jen pomáhá, abychom se ve výrobě odznaků doplňovali. Pokud chce spolek uhrát přední umístění, tak jde o mega výrobu odznaků a na to už vlastně ani tabulka není zapotřebí.
 
tabulka může být sebelepší, důležité je, aby ji hráči používali a to průběžně. A toho už je těžké dosáhnout. Taky něco máme, ale tím, že jdeme jen pro odměny, tak už pár DS ani není ambice používat. Není důvod.

Každopádně protivné je množství odznaků. Pokud bych na to měl čas, chuť a lidi by chtěli jet DS na plno, asi bych tabulku zjednodušil jen na odznaky, které se pravidelně nedostávají a není tak snadné je rychle dovyrobit - kovář, socha, náhrdelník, ta divná věc z craftingu, případně ještě možná devítihodinovka v dílnách. Nic jiného snad ani není potřeba nějak blíže sledovat a ty odznaky se všem víc hromadí, než že by chyběly. I to pivo, na které se často čeká, nakonec není takový problém
 

Ludi

Veterán
@Emhyr var Emreis II - pokud by se jelo DS naplno, tak tabulka ani potřeba není. Jen si rozdělit, kdo může teleportovat většinu města a kdo dělá dílny a kdo manufaktury. No a vyrábět pořád do zblbnutí. Jenže tohle v současném nastavení DS absolutně nemá smysl hrát. A pak každé cca 2 měsíce ztratit týden jen na hru DS a nedělat nic jiného, tak to ani náhodou.
 
@Ludi zapotřebí by byla i tak, aby se zbytečně nehromadil nějaký typ výrobků a jiný tak rychle nedošel (třeba v jámě). jinak, s ohledem na nové typy odznaků už by nebylo třeba tolik odteleportovaných měst, protože by stejně došly ty odznaky (co to sakra je?) za craft.
 

Trumpetka

Znalec fóra
Nemám rád tabulky :mad: Nemám rád DS!
Je to otravně nastavené, ale je to součást hry, tak hraju.
Až se v Inno proberou, tak konečně zrealizují DS inventář spolku. Základním předpokladem je zafixování počtu hráčů spolku, aby se inventář nemohl plnit z fejků. To už snad je zrealizované.
A jako druhý krok stačí, aby hráč potvrdil přesun svých odznaků ve prospěch DS inventáře spolku, kde s nimi pak mohou nakládat ty samé funkce, které mohou odemykat jednotlivé fáze. Přispěním do inventáře bude hráč automaticky brán, jako že do DS přispěl - viz přípis odměn. A kdo si je chce šudlit u sebe, ten ať si je nechá. Tabulky, plánování a řízení DS si pak může velení spolku dělat samo.
 

Reyahana

Učedník
Otázka je, jestli by zavedení nějakého inventáře zvýšilo návštěvnost Elvenaru .... ???? No, myslím, že naopak.
Většina hráčů by tu tak často nebyla, kdyby nemusela řešit, kde na mapě se jede, aby přispěli. Jen by to někam hodili, zapnuli 1denní výrobu a čus bus.
Samozřejmě tím neříkám, že je v DS všechno správně. Snažím se to vidět i z pohledu poskytovatele hry .... že je pro něj asi větším přínosem častější návštěvnost hráčů, i když co já vím o_O
 

Hexik

Znalec fóra
tabulka je pekna nejakou takovou jsme meli i na bete ale prijde me taky +- zbytecna lidi se domluvi a je to i o tom ze kdyz mas cas vyrabis nejake kratsi kdyz ne delas delsi a pak to nejak vyjde kdyz se zapoji cely spolek tak to funguje

ds je peklo nektere veci se orpavdu zle vyrabi jako fajn vyrobim casovace do zasoby aby byly zbytky ale jsou veci co si rikam no to je hrich dat za to cinidla dalsi vec jsou naramky to je taky velky peklo ...
ds jsou fakt casto a cim casteji budou bude cim dal klesat jejich obliba

co se tyka inventare spolku na co by pak bylo dobrodruzstvi nevim ikdyz ds nejsem nadsenec tak si i tak myslim ze pak uz by to bylo o nicem uplne
 

Vojtas007

Učedník
Souhlasím s váma, chtělo by to trochu obměnit, ale jako jinak to je nápad dobrý. Ale zase když je ten týden DS, tak to je strašný žrout času. Chtělo by to udělat tak, aby se na tom nemuselo trávit hodně času. Když si to tak vezmu, tak vyhrává to společenství, které je tam skoro nonstop.
 

Lovec Krys

Legenda
@Vojtas007 Být nonstop nestačí. Taky musíš mít dostatečnou zásobu činidel na opary. A vůbec bych se nedivil, kdyby ti bojující o 1. místo utráceli diamanty za rotaci receptů v akademii.
 

GorGlin

Veterán
@Lovec Krys
trochu jsem si tu počítal a vychází mi to že kdyby jsi chtěl vyhrát a měl partu co se zapojí plně, tak to dáš.
na 70k bodů mi to vyšlo necelých 16 zbytků na hlavu a to se dá.
Já si to nepočítal, ale nějaké tři zbytky za den jsem udělal
takže celé je to jen o aktivitě
 

lili37

Učedník
my pravidelně bojujeme o přední příčky a dia nepoužíváme a taky na hře nejsme nonstop,jde hlavně o aktivitu celého spolku :)
 

GorGlin

Veterán
to si taky myslím, svoji výrobu si každý může naplánovat jak chce a stačí aby se lidi jendou za den sešli a poslouchali ty co to koordinují
 

luterina

Veterán
my používáme na ds tabulku co je na elvengems, kde píšeme jen výrobu a stav skladu, ostatní sama tabulka sečítá a je přehled kolik čeho a jakým tempem vyrábíme na všechny 3 mapy + do jámy, tak jen korigujeme a případně něco z výroby přestavíme nebo v něčem přidáme, potom zbytečně nemáme něčeho víc nebo naopak něčeho nedostatek, zatím nám perfektně stačí
 

baumax

Učedník
@luterina je pravda, že ta tabulka by se dala vylepšit, ale nějak k tomu nenacházím čas a chuť

Jinak problém tabulek jsou hráči na mobilu, keří nemohou v kládat do tabulek, případně méně komunikující hráči - občas mi ta abulka přijde jako křišťálová koule, když znám jenom 30% výroby u hráčů:D, ale i to je sranda
 

luterina

Veterán
ta tabulka bohatě na korigování výroby stačí, avšak přesněji a efektivněji se vyrábí, čím více hráčů do ní zapíše a jejich zápis je co nejaktuálnější, tak se dá i s málo hráči ujít delší cesta, než s více hráči kde vyrábějí něco zbytečně na víc, na úkor jiného odznaku, DS vyžaduje především dobrou týmovou práci, bez té je kvantita k ničemu nebo nedostatečně využitá..., ale to asi platí o všech tabulkách, kromě asi těch, kde stačí napsat kolik každý a kolik každého odznaku je třeba vyrobit na hlavu...

i na mobilu se dá do tabulky vkládat
 

Ludi

Veterán
@baumax na webu Sci-fi (https://sci-fi3.webnode.cz/) je odkaz na mou původní tabulku, ze které je tabulka Vojtas007 upravená. Vím, že si to tam dost lidí kopírovalo, v pohodě. Dělala jsem jí před několika lety a šlo právě o to, aby bylo odlišeno, co je na skladě a co se vyrábí. Samozřejmě, tabulka sčítá, to je samozřejmost. Tabulka na elvengems se objevila o dost později, než ta má a upřímně, přijde mi nepřehledná. Ale každému vyhovuje něco jiného.
Jasně, že lidi, co hrají na mobilu, jí většinou nepoužívají. Ale hráči, co toho vyrábí víc, zapisují a máme prostě přehled, abychom vyráběli efektivně. Vždycky se divím, když začneme házet do jámy, kolik věcí ještě máme ;). Jenže my nikdy nejedeme primárně na pořadí. A tabulka byla i s tímto úmyslem zhotovena. Tedy, aby se zefektivnila nejjednodušší cesta mapou a abychom na tom netrávili moc času.
 

Vojtas007

Učedník
@Ludi máš pravdu, inspirovali jsem se tvojí tabulkou, ale zase jsem \Ti to nechtěli úplně obšlehnout, tak jsme ji dělali celou sami, podle tvé předlohy.
 

OldMaGorr

Mistr slova
Kdo nehraje o pořadí tabulku nepotřebuje. Pro pořadí je důležitá jáma a hlavně teprve při hře v jámě může - třeba jen jednoduchá - tabulka pomoct, protože tam jsou požadavky na vše stejné, ale možnosti a náročnost výroby stejné nejsou a proto je potřeba domluvy a koordinace, aby nevyráběli všichni totéž a jiné chybělo ....
To platilo dřív i nyní, jen kritickým nejsou už pomocné lvl 1 struktury pro kováře a náhrdelníky, ale nyní náramky (-spooousta zboží) a hlavně ony "tajuplné zbytky", pro které musí být nasysleno ohromné množství "spojovacích činidel" a současně padnout dobré kombinace výroby v Akademii.
 
Nahoru